• Yunusemreli Miniklerden Yı Sonu Gösterisi

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan çocuk kültür merkezlerinde eğitim gören öğrenciler yıl sonu gösterisi yaptı. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Barbaros, Muradiye ve Güzelyurt Çocuk Kültür ve Sanat Merkezinde eğitim gören minik öğrenciler yıl sonu gösterisi yaptı. Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte minikler şarkı söyledi ve dans etti.  Öğrencilerin gösterisi izleyicilerden tam not aldı. Etkinliği izleyenler arasında Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de vardı. Gecede izleyenlere seslenen Başkan Çerçi, “Minik öğrencilerimizin mezuniyet töreni muhteşemdi. Minik öğrencilerimiz ve kıymetli ailelerini tebrik ederim. Bizler gelecek nesiller için el birliği ile çalışıyoruz. Evlatlarımız bizim geleceğimizdir.” dedi. Etkinliğin sonunda öğrencilere karneleri Kültür İşleri Müdürü Ahmet Sak tarafından verildi.

  DEVAMINI OKU
 • Yenimahalle Yeşil Camii Yenilenecek

  Yenimahalle’de vatandaşlar ile buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yenimahalle Yeşil Camii yenileme ve çevre düzenleme çalışmasının başlayacağının müjdesini verdi.  Hayata geçirdiği projelerle ilçenin çehresini değiştiren Yunusemre Belediyesi, Yenimahalle’de söz verdiği bir çalışmayı daha hayata geçiriyor.  Yeşil Camii ve çevresi yeniden düzenlenecek. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yenimahalle’de vatandaşlar ile buluşarak yapılacak çalışmaları anlattı. Yapılan toplantıda Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcıları  Mustafa Irmak ve Dilşat Ulaş, İmar ve Şehircilik Müdürü Hakan Akgöl, Manisa Yenimahalle Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri, Mahalle Muhtarı Hüseyin Özdemir ve vatandaşlar eşlik etti. Başkan Çerçi caminin yeniden inşa edilmesinin yanı sıra Kur’an Kursu, şadırvan, tuvalet,  yapılması ve çevre düzenlemesi sözünün yerine getirileceğini belirtti. Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “3 bin 300 metrekarelik taşınmaz Yunusemre Belediyesi tarafından bedeli karşılığında satın alındı.  Yeşil Camiinin yeniden inşa edilmesinin yanı sıra ihtiyaç olan otoparkı gerçekleştireceğiz. İmar planı onayı ve imar uygulaması yapılması sonrasında Mimari ve Uygulama Projeleri hazırlanmakta olan caminin inşaatına yıl sonuna kadar başlayabileceğiz” dedi  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Minik Judocular İzmir'de Madalyaları Topladı

  Yunusemre Belediyespor'un minik judocuları, İzmir'de katıldığı turnuvaya damga vurdu. Yunusemre Belediyespor'un minik judocuları, İzmir'de yapılan İzmir Büyükşehir Belediyesi İllerarası Başkanlık Kupası Minikler Judo Turnuvası'nda 1 altın, 4 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya kazandı. Sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Judo Antrenörleri Halil Atmaca ve Orhan Akdemir, iyi bir deneyim ve umut verici bir başarı grafiği ile turnuvadan mutlu bir şekilde ayrıldıklarını belirterek, "10 sporcu ile katıldığımız turnuvada 7 madalya kazandık. Çocuklarımız gösterdikleri performansla gelecek için umut verdi. Bizlere destek olan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan'a teşekkür ediyoruz" dedi. Dereceler şöyle; 55 kg Ramazan İnci 1. 40 kg Hiranur Özbek 2. 48 kg Zeynep Şimşek 2. 57 kg İkra Üzüm 2. 60 kg Canberk Şişmanlar 2. 42 kg Poyraz Çakal 3. +60 kg Batuhan Taşkıran 3.

  DEVAMINI OKU
 • Eğitimciler Yunus Emre Kültür Parkı'nda Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zorlu bir eğitim – öğretim yılını geride bırakan eğitimcileri Yunus Emre Kültür Parkı’nda ağırladı.2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde yoğun bir tempoda çalışan Yunusemre’nin eğitim camiası, Yunusemre Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Yunus Emre Kültür Parkı’nda düzenlenen etkinlikte eğitimciler yılın stresini attı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ayşen Oğuz, birim müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Kendilerini ağırlayan Başkan Çerçi’ye teşekkür eden Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Yunusemre Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Demirtaş burada yaptığı konuşmada, “Başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirdik. Göstermiş olduğumuz performans nedeniyle okul müdürlerimizle bir araya gelmek istedik. Sayın başkanımızın ev sahipliğinde güzel bir yılsonu etkinliğinde buluştuk. Bize bugün ev sahipliği yapan başkanımıza ve sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.  “GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM” Eğitim camiasını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, gelecek nesiller için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Çerçi konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yıl boyu Milli Eğitim Müdürümüz ve Halk Eğitim Müdiremizin çok önemli çalışmaları oldu. Onların izni ve gayretiyle biz de Belediye olarak gerek kültür merkezlerimizde, lokallerimizde gerekse spor salonlarımızda çok sayıda halk eğitim müdürlüğünden gelen usta öğreticiler aracılığı ile kursiyerlerimize eğitimler verdik, vermeye de devam edeceğiz. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bütün yılın yorgunluğu da böylece atılmış olur. Burası kültürel anlamda oldukça güzel bir alan. Okullar olarak sizler de kullanabilirsiniz. İrfan Meclisi, Türk İslam Geleneksel El Sanatları Atölyesi, Osmanlı Müzesi, Türk İslam Önder Şahsiyetler Müzesi var. Gelecek nesiller için sizler gibi bizler de elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.” 

  DEVAMINI OKU
 • Çamurdan Sanata Dönüşen Eserler Görücüye Çıktı

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerlerinin el emeği ile hazırladığı seramik ve çini sanatının ifa edildiği "Çamurdan Sanata” sergisi, Yunus Emre Kültür Parkı’nda görücüye çıktı.  Yunusemre Belediyesi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerlerinin, öğretmenleri Aygül Akın rehberliğinde hazırladığı seramik ve çini eserler Yunus Yunus Emre Kültür Parkı’nda sergileniyor. Çamurdan Sanata isimli serginin açılışına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Yunusemre İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin, okul müdürleri, daire müdürleri, meclis üyeleri katıldı. Yunusemre Belediyesi olarak sanata önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, burada yaptığı açılış konuşmasında, “Bu eserlerimiz tarihe, kültüre miras olacak. Bu eserlerin hepsi devletin eseridir. Yunusemre’de birçok hanımlar lokalimiz var. Çok özel çalışmalara imza atıyoruz. Üretmek önemlidir ama daha önemlisi bunu genç kuşaklarımıza kendi medeniyetimizin ayağa kalkması adına gelecek nesillere aktarmamız. Bunları genç kuşaklara sevdirmemiz lazım. Gençliğimize her alanda sahip çıkmamız gerekiyor.” dedi. Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Sergide Eski Kuş Evleri, Aigai reprodüksiyon kazı eserleri ile seramik ve çini eserleri sergilendi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.