• Evi Yanan Aileye Yunusemre Belediyesi Sahip Çıktı

  Atatürk Mahallesi 4488 sokakta çıkan yangında evleri büyük hasar gören aileye Yunusemre Belediyesi sahip çıktı. Arif-Melahat Çakal çiftinin evini temizleyen ekipler, aileye eşya yardımında da bulunacak. Yunusemre Belediyesi bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Atatürk Mahallesi 4488 sokakta 3 katlı binanın son katında çıkan yangında evleri büyük zarar gören 2 çocuklu Arif-Melahat Çakal çiftine el uzatan Yunusemre Belediyesi, oturulmaz hale gelen evde temizlik çalışması yaptı. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri evi tadilattan geçirecek, eşya yardımında bulunacak. BÜTÜN EŞYALARI YANDI; KUR’AN-I KERİM YANMADI Yangın esnasında evde bulunan 6. Sınıf öğrencisi Ayfer Çakal, o dakikalarda yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “6. sınıf öğrencisiyim. Evde tek başımaydım. Çatıdan sesler geliyordu. Meğerse kablolar yanıyormuş. Annemi arayıp durumu bildirince komşuya inmemi söyledi. Komşumuz da evde yokmuş. Komşumuzun balkonuna çıktım. Zaten eve bir daha çıkamadım, aşağı indim hemen. Bütün eşyalarımız yanmasına rağmen Kuran-ı Kerim ve dini kitaplar yanmadı“ dedi. Melahat-Arif Çakal çifti ise yangın sonrasında kendilerine yardım eden herkese teşekkür ederek duygularını şu sözlerle anlattı: “Evden sobayı yakıp çıkmıştım. 13 yaşındaki kızım evde tek başınaydı. Beni aradı, evde yangın çıktığını söyledi. Kızımın sağ salim kurtulduğuna şükrediyorum. Allah razı olsun herkes bizlere yardımcı oldu. Başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Mahalle Muhtarımız Aydoğan Yolcu olmak üzere bizlerden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.” EVDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI Atatürk Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu ile birlikte aileyi ziyaret eden Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan ise 10 kişiden oluşan temizleme ekibinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Özcan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı 10 kişiden oluşan ekibimiz, yangın nedeniyle zarar gören evde temizlik çalışması yapıyor. Eşyalar toplandıktan sonra Buharlı Yıkama Aracımız ile ev temizlenecek. Daha sonra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz evin tadilatını, tamiratını yapacak ve eşyalarını temin edeceğiz” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre TSM Korosundan Unutulmaz Konser

  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, verdiği konserle izleyenlerden tam not aldı.  Ünlü Bestekâr Selim Öztaş'ın şefliğini yaptığı ve birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konsere ilgi yoğun olurken; gecede konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sanatın ve sanatçılarımızın her zaman yanındayız” dedi. Yunusemre Belediyesi’nin bir buçuk yıl önce kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu, ikinci konserini Kültür Sitesi Lale Salonu’nda verdi. Koro şefliğini Ünlü Bestekar Selim Öztaş’ın yaptığı organizasyonda, salon dolup taştı. Konseri; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve eşi Dr. Melek Çerçi, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Kılıç Kaya, Mustafa Dandin ve İdris Avşar, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Manisa Eski Milletvekili Faruk Saydam, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl ve Yunusemre İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Daire Müdürleri ve çok sayıda müziksever izledi. Ünlü sanatçı Selim Öztaş, koro şefliğinin yanı sıra yaptığı esprilerle geceye renk kattı. ‘SANATIN VE SANATÇININ HER ZAMAN YANINDAYIZ’ Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede konuşan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bizler bir yandan Toplu Konut ve kentsel dönüşüm hamleleriyle kentte konut sıkıntısını aşmaya çalışırken bir yandan da gençlerimizi spora teşvik ediyoruz. Çocuk kulüpleri, kültür merkezleri ve hanım lokalleri ile kültürümüzün, değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması için çalışmalarda bulunuyoruz. Tüm bu hizmetlerimizin yanında kültürümüzü, sanatımızı, bizi biz yapan değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Selim Öztaş üstadımızı tebrik ediyorum. Böylesine güzel bir konseri bizlere sundukları için başta hocamıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. SON ŞARKIYI KOROYLA BİRLİKTE SESLENDİRDİLER Konserin son bölümünde Başkan Çerçi ve Belediye Başkan Yardımcıları, Türk Sanat Müziği Korosu ile birlikte Ünlü bestekâr Saadettin Kaynak’ın ‘Kara Bulutları Kaldır Aradan’ isimli eserini seslendirdi. Koronun performansı izleyenlerden büyük alkış alırken; Başkan Çerçi, Şef Selim Öztaş, Ses Sanatçısı Neşe Öztaş ve Türk Sanat Müziği korosu üyelerine tablo ve çiçek takdim etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Haydi Çevreci Okullar Yarışmaya

  Bitkisel atık yağda geri dönüşüm bilincini geliştirmek için çalışmalarına hız veren Yunusemre Belediyesi ev hanımlarının ardından okullardan da bitkisel atık yağ toplamaya hazırlanıyor. Celal Bayar Üniversitesi’yle ortak düzenlenen proje kapsamında en fazla atık yağ toplayan okullar ödüllendirilecek. Yunusemre Belediyesi, ilçede bitkisel atık yağda geri dönüşüm bilincini bu kez öğrencilerde oluşturmak amacıyla ilk ve orta dereceli okullarda yarışma düzenliyor. Celal Bayar Üniversitesi’yle ortak yapılan çalışmaya DEHA Biodizel firması da destek veriyor. 29 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek yarışmada 2000 kg atık yağ toplayan okul yazıcı, 750 kg atık yağ toplayan okul top seti, 500 kg toplayan okul satranç takımı, 250 kg atık yağ toplayan okul ise 2500 adet A4 kağıdı ile ödüllendirilecek. Geri dönüşümü önemsediklerini kaydeden Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan tüm ilk ve orta dereceli okulları yarışmaya katılmaya davet ederek, “Ülkemizde yılda 1.5 milyon ton yağ gıda amacı ile kullanılıyor. Bu yağlardan yaklaşık 350 bin tonu atık yağ. Atık yağ miktarı 20 bin ton civarında. Kişi başına toplanan yağ miktarı ise yalnızca 200 gram. Bu oran Belçika’da 2.2, Almanya’da 1.8, İngiltere’de ise 1.54 kg. Çöpe dökülen yağlar çöp depolama alanlarında sık sık yangın çıkmasına neden oluyor. Bu yağların çöpe dökülmesi yasak. Ancak ülkemizde henüz bu yeterince bilinmiyor. Çöpü dökülen yağlar yağmur sularıyla beraber yeraltı temiz su kaynaklarına ulaşarak temiz su kaynaklarını da kirletiyor. Kullanılmış yağlar, evsel atık su kirliliğinin yüzde 25’ini oluşturuyor. İlk olarak ev hanımları ve esnaflarla başladığımız çalışmayı bu kez okullarda yaparak, geleceğin büyükleri çocuklarımızda bu bilinci oluşturmak çocukları vasıtasıyla ailelerine de ulaşmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi önderliğinde çevreci bir kent oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Atletizmde de Yüz Güldürdü

  Yunusemre Belediyespor Denizli’de gerçekleştirilen Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi müsabakalarında bölge üçüncüsü oldu. Takım, yakaladığı başarıyla 18 Aralık’ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. 13 branşta yaklaşık 1800 lisanslı sporcuyu bünyesinde bulunduran Yunusemre Belediyespor, atletizm branşında elde ettiği başarıyla kulübün yüzünü güldürdü. Yunusemre Belediyespor Atletizm Takımı,  Denizli’nin Pamukkale ilçesinde gerçekleştirilen yarışmadan derecelerle döndü. Yarışmada bölge üçüncüsü olan sporcularını kutlayan Yunusemre Belediyespor Atletizm Hocası Halil Çıkrıkçılar konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Atletizm takımımız Denizli’nin Pamukkale İlçesinde gerçekleştirilen Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi müsabakalarında yakaladığı başarıyla bizleri mutlu etti. 13 takımın yarıştığı müsabakalarda küçük erkekler 2000 metrede üçüncü, 12 takımın yarıştığı 3000 metrede de üçüncülük elde etti. Takımımız böylece 18 Aralıkta Gaziantep’te yapılacak Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Kros Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Başarılı sporcularımızı ve antrenörümüz Bingül Laçin’i kutluyorum. Her zaman bizden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • 'Kadınlar Toplumun Temelidir'

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 82. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, " Kadınlar, toplumun temelidir. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almasını sağladığımızda, ülkemizin gelişimi hızlanacaktır" diye konuştu. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 82. yılı dolayısıyla mesaj yayınlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, günün önemine değindi. Batı ülkelerinden çok daha önce Türk kadınına temsil hakkı verildiğini hatırlatan Başkan Çerçi, Türk Kadınının, hayatın her alanında olduğu gibi siyasette de başarılı olduğunu belirtti. Başkan Çerçi; "Kadınlar, toplumun temelidir. Türk tarihinde kadınların yeri her zaman farklıdır. Tarihimiz büyük adamların ve onları yetiştiren anaların örnekleri ile doludur. Birleşmiş Milletler 1952 yılında Uluslararası bir sözleşme ile getirebildiği kadınlara seçme ve seçilme hakkını verirken; ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına bu hakkı tanımıştır. Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı, kalite ve saygınlık vardır. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almasını sağladığımızda, ülkemizin gelişmesi hızlanacaktır. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle kadın haklarının uygulamaya geçirilmesi adına önemli mesafeler alınmıştır. Ancak elbette gelinen nokta yeterli değildir. Yunusemre Belediyesi'nde 2 bayan başkan yardımcısı ve 4 müdürümüz başarıyla görev yapmaktadır. 1 bayan müdürümüz de geçtiğimiz ay emekli oldu. Bu duygu ve düşüncelerle; kadınların mecliste daha fazla sayıyla temsil edilmesini diliyor; haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında daha fazla yer almasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz