• YUNUSEMRELİ ATLETİZMCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

  Yunusemre Belediyespor Kulübü Atletizm sporcuları, U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası’nda 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.  Koronavirüs (KOVİD-19) pandemisi dolayısıyla uzun süredir ara verilen yarışmalara katılan Yunusemre Belediyespor Kulübü atletizm sporcuları Denizli’de düzenlenen U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası’nda madalyaları topladı. Şampiyonada Yunusemre Belediyesporlu Burak Orhan 1500 metrede bölge birincisi olarak altın madalya, kızlarda yarışan takım sporcusu Güneş Şare 1500 metrede bölge ikincisi olarak gümüş madalya, 800 metrede de üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan da sporcuların başarılarının devamını diledi.

  DEVAMINI OKU
 • YEGEM’de Tercih Hareketliliği Başladı

  Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından YEGEM’de tercih hareketliliği başladı.  2019 - 2020 eğitim öğretim sezonu boyunca yoğun bir çalışma temposunun ardından düzenlenen YKS’de ter döken öğrenciler, tercih heyecanı yaşıyor. Öğrenciler eğitim hayatının geleceğine karar vermekte zorlanırken; Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM) rehber öğretmenleri öğrencilerine bu süreçte destek oluyor. Koronavirüs tedbirlerine dikkat ederek sosyal mesafe kurallarına uyan ve maske takan öğrenciler, YKS tercihlerini yapıyor. Tercihlerden memnun olduğunu dile getiren an öğrencilerden Şeyda Nur Yiğit düşüncelerini “Tercih danışmanlığı için buraya geldim. Öğretmenim sayesinde tercih sürecim çok iyi geçti. İyi ki YEGEM’e gelmişim. Yunusemre Belediyesi’ne yapılan hizmetten dolayı çok teşekkür ederim” sözleriyle ifade ederken Beyza Kengel ise duygularını şunları söyledi. “Eğitim süreci başarılı geçti. Öğretmenlerimiz gayet ilgiliydi. Şu anda tercih sürecindeyiz.  Rehberlik öğretmenimiz çok ilgili bir şekilde bana yardımcı oluyor. Yapılan hizmetten dolayı herkese çok teşekkür ederim.”    

  DEVAMINI OKU
 • Akgedik Yunuskent'te Okulların Yapımı Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi’nin dev konut hamlesi 5500 Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabı içerisinde yer alan ilkokul ve ortaokulda eğitim 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında başlayacak. Okulların teslimi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapıldı.  Yunusemre Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ)ortaklığıyla yürütülen 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin 2. etabı tamamlanma aşamasına geldi. Projenin 748 konuttan oluşan ilk kısmı hak sahiplerine teslim edilirken; 775 konuttan oluşan 2. kısmının teslim süreci de önümüzdeki günlerde başlayacak. Proje içerisinde yer alan 12 derslikli ilkokul, 12 derslikli ortaokulun yapımı da tamamlanarak ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edildi. Okulların yeni eğitim-öğretim yılında açılacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bölgede hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2. etap içerisinde yer alan ilk ve ortaokulumuzun yapımı tamamlandı. Modern, her ihtiyaca cevap veren okullarımız yeni eğitim-öğretim yılına hazır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile protokolümüzü imzaladık. Burada eğitim görecek çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.  Yaklaşık 400 öğrenci kapasiteli 12 derslikli ilkokul içerisinde; Havalandırma sistemleri, sığınak, beden eğitimi salonu, erkek ve kız için giyinme ve duş kabinleri, 2 adet etkinlik salonu, kantin ve yemek salonu, müzik dersliği, çocukların kış aylarında da rahatça oynayabilmesi için büyük bir iç avlu, rehberlik grup odası, rehberlik bireysel odası, 2 adet fen dersliği, 1 adet resim dersliği, kütüphane alanı, bireysel çalışma alanları, tekno tasarım laboratuvarı, destek eğitim odası, tuvaletler, her öğrenci için askılık ve dolap, kapalı devre kamera sistemleri, akıllı bina sistemleri, voleybol, basketbol alanları, veli bekleme ve ziyaret odası bulunuyor.  Yaklaşık 400 öğrenci kapasiteli 12 derslikli ortaokul içerisinde; Havalandırma sistemleri, sığınak, beden eğitimi salonu, erkek ve kız için giyinme ve duş kabinleri, fen laboratuvarı, görsel sanatlar atölyesi, 200 kişilik konferans salonu, bilgisayar odası, 2 adet etkinlik salonu, kantin, mutfak ve teras, müzik dersliği, rehberlik grup odası, rehberlik bireysel odası, kütüphane alanı, bireysel çalışma alanları, tuvaletler, her öğrenci için askılık ve dolap, kapalı devre kamera sistemleri, akıllı bina sistemleri, voleybol, basketbol alanları, veli bekleme ve ziyaret odası bulunuyor.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Vali Karadeniz'i Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i makamında ağırladı.  Geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye iade-i ziyarette bulundu. Manisa’nın Ege Bölgesinin incisi olduğunu belirten Vali Karadeniz, ilin en büyük ilçesi olan Yunusemre’de belediyenin güzel projelere imza atığını belirterek Başkan Çerçi ve ekibini kutladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Çerçi ise, çalışmaları hakkında Vali Yaşar Karadeniz’e bilgi verdi. Kente artı değer katacak her türlü çalışmaya destek vermekten mutluluk duyacaklarını aktaran Başkan Çerçi, nazik ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür etti. Vali Karadeniz ziyaret sonunda anı defterini imzalarken; Belediye Başkanı Çerçi de Vali Karadeniz’e günün anısına tablo hediye etti.  PROJELERİ YERİNDE GÖRDÜ  Başkan Çerçi ve Vali Karadeniz, makam ziyaretinin ardından Yunusemre Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan örnek projelerden Yunus Emre Kültür Parkı ve Yunus Emre Millet Çarşısı’nı gezdi. Projeler hakkında bilgi alan Vali Karadeniz, kente vizyon katan projeleri çok beğendiğini belirtti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Meclisi Beyrut'taki Terör Saldırısını Kınadı

  Yunusemre Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı, Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi, Beyrut’taki terör saldırısını kınayan meclis, Lübnan halkının yanında olduklarını belirtti. Yunusemre Belediye Meclisi, Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş başkanlığında toplandı. Belediye meclis salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda gündemi değerlendiren Meclis Başkanvekili Ulaş, Beyrut’ta meydana gelen terör saldırısını kınadı. Saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileyen Dilşat Ulaş, terörün son bulmasını diledi. AK Parti, MHP, İYİ Parti, CHP grup başkanvekilleri de saldırıyı kınayarak Lübnan halkının yanında olduklarını belirtti. 16 maddenin görüşüldüğü toplantıda pazaryerlerinde yaşanan sıkıntılar da meclis gündemine geldi. Bu konuda hummalı bir çalışma yürütüldüğünü aktaran Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş, yaşanan sorunları el birliği ile çözeceklerini dile getirdi. Eylül meclis toplantısının 1 Eylül Salı günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz