• Yunusemre İhtiyaç Sahiplerini Kurban Bayramında da Unutmadı

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramında da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Hayırseverlerin katkılarıyla alınan kurbanlar kesilerek yaklaşık bin 200 aileye dağıtıldı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katılarak vatandaşların bayramını kutladı. İhtiyaç sahiplerinin Kurban Bayramını adına yaraşır şekilde kutlayabilmesi için geleneğini bozmayan Yunusemre Belediyesi, bu bayram da 5 buçuk ton kurban etini yaklaşık bin 200 aileye dağıttı. Dağıtıma Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katılırken; vatandaşlarla bayramlaştı, onlardan ülkemizde de etkili olan koronavirüs pandemisi dolayısıyla açıklanan önlemlere uymalarını istedi. Sosyal belediyeciliği önemsediklerini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl da hayırseverlerimizin katkısıyla aldığımız kurbanlıklarımızı kestik. Yaklaşık 5.5 ton eti, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kanalıyla bin 200’e yakın ihtiyaç sahibi ailemize dağıttık. Bu bayramda engelli, yaşlı, ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek kurban etimizi teslim ettik. Tabi ziyaretlerimizi yaparken koronavirüs (KOVİD-19) dolayısıyla tüm önlemlerimizi aldık. Maske, sosyal mesafe ve el hijyenini ön planda tuttuk, vatandaşlarımızla bayramlaştık. Vatandaşlarımızdan da sevdiklerini ziyaret ederken; bu önlemleri dikkate almalarını önemle rica ediyoruz. ” diye konuştu.   

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE’DEN TFF’NİN KARARINA TEPKİ

  2019-2020 sezonunda ligin bitimine 4 hafta kala 52 puanla ikinci sırada bulunan Yunusemre Belediyespor, 3. Lig'e çıkarılmamasına tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada 39 puanlı 4. sıradaki takımın 3. Lig'e çıkarılmasının hukuksuz olduğu belirtilerek kanuni yollara başvurulacağı bildirildi.  TFF tarafından alınan kararların yankıları devam ederken;  Bölgesel Amatör Lig 8. grupta 52 puanla 2. sırada bulunan Yunusemre Belediyespor karara tepki göstererek yargı yoluna başvurulacağını duyurdu. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "29 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00'da TFF Başkanı Nihat Özdemir'in talihsiz açıklamaları ile adeta şoka uğradık. 52 puan toplayan ligin bitimine 4 hafta kala ikinci sırada olan Yunusemre Belediyespor Futbol Takımı TFF 3. Lige çıkartılmayıp, 39 puanlı ligde 4. sıradaki takımın çıkartıldığı Bölgesel Amatör Lig kararı hukuksuz ve kanunsuzdur. Gereğinin yapılacağını ve adaletli olarak hakkımızı mahkeme yolu ile alacağımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Kurban Bayramını Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde tedbiri elden bırakmayalım” dedi.  Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Manisalılar’ın ve tüm İslam âleminin bayramını kutladı. Koronavirüs (KOVİD-19) pandemisi dolayısıyla tüm dünyanın zorlu bir dönemden geçtiğini aktaran Başkan Çerçi, kurban ibadetini yerine getirirken; bu konuda açıklanan tüm tedbirlere uyulmasını istedi. Belediye Başkanı Çerçi mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bir kez daha Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, küskünlerin barıştığı, dayanışmanın zirve yaptığı günlerdir. Fedakârlığın simgesi olan kurban ibadeti de insanları birbirine yaklaştıran, komşumuzu akrabalarımızı gözetmemize vesile olan anlamlı bir ibadettir. Ancak ne yazık ki tüm dünya koronavirüs pandemisi dolayısıyla olağanüstü günlerden geçiyor. Ülkemizde de görülen salgın herkesi etkiledi. Bu bayram kurban ibadetimizi yaparken bu konuda açıklanan tedbirleri dikkate almalıyız. Sevdiklerimizle bir araya gelirsek de maske, sosyal mesafe ve el temizliği kuralına özen göstermeliyiz. Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl da hayırseverlerimizin katkılarıyla aldığımız kurbanlıklarımızı keserek ihtiyaç sahiplerimize ulaştıracağız. Kurban dağıtmak isteyen hayırseverlerimiz belediyemize başvurursa onlara da yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını tamamladı. İlçede kurban kesim noktaları belirlenirken; bu noktalarda kurban kesecek vatandaşların askı, su ve  poşet  gibi ihtiyaçlarını Yunusemre Belediyesi karşılayacak. Yunusemre Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla çalışmalarını tamamladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi dolayısıyla açıklanan tüm önlemler alınırken; ilçede kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını Laleli Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçesi, Karaköy Pazaryeri ve Horozköy Yeni Pazaryeri’nde kesecek. Vatandaşların kesim noktalarında askı, su ve poşet gibi ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanacak. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan kişilere kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından cezai işlem uygulanacak. ARİFE PAZARI HOROZKÖY’DE KURULACAK  Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için 29 Temmuz Çarşamba Muradiye’de Tuhafiye Pazarı, Arife  günü Horozköy Pazar Yeri’nde pazar kurulacak. CAMİLER BAYRAMA HAZIRLANDI Bayram öncesi ibadethanelerde de Temizlik ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte ve temizleme çalışmaları yapıldı. 

  DEVAMINI OKU
 • Millet Çarşısı İşyerleri ve 16 Adet Taşınmaz Kiralama İhalesine Çıkarılıcaktır

  Güzelyurt Mahallesi’nde hizmete açılan kapalı pazaryerinin de içerisinde bulunduğu çarşının 3 işyerinin ve ilçemiz genelinde farklı yerlerde bulunan 16 adet taşınmazın kiralama ihalesi 12 Ağustos 2020 Çarşamba günü yapılacaktır.İhale detayları için tıklayınız...

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz