• Yunusemre Yaşlı Adamın Evini Temizledi

  Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıktı. Yunusemre Belediyesine teşekkür eden oğul Halit Tozluklu babasının evinin artık temiz olduğunu belirtti. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinde biriken çöpleri Yunusemre Belediyesi temizledi. Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıkarılırken; ev temizlenerek kullanılabilir hale getirildi. Babasının Alzheimer hastası olduğunu ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme hastalığının bulunduğunu belirten Halit Tozluklu, çalışmalarından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Tozluklu yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Babam 85 yaşında. Kendisi Alzheimer hastası. Alzheimer hastalığının yanında babamda Kompulsif biriktirme hastalığı var. Bulduğu çöpleri eve toplamış. Temizleyerek başa çıkamadık. Biz de Yunusemre Belediyesi’nden yardım talebinde bulunduk. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Babamın evinden üç kamyon çöp çıktı. Belediyemiz sayesinde babamın evi tertemiz oldu.” 

  DEVAMINI OKU
 • Barınma sıkıntısı Yaşayan Üniversiteliler İçin Yunusemre Harekete Geçti

  Yunusemre Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ni (MCBÜ) kazanan fakat KYK veya herhangi bir yurda yerleşememiş öğrencilerin geçici konaklama ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Bu konuda mağduriyet yaşayan öğrenciler 444 62 09 nolu Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım isteyebilir. Yunusemre Belediyesi, iki ana kampüsü ilçe sınırları içerisinde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ni (MCBÜ) kazanan fakat geçici barınma sorunu yaşayan öğrenciler için düğmeye bastı. İlçede Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) veya herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrencileri bünyesindeki misafirhanelerde konuk edeceklerini duyuran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilere de çağrıda bulundu. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hafta başında yeni eğitim öğretim yılına başlayan üniversitelilere başarılı bir yıl dilerken; her zaman onların yanında olduklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Manisa’da üniversiteyi kazanan arkadaşlarımızın arasında yurt çıkmayan, konaklayacak yeri olmayan evlatlarımızın belediyemizin tüm imkânlarıyla yanındayız. Bünyemizdeki misafirhaneler ile çeşitli konaklama merkezlerinde barınma sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizi ağırlayacağız. Onlar bu sıkıntıyı aşana kadar yanlarında ve yardımcı olacağız.” Konaklama konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler Yunusemre Belediyesi 444 62 09 nolu Çağrı Merkezini arayarak yardım talep ediyor. Yunusemre Belediyesi şu ana kadar gelen tüm talepleri olumlu karşıladı. 

  DEVAMINI OKU
 • Vatandaşlar Hanım Lokallerinden Çok Memnun

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarında eğitim gören hanımlar hem eğitim alıyor hem de bütçelerine katkıda bulunuyor. Kurslara katılan hanımlar memnuniyetlerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederek dile getirdi. Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarından yararlanan hanımlar birbirinden farklı kurslar görüyor. Hanımlar, lokallerde dikiş, ahşap boyama, oyun odası, örgü, gitar, çocuk korosu, satranç, jimnastik, taekwondo, halk oyunları, matematik, İngilizce, moda tasarım, pilates, kuran-ı kerim, örgü, çini, resim, Türkçe, kaligrafi, aşçılık, takı tasarım, grafik tasarım, okuma yazma gibi branşlarda Yunusemre İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünden uzman öğretmenler eşliğinde kurs alıyor. Kurslara katılan vatandaşlar memnuniyetini şu şekilde dile getirdi:  Zeliha Elmas: “Bir dönem dikiş kursuna katıldım. Devam etmek istiyorum. Spor kursuna yazıldım. Yün örgü kursuna da yazıldım. 12 yıldır bu mahalledeyim. Şimdiye kadar gelmemiş olmak benim için bir kayıp. Çocuklarıma çok şey diktim. Hocalarımız, görevlilerimiz çok iyi. Lokale iyi ki gelmişim. Bu lokallerden çok memnunuz. Mümkünse daha fazla kurs açarlarsa seviniriz. İnsan kendini geliştirme imkanı bulabiliyor. Teşekkür ediyorum başkanımıza. Çok memnunum.” Emine Üçkuş: “Bana dediler ki neden kursa yazılmıyorsun. Geldim, o gün canım istemedi. Ertesi gün de geldikten sonra bir daha bırakmak istemedim. O Emine gitti, bambaşka bir insan geldi. Her şeyden önce kendim için bir şeyler yaptığımı fark ettim. Yani ev halkı çok memnun. Onların memnuniyeti de bana daha çok şeyler yapma çabası veriyor. Diğer kurslara da geliyoruz. Tatil olmasın diye gözlerinin içine bakıyoruz. Çok memnunuz.” Filiz Coşkun: “Yunusemre Belediyesi kurslarından faydalanırken aynı zamanda çocuğum da burada onlar için düzenlenen odada eğleniyor. O da güzel zaman geçiriyor.” Aylin Dönmez: “Ben çok memnunum. Ev ekonomisine destek olmak için kursa katıldım. Bilmediğim tarifleri öğrendim. Evde de burada öğrendiklerimi tecrübe ediyorum. Bence diğer hanımlar da bu kurslara katılsınlar.” KAYITLAR DEVAM EDİYOR Ekim ayı için kayıtların devam ettiği hanım lokallerinden faydalanmak isteyen vatandaşların 444 62 09 nolu Çağrı Merkezini arayarak kurslar hakkında bilgi sahibi olabilir. 13 HANIM LOKALİNDE 40’A YAKIN KURS DÜZENLENİYOR Hanımların taleplerini dikkate alarak kurs düzenlediklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kurslara olan ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Başkan Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye olarak hanım lokallerinde binlerce kadınımızın meslek sahibi olmasını sağlıyor; ekonomilerine katkıda bulunmalarına imkan tanıyoruz. 13 Hanım lokalimizde yaklaşık 40 branşta kurslar düzenleniyor. Kursları da gelen taleplere göre belirliyoruz. İlçe Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen kurslara olan ilgi memnuniyet verici” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Kaybettiği cüzdanına Yunusemre Sayesinde Kavuştu

  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli Mehmet Uyanık yol kenarında bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti. Cüzdanını alan Tuba Biricik isimli vatandaş duyarlılığından dolayı personele teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Personeli Mehmet Uyanık’ın dikkati sayesinde Güzelyurt Mahallesi sakinlerinden Tuba Biricik isimli vatandaş cüzdanına kavuştu. Bölgede çalışırken cüzdan bulan Yunusemre Belediyesi personeli durumu şefine bildirdi. Cüzdanın sahibi ile iletişime geçen Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Tuba Biricik isimli vatandaşa cüzdanını ulaştırdı.  İçerisinde bir miktar para, nüfus cüzdanı ve kredi kartları bulunan cüzdanı sahibine ulaştırmaktan mutluluk duyduğunu belirten Uyanık yaptığı açıklamada, “Sanayiden dönüşte minibüsle gelirken ışıklara varmadan yolun üzerinde cüzdan olduğunu fark ettim. İçerisinde kimliğiniz de vardı. Cüzdanı Serdar amirime teslim ettim. Amirimiz de size ulaşmamıza yardımcı oldu. Bize verilen eğitimlerin bu gibi durumlarda nasıl davranacağımız konusunda büyük katkısı oldu” dedi. Cüzdanın sahibi Tuba Biricik ise Mehmet Uyanık’a ve Yunusemre Belediyesine teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular İzmir'den Derecelerle Döndü

  Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcuları, İzmir'de yapılan İller ve Kulüplerarası Minikler Judo Turnuvasında başarılı dereceler elde etti. Katıldığı turnuvalarda Yunusemre ve Manisa’yı başarılı bir şekilde temsil eden Yunusemre Belediyespor Judo sporcuları, İzmir'de gerçekleştirilen İller ve Kulüplerarası Minikler Judo Turnuvasında başarılı sonuçlar aldı. Judo sporcularından 36 kg’de Hiranur Özbek üçüncü, 57 kg’de Halime Deveci ikinci, +57 kg’de Nehir Uslu üçüncü, 38 kg’de Emirhan Kula ikinci,  50 kg’de Berat Yeşilbudak birinci, 55 kg’de Ramazan İnci ikinci, 60 kg’de Emirhan Baba turnuvada birinci oldu. Yunusemre Belediyespor Judo Antrenörü Orhan Akdemir sporcuları kutlayarak, "Güzel bir turnuva oldu. Derece alan sporcularımızı tebrik ediyorum. Çalışmalarımızda bize destek olan kulüp yöneticilerimize, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum'' dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz