• Mesir Tabiat Parkı Çok Seviliyor

  Mesir Tabiat Parkı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği parkta ziyaretçiler günün yorgunluğunu atıyor. Vatandaşlarının modern, mutlu ve huzurlu bir şehirde yaşaması için projelerini hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, bünyesinde bulunan Mesir Tabiat Parkı ile vatandaşlara keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan sunuyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği park, özellikle hafta sonu adeta dolup taşıyor. Şehre yakınlığı, aynı zamanda temiz havasıyla Mesir Tabiat Parkını tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, burada verilen hizmetten de oldukça memnun. Doğayla iç içe alanlar oluşturmaya özen gösterdiklerini aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de mesire alanlarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

  DEVAMINI OKU
 • İki Gözümün İstanbul'u Cezaevinde Sahnelendi

  Yunusemre Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatroseverler tarafından çok sevilen İki Gözümün İstanbul’u isimli ortaoyununu bu kez Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri için sahneledi. Manisalılar tarafından çok sevilen, Sabri Sür’ün yazdığı, Yonca Gezgin’in yönettiği İki Gözümün İstanbul’u isimli ortaoyunu bu kez cezaevinde sahnelendi. Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda sergilenen oyunu Yunusemre Kültür İşleri Müdürü Ahmet Sak, Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ertuğrul Çelebi, Şehzadeler İlçe Halk Eğitim Müdürü Metin Gençay ve hükümlüler izledi. Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ertuğrul Çelebi, etkinliğin önemine dikkati çekerek yapılan tiyatro gösterisinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • AK Partili Dağ'dan Başkan Çerçi'ye Ziyaret

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ı makamında ağırladı.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Dağ’a AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Kaplan, Belediye Başkan Yardımcıları ve partililer eşlik etti. Başkan Çerçi,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hamza Dağ’a belediyenin ilçeye kazandırdığı çalışmaları anlattı. Hamza Dağ, örnek çalışmalarından dolayı Başkan Çerçi’ye teşekkür ederek başarılar diledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Yaz Futbol Okulu Başladı

  Yunusemre Belediyespor Yaz Futbol Okulu, 6-13 yaş kategorisinde 200 çocuk ve gencin katılımıyla start aldı. Yunusemre Belediyespor'da yaz futbol okulu çalışmaları başladı. Yunusemre Belediyesi Evrenos Kasap Emin Kaçar Altyapı Tesislerinde 6-13 yaş kategorisinde 200 çocuk ve gencin katılımıyla start alan yaz futbol okulunun ilk idmanı yoğun ilgiye sahne oldu. Çocuklar, uzman antrenörler eşliğinde doğal çimde futbol oynamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Yaz futbol okulu çalışmaları yaz tatili boyunca devam edecek.  Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, çocuk ve gençlerin yaz tatilini verimli geçirmeleri için seferber olduklarını söyledi. Başkan Alkan, "Öncelikli amacımız çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlamak. Aynı zamanda onları telefon, tablet, bilgisayar gibi hareketsiz yaşama neden olacak faktörlerden uzak tutmak. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi'nin destekleriyle gençlerimize en rahat edebilecekleri futbol ortamını sunmaya çalışıyoruz. Kayıtlarımız Yunusemre Belediyesi'nde devam ediyor. Tüm çocuk ve gençlerimizi yaz futbol okulumuza bekliyoruz" dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • 'Babalarımız Ailenin Koruyucusu Olan Değerli Varlıklarımız'

  Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ailenin temel direği babalarımızın gününü kutladı. Ailenin önemine ve ailede babanın rolüne değinen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi yayımladığı mesajla tüm babaların Babalar Günü'nü kutladı. Başkan Çerçi mesajında, “Baba, sağlıklı bir toplum ve aile yapısının temel taşıdır. Her insanın hayatında model olarak seçtiği, hayatın tüm zorluklarını öğrendiği bir çınarı, bir dayanağı vardır. Bizlere hayatın anlamını, zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı öğreten, ailenin koruyucusu ve kollayıcısı olan çok değerli varlıklarımız, babalarımızdır. Her çocuk, annesinin sevgi ve şefkat pınarından beslendiği gibi, babasının varlığından da güç alır. Hiçbir karşılık beklemeden yaşam boyu varlıklarıyla bize güç veren babalarımızın günlerini kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.