• Başkan Çerçi AK Parti İlçe Yönetimi ve Partililerle Bir Araya Geldi

  2016 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde muhtarlar ve mahalle başkanlarıyla buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu kez AK Parti Yunusemre İlçe yönetimi ve belediye meclis üyeleriyle biraraya geldi. 2016 yılının değerlendirmesini yapan Başkan Çerçi, çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Yönetimi ve Belediye Meclis Üyeleri ile buluştu. Saruhan Otel’de düzenlenen toplantıya İlçe Başkanı Zafer İkinci, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Kılıç Kaya, Can Mercül, İdris Avşar ve Mustafa Dandin, partililer ve meclis üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Zafer İkinci, ilçe yönetimi olarak belediye ile uyum içinde olduklarını dile getirerek, “Hepimiz bir aileyiz. Çok güzel bir çalışma yılını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Beni de siyasete kazandıran Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’dir. Yönetimde olduğum sürede belediyemizle uyumlu güzel bir dönem geçirdik. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak bizlere daha güzel hizmetleri yapmayı nasip etsin. Yunusemre Belediyesi gerçekten güzel işler yapıyor. Yeter ki fırsat ve zaman verilsin. Ustamız Recep Tayyip Erdoğan. Biz de liderimize layık bir Yunusemre olarak bu işi nihayetlendiririz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ Toplantıda çalışma arkadaşları ve partililere seslenen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise yeni bir belediye olarak hedeflerinin büyük olduğunu söyledi. 2016’yı geride bıraktığımız şu günlerde belediye olarak yaptıkları çalışmaları değerlendiren Başkan Çerçi, emeği geçen herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Çerçi, “Yeni bir belediyeyiz. Sıfırdan bugüne geldik. Güzel projelerimizi hayata geçirdik. Toplu konut atağı, kentsel dönüşüm, 15 sosyal tesis, on binlerce metrekare kilitli parke taşı döşeme ve daha niceleri. Bu yeterli mi? Elbette değil. Eksiklerimiz de var. Kronikleşen sorunları aşmak zaman alıyor. Bunun için imkanlarımız ölçüsünde sizlerle birlikte ilçe halkımızın huzuru ve refahı için çalışıyoruz. 2016’ya baktığımızda güzel çalışmalar yaptığımızı görüyoruz. 2017’de de yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Her zaman desteğini hissettiğimiz partililerimize ve siz değerli arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Çerçi toplantı sonrasında belediye meclis üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu.

  DEVAMINI OKU
 • Evden 4 Kamyon Çöp Çıktı

  Yunusemre Belediyesi, Hafsa Sultan Mahallesinde bulunan bir evden 4 kamyon çöp çıkardı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uzun süren çalışmalar sonunda evi dezenfekte etti. Yunusemre Belediyesi, ilçenin güzel ve temiz olması için çalışıyor. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Hafsa Sultan Mahallesinde yaşayan zihinsel engelli olduğu iddia edilen bir kişinin evinden 4 kamyon çöp çıkardı. Evin eşinin kardeşine ait olduğunu belirten Mürvet Körpe başvurusuna kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Körpe, “Eşimin zihinsel engelli 54 yaşında olan kardeşi maalesef çöp topluyor ve topladığı çöpleri eve getiriyor. Ne yaptıysam engelleyemedim. Yunusemre Belediyesine başvuruda bulundum. Ekipler geldiler ve evi temizliyorlar. Belediyelerin bu şekilde hizmette bulunmaları çok güzel. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Çöpleri çıkaran belediye ekipleri, daha sonra evi dezenfekte etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Türkmen Şelalesi’ne Ulaşım Artık Daha Kolay

  Türkiye’nin doğa harikalarından biri olarak kabul edilen Türkmen Şelalesi’ne ulaşım kolaylaştı. Yunusemre Belediyesi şelaleye giden yolda düzenleme yaparken; Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmaları yerinde inceledi. Yunusemre Belediyesi, Ege Bölgesi’nde doğa sporları merkezi haline gelen Türkmen Şelalesi’ne sahip çıkıyor. Belediye Fen İşleri ekipleri, Türkmen Şelalesi’ne ulaşımın sağlanması için Türkmen Şelalesi’nin yollarını düzenledi. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Çerçi’ye Belediye Meclis Üyeleri Necip Denktaş ve Mustafa Gürler, Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata, Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı ile Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz eşlik etti. ŞELALENİN YOLU DÜZENLENDİ İlçede yaşayan herkesin Türkmen Şelalesi’ni görmesi gerektiğini ifade eden Başkan Çerçi bölgedeki çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ”Türkmen Mahallesine giden yollarda ulaşım çok zordu. Ekiplerimiz o alanı çok güzel bir alan haline getirdiler. Belediye ekiplerimiz Türkmen Şelalesi’ne giden yola malzeme serdi. Artık vatandaşlarımız şelaleye kendi araçlarıyla rahatlıkla ulaşabilecek. Ayrıca kırsal mahallelerimizin içlerini kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Ayrıca kırsal mahallelerimizde oyun alanları, spor alanları çalışmalarını yıl boyu yapıyoruz. Kış aylarında kırsal anlamda devam eden çalışmalarımızı yıl boyu devam ettireceğiz” 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Milli Şairimiz Ersoy’u Andı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. yıldönümünde andı. Mehmet Akif’in istiklal mücadelesinin sembol isimlerinden biri olduğunu belirten Başkan Çerçi, “Mehmet Akif, vatanına ve bayrağına duyduğu sevgiyi ve aşkı dizelerine yansıtmış ve şiirlerini milletle bütünleştirmiştir” dedi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İstiklal Marşımızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 80. ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Çerçi mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dünyaya yüzyıllar boyunca hakkaniyetle hüküm sürmüş olan Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ile Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan tarih dilimi, bilinen ve bilinmeyen nice kahramanı bünyesinde barındırır. Ancak Kurtuluş Savaşının ve İstiklal Mücadelesinin öyle bir kahramanı daha var ki; o da verilen zorlu mücadelenin gelecek nesillere aktarılması açısından en büyük hizmeti bu vatana sunmuştur. Bu kahraman, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’dur. Milli marşımız olan İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif’in, içerisinde kahramanlık destanları barındıran nice eserinden biri de Çanakkale Destanıdır. Okuyanların tüylerini diken diken eden, her okunduğunda o günleri yaşatan eserlerinde Akif, vatanına ve bayrağına duyduğu sevgiyi ve aşkı dizelerine yansıtmış, bu şiirlerini Türk Milletiyle bütünleştirmiştir. Eserinin milli marş seçilmesinin ardından kendisine verilen ödülü kabul etmeyerek, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyecek kadar da tevazu sahibi bir memleket sevdalısıdır. Uzun süren Mısır sürgününden 17 Haziran 1936 tarihinde memleketine dönen Akif, vatan topraklarında 27 Aralık tarihinde hayata gözlerini yumdu. Fikir ve idealleriyle ufkumuzu aydınlatmaya devam eden dava adamı Mehmet Akif Ersoy’u, ebediyete intikalinin yıldönümünde şükran ve rahmetle anıyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • Horozköy Sosyal Donatı Alanına Kavuşuyor

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin seçim vaatleri arasında bulunan Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi start aldı. Projeyi AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte inceleyen Başkan Çerçi, alanın 2017 yılı içerisinde hizmete açılacağını müjdeledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte belediyenin yapımı devam eden çalışmalarını inceledi. Manisa Tabiat Parkı, Kentsel Dönüşüm, Atatürk Mahallesi Kültür ve Taziye Evi, Horozköy Tarihi Tren Garı ve bölgenin çehresini değiştirecek Horozköy Çamlık alanında incelemelerde bulunan Başkan Çerçi, belediye olarak 2017 yılının proje yılı olacağını belirtti. 2017 YILI İÇERİSİNDE HİZMETE GİRECEK 13 bin metrekare alan üzerine kurulacak Horozköy Çamlık Alanı Rekreasyon Projesi’ne ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Burası neredeyse 50 yıldır atıl durumda. Daha önce pazaryeri olarak kullanılıyordu. Seçim vaatlerimiz arasında da olan Horozköy Çamlık Alanı ve Rekreasyon Projesi ile burayı vatandaşlarımızın kullanabileceği fitness alanı, koşu yolu, çocuk oyun parkı, kafeteryası, otoparkı, halı saha ve sosyal donatı alanlarının bulunduğu güzel bir yer haline getireceğiz. Projelerimiz tamamlandı, ihalemiz yapıldı. Yüklenici firma inşaata başladı. Birkaç ay içerisinde bölgemiz çok güzel bir rekreasyon alanına kavuşacak” diye konuştu. ‘BİRÇOK PROJESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’ AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise Başkan Çerçi’nin başarılı projelere imza attığını kaydederek, “Ben de belediye başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Seçim vaatlerini bir bir hayata geçiriyor. Hizmet odaklı bir anlayışta olması bizleri mutlu ediyor. Kendisinin yanında olduğumuzu her zaman biliyor. Birçok projesini de yakından takip ediyoruz. Yapılan projeleri gezme imkânı buldum. Başkanımıza çalışmalarından dolayı Manisalılar adına teşekkür ediyorum. Hem şehri güzelleştiriyor hem de hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırıyor. Seçildikten sonra vaatlerini unutan değil; bir bir hayata geçiren anlayışa sahip olmasından gurur duyuyoruz. Kendisini bir kez daha kutluyor; başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.   ‘BAŞKANIMIZIN GÜZEL İŞLER YAPACAĞINA İNANIYORUZ’ Atatürk Mahallesi Muhtarı Aydoğan Yolcu da, uzun süredir atıl durumda olan alanın bölgeye kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Burası atıl bir alandı. Şu an görüyorsunuz temeli atılmış durumda. Başkanımızın mahallemize güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Kısa süre önce kurulan bir belediyenin böyle bir hizmet vermesi bizleri memnun ediyor.” 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz