• Yunuskent’te 2. Etap İhale Edildi

  Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’da konut sorununa neşter vuracak Akgedik Yunuskent Projesi’nin 2. etabı için çalışmalar hız kazandı. Projenin ilk kısmının ihalesi İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin en prestijli projeleri arasında gösterilen 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabı için süreç hızlanıyor. 1514 konutluk 2. etabın 748 konutluk ilk kısmı ihale edildi. İstanbul Halkalı TOKİ Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ihaleye Yunusemre Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ile Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürü Hakan Yılmazbaş katıldı. 4 firmanın teklif verdiği ihalede tekliflerin incelemesi gerçekleştirilecek. Prosedürün tamamlanmasının ardından ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacak. Bölgede çalışmaların yaz aylarında başlaması bekleniyor. 2. etabın  ilk kısmında 541 adet 3+1, 207 adet 2+1 olmak üzere toplam 748 konut 1 ticaret merkezi ve cami bulunuyor. 

  DEVAMINI OKU
 • Ali Dede Akülü Aracına Yunusemre’yle Kavuştu

  Asmacık Mahallesi’nde yaşayan 91 yaşındaki Ali Yıldırım Yunusemre Belediyesi’nin girişimleriyle tekerlekli akülü aracına kavuştu. Ali Dedeye akülü aracını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi teslim etti. Yunusemre Belediyesi, Asmacık Mahallesi’nde yaşayan 91 yaşındaki yürüme engelli Ali Yıldırım’ın isteğine duyarsız kalmayarak tekerlekli akülü aracına kavuşturdu. Ali Dedeyi ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi aracı kendi elleriyle teslim etti.  Yunusemre Belediye ekipleri de, Ali Yıldırım’ın evine rahatlıkla girip çıkabilmesi için evinin önüne engelli rampası yaptı. Ali Dedeyle yakından ilgilenen Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak her zaman imkanları ölçüsünde dezavantajlı grupların yanında olduklarını söyledi. ALİ DEDE ARTIK DAHA RAHAT HAREKET EDEBİLECEK Akülü aracına kavuşan Ali Yıldırım, kendisine destek veren Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Yürüme engeli nedeniyle Yunusemre Belediyesi’nden araç talebinde bulunduklarını anlatan Ali Dede duygularını şu sözlerle aktardı:  “Yürüme problemi yaşadığım için akülü araca ihtiyacım vardı. Bunun için Yunusemre Belediyesi’ne başvurdum. Benim artık rahatlıkla hareket etmeme vesile oldular.Allah Belediye Başkanımızdan razı olsun” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi’nden Kızılay’a Kan Takviyesi

  Yunusemre Belediyesi, Türk Kızılayı'nın başlattığı 'Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır' kampanyasına destek verdi. Belediye bahçesinde konuşlanan gezici araçta gün boyu devam eden etkinlikte yaklaşık 50 ünite kan bağışında bulundu. Yunusemre Belediyesi personelleri, Türk Kızılayı’nın başlattığı 'Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır' kampanyasına duyarsız kalmadı. Gün boyunca belediye bahçesinde konuşlanan gezici kan bağış aracında gerçekleştirilen kampanyaya ilgi yoğun oldu. Türk Kızılayı Manisa Şubesi doktorlarından Sedat Ulusoy, kampanyaya katkılardan dolayı belediye personeline teşekkür etti. Ulusoy, “Her gün iki sabit yerimizde kan alma işlemi yapılıyor. ‘Kan Acil Değil, Sürekli Bir İhtiyaçtır’ kampanyamız kapsamında mobil ekibimiz ile kan vermek isteyip de mesaiden dolayı veremeyen vatandaşlarımız için kan bağışı alıyoruz. Yunusemre Belediyesi bu anlamda bizlere büyük destek veriyor. Personellerimize gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Lavanta Park Da Spor Alanına Kavuşuyor

  Yunusemre Belediyesi, Yeni Mahalle’de bulunan Lavanta Park’da spor alanı oluşturuyor. Parkı gezen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  çocuklarla birlikte spor yaptı. Yunusemre Belediyesi bir parka daha spor alanı yapıyor. Yeni Mahalle’deki Lavanta Park da basketbol ve futbol tutkunu gençler spor alanı oluşturan Yunusemre Belediyesi, bu çalışmasıyla takdir topladı. Çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çocukların ilgi odağı olan Başkan Çerçi sağlıklı yaşamak için sporun şart olduğuna işaret etti. PARKLARDA SPOR ALANLARI OLUŞTURULUYOR Özellikle gençleri spora yönlendirmek istediklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ atasözümüzden hareketle vatandaşlarımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı spora yönlendirmek için çalışıyoruz. Mahallelerimizde uygun olan parklarımıza spor alanları ve sahaları oluşturuyoruz. Bunlardan bir tanesi de Lavanta Park. Parkın bulunduğu alanda çevre düzenlemesi yapıyor, futbol ve basketbol sahası inşa ediyoruz. Burada çocuklarımızın oyun oynamasına şahit olmak çok güzel. Onlar bizim geleceğimiz. Gelecek nesillerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi'den Hafta Sonu Çalışmaları İnceledi

  Mesai mevhumu gözetmeksizin çalışan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hafta sonu da vatandaşlarla bir araya geldi, Hıdırellez kutlamalarına ve hayır yemeğine katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi hafta sonunda vatandaşlarla buluştu. İlk olarak AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları'nın düzenlediği kahvaltı programına katılan Başkan Çerçi, burada partili kadınlarla bir araya geldi. Başkan Çerçi'ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Başkan Çerçi, toplantıda Yunusemre Belediyesi olarak hanımlara yönelik yatırımlarda bulunduklarını kaydetti. Belediye olarak hanım lokallerinde birçok hanımın kurs gördüğünü ifade eden Başkan Çerçi,  kahvaltının ardından Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Ayn-ı Ali Mahallesinde gerçekleştirilen 3. Hıdırellez etkinliğine katıldı. Vatandaşların Hıdrellez coşkusunu paylaşan Belediye Başkanı Çerçi, baharın habercisi olan Hıdırellez'in Orta Asya'da önemli bir gelenek olduğunu söyledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi daha sonra Asmacık Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle hayrına katıldı. Asmacık’ta yediden yetmişe herkesten büyük ilgi gören Başkan Çerçi günün son programında Pelitalan Mahallesi sakinleriyle buluşarak sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz