• Yunusemre Kuş Pazarında Çeşitler Artıyor

  Yunusemre Belediyesi, Manisa Kıvrık Gagalılar ve Kafes Kuşları Sevenler Dayanışma Derneği ile birlikte Yunus Emre Millet Çarşısı’nda kuş türlerinin yer aldığı Kuş Pazarında artık her hafta süs tavukları da yer alıyor.  Yunus Emre Millet Çarşısı 2. katta kurulan muhabbet, papağan, kanarya, güvercin türleri ile yem, kafes, mama ve ilaç çeşitlerinin yer aldığı Kuş Pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, eşi Dr. Melek Çerçi ile kuş pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Her pazar günü kurulan ve kuş pazarında artık süs tavuklarının da yer alacağını belirten Başkan Çerçi pazara olan ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “Birçok kuş türü ile yem, kafes, mama ve ilaç çeşitlerinin bulunduğu Kuş Pazarını Yunus Emre Millet Çarşısının 2. katında vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Her pazar günü burada kurulan pazarda bundan sonra süs tavukları da yer alacak. Tüm vatandaşlarımızı buraya bekleriz” dedi. Türkiye Brahma Kulübü ve Manisa Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği katkılarıyla kuş pazarında Brahma, Fizan, Hollanda tepelisi, Zibrit, Sultan, İspenc, Breakel, Wyandotte, Dong Tao, Sussex, Lakanvelder, Yokohama, Sumatra, Sumteller, Shamo, Cochin, Onagadori, Ayam cemani türleri yer alıyor. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Yağcılar'da Vatandaşlarla Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yağcılar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle ziyaretlerine Yağcılar Mahallesi ile devam etti.  Cuma namazının ardından Yağcılar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mehmet Çerçi, onların taleplerini dinledi. Yağcılar Nebahat Ölmezoğlu İlkokulunu da ziyaret eden Başkan Çerçi, öğrencilerle buluştu. Başkan Çerçi’ye ziyarette AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Meclis Üyeleri ve partililer eşlik etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi'den MHP'li Kutlar'a Hayırlı Olsun Ziyareti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanlığına atanan Cemal Kutlar’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yunusemre İlçe Başkanlığına atanan Cemal Kutlar ve yönetimini ziyaret etti. Başkan Çerçi’ye ziyarette AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Meclis Üyeleri ve partililer eşlik etti. Cemal Kutlar’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Çerçi, “MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar’a ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyorum. Kendisine ve ekibine hayırlı olsun” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kutlar, Başkan Çerçi ve beraberindekilere teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Potanın Perileri Akgedik'ten Çıkacak

  Basketbolda altyapı çalışmalarını hızlandıran Yunusemre Belediyespor, Akgedik'te yetenek avına çıktı. Yunusemre Belediyespor, Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği basketbol taramalarına Yunusemre Akgedik TOKİ İlkokulu'nda devam etti. Antrenör Yusuf Eryoldaş eşliğinde kız öğrencilere yönelik yapılan taramalarda birçok yetenek keşfedilirken, çocuklar basketbol takımına seçilebilmek için kıyasıya ter döktü. Taramaları izleyen Yunusemre Belediyespor Genel Koordinatörü Güliz Onater, okul yönetimine, öğretmenlerine ve öğrenci velilerine teşekkür ederek, oluşturacakları sağlam altyapıyla gelecek yıllarda turnuvalarda mücadele edeceklerini söyledi. Akgedik'te sporcu potansiyelinin yüksek olduğunu kaydeden Onater, Yunusemre Belediyesi öncülüğünde önümüzdeki günlerde açmayı planladıkları kurslar ile bölgede sporu canlandıracaklarını sözlerine ekledi.

  DEVAMINI OKU
 • 2022 Yılı Aşılama Çalışmaları Başladı

  Yunusemre Belediyesi’nin destekleri ile 2022 yılı aşılama çalışmalarına başlandı.  Çalışmalar kapsamında yabani zeytine çeşit, menengiçe Antep fıstığı, Ahlat ağaçlarına da armut aşılaması yapılıyor.Kırsal kalkınma projeleriyle üreticisini destekleyen Yunusemre Belediyesi, aşılama çalışmalarına hız verdi. Belediye Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede aşılama çalışmalarına arazide denetlemede bulunurken; yabani zeytin ve menengiç ağaçlarına Antep, zeytin ve armut aşılaması yapılıyor. 2022 yılı aşılamalarıyla bölgede zeytin, Antep fıstığı ve meyve üretimini arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlamak için proje üretiyoruz. Proje kapsamında bu yıl da aşılama çalışmalarımızın startını verdik. Yabani zeytine çeşit, menengiçe Antep fıstığı, Ahlat ağaçlarına da armut aşılaması yapılıyor” dedi. Yapılan çalışmalar üreticilerin de takdirini topluyor. Vatandaşlar çalışmalar hakkında memnuniyeti şu şekilde dile getirdi:  Akçaköy Mahalle Muhtarı Adil Kızıl: “Belediyemizin kırsal bölgelere verdiği aşılama desteği bu yıl da devam ediyor. Bundan yıllar önce yaptığımız çalışmaların meyvesini almaya başladık. 10 yıl sonra bu mahsuller verim anlamında daha çok artacak. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bizlere her daim destek veriyor kendisine çok teşekkür ederiz.”Düzlen Mahallesi sakini Kazım Arslan: “Daha önceki yıllarda aşılanan arazimize belediye desteği ile biraz daha aşı yaptırma fırsatı bulduk. Böyle bir hizmet yapıldığından dolayı çok memnunuz.”Düzlen Muhtarı Mustafa Satıcı: “Bu çalışma sistemi çok güzel. Belediyemizin köylüye verdiği desteklerden dolayı çok mutluyuz. Bu konuda çok teşekkür ederiz.” 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz