• Kamuoyuna Duyuru

  Yunusemre Belediyesi, kurulduğundan bugüne kadar güler yüzlü ve çözüm odaklı yaklaşımda bulunarak vatandaş memnuniyetini tesis etme amacından sapmayan bir yönetim anlayışına sahip olmuştur. Ancak kurumsal otorite gereği, devlet hiyerarşisinin özenle muhafaza edilmesi de bütün çalışanları tarafından benimsenmiştir. Devlet kademelerinde belli kurallar hakimdir ve bu kurallardan taviz vermek devletin otoritesine zarar verir. Devlet görgüsünden uzak davranışlar karşılık bulmak zorundadır. Bugün Manisa’nın yerel bir gazetesinde kurumumuzla ilgili yer alan bir haberde devlet otoritesinin mahalle bazında en önemli temsilcisi konumunda olan bir muhtarımız, devlet görgüsünden uzak davranışları ve bu davranışlarının gayet doğal refleksi olan yaklaşımı şikayet eder tarzda açıklamalarda bulunmuştur. Belediye Başkanlık Makamının bir ağırlığı olduğunu gayet iyi bilmesi gereken muhtar, Belediye Başkanının makamda olmadığı bir zamanda sergilediği aşırı hareketler, kaba, yaralayıcı, hoyrat davranış ve üslubuyla bu anlayıştan ve devlet görgüsünden uzak olduğunu göstermiştir. Kaldı ki; bahse konu park için Belediyemizin kolluk kuvvetleri gerekeni daha önce de yapmış ve parkı işgal eden işletmeye ceza uygulamıştır. Gereği yapılan konu hakkında işletmeye yaptırım anlamında fazlasını talep etmek başka bir hesabın olduğunu da ortaya koymaktadır. Bu hesaba Yunusemre Belediyesi taraf olmaz, adil davranır. Gece gündüz demeden ve mesai mefhumu gözetmeksizin vatandaşın ve ilçemizin selameti için fedakar bir şekilde, hiçbir ayrım yapmadan her vatandaşımızın talebini ihtiyacını şikayetini dikkate alan ve herkese adaletle hizmet etmeye çalışan kurumumuzu ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik gerçekleştirilen açıklamaları ve haberleri kıymetli Yunusemreli vatandaşlarımızın vicdanlarına havale ediyoruz.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Güzelyurt’ta Vatandaşla Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, haftalık mahalle ziyaretleri kapsamında Güzelyurt Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar ile bir araya geldi. Cuma namazını ŞekerciHüseyin Dede Camisi’nde kılan Başkan Çerçi, namaz sonrası vatandaşların taleplerini dinledi. Her hafta başka bir mahallede vatandaşlarla buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu kez Güzelyurt Mahallesi’ndeydi. Cuma namazını Şekerci Hüseyin Dede Camisi’nde kılan Başkan Çerçi namaz çıkışında vatandaşlarla buluştu. Belediye Başkan Yardımcıları Can Mercül ve Ramis Şiyak’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Çerçi, belediye olarak ilçe halkına en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını dile getirirken; bunu yaparken de vatandaşların taleplerini dikkate aldıklarını belirtti.  

  DEVAMINI OKU
 • Üçpınar’da Hummalı Çalışma

  Yunusemre Belediyesi, Üçpınar Mahallesi’nde hayata geçirmeye hazırlandığı pazaryeri ve sosyal tesis projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yunusemre Belediyesi, Üçpınar Mahallesi’nde hanımların da kendi el emeği göz nuru ürünlerini satabileceği pazaryeri, otopark, yeşil alan, çocuk oyun parkı ve halı sahadan oluşan proje tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında bölgede ağaç budama ve peyzaj çalışması yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, alanı güzel bir görünüme kavuşturuyor. ALANDA PEYZAJ VE BUDAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR Projeyi kısa bir süre içerisinde tamamlamayı planladıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Üçpınar, Yuntdağı, mahallelerine ulaşım açısından merkez konumda. Burada hayata geçirilecek projeyle mahalle pazaryeri, otopark, yeşil alan, çocuk oyun parkı ve halı sahaya kavuşacak. Proje tamamlandığında üreticilerimiz, kırsal mahallelerimizde yetiştirdiği ürünleri daha iyi şartlarda, sağlıklı fiyat politikasıyla teşhir edebilecek. Şu anda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bölgede ağaç budama ve peyzaj çalışması gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bordür ve kilit parke taşı döşemesinin ardından eksikliklerin giderilmesi ile proje tamamlanmış olacak” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Horozköy Çamlık Projesi’nde Sona Yaklaşılıyor

  Yunusemre Belediyesi, Horozköy’e yeni bir sosyal donatı alanı kazandıracak  olan Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’nde sona yaklaşıyor. Yunusemre Belediyesi’nin Horozköy bölgesindeki vatandaşların hizmetine sunacağı Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’nde çalışmalarda sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bölgeye yeni bir sosyal donatı alanı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Horozköy semtinde yaşayan vatandaşlarımızın merakla beklediği projede sona yaklaşıyoruz. Projede yer alan halı sahanın yapımı tamamlanırken; sahaya ait soyunma ve giyinme binaları bitirildi. Sert zemin olarak gördüğümüz yollarda meydan düzenlemeleri sona erdi. Yürüyüş yolu tamamlandı. Alanın etrafı tel çit ile çevrildi. Yine kafeterya binasının ahşap iskeleti tamamlandı. Parkı sulamak için oluşturulan sondaj çalışmaları ile toprak dolgu tesviyesi de sona erdi. Çocuklarımız için mini futbol sahasının tel örgüsü çekildi. Peyzaj çalışmasını da kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Meclis Üyeleri ve Personeliyle Bayramlaştı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ramazan Bayramı öncesi belediye personeli ve belediye meclis üyeleriyle bayramlaştı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, başkanlık makamında gerçekleştirilen bayramlaşma töreniyle meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve personelinin bayramını kutladı. Herkesle tek tek tokalaşan Başkan Çerçi, çalışanlarına bayram çikolatası dağıttı. Bazı birimlerin toplu fotoğraf isteğini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Çerçi, “Gece gündüz demeden ilçemiz için çalışıyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımızın bayramı güzel bir şekilde geçirebilmesi için üzerimize düşeni yaptık. Bayram süresince ekiplerimiz görevde olacak. Bu yıl arefe pazarı Laleli Pazaryeri’nde kurulacak. Bu vesileyle bir kez daha değerli meclis üyelerim, başkan yardımcılarım, müdürlerim ve gece gündüz demeden fedakârca görev yapan tüm mesai arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.