• Yunusemre Tsm Korosu Müzikseverlerle Buluşuyor

  Bir buçuk yıl önce kurulan ve ilk konserini şehitler için veren Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ikinci konseriyle müzikseverlerin karşısına çıkacak. Ünlü Bestekar Selim Öztaş'ın şefliğini yaptığı koro, yarın (5 Aralık Pazartesi) saat 20:00’de Kültür Sitesi Lale Salonu’nda müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Yunusemre Belediyesi bünyesinde kurulan Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ikinci konserini vermeye hazırlanıyor. 5 Aralık Pazartesi Günü (yarın) saat 20.00’de Kültür Sitesi Lale Salonu’nda Türk Sanat Müziği tutkunlarıyla buluşacak koronun şefliğini ‘Güz gülleri gibiyim’ ve daha birçok güzel eserin bestecisi Selim Öztaş yapıyor. Öztaş, gecede ses sanatçısı eşi Neşe Öztaş ile birlikte kendi bestelerini ve Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini seslendirecek. Konsere tüm sanatseverleri davet eden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Koromuzun şefi Türkiye’nin yakından tanıdığı, besteleriyle kendine hayran bırakan Ses Sanatçısı Selim Öztaş. Kendisi, gecede eşi ses sanatçısı Neşe Öztaş’la birlikte birbirinden güzel eserleri seslendirecek. Koromuzun repertuarında Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserleri yer alıyor. Sanat müziğine ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı konserimize davet ediyoruz” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Engellilerin Yanında

  Yunusemre Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi yürüme engelli Piyami Gürbüz (60) isimli vatandaşın yüzünü güldürdü. Belediyeden akülü tekerlekli sandalye talep eden vatandaşın talebine duyarsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin temin ettiği aracı yaşlı vatandaşa teslim etti. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nden akülü tekerlekli sandalye talebinde bulunan Piyami Gürbüz isimli vatandaşın talebine duyarsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, Gürbüz’ün isteğini Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ne iletti. OSB’nin temin ettiği akülü tekerlekli sandalye müdürlük önünde Piyami Gürbüz’e teslim edildi. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Mustafa Dandin, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Osman Tunca ve akülü tekerlekli sandalyeyi temin eden Manisa OSB adına Başkan Danışmanı Nihat Akyol’un katıldığı organizasyonda akülü tekerlekli sandalyeyi Piyami Gürbüz’e teslim eden Şule Uygur, belediye olarak dezavantajlı grupların her zaman yanında olduklarını söyledi. Uygur konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüz olarak Piyami Gündüz’e, yeni akülü tekerlekli aracını teslim ettik. Bu noktada aracı bizlere sağlayan, her zaman yanımızda olduklarını belirten Organize Sanayi Bölgesi yönetimimize de çok teşekkür ediyoruz. Güzel günlerde kullanmasını diliyorum” diye konuştu. ‘ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN’ Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Piyami Gürbüz ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “Allah sizlerden razı olsun. Sizin gibi yönetimleri Allah başımızdan eksik etmesin. Sizin gibi hizmet aşkı olan büyüklerimizin başımızda olmasını temenni ediyorum. Allah sizlere sağlık sıhhat nasip etsin” Engelli vatandaş programın ardından belediyenin engelli vatandaşlar için tahsis ettiği araçla evine gönderildi. 

  DEVAMINI OKU
 • ‘Engelleri Birlikte Aşıyoruz’

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu günün bir farkındalık yaratmak için oluşturulduğunu hatırlatarak, “Yapmamız gereken dünyayı engellilerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmek, karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek. Yunusemre Belediyesi olarak bunun için çalışıyoruz” dedi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bugünün önemine dikkat çekti. Ülkemizde yaklaşık 8 milyon engelli birey yaşadığını kaydeden Başkan Çerçi, son yıllarda atılan adımlarla engelli bireylerin daha fazla sosyal hayata katılmasının sağlandığını dile getirdi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yayınladığı mesajda, “Yapmamız gereken, engelli vatandaşlarımız için dünyayı kolay yaşanır bir hale getirmek, karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek. Yunusemre Belediyesi olarak bunun için çalışıyoruz. Son yıllarda atılan olumlu adımlarla ülkemizde ciddi bir farkındalık oluştu. Hükümetlerimiz, son 15 yılda yaptığı düzenlemelerle engelli ailelerimize ulaşmış, engellilerimiz saklanmak yerine sosyal hayata dahil olmuştur. Bizler de Yunusemre Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın rahat yaşayabileceği bir şehir tasarlamaya devam ediyoruz. Öyle ki; belediye olarak hayata geçirdiğimiz bütün projelerde, bundan sonra atacağımız adımlarda engelli vatandaşlarımızın rahatını ve menfaatlerini göz önünde bulunduruyoruz. Özellikle Sosyal Yardım Müdürlüğümüz kanalıyla engellilerimize ulaşıyor, hayatlarını  kolaylaştırıyor, onları sosyal hayata dahil ediyoruz. Unutmayalım ki bugün sağlıklı olmamız yarın engelli olmayacağımız anlamına gelmiyor. Tüm vatandaşlarımızı bu bilinçle hareket etmeye davet ediyor; engellilerimizin bu özel gününü kutluyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de İşgaliyeye Geçit Yok

  İlçenin çeşitli noktalarında devam eden inşaatlarda denetlemelerde bulunan Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgali yapanlara cezai işlem uyguladı. Yunusemre Belediyesi, ilçede vatandaşların rahat bir şekilde yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçede inşaat alanlarında firmaların inşaat işgaliyeleri, isim tabelaları ve inşaatların güvenlik ihlali durumlarını tespit etti. Kurallara uymayan inşaat firmalarına cezai işlem uygulandı. Denetlemelerin artarak devam edeceğini belirten zabıta ekipleri, inşaat firmalarını kurallara uymaları konusunda uyardı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Whatsapp’lı Çözüm Dönemi Başlıyor

  Hizmette vatandaş memnuniyetini önemseyen ve teknolojik yenilikleri takip eden Yunusemre Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı WhatsApp uygulamasında ihbar hattı oluşturarak kuruma gelemeyen vatandaşların talep ve şikayetlerini alacak. Yunusemre Belediyesi 0531 390 37 27 numaralı WhatsApp hattı ile vatandaşların talep ve şikâyetlerini alabilecek. Yapılan çalışmaya ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sorunların ve taleplerin çözüme rahat bir şekilde kavuşturulması amacıyla çalışmaların hızlandırıldığını kaydetti. Başkan Çerçi, açıklamasında “Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşlarımızın şikâyetlerine ve taleplerine hızlı bir çözüm bulmak için özverili bir şekilde çalışıyoruz. Vatandaşlarımız taleplerini belediyemizin Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak, belediyemize gelerek ya da bilgi@yunusemre.bel.tr adresine mail atarak talep ve şikâyetlerini bildirebiliyordu. Ayrıca Yunusemre Belediyesi Facebook adresinden de iletişime geçiyorlardı. Tüm bu iletişim seçeneklerinin yanı sıra vatandaşlarımızın, taleplerini daha rahat ve hızlı şekilde iletip çözüme kavuşmasının sağlanması amacıyla WhatsApp çözüm hattı oluşturuldu. 0531 390 37 27 numaralı WhatsApp hattı ile tüm akıllı telefon kullanıcıları taleplerini, fotoğraf veya video ekleyerek, konum bildirerek belediyeye ulaştırabilecek” ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz