• Ortaköy Mesire Alanında Lavantalar Çiçek Açtı

  Yunusemre Belediyesi, Ortaköy Mesire Alanını lavantalarla doldurdu. Yaklaşık 7 dönümlük araziye dikilen lavantalar ile bölge rengarenk oldu. Bölgenin ekolojik, ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak olan lavanta bahçesinde ilk hasat yaklaştı.Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Ortaköy Mesire Alanında 7 dönümlük bahçeye dikilen 2 bin 600 adet lavanta, çiçek açtı. Alanın etrafında dikilen ıhlamur ve çınar fidanları da yemyeşil oldu. Dikilen lavantaların bölgeye renk kattığını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çiçek açan lavantaların yakın zamanda hasat edileceğini belirtti. Başkan Çerçi, “2014 yılından bu yana Yuntdağı’nda kırsal kalkınmayı destekleyen pek çok proje gerçekleştirdik. Bölgede ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla çok çaba sarf ettik. Fidan dağıtımı, arıcılık, aşılama gibi çalışmalarımızla bölge üreticimizin yanında olduk. Şimdi de Ortaköy Mesire Alanımızın bulunduğu yerde lavanta bahçesi oluşturduk. Oluşturduğumuz lavanta bahçesinde 7 dönüm alana ekilen 2 bin 600 adet lavanta çiçek açtı. Alanın çevresine dikimini yaptığımız ıhlamur ve çınar fidanları da yeşerdi. Bölgedeki lavanta bahçemiz rengarenk oldu. Yapılan çalışmada emek veren mesai arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Bölge halkı yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den Kayapınar'a Yeni Park

  Yunusemre Belediyesi, Kayapınar Mahallesine yeni bir park kazandırıyor. Kayapınar Mahallesinde bulunan alana park inşa eden ekipler, çalışmalarda sona yaklaştı. Yapılan park ile bölgede yaşayan çocuklar keyifli vakit geçirebilecek. Çocukların eğlenceli zaman geçirmesi için çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, Kayapınar Mahallesi 6290 sokak ile Topaloğlu sokak kesişiminde yer alan bölgede yeni bir park inşa ediyor. Bölgede yapılan çalışma tamamlandığında çocuklar doyasıya eğlenecek. Amaçlarının vatandaşların mutlu ve huzurlu bir şehirde yaşaması olduğunu dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yeni parkta çocukların keyifli vakit geçirmesini dilediklerini ifade etti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu yaşaması bizim için çok önemli. Çocuklarımızın da bu yaşlarını doyasıya eğlence ile geçirmesini önemsiyoruz. Kayapınar Mahallesi 6290 sokakta bulunan vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda bölgeye yeni bir park yapıyoruz. İlçemizde çocuklarımız için birçok park yaptık, ihtiyaç olan bölgelerde belirli bir program dâhilinde yeni parklar için de çalışmalarımız devam edecek” dedi. Mahalle sakinleri duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Havuzlar Cıvıl Cıvıl

  Yunusemre Belediyespor Yaz Spor Okulu yüzme kursları yoğun ilgiyle başladı. Manisa'da spor altyapısına büyük önem veren Yunusemre Belediyespor'un yaz spor okulları coşkuyla start aldı. Çocuk ve gençlere 15 branşta yaz spor okulu hizmeti veren Yunusemre Belediyespor'un en çok ilgi gören branşlarından biri de yüzme oldu. Manisa Atatürk Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzu ile Yunusemre Belediyesi Muradiye Sosyal Tesisleri Yüzme Havuzu'nda yüzlerce çocuk ve gence yüzme eğitimi veriliyor. Uzman antrenörler eşliğindeki çalışmalarda temel eğitimler keyifli anlara sahne oluyor. Çocuklar yaz tatilinde hem serinliyor hem de eğlenerek yüzme öğreniyor. Yüzme branşında 300'ün üzerinde kayıt aldıklarını belirten Kulüp Başkanı Arif Alkan, haftada üç gün ve günde üç seans olmak üzere yüzme eğitimi verdiklerini kaydederek, gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını söyledi. Başkan Alkan, spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'ye teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaz Spor Okulu Okçulukta İlk Heyecan

  Yunusemre Belediyespor Yaz Spor Okulu okçuluk branşı kurslarının ilk çalışması keyifle yapıldı. Manisa'da çocuk ve gençlere sporu sevdirme hedefiyle 15 branşta Yaz Spor Okulu açan Yunusemre Belediyespor'da okçuluk branşı eğitimleri heyecanla başladı. Atatürk Spor Kompleksi Okçuluk Sahası'nda start alan ilk çalışmada sporcuların keyifli ve mutlu oldukları gözlenirken, veliler de antrenmanı heyecanla takip etti. Antrenmanı ziyaret eden Kulüp Genel Koordinatörü Güliz Onater, kurslara katılan çocuk ve gençlerle bol bol sohbet ederek onlara başarılı bir yaz spor okulu sezonu geçirmeleri dileğinde bulundu. Açılan her branşa olduğu gibi okçuluğa olan ilginin de kendilerini mutlu ettiğini belirten Onater, "Okçuluk bu yaz tercih edilen, talep gören spor branşlarımızdan biri. 8 -15 yaş grubunda kayıt alıyoruz. İlk çalışmamızı güzel bir şekilde tamamladık. Yaz sonuna kadar antrenörümüz Yusuf Kelebek yönetiminde haftanın iki günü antrenmanlarımız olacak. Çocuklarımızın öğrenme isteğinden, velilerimizin ilgisinden gayet memnunuz. Yaz Spor Okulları ile çocuklarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Ayrıca geleceğin şampiyon adaylarını tespit ederek onları Türk sporuna kazandırmayı hedefliyoruz. Bu hedefler yolunda bizleri her daim destekleyen Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi'ye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Personelinden Kızılay'a Kan Takviyesi

  Yunusemre Belediyesi personeli, kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla belediye hizmet binası önüne konuşlandırılan mobil araçta, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu. Yunusemre Belediyesi ve Türk Kızılay Manisa Şubesi’nin işbirliğiyle kan bağışı etkinliği düzenlendi. “Kan ver hayat kurtar” sloganıyla belediye hizmet binası önüne konuşlandırılan mobil araçta, belediye personelleri ve vatandaşlar kan desteğinde bulundu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kan bağışının önemine dikkat çekerek “Türk Kızılay Manisa Şubesi ile kan bağışı etkinliği yaptık. Kan veren bütün bağışçılarımıza teşekkür ederim. Düzenli olarak kan bağışı çok önemli... Belediye olarak her zaman Türk Kızılay’ı destekliyoruz” dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.