• Yunuskent İlk Etapta Sona Yaklaşılıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin dev projeleri arasında gösterilen 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yılsonuna kadar hak sahiplerine evlerin teslim edilmesi planlanan projede bağlantı yollarının çalışmalarına başlanırken; 25 metre genişliğindeki yolla trafik akışı rahatlayacak. Türkiye’nin en prestijli toplu konut projeleri arasında gösterilen 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin 1.101 konutluk ilk etabında çalışmalar devam ediyor. Konutların yüzde 80’inin tamamlandığı projede cami inşaatının yapımı sürüyor. Çalışmaların büyük bir özveriyle sürdürüldüğünü dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, projenin hangi aşamada olduğuna ilişkin bilgi verdi. Konutları yılsonuna kadar hak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını aktaran Başkan Çerçi, Manisa’ya modern bir yaşam alanı kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  ALTYAPI VE ÇEVRE DÜZENLEMELERİ HIZ KAZANDI Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında; “Şehrimizde konut sorununu en aza indirmek için yola çıktığımız 5.500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projemizin ilk etabında sona yaklaşıyoruz. İnşaatların büyük bir kısmı tamamlanırken; bölgede altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları hız kazandı. Bölgede hummalı bir çalışma yürütülüyor. Konutları en geç yılsonuna kadar hak sahiplerimize teslim etmeyi planlıyoruz” dedi. BAĞLANTI YOLLARI YAPILIYOR Bağlantı yollarıyla mesafeleri kısalttıklarına dikkat çeken Başkan Mehmet Çerçi; “Bağlantı yollarının yapımı başladı. Gürle – Akgedik’i Organize Sanayi Bölgesi’ne bağlayacak yolun çalışmaları başladı. 7 km uzunluğundaki yol 25 metre genişliğinde olacak. Yapılan çalışmayla Keçiliköy, Kayapınar, Emlakdere, Gürle, MOSB ve Akgedik’ten gelen yol Menemen yoluna bağlanacak. Böylelikle Sabuncubeli’nden gelen araçlar çevre yolundan ayrılarak bu yol üzerinden Menemen’e geçebilecek” ifadelerini kullandı. 2. ETAP İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI Birinci etapta sona yaklaşılırken; 2. etap için de düğmeye basıldığını dile getiren Başkan Çerçi, 2. etabın ilk kısmında yüklenici firmaya yer tesliminin yapılarak temel atma çalışmalarının başladığını aktardı. Belediye Başkanı Çerçi, 2. kısım projenin de 27 Temmuz tarihinde yapılacağını belirtti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Temizlik Filosu Genişliyor

  Yunusemre Belediyesi daha hijyenik, ekonomik ve kullanım kolaylığı sağlayan yeni yer üstü konteynerlerini ilçenin çeşitli noktalarına konuşlandıracak. Modern, yeşil ve çevreci bir ilçe için çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, 140 adet yeni yer üstü konteynerleri aldı. Dağıtım öncesi yeni konteynerleri inceleyen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, vatandaşların temiz bir ilçede yaşaması için çalışmalarına devam ettikleri dile getirdi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Modern, yeşil, çevreci ve sağlıklı bir Yunusemre için konteynerlerimizi yeniliyoruz. 140 adet yeni yer üstü konteynerimizi belediyemiz bünyesine kazandırdık. Konteynerlerimizi ilçemizin belirli noktalarına konuşlandırıyoruz. Ekonomik açıdan daha avantajlı. Yakıttan ve iş gücünden de tasarruf etmiş olacağız. Kapalı sistem olduğu için dışarıya koku vermiyor, hijyen açısından da daha sağlıklı. Yağmur yağdığı zaman pis suyun dışarıya çıkmasını önlüyor. Görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor. Temiz bir ilçe için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de ‘7’ Bereketi

  Yunusemre’de evlilik tarihini unutulmaz kılmak isteyen 25 çift, 07.07.2017’de en mutlu günlerinden birini ölümsüzleştirmek için bu özel tarihte mutluluğa ‘evet’ dedi. Yunusemre’de gün ay ve yılı 7 rakamından oluşan 07.07.2017 tarihinde evlenmek isteyen çiftler Yunusemre Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na akın etti. Günde ortalama 8 nikahın kıyıldığı dairede bu özel günde 25 çift hayatını birleştirdi. Genç çiftlerin mutluluğuna Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de ortak oldu. AK Parti Sarıgöl İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş’un oğlu Kadir Karakuş ile Kadriye Havva Evci çiftinin nikahını kıyan Başkan Çerçi mutlu çifti kutlarken; Karakuş çiftinin şahitliğini AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Sarıgöl İlçe Başkanı Muhammed Toy, Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen yaptı. BİR GÜNDE 25 NİKAH KIYILDI Bugün nikah açısından bereketli bir gün yaşandığını dile getiren Belediye Başkanı Başkan Mehmet Çerçi, “Malum yaz aylarında düğünler yoğunlaşır. Evlendirme memurluğumuzda günde ortalama 7-8 nikah kıyılıyor. Nikah tarihini unutulmaz kılmak isteyen çiftlerimiz belirli tarihlere yoğun ilgi gösteriyor. 07.07.2017 tarihi de bunlardan biri. Bu özel günde 25 çift hayatını birleştirmek için bizlere başvurdu. Tüm çiftlerimize mutluluklarının daim olmasını diliyorum” dedi. UNUTULMASIN DİYE Evlilik tarihini neden bu gün seçtiklerini anlatan Gelin Kadriye Havva Evci, “Malum erkekler özel günleri hatırlamakta güçlük çekiyor. Biz de bu tarihi seçtik. İnşallah bir ömür boyu eşimin mutlu olarak hatırlayacağı bir gün olur” derken Damat Kadir Karakuş duygulularını şu sözlerle anlattı: 07.07.2017 özel bir gün olduğu için bizim de için önemlidir. Tanışmamız ayın 7.  olmuştu. Bu tarihi evlenerek taçlandırmayı düşündük. Onun için bu tarihi seçtik” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Ova Yolları Düzenleniyor

  Yunusemre Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerdeki ova yolları düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıyor. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasat sezonu öncesi ova yolları düzenleme çalışmalarına hız verdi. Düzenleme çalışmalarını temmuz ayı itibariyle tamamlamayı planladıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Merkez ve Yuntdağı mahalleleri arazi yollarında düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Yolları stabilize ediyor, üreticimizin rahatlıkla kullanabileceği bir hale getiriyoruz. Belirli bir program dahilinde yaptığımız çalışmalarda 2017 sezonunda Yaklaşık 70 km ova yolu düzenlendi. Ay sonu itibariyle de tamamlamayı planlıyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyespor’dan Sol Bek Transferi

  Yunusemre Belediyespor, dış transfer çalışmaları kapsamında Alaşehir Belediyespor’dan sol bek oyuncusu Can Gümüşada’yı renklerine bağladı.   Süper Amatör Lig’i şampiyon tamamlayıp, Bölgesel Amatör Lig’e  (BAL)  çıkan Yunusemre Belediyespor, dış transferlerine devam ediyor. Mavi Beyazlı takım, Belediye Lokali’nde gerçekleştirilen törenle 28 yaşındaki Can Gümüşada ile sözleşme imzaladı. Törene Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Spor İşleri Müdürü Ahmet Sak, Yunusemre Belediyespor Genel Kaptanı Yılmaz Korap ve futbolcu katıldı. Kulüp Başkanı Arif Alkan,  güçlü bir takım oluşturmak amacıyla çalışmaların sürdüğünü kaydederken; başarılı futbolcuyu renklerine bağlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.