• 75. Yıl Muhtarlık Binasına Kavuştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yapımı tamamlanan 75. Yıl Mahalle Muhtarlığı'nın açılışına katıldı. Mahallelerin sıkıntılarını bildiklerini dile getiren Başkan Çerçi, " Yunusemre şu anda aldığımız yerden çok daha ileride. Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bizi izlemeye devam edin" diye konuştu. Yunusemre Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 75. Yıl Mahalle Muhtarlığı binası törenle hizmete açıldı. Açılışa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve İdris Avşar, Belediye Meclis Üyesi Arif Alkan, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, AK Parti Yunusemre Gençlik Kolları Başkanı Emre Şener, 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Aziz Çetintaş, daire müdürleri, mahalle muhtarları, ve mahalleliler katıldı. Açılışta konuşan 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Aziz Çetintaş, Yunusemre Belediyesi'nin hizmetlerini takdirle izlediklerini ve hizmetin devamını beklediklerini belirterek, Başkan Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN” Vatandaşlara seslenen Başkan Çerçi ise çözüm odaklı bir belediye olarak hizmet ettiklerini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi konuşmasında; “Yoğun programlarımız içerisinde mahallemizin sorunu olan muhtarlık binamızı da gündemimize aldık. Güzel projelerimiz var. Laleli’de kentsel dönüşüm başlattık. Meydan projesi var. İki buçuk yılda 800 bin metrekare kilitli parke taşı döşedik. Hanımlarımıza ve gençlerimize yönelik projelerimiz var. Köyden dönen mahallelerimizde çeşitli projelerimiz devam ediyor. Yeni sanayi alanları projemiz, Mesir Tabiat Parkı, Osmancalı doğal sporlar merkezi kısacası  saymakla bitmez. Yunusemre şu anda aldığımız yerden çok daha ileride. Ekibimizle beraber bugün çok daha iyi bir yerdeyiz. Her şey bitti demiyorum. Daha yapacağımız çok iş var. Tek tek hayata geçireceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Nasıl bir şehircilik vizyonumuz olduğu, yaptığımız ve yapacağımız işlerden belli oluyor” diye konuştu. Konuşmaların açılış kurdelesini gezen davetliler Muhtar Çetintaş'a görevinde başarılar diledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Atletizmde Rekor Başarı

  Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı, Balıkesir’de gerçekleştiren Atletizmi Geliştirme Projesi Grup Müsabakaları’nda madalyaları topladı. Yunusemre Belediyesi temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra spor alanında da pek çok dalda gençlere sporun kapılarını aralıyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı, Balıkesir’de düzenlenen ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2017 yılı etkinlik programında yer alan ‘Atletizmi Geliştirme Projesi Grup Müsabakaları’nda sporcularımız üç derece birden kazandı. Takım, 2003-2004 doğumlu Yıldız Kızlar 2000 metre yarışmasında birinciliği kaptırmazken 2005-2006 doğumlu Yıldız Kızlar 1500 metre yarışı ile 2003-2004 doğumlu Yıldız Erkekler 2000 metre kategorisinde 2’nciliği elde etti. Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm Takımı yakaladığı başarıyla Manisa’yı 22 Nisan’da Kuşadası’nda düzenlenecek Türkiye Finali’nde temsil edecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Minikler ve Büyükleri Buluşturan Etkinlik

  Yunusemre Belediyesi Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören minikler, Yaşlılar Haftası’nda büyükanne ve büyükbabalarına özel bir program düzenledi. Büyüklerine hediyeler minikler oyunlarıyla da beğeni topladı. Yunusemre Belediyesi Gündüz Bakımevi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla ‘Gölgesinde Hayat Bulduğumuz Çınarlarımız’ isimli program düznledi. Kurumun bahçesinde gerçekleştirilen programa kreşte eğitim gören miniklerin büyükanne ve büyükbabaları katıldı. Programda konuşan Gündüz Bakımevi Eğitim Koordinatörü Özlem Köroğlu büyüklerin deneyim ve tecrübeleriyle gençlere yol gösterdiklerini söyledi. Köroğlu konuşmasında, “Yaşlanmak demek hayattan yaş almak demek. Yaşlılık hayat tecrübesi fazla olan kişidir. Hayatın bir döngüsü v0ar ve bir gün gelecek sizlerin torunları şimdiki yaşınıza gelecek. Bu döngü devam ettiği sürece yeni neslin bir önceki nesilden öğreneceği çok şeyler olacak. Sizler varlığınızla, tecrübenizle gençlerimize ışık tutacaksınız. Sahip olduğumuz kültürümüz ancak sizlerin aktarımıyla devam edecek” diye konuştu. Konuşmanın ardından minikler gösterileriyle kendilerine hayran bıraktı. Büyüklerine çiçek ağmağan eden öğrenciler, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Erol Kaya’yı Ağırladı

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yle bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile belediyede toplantı gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Manisa Milletvekilleri MKYK  Üyesi Murat Baybatur, Recai Berber ve İsmail Bilen, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, AK Partili belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, AK Parti büyükşehir meclis üyeleri ve partililer katıldı. Erol Kaya’yı konuk etmekten mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Çerçi, belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise, daha önce de Yunusemre Belediyesi’ni ziyaret ettiğini belirtirken; hayata geçirilen projeleri takdirle takip ettiklerini söyledi. Kaya, 16 Nisan ‘da gerçekleştirilecek halk oylamasının önemine de vurgu yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’nin halka en iyi şekilde anlatılması gerektiğine dikkat çekti. Konuşmaların ardından Başkan Çerçi, Erol Kaya’ya günün anısına hediye takdim etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Protokolü Güreşe Davet Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  Manisa protokolünü ziyaret ederek bu yıl 9 Nisan Pazar günü 2.si gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali'ne davet etti. Bu yıl 9 Nisan’da düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi protokol üyelerini ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, güreşin simgesi kırmızı dipli mumla festivale davet etti. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde Yuntdağı Güreş Festivali Komite Başkanı Necip Denktaş, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve Yuntdağı Güreş Festivali Ağası Murat Coşkun eşlik etti. İlk olarak Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek'le bir araya gelen Başkan Çerçi ve beraberindekiler daha sonra sırasıyla Manisa Anayasal Düzeni Koruma Terör ve Örgütlü Suçlar Cumhuriyet Savcısı Kazım Özsoy, Manisa Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti. 300 PEHLİVAN ER MEYDANINA ÇIKACAK Bu yıl organizasyonda yeni düzenlemelere gittiklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi, “Hem ata sporumuz güreşe olan ilgiyi arttırmak hem de ilçemizde bu spor dalını geliştirmek amacıyla bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Yuntdağı Yağlı Güreş Festivalimizi bu yıl 9 Nisan’da yapacağız. Ortaköy Mesire Alanı'nda düzenleyeceğimiz; ülke genelinden 40'ı başpehlivan olmak üzere 300 güreşçimizin katılacak. Festivalimizde protokol üyelerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz