• Yunusemreli Miniklerden Muhteşem Yıl Sonu Gecesi

  Yunusemre Belediyesi Gündüz Bakımevi öğrencileri, Kültür Sitesi Lale Salonu'nda düzenlenen yıl sonu gecesinde izleyenleri büyüledi. Programda Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de minikleri yalnız bırakmazken; gelecek yıl ilkokula başlayacak öğrencilere belgelerini verdi. Yunusemre Belediyesi Gündüz Bakımevi öğrencileri bir yılın yorgunluğunu düzenledikleri yıl sonu etkinliğinde attı. Kültür Sitesi Lale Salonu'nda düzenlenen geceye Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, MAYEB AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu, MAYEB AŞ Genel Müdürü Mustafa Gürler, Belediye Meclis Üyesi Taner Çiçek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Sak ile öğrencilerin aileleri katıldı. Miniklerin hazırladığı gösteriler büyük alkış aldı. Heyecanları gözlerinden okunan çocuklarının bu özel anını ölümsüzleştirmek isteyen veliler ise bu anları kameraya almayı ihmal etmedi. Gecede velilere seslenen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak sosyal projeleri önemsediklerini belirtirken her geçen gün hanım lokali, çocuk kültür sanat merkezi ve gündüz bakımevine bir yenisini eklediklerini söyledi. Gecede emeği geçen herkesi kutlayan Başkan Çerçi, "Biz bir yandan büyük projeler yaparken bir yandan da sosyal projelere imza atıyoruz. Hanım lokali, çocuk kültür sanat merkezi ve gündüz bakım evlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Bir insanın kişiliği çocuk yaşta oluşur. Geleceğin büyükleri olan çocuklarımızın eğitiminde değerlerine bağlı, iyi bir birey olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınızı bu bilinçle yetiştiriyoruz" diye konuştu. MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ Konuşmalardın ardından önümüzdeki eğitim-öğretim yılında ilkokula başlayacak öğrencilere belgeleri verildi. Eğitim hayatına başlayacak öğrencileri kutlayan Başkan Çerçi ve beraberindekiler miniklere belgelelerini teslim ederken; minikler de gecelerine katılan Başkan Çerçi ve davetlilere çiçek takdim etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi

  Yunusemre Belediyesi’nde Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri başladı. Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin 1.Taksit ödemeleri;Yunusemre Belediyesi veznesinden nakit veya kredi kartıyla, www.yunusemre.bel.tr online işlemler menüsünden ve Halk Bankasının bütün şubeleri üzerinden ödeme yapabilir.Bilgi için (444 62 09) numaralı Çağrı Merkezini arayarak bilgi sahibi olunabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Muradiye’ye Ödeme Noktası

  Yunusemre Belediyesi, Muradiye’de yaşayan vatandaşların faturalarını merkeze gelmeden ödeyebilmeleri amacıyla ödeme noktası kuruyor. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin Muradiye Ek Hizmet Binası’nın içerisinde genişletme ve tadilat çalışması yapıyor. Ekipler, çalışmalar kapsamında mahallede yaşayan vatandaşların su, elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyebilmeleri için ödeme noktası yapıyor. Yapılan çalışma ile Muradiye mahallesinde yaşayan vatandaşlar fatura ödemek için merkeze gelmek zorunda kalmayacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Bahar Konseri İzleyenleri Mest Etti

  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Kültür Sitesi Lale Salonu’nda düzenlediği bahar konseriyle müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği severleri bahar konserinde bir araya getirdi. Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Konseri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Eşi Melek Çerçi, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Yunusemre Belediye Başkan Danışmanı Kefayettin Öz, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, Yunusemre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de dinleyenler arasındaydı. Ünlü bestekar Selim Öztaş’ın koro şefliğini, eşi Ses Sanatçısı Neşe Öztaş’ın sunuculuğunu yaptığı gecede koro seslendirdiği parçalarla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. “BU KÜLTÜRÜ YAŞATMALIYIZ” Geceye katılan herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Çerçi, yaptığı konuşmada değerlerimize sahip çıkmanın önemine değindi. Başkan Çerçi konuşmasında, “Belediye olarak temel belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalara da büyük değer veriyor; kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ben özellikle Selim Öztaş hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizler bu etkinlikler ile kültürümüzün mihenk taşlarından olan Türk Sanat Müziği eserlerimizin genç nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz. Siz değerli izleyicilerimize de kültürümüze sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. KOROYLA BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİLER Konuşmasının ardından eşi Melek Çerçi ve koro ile birlikte ‘İçin için yanıyor’ isimli esesri seslendiren Başkan Çerçi izleyenlerden büyük alkış aldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Mayıs Meclisi Toplandı

  Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda gündemi değerlendiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 16 Nisan’da gerçekleştirilen yeni anayasa referandumunda milletin kararını verdiğini söyledi. Başkan Çerçi, “Millet iradesini sandığa yansıtmıştır” dedi. Yunusemre Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda 13 maddenin görüşüldüğü toplantıda gündemi değerlendiren Belediye Başkanı Çerçi, 16 Nisan’da yapılan yeni anayasa değişikliği reformunun hayırlı olmasını diledi. Başkan Çerçi milletin verdiği karara saygı duyulması gerektiğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz ay milletimiz yeni anayasa sistemi için sandık başına gitti. Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, parti liderlerinin de ifade ettiği gibi ‘evet de diyen hayır da diyen bu memleketin birinci sınıf insanıdır.’ Herkes iradesini sandığa yansıtmıştır. 1950’den bu yana Türkiye’de düzgün giden en güzel işlerden bir tanesi milli iradenin sandığa yansımasıdır. Sandık başında ufak tartışmalar olsa da milli irade her dönem sandığa yansımıştır. Türkiye bir karar verdi. Bu bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir. Ülkemize milletimize hayırlı olsun” dedi.  Mecliste, köy tüzel kişiliği sona eren kırsal mahallelerde Tip Mimari Proje Uygulaması gündeme geldi. Çalışmaya ilişkin bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili Can Mercül, “İmar komisyonu bu konuya ilişkin çalışma yaptı. Biz zaten 7 adet proje belirlemiştik. Projelerin plansız alanda, köy yerleşik alanı sınırı içerisinde ve köy nüfusuna kayıtlı vatandaşlarımız için bir uygulama esnekliği getirdi. Bunun haricinde imar planı ve imar uygulaması yapılan yerlerde tip proje uygulamasının yasal olmadığı yönünde bir karar var” diye konuştu. Konuşmaların ardından madde oy birliğiyle meclisten geçti. Toplantıda kısa bir süre içerisinde faaliyete geçecek olan Uncubozköy Gündüz Bakımevi’nin ücret tarifesi de belirlendi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz