• Başarılı Basketbolculardan Yunusemre’ye Teşekkür

  Manisa’da gerçekleştirilen turnuvada il birincisi, Antalya’da gerçekleştirilen turnuvada ise grup birincisi olan Çağatay Uluçay Ortaokulu Küçük Erkekler Basketbol Takımı, kendilerine ulaşım konusunda katkıda bulunan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Yunusemre Belediyesi’nin spor dallarında okullara yaptığı katkılar meyvesini veriyor. Belediye’nin araç yardımında bulunduğu ve Antalya’da gerçekleştirilen turnuvada grup birincisi olan Çağatay Uluçay Ortaokulu Küçük Erkekler Basketbol Takımı, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Çağatay Uluçay Ortaokulu Müdürü Mehmet Göksu, Okul Yönetimi, Antrenörler ve Çağatay Uluçay Ortaokulu Küçük Erkekler Basketbol Takımı katıldı. Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Çağatay Uluçay Ortaokulu Müdürü Mehmet Göksu, Yunusemre Belediyesi’ne kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek, “Manisa’da gerçekleştirilen basketbol turnuvasında il birincisi olduk. Yunusemre Belediyemizin araç yardımı bizim için çok önemliydi. Antalya’da gerçekleştirilen şampiyonada grup birincisi olduk. Bugün kupamız ile ziyarete geldik. Yunusemre Belediyesi’ne desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. “BAŞKANIMIZ SPOR KONUSUNDA DUYARLI”Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ise belediye olarak spora ve sporculara olan desteklerinin sürdüğünü vurgulayarak ”Bugün buraya öğrencilerimiz kupa ile geldiler. Bu durum bizleri çok memnun etti. Biz sporcularımızın her daim yanındayız. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda oldukça duyarlı. Okulumuzun bu başarılarından dolayı Okul Müdürümüzü, hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Spor; öğrenciye eğitim noktasında çok katkı sağlamaktadır. Başarılı sporcularımızın yetişmesi amacıyla çalışmalarımız sürecek” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Genç Müsiad’dan Başkan Çerçi’ye Ziyaret

  Manisa  Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Faruk Erdoğan ve yönetimi, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Çerçi, “MÜSİAD bizler için önemli. Geleceğin yatırımcıları buralardan yetişecek. Belediye olarak genç girişimci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi. Manisa Genç MÜSİAD yönetimi Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye makamında ziyarette bulundu. Ziyarette derneğin faaliyet alanları hakkında bilgiler aktaran Manisa Genç MÜSİAD Başkanı Faruk Erdoğan, şehre katkı sağlayacak projelere imza atacaklarını belirterek “Genç MÜSİAD olarak Ocak ayında genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Ve şu an 25 kişilik kurucu heyetimizi oluşturduk. 18-30 yaş arasında genç iş adamlarımızdan oluşan bir ekibiz. Manisa’da faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yunusemre Belediyemizin de destekleriyle projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.  “GELECEĞİN YATIRIMCILARI YETİŞİYOR” Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Genç MÜSİAD bizimde sevdiğimiz insanlardan oluşan bir ekip. MÜSİAD’ın ekibi değerli insanlardan oluşan bir ekiptir. Hem kendisine hem de ülkesine faydalı olmak amacıyla çalışan bir topluluk. Dolayısıyla Genç MÜSİAD bizler için önemli, Türkiye için önemlidir. Geleceğin yatırımcıları buralardan yetişecek. Türkiye’nin daha iyi noktalara gelmesi adına istihdam çok önemlidir. Dolayısıyla genç girişimci kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.  Onların her zaman yanınızdayız.” şeklinde konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi AK Kadınları Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetimini ağırladı. Belediye olarak kadınlara özel projeler ürettiklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Ailenin çekirdeğini oluşturan kadınlarımıza yönelik sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” diye konuştu. Kısa bir süre önce göreve atanan AK Parti Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak ve yönetimi Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Yeni yönetim olarak hedeflerinin büyük olduğunu dile getiren Şükran Irmak, göreve gelir gelmez çalışmalara başladıklarını ifade etti. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini aktaran Irmak, “Belediye Başkanımızı ziyaret edip yönetimimizi tanıtmak istedik. Önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu anlamda sorumluluğumuz büyük. 16 Nisan Pazar Günü gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumu öncesi kadınlarımıza ülkemizin aydınlık yarınları için ‘evet’ demeleri için çalışacak, anayasa paketini anlatacağız” diye konuştu. HANIM LOKALLERİNİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR Yeni yönetime başarılar dileyen Başkan ise Çerçi kadınları önemsediklerini belediye olarak kadınların sosyalleşmesi, ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi, “Yeni yönetimin başarılı işler yapacağına olan inancım tam. AK Parti’nin vizyonunu, Türkiye’yeye olan hizmet sevdasını halkımıza, kadınlarımıza ulaştıracaktır. Her türlü çalışmalarında yanlarında olacağız. Yunusemre Belediyesi olarak tüm kadınlarımıza hizmet etmeyi bir görev adlediyoruz. Henüz 3 yılı doldurmamış bir belediye olmamıza rağmen hanım lokali ve kültür  merkezlerimizin sayısı  8’e yükseldi. Her bir lokalimizde yaklaşık 800 kursiyerimiz eğitim görüyor, sosyalleşiyor. Biz kadınlarımıza ayrı bir önem gösteriyoruz. Kadınlarımızın hertürlü sosyal, ekonomik, kültürel faaliyetlerini destekliyoruz. Kadın girişimcilerimize yönelik kurslar düzenliyoruz. Çocuklara yönelik kültürel faaliyetler bakım kreş  çocuk eğitim merkezleri anlamında çok ciddi çalışmalar yaptık” diye konuştu. Başkan Çerçi partili kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamayı unutmadı. Yeni yönetim daha sonra Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Şule Uygur’la biraraya geldi. 

  DEVAMINI OKU
 • ‘Sizler İçin Ne Yapsak Az’

  Yunusemre Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçede bulunan hanım lokallerinde kurs gören kadınları konuk etti. Tilki Süleymaniye’de düzenlenen etkinlikte günün önemine vurgu yapan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sizler için ne yapsak az” diye konuştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yunusemre Belediyesi tarafından hizemete açılan 8 hanım lokallinin kadın kursiyerleri yemekli bir etkinlikte ağırlandı. Tilki Süleymaniye Çamlık Restaurant’ta düzenlenen etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Saniye Altay, Belediye Meclis Üyesi Necip Denktaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun eşi Azime Çorumluoğlu, daire müdürleri ve 500 kursiyer katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Uygur, 8 Mart’ı sembolik olarak kutlamadıklarının altını çizerek, Yunusemre Belediyesi’nin kadınlara yönelik önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. ‘KADINLARIMIZIN SOSYALLEŞMESİNE VESİLE OLUYORUZ’ Programda bayanlara seslenen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise Türk toplumunda kadınların, annelerin ayrı bir yeri olduğunu dile getirdi. Başkan Çerçi, “İstedik ki bu özel gün vesilesiyle biraraya gelelim. Yunusemre Belediyesi olarak; kadınımızı, gencimizi, çocuğumuzu, engellilerimizi ve yaşlılarımızı önemsiyoruz. Kadınlar toplumda bazı şeylere ulaşma noktasında zorluklar yaşadılar. Belediye olarak kadınlarımızı biraz daha ön plana çıkarmak, hak ettikleri değeri vermek ve onların hayatlarına katkı sunmak için harekete geçtik. Biz yeni kurulan bir belediyeyiz. Ancak ilk günlerimizde bu günleri konuştuk. Kadınlarımız için neler yapabileceğimizi tartıştık. Bugün geldiğimiz noktada belediyemizin 8 tane hanım lokali var. Bu lokallerde birçok imkan bulunuyor. İsteğe göre kurslarımız şekillenebiliyor. Talepleri de elimizden geldiği kadar yerine getiriyoruz. Bu lokaller sayesinde kadınlarımız eve kapanmaktan kurtulurken; ev bütçesine katkıda bulunuyor. Kadınlarımızın kendilerini daha ileri taşımaları için büyük bir şevkle hizmet ediyoruz. Kimsesizlerin kimsesi olmaya gayret ediyoruz. Biz büyük bir aileyiz. 220 bin nüfusumuz var. Toplumun yarısının da kadın olduğunu düşünürsek; hepsinin yaşama adapte olması ve bir aidiyet oluşması lazım” diye konuştu. HANIM LOKALİ SAYISININ ARTMASINI İSTİYORLAR    Programa katılan bayanlarla sohbet eden Belediye Başkanı Çerçi, hanımların taleplerini dinledi. Yunusemre Belediyesinin düzenlediği kurslara katılan kursiyerler, kendilerini bu özel günde unutmayan Başkan Çerçi’ye teşekkür etti, hanım lokali sayısının artmasını istedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Ayn-ı Ali Spor’dan Başkan Çerçi’ye Teşekkür

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ayn-ı Ali Spor Kulübü yöneticileri ve futbolcularının konuğu oldu. Belediye olarak her zaman amatör spor kulüplerinin yanlarında olacaklarını belirterek, “Amatör spor kulüplerinin sorunlarını biliyor, sorunları çözecek projeler üretiyoruz” dedi. Ayn-ı Ali Spor Kulübü yöneticileri ve futbolcuları amatör spor kulüplerinin herzaman yanında olan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi Şelale Plaza’da düzenlenen yemekte ağırladı. Yemeğe Başkan Çerçi’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin,  Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı İsmail Aydın, Ayn-ı Ali Spor Kulübü Başkanı Enis Sağman, kulüp yöneticileri ve Ayn-ı Ali Spor Kulübü sporcuları katıldı. Yemekte açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Sağman, çocukların spora teşvik edilmesi konusunda Yunusemre Belediyesi’nden büyük destek gördüklerini söyleyerek, “Mahallemizde farkındalık yaratmak, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için böyle bir faaliyet içerisine girdik. Bundan iki hafta önce başkanımıza ziyarete gittiğimizde bizlere verdiği sözler vardı. Bizi çok sevindirdi. Bir halı saha sözü verdi. Bundan 6 ay önce çalıştayda bir araya geldiğimizde bize taziye evi sözü vermişti. Belediye başkanımız hep yanımızda. Verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci de parti olarak Roman kökenli vatandaşlardan büyük destek gördüklerini kaydederek şunları söyledi: “Ayn-ı Ali mahallemiz bizim en güçlü olduğumuz mahallelerden birisi. Mahalleyle olan yakınlığımız bunun göstergesi. Bu memlekette sadece renk vermiyorsunuz. Siz vatanınıza bağlı, bölücü olmayan insanlarsınız. Bu yüzden ben sizleri tebrik ediyorum. Her toplum liderleriyle anılır. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Sizlerin de kalitenizi liderleriniz belirliyor. Muhtarımız Manisa’da sözünü en iyi bilen muhtarlardan birisidir” ‘BAŞKANIMIZ VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRİR’ Amatör kulüplerinin artmasını arzu ettiklerini dile getiren ASKF Başkanı İsmail Aydın ise konuşmasında, “Kulübün kurulma aşamasında istişare halindeydik. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak önemli bir iş. Ben başarılı olacaklarını düşünüyorum. Sayın Belediye Başkanımız spora her zaman destek veriyor. Bu yardımlar kulüplere güç veriyor. Hiçbir kulübün isteği sayın başkanımız tarafından geri çevrilmiyor. İstekler sonsuz imkanlar kısıtlı. Ancak eskiye nazaran destekler daha iyi seviyede. Manisa bir spor kenti haline geldi. Başkanımız verdiği sözü yerine getirir. Buna defalarca şahit olduk” ifadelerini kullandı. ‘GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE DESTEK VERECEĞİZ’ Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise spora ve sporculara her türlü desteği vermeyi sürdüreceklerine vurgu yaparak “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmalıyız” dedi. Başkan Çerçi konuşmasında, “Bütün mahalle takımlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Okul takımlarımız da var. Hepsi bizim çocuklarımız. Gücümüz yettiğince adilane bir şekilde herkese uzanmaya çalışıyoruz. Belediyemizin imkanlarını kulüplerimize, mahalle ve okul takımlarına sunmaya gayret ediyoruz. Malzeme desteği veriyoruz. Sadece futbol değil, diğer amatör branşlarda da destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın ahlaki ve fiziki gelişimine destek vermeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın zihnen, ruhen ve bedenen iyi gelişmesi gerekiyor. Kulüp yöneticilerimizin de işi kolay değil. Amatör spor kulüplerinin sorunlarını biliyoruz. Bu yıldan itibaren tesislerimizi yapmaya başlayacağız. Söz verdiysek, yaparız” ifadelerine yer verdi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz