• Yunusemre TDBB’de Çalışmalarını Anlattı

  Yunusemre Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından İstanbul’da düzenlenen Kardeş Şehir Çalışmaları konulu toplantıya katılarak birlik üyelerine yaptığı çalışmaları anlattı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği, ‘Kardeş Şehir Çalışmaları’ Konulu TDBB Türkiye Üye Belediyeleri İkinci Toplantısı İstanbul'da yapıldı. Toplantıya Yunusmre Belediye Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel katıldı. İki bölüm halinde yapılan programın ilk bölümünde TDBB tanıtım videosu, açılış konuşmaları, TDBB 2016 yılı faaliyetleri sunumlarına yer verilirken; Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz, Türk Dünyası’na yönelik yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantının ikinci bölümünde ‘Belediyelerin Dış İlişkiler ve Kardeş Şehir Çalışmaları’ konulu atölye çalışması yapıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Seriyi Sürdürdü

  Süper Amatör Lig A grubunda mücadele eden Yunusemre Belediyespor, ligde 13. haftada karşılaştığı Saruhanlı Belediyespor'u 4-0   yenerek galibiyet serisini devam ettirdi. Yunusemre Belediyespor lige damgasını vurmaya devam ediyor. Mavi Beyazlı takım, ligde 13. haftada Ertuğrul Dilek Tesislerinde karşılaştığı Saruhanlı Belediyespor’u 4-0 yendi. Yunusemre Belediyespor'a galibiyeti getiren golleri Gökay Tunç, penaltıdan Şahin Karaca ve Levent Holinar’ın (2) attığı goller getirdi. Bu galibiyet ile ligde liderliğini sürdüren Yunusemre Belediyespor, önümüzdeki hafta Kırkağaç Acar İdman Yurdu ile karşılaşacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede ağaç dikim seferberliği başlattı. Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçireceği “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında 2023 yılına kadar ilçede tüm mahallelerde 1 milyon ağaç fidanı dikimi gerçekleştirilecek. Yunusemre Belediyesi, yeşil bir şehir için ilçede ağaç seferberliği başlattı. İlçenin tüm mahallelerinde “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında ağaç fidanı dikimi gerçekleştirilecek. Proje kapsamında ilk olarak Güzelyurt Mahallesinde 50 bin ağaç ve çalı grubu toprakla buluşturuluyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Güzelyurt Mahallesine 50 bin ağaç fidanını kazandırmak için çalışmalara başladı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesinin başladığını kaydetti. Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin yeşile ve ağaca büyük önem verdiğini belirterek; “Söz verdiğimiz 1 milyon ağaç projemiz başladı. Bir milyon fidan birkaç sene içerisinde Yunusemre’de toprak ile buluşacak. 1 milyon ağacın 300 binini proje kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan ücretsiz olarak temin edeceğiz. Bununla ilgili de görüşmelerimiz tamamlandı. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, Bakan Yardımcımız Harun Tüfekçi, Genel Müdür İsmail Bey, hepsi büyük özveri ile destek oldular. Projemizi benimsediler. Onlara da teşekkür ediyorum. Yunusemre’yi yemyeşil, örnek bir kente dönüştürmeye gayret gösteriyoruz. Her sene Kırsal Kalkınma projesi kapsamında kırsal mahallelerimizde dağıttığımız zeytin, ceviz, badem gibi fidanlar da bu projenin kapsamı içerisindedir. ‘1 Milyon Ağaç’ Projemiz başladı ve hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu. GÜZELYURT MAHALLESİ YEMYEŞİL OLUYOR Güzelyurt Mahallesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 50 bin ağacı Güzelyurt Mahallesine kazandıracaklarını kaydetti. Başkan Çerçi, “Şu anda Güzelyurt Mahallemizdeyiz. Bu bölgemizde yaklaşık 50 bin ağaç ve çalı grubumuzu toprak ile buluşturacağız. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki bahar aylarında eğitim camiamız ve gençlerimiz ile de ağaç dikme kampanyamızı başlatacağız” şeklinde konuştu. Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı da 2017 için ağaçlandırma çalışmalarını başlattıklarını vurgulayarak, “Güzelyurt çevresinde yaklaşık 10 bin civarında büyük ağaç, 40 bin civarında da çalı grubunu dikeceğiz. Kullandığımız ağaç türleri himalaya sediri, ıhlamur, iğde, defne, zakkum, çınar gibi süs bitkileridir. İlçenin tüm noktalarında ağaçlandırma çalışmaları yapacağız” dedi. Güzelyurt Mahalle sakinleri adına açıklamada bulunan AK Parti Yunusemre İlçe Yöneticisi Altan Savaşır ise “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ve ekibine Güzelyurt Mahallesinde yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yabanci Öğrencilerle İncelemelerde Bulundular

  Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri inceleme gezilerine SABAF Fabrikasıyla devam etti. İşletmeyi gezen komisyon üyeleri ve CBÜ’de eğitim gören yabancı öğrenciler, fabrikanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Düzenli olarak inceleme gezilerinde bulunan Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri bu kez SABAF Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, komisyon üyeleri ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı öğrencinin katıldığı geziye ilişkin bilgi veren Komisyon Başkan Yardımcısı Gültekin Aşçı açıklamasında, “Bu tür gezilerle üniversite öğrencilerimize ülkemizdeki dış ticareti tanıtmak, ithalat ve ihracat konularında fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz. Gezilerimiz sürecek. Amacımız öğrencilerimizin eğitim gördüğü alana ilişkin fikir sahibi olabilmesini sağlamak“ ifadelerini kullandı. Fabrikayı gezen komisyon üyeleri, işletmenin üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Budanan Ağaçlar İhtiyaç Sahiplerine Veriliyor

  Yunusemre Belediyesi’nde budanan ağaçlar, yakmaya uygun hale getirilerek kış aylarında ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Yunusemre Belediyesi, kış aylarında maddi imkansızlıklar dolayısıyla yakacak odun alamayan vatandaşlara yardımda bulunuyor. Belediye ekipleri budama mevsiminde ağaçları budayıp yakacak olarak kullanılmaya uygun hale getirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Budama süresince yaklaşık 200 aileye yakacak odun dağıtıldı. Sezonun sona ermek üzere olduğunu kaydeden Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Budama sezonu sonbaharda başlıyor. Ekiplerimiz sezon boyunca budanan ağaçları yakmaya uygun hale getiriyor. Bu odunlar belediyemize başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerine belirli bir program kapsamında ulaştırılıyor. Yunusemre Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerimizin her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi bu konuda oldukça duyarlı. Bu tür çalışmalarımız önümüzdeki sezon da devam edecek“ diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz