• Yunusemreli Judocular Tüm Madalyalara Talip

  Yunusemre Belediyespor judo takımı sporcuları çalışmalarına haftanın 5 günü devam ediyor. Sporcular, şampiyonalarda madalyaları toplamayı hedefliyor.  Yunusemre Belediyespor judo sporcuları antrenmanlarına aksatmadan devam ediyor. Takım sporcularından Halil Öğer 7 yıldır bu sporla ilgilendiğini belirtirken; sporcular olarak hedeflerinin şampiyonalarda Yunusemre’yi, Manisa’yı başarıyla temsil etmek olduğunu söyledi. Öğer duygularını şu sözlerle ifade etti: “Yunusemre Belediyespor’da 7 yıldır judo sporu yapıyorum. Takım olarak antrenörlerimiz gözetiminde haftanın 5 günü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pazartesi - Cuma günü 19 Mayıs Stadyumunda koşu, Salı - Perşembe günü  fitness salonunda ağırlık, Çarşamba günü de judo salonunda sporumuzun tekniklerini çalışıyoruz. Hedefimiz Türkiye şampiyonalarında ilk üçe girerek milli takıma gitmek, Balkan, Avrupa, Dünya şampiyonalarında kulübümüzü, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımız dalgalandırmak istiyoruz. Bizlere çalışmalarımızda her türlü desteği veren Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a ve gençlik Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e çok teşekkür ederiz.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den KSS'de Seyyar Denetimi

  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Küçük Sanayi Sitesi’nde seyyar denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde seyyar satıcılara cezai işlem uygulanarak satıştan men edildi. İlçede denetimleri yoğunlaştıran Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Küçük Sanayi Sitesi’nde seyyar satıcılara yönelik denetim yaptı. Seyyar ile mücadele kapsamında denetimleri arttıran ekipler, yapılan kontrollerde yakalanan seyyar satıcılara cezai işlem uygulayarak satıştan men etti. Denetimlerin artarak devam edeceğini kaydeden Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, seyyar ile mücadelenin devam ettiğini ifade etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Aigai'deki Kazı Çalışmalarına Bu Yıl da Destek Verecek

  Manisa’nın önemli turizm varlıklarından biri olan Aigai Antik Kenti’nde yürütülecek kazı çalışmalarına desteğini sürdüren Yunusemre Belediyesi, çalışmalara bu yıl da destek verecek. Yunusemre Belediyesi, Köseler Mahallesi yakınlarında tarihi M.Ö 8. yüzyıla dayanan Aigai Antik Kentinde yürütülen kazı çalışmalarına bu yıl da destek verecek. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin ile beraber Yunus Emre Kültür Parkı’nda gerçekleştirilen imza töreni ile Aigai Antik Kentinde yürütülen kazı çalışmalarına destek vermek amacıyla protokol imzaladı. İmza törenine Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur ve Şaver Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak, Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz eşlik etti. “EN TEMEL İHTİYAÇLARIMIZI YUNUSEMRE KARŞILIYOR” İmza töreninde konuşan Kazı Başkanı Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin, 2021 yılı Aigai Antik Kenti Kazı çalışmalarına Mayıs ayı itibariyle başladıklarını vurgulayarak “Bu yıl içinde sponsorluk anlaşmamızı imzaladık. 2017 yılından bu yana  desteklerini bizden esirgemeyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederiz. Yunusemre Belediyesi’nin destekleri bizim için çok önemli. Çünkü en temel ihtiyaçlarımızı Yunusemre Belediyesi karşılıyor” dedi. “YUNUSEMRE KÜLTÜR VE SANATI DESTEKLİYOR” İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ise konuyla ilgili konuşmasında “2021 yılı Aigai kazı çalışmalarımız başladı. Bu gün de 5 yıldır devam eden Yunusemre Belediyesi’nin kazımıza desteği için protokol törenindeyiz. Yunusemre Belediyemize kültür ve sanat alanında verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederiz. İmza törenimizi böylesine güzel bir mekanda yapmış olmaktan da çok mutluyum” diye konuştu. “ŞEHRİMİZİN TURİZM GELİRLERİNİ YÜKSELTMEK İSTİYORUZ” Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de güzel bir çalışmaya daha imza atmaktan mutlu olduklarını söyledi. “Yunusemre Belediyesi Aigai çalışmalarının bu yıl da sponsoru oluyor” diyen Başkan Çerçi konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Aigai, bölgenin en önemli turistlik antik merkezi. Burayı arkeolojik çalışmalarla ayağa kaldıracağız. Gerek valiliğimiz, gerek kaymakamlığımız, gerekse üniversitemiz bizlere bu konuda her zaman yardımcı oluyor. Başka sivil toplum örgütleri başka kamu kurumları da bu konuda destek olabilir. Biz her konuda elimizden geleni yapıyoruz. Şehrimizi Manisamızı ve Yunusemremizi tarım ve turizm alanında olduğu gibi turizmde de aktif hale getirmek istiyoruz. Şehrimizin turizm gelirlerini turizmde aldığı geliri ciddi manada yükseltmek istiyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.” Yapılan anlaşma ile kazı çalışmalarına katılan herkesin iaşe ve lojistik ihtiyaçları Yunusemre Belediyesi tarafından karşılanacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Spor Salonları Hizmeti Başladı

  Koronavirüs pandemisi nedeniyle hizmete ara veren Yunusemre Belediyesi bünyesindeki spor salonları maske mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yeniden açıldı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle çalışmalarına ara veren Yunusemre Belediyesi Muradiye Aile Yaşam Merkezi ve Millet Çarsısı spor salonları tekrar hizmet vermeye başladı. Kadın ve erkeklere ayrı ayrı hizmet veren spor salonlarında tüm kurallara uyarak pilates, yoga, fıtness, gibi spor aktiviteleri yapılacak. Muradiye Spor Yaşam Merkezi ve Millet Çarşısındaki spor salonlarında haftanın 6 günü 10.00 ile 20.30 saatleri arasında hizmet vermeye devam edilecek. Muradiye Yaşam Merkezinde pazartesi-cumartesi günleri dahil bayanlara saat 10.00–17.00 arasında, erkeklere de 17.00–20.30 saatleri arasında hizmet vermeye devam edilecek. Yunusemre Belediyesi Gençlik Ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Can konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Muradiye Aile Yaşam Merkezi ve Millet Çarşısındaki spor salonlarımızda tüm üyelerimiz ve spor sevenler form tutabilirler. Bu konuda açıklanan tüm kurallara azami uyuyoruz. Spor salonlarımıza Yunusemreli ve Manisalı spor severleri bekliyoruz” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • YEGEM’de 2021-2022 Eğitim Kayıtları Başladı

  Yunusemre Belediyesi’nin iyi bir lise ve üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik kurduğu Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM), 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı kayıtlarına başladı.  Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM), 2021 – 2022 Eğitim - Öğretim Yılı için kayıt alacak. Kayıt yaptırmak isteyen 8, 12 sınıf ve mezun öğrenciler, 1 Haziran Salı günü (yarın) Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ek binasında (Merkezefendi Mahallesi, 3819 Sokak, No: 80) adresinde hizmet veren  Yunusemre Belediyesi, Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek. Öğrencilerin geleceğe hazırlanmasına katkı sunmaktan mutlu olduklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre’de yaşayan öğrencilerimiz geleceğe emin adımlarla ilerlerken onların yanında olmak bizler için çok önemli. İlçemizde hayata geçirdiğimiz YEGEM ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. YEGEM’in 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı için kayıtlarına başladık. Kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz belediyemizin Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilirler. Gelecek nesiller olarak gördüğümüz öğrencilerimizin iyi bir eğitim alabilmeleri için desteğimiz sürecek” dedi. Kayıt işlemleri hakkında bilgi almak isteyen veliler, 444 62 09 numaralı Yunusemre Belediyesi, Çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilecek. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz