• AZMEDEREK 6 AYDA 23 KİLO VERDİ

  Yunusemre’de yaşayan 54 yaşındaki 2 çocuk annesi Serpil Savmaz, Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde uzman eğitmen eşliğinde düzenli spor yapan 6 ayda 23 kilo verdi.     Televizyonda kilolu kadınların yaşadıkları sıkıntıları görünce ‘ben de öyle olurum’ diyerek zayıflamaya karar veren 54 yaşındaki Serpil Savmaz, Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde 6 ay spor yaparak 23 kilo verdi. Büyük bir gayretle kilolarından kurtulan Savmaz, yeni görüntüsündense oldukça memnun. Kendisine bu imkanı tanıyanlara teşekkür eden Serpil Savmaz, “Televizyonda kilolu kadınların yaşadıkları sıkıntıları görünce zayıflamaya karar verdim. Sağlıklı zayıflamak adına Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde spor kursuna kayıt yaptırdım. Spor eğitmenimiz Zarife Tok eşliğinde düzenli olarak spor yaparak zayıfladım. Pandemi döneminde de dikkat ederek 6 ayda 23 kilodan kurtuldum. Bizlere bu imkanı sağlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. Savmaz’ın iyi ve motive bir öğrenci olduğunu dile getiren Yenimahalle Hanımlar Lokali Beden Eğitimi Eğitmeni Zarife Tok ise sağlıklı yaşam için sporun şart olduğunu ifade etti. Tok konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bizim için insanın azmi çok önemli. Sonucumuz çok güzel oldu. Serpil ablamız azmederek, spor yaparak kilo vermeyi başardı. Spor yapmak isteyen  hanımlarımız Yunusemre Belediyesi Spor Kulübüne ya da hanımlar lokallerine giderek başvurabilir.” ifadelerini kullandı.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan ÇERÇİ BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, “Tarafsız, doğru ve hızlı biçimde kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarının Basın Bayramını kutluyorum” diye konuştu.   Türk basınının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, basının toplumun bilgi edinmesi adına önemli bir göreve sahip olduğunu söyledi. Başkan Çerçi Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olaylardan, gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan basın, aynı zamanda toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine de katkı sağlamaktadır. Tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber veren basın mensupları, halkın haber alma, bilgi edinme hakkını sağlamada ve kamuoyu oluşumunda önemli bir güce sahiptir. Demokrasilerde basın özgürlüğü çok seslilik açısından da önemlidir. Bu nedenle kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın mensuplarının görevlerini ifa ederken; meslek etiğini gözetmesi son derece elzemdir. Bu duygu ve düşüncelerle zor olan bu görevi mesai mevhumu gözetmeksizin yapan, toplumu bilgilendirirken ilkeli, objektif ve tarafsız bir anlayışla hareket eden tüm gazetecilerimizin Basın Bayramı’nı kutluyor; yarınların ülkemiz için güzellikler getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocuya Dede Desteği

  Yunusemre Belediyespor Judocusu Halime Deveci, Dedesi İsmail Karadağ’ın destekleriyle çok sevdiği bu sporu yapıyor.  Yunusemre Belediyespor Judo Sporcusu Halime Deveci, en büyük desteği dedesi İsmail Karadağ’dan görüyor. Torununu spor yaparken de yalnız bırakmayan Dede Karadağ, onun başarılı bir sporcu olmasını istiyor. Kendisi de Manisa Çok Amaçlı Spor Salonu Şefi olan İsmail Karadağ, torunu Halime Deveci’nin küçüklüğünden beri kendisiyle birlikte salona geldiğini, sporculara hayranlık duyduğunu belirtti. Torununun idmanlarını yakından takip ettiğini ifade eden İsmail Karadağ, “Ben torunumun sporcu olmasını istiyordum. Torunuma her türlü desteği veriyorum, vermeye de devam edeceğim. Torunumun sporcu olması da bizleri çok mutlu etti. Kendisi 3 yıldır Yunusemre Belediyespor takımının sporcusu. Torunum bu sporu yaparken çok mutlu. Torunuma emeği geçen antrenörlere ve Yunusemre Belediyespor‘a teşekkür ediyorum” dedi.  Yunusemre Belediyespor Kulübü Antrenörü Orhan Akdemir ise ailelerin desteğinin sporcuların başarısında önemli bir etken olduğunu aktararak şunları söyledi: ”Halime kızımız kulübümüzde 3 yıldır spor yapıyor. 2009 doğumlu, gelecek vaat eden sporcularımızdan biri.  Sporcularımızın ailelerinin bu tür destekleri ve teşvikleri bizleri çok memnun ediyor.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Balıkesir'de Toplandı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ata sporu yağlı güreşe gönül veren belediyelerden oluşan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nde yeniden encümen üyeliğine seçildi. Toplantıda birliğin adı daha kapsayıcı olması adına Yağlı Güreş Birliği olarak değiştirildi. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis Toplantısı Balıkesir’in Edremit İlçesinde yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyeleri İhsan Akyel, Mehmet Ersoy, birliğin kurullarında görev alan Kefaeddin Öz, Necip Denktaş ve birlik üyeleri katıldı. Toplantıda yapılan encümen üyesi seçimlerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ile Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk seçildi. BİRLİĞİN ADI DEĞİŞTİ  Ayrıca Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin adı daha kapsayıcı olması adına Yağlı Güreş Birliği olarak değiştirildi. Bunun yanı sıra; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi'nin yeni üyelik başvuruları görüşülerek üye olmalarına oybirliğiyle karar verildi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre 3 Ailenin Daha Hayatını Kolaylaştırdı

  Yunusemre Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri yürüme engelli 3 vatandaşın taleplerine kayıtsız kalmadı.   Yunusemre Belediyesi ilçede vatandaşların yardımına koşarak yarasına merhem oluyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Üçpınar Mahallesi’nde yaşayan 67 yaşındaki yürüme engelli Fevzi Çelikten, Atatürk Mahallesi’nde yatağa bağımlı olarak yaşayan 63 yaşındaki Beyhat İrece ile Ayn-ı Ali Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşında yürüme engelli Bahriye Sağlam’ın ihtiyaçlarını karşıladı. Üçpınar Mahallesi’nde yaşayan Çelikten’e tekerlekli sandalye, erzak, hasta bezi ve hasta yatağı vererek hastaneye ulaşımını sağlayan ekipler, Atatürk Mahallesi’nde ikametgah eden Beyhat İrece’ye ise hasta yatağı verdi.  Ayn-ı Ali Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Bahriye Sağlam’a da hasta yatağı veren ekipler, vatandaşların hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırdı. Sosyal yardım çalışmalarını önemsediklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, imkanları ölçüsünde ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz