• 39 Adet Taşınmaz Satış İhalesine Çıkarılacaktır

  39 Adet Taşınmaz 14.08.2020 tarihinde satışa çıkarılacaktır.İhale detayları için tıklayınız...

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Aigai Kazı Çalışmalarına Desteğini Bu Yıl da Sürdürecek

  Yunusemre Belediyesi, Manisa’nın önemli turizm varlıklarından biri olan Aigai Antik Kenti’nde yürütülecek kazı çalışmalarına desteğini bu yıl da sürdürecek.  Yunusemre Belediyesi, Köseler Mahallesi yakınlarında tarihi M.Ö 8. yüzyıla dayanan Aigai Antik Kentinde yürütülen kazı çalışmalarına bu yıl da destek verecek. Yürütülecek çalışma kapsamında protokol imzalanırken; imza törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin katıldı. Antik kentte yürütülen kazı çalışmaları hakkında bilgi veren Sezgin, Yunusemre Belediyesi’nin desteğinden dolayı teşekkür etti. Kazı Başkanı Sezgin konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bölgede yürütülen çalışmalar önemli bir noktaya geldi. Desteklerin artması bölgenin tanıtımı açısından büyük önem arz ediyor. Başkanımız sağ olsun bizden desteğini hiç esirgemedi” diye konuştu.  Kentin tarihi kültürel dokularını öne çıkarmak istediklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi ise bu yıl da kazı çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı. Başkan Çerçi burada yaptığı açıklamada, “Geçen yıllarda olduğu gibi biz de ilçemizdeki tarihi değerin ortaya çıkarılması için desteğimizi sürdüreceğiz. Yunusemre Belediyesi olarak kazı ekibine ekipman, ulaşım, yemek, lojistik hizmetleri ile personel konusunda katkı sunacağız” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunus Emre Millet Çarşısı’nda Tuhafiye Tezgâhları Da Kuruldu

  Türkiye’nin en modern kapalı pazaryeri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda tuhafiye tezgâhları da kuruldu. Koronavirüs nedeniyle pazaryerinde tüm önlemler alınırken; tuhafiye esnafı tezgâhlarını açmaktan dolayı memnun. Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerinde tuhafiye tezgâhları da hizmet vermeye başladı. Tüm dünyada pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sıkı önlemler alındı. Pazaryerine giren vatandaşların ateşleri ölçülerek el dezenfektanı kullandırılıyor. Tuhafiye alanında hizmet veren pazarcı esnafına da hayırlı kazançlar dileyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle vatandaşları uyararak bu konuda açıklanan tedbirlere uymalarını istedi. BAŞKAN ÇERÇİ HAYIRLI KAZANÇLAR DİLEDİ Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tuhafiye alanında hizmet veren esnafımız pandemiden en çok etkilenen pazarcı esnaflarımızdı. Koronavirüs önlemlerini de alarak esnafımızın daha fazla mağduriyet yaşamasını istemedik. Esnafımız ile vatandaşımızın açıklanan önlemlere sıkı sıkıya uyarak alışverişlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesini diliyorum. Esnafımıza da rabbim helal kazançlar nasip etsin” dedi. Türkiye’ye örnek pazaryerinde tezgâhlarını açtıkları için sevinçli olduklarını belirten pazarcı esnafı da Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Emniyet Müdürü Uslusoy'u Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy’u ağırladı.  Geçtiğimiz aylarda Manisa’ya atanan İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Manisa’nın en büyük ilçesi olan Yunusemre’de şehrin ihtiyaçlarına cevap veren projeler ürettiklerini kaydeden Başkan Çerçi, kendisini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu aktardı. Pandemi döneminde özellikle emniyet teşkilatının gece gündüz demeden büyük bir fedakarlık örneği sergilediğini aktaran Belediye Başkanı Çerçi, Emniyet Müdürü Uslusoy’a teşekkür etti. Başkan Çerçi, günün anısına Ömer Uslusoy’a tablo hediye etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocu İkizler Şampiyonluğu Hedefliyor

  Yunusemre Belediyespor Kulübü judo sporcuları Bünyamin ve Batuhan Küçük isimli ikiz kardeşler branşlarında başarılı olmak için birlikte çalışıyorlar.  4 yıldır Yunusemre Belediyespor Kulübünde judo yapan Bünyamin ve Batuhan Küçük (16) kardeşler geleceğin parlak sporcularından. Judoyu sevdiklerini dile getiren ikiz kardeşler, en büyük hedeflerinin Türkiye şampiyonalarında takımlarını başarıyla temsil etmek olduğunu dile getirdi. Sporcuların performansından memnun olduklarını anlatan Takım Antrenörü Orhan Akdemir de, kardeşlerin 4 yıldır bu spora gönül verdiğini söyledi. Akdemir açıklamasında, “METEM Lisesi öğrencileri olan ikiz sporcularımız Bünyamin ve Batuhan yaklaşık 4 yıldır judo yapıyor; kulübümüzü de müsabakalarda başarıyla temsil ediyorlar. Manisa il 3.lüğü elde eden judocularımız gelecek vadeden sporcularımız arasında yer alıyor” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz