• Etnospor’a Yunusemre Damgası

  Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcuları İstanbul Etnospor Kültür Festivali’nde gerçekleştirilen Kuşak Güreşi  Türkiye Şampiyonası’nda başarılı dereceler elde etti. Sporun birçok branşında başarılı sonuçlar kazanan Yunusemre Belediyespor Judoda da başarıdan başarıya koşuyor.  İstanbul’da yapılan Kuşak Güreşi  Türkiye Şampiyonası’nda Belediye Judo sporcuları önemli dereceler kazandı. Judo sporcuları şampiyonada Ramazan Yalçın 73 kg’de birinci, Kağan Yaroğlu 66 kg’de ikinci, Mustafa Efe Barak 46 kg’de üçüncü oldu. Bayanlarda ise Bengüsu Sütütemiz 36 kg’de birinci, Hilal Altan 40 kg’de ikinci, Ayşe Baş 44 kg’de üçüncülük derecelerini elde etti. Yunusemre Belediyespor Judo Antrenörü Ali Atmaca, başarılarından dolayı sporcuları tebrik ederken, “Bizlere her daim destek olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve yönetimine de çok teşekkür ederim” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Ramazan Davulcusu İhalesi

  Yunusemre Belediyesi, Ramazan ayında merkez mahallelerde vatandaşları davul çalarak sahura kaldıracak davulcuların belirlenmesi için ihale gerçekleştirdi. Yunusemre ilçesinde merkez mahallelerde Ramazan ayı süresince davul çalacak olan vatandaşları sahura uyandıracak davulcuları belirledi. Belediye bahçesinde pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, Mali Hizmetler Müdürü Sevinç Kibar, Yazı İşleri Müdürü Ahmet Atlıca ve ihaleye başvuran davulcular katıldı. İhale sonucunda Ramazan ayı boyunca davul çalmaya hak kazananlara, tanıtıcı kimlikleri önümüzdeki günlerde teslim edilecek. İhaleye katılan davulculardan Caner Gürciz, yaptığı açıklamada geleneklere uygun olarak davul ihalesi gerçekleştirildiğini belirtti. Barbaros Mahallesi’nde davul çalacağını belirten Gürciz, “Kartlarımızı aldıktan sonra mahallelerimiz de davul çalacağız. Bu geleneği yaşattığımız için mutluyuz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Gürle’de Yeni Bir Yerleşim Alanı Kuruluyor

  Yunusemre Belediyesi, Akgedik’ten sonra Manisa’ya bir yerleşim alanı daha kazandırmak için düğmeye bastı. Belediye, Gürle’de 2000’i OSB çalışanlarına ayrılmak üzere inşa edilecek yaklaşık 5000 bin konutta dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmayı hedefliyor. Bölgede hummalı bir çalışma yürütülürken; Gürle ve OSB Kent Ofisi’nin açılışı ve projenin tanıtımı yarın (18.05.2017) törenle gerçekleştirilecek. Yunusemre Belediyesi, kentte kronikleşen konut sorunu için dev bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Belediyenin girişimleri ve yoğun mesaisi sonucu Gürle Mahallesi’nde 1 milyon 406 bin 723  metrekare alan, Toplu Konut Alanı ilan edildi. Çalışmalar kapsamında Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile yapılan protokol kapsamında OSB’de çalışanların konut ihtiyacını karşılayabilmek için Gürle Toplu Konut Alanı’nda OSB Kent kurulması için protokol imzalandı. Protokolle birlikte Gürle’de 2000’i OSB çalışanlarına ayrılmak üzere yaklaşık 5000 konut, sosyal donatı alanları, kent meydanları, ticaret merkezleri, eğitim ve sağlık kurumlarının inşa edilmesi planlanıyor. GÜRLE OSB KENT OFİSİ AÇILIYOR Projeye ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, yarın saat 15.00’de Organize Sanayi Bölgesi İsmail Tiryaki Caddesi üzerinde inşa edilen Gürle ve OSB Kent Ofisi’nin açılış töreninin yapılacağını belirtti. Kaya açıklamasında; “Yunusemre Belediyesi olarak Manisa’daki konut sıkıntısına neşter vurmaya devam ediyoruz. 5500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ardından Gürle Toplu Konut Projesi’ni hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. AÇILIŞA DAVET ETTİ “Amacımız  vatandaşımızı ev sahibi yapabilmek” diyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise şunları söyledi: “Yönetime geldiğimizde özellikle dar ve orta gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapabilmek için yola çıktık. İlk olarak Akgedik Mahallemizde 5500 Konutluk Yunuskent Toplu Konut Projemizi hayata geçirdik. İlk etabımızı yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. İhalesi yapılan projenin 2. etabına da kısa bir süre içerisinde başlanacak. Şimdi de Gürle Toplu Konut Projesi için düğmeye bastık. İlk aşamayı tamamladık. Yarın (18.05.2017) projenin tanıtımını yapıp Gürle ve OSB Kent Ofisi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Açılışımızda Manisalılar’ı aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

  DEVAMINI OKU
 • Üçpınarlı Hanımlar Elişleriyle Hayran Bıraktı

  Yunusemre Belediyesi Üçpınar Meslek Edindirme Kursları Merkezi kursiyerlerinin ‘Yıl Sonu Sergisi’ büyük beğeni topladı. Yunusemre Belediyesi Üçpınar Meslek Edindirme Kursları Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler 1 yıllık emeklerini yıl sonu sergisinde beğeniye sundu. Merkezde yapılan serginin açılış törenine Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Bülent Yıldırım, Yunusemre Halk Eğitim Müdürü Aynur Özdemir, Yunusemre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, Yunusemre Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Sevinç Kibar, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Selda İyikanlı, Yıldız Hanım İlköğretim Okulu Müdürü Ömer Yıldırım,  Yunusemre Belediyesi Üçpınar Meslek Edindirme Kursları Sorumlu Öğretmeni Zuhal Altınbilek, Üçpınar Mahalle Muhtarı İlker Öz ve vatandaşlar katıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Güreşçiler Başarıdan Başarıya Koşuyor

  Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı, Antalya’da gerçekleştirilen 12 - 13 Yaş Greko - Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda önemli dereceler elde etti. Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı Antalya’da yapılan Şampiyona’da başarıdan başarıya koştu. Belediyespor Güreş Takımından Yusuf Çakır 42 kg’de Türkiye ikincisi, Ömer Yılmaz 32 kg’de Türkiye ikincisi, Emir Yılmaz 26 kg’de Türkiye üçüncüsü oldu.  Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, yakalanan başarının kendilerini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sporun birçok branşın da olduğu gibi güreşte de dereceler elde ettik. Belediyespor olarak tüm branşlarda başarıdan başarıya koşuyoruz. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi sporda altyapıya büyük önem veriyor. Bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkanımıza ve şampiyonada başarı elde eden Güreş hocalarımıza ve sporcularımıza teşekkür ederim” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz