• Hem Üretici Hem Tüketici Memnun Kaldı

  Yunusemre Belediyesi, Yunus Emre Millet Çarşısı’nın içerisinde yer alan modern pazaryerinde ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarı kuruldu. Pazara ilgi yoğun olurken; hem pazarcılar hem de vatandaşlar hizmetten memnun kaldı.  Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerlerinden birini içerisinde barındıran Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarını kurdu. Vatandaşların hizmetine sunulan pazarda;  birinci katında üretici pazarı, ikinci katında ise ikinci el eşya pazarı yer aldı. Pazarda tezgah açan üreticiler hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:  Hüsniye Yıldırım: “Her tür köy ürünleri mevcut. Karpuz, kavun barbunya… Bugün ilk gün olduğu için baya gelen giden var. Ortam temiz çok güzel. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz.” Süleyman Taş: “Karakoca’dan geliyorum. Elmadan cevize birçok ürün satıyorum. Ortam çok güzel. Bize bu imkanı sunan Başkanımız Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum.” Erdal Karayel: “Çok iyi. Burada aradığın her şeyi bulursun. Kumun tozun içinden çıktık. Çok güzel bir ortamda satış yapıyoruz. Çok teşekkür ederiz.” Vatandaşlardan Veli Şencan da organik ürünleri uygun fiyata bu pazarda bulabildiğini söyledi.  HER PAZAR KURULACAK  Üreticileri ve tüketicileri bir araya getirecek üretici ve ikinci el pazarı, haftanın her pazar günü kurulacak.

  DEVAMINI OKU
 • Yunuskent'te 9 Konut 13 Ekim'de Satışa Çıkıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin dev toplu konut hamlesi 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin bin 500 konutluk 2. etabında sözleşme imzalanmayan 9 konut, 13 Ekim Salı günü açık arttırma yöntemi ile satışa sunulacak.  Manisa’da konut sorununa neşter vuran 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla yapılan projenin bin 500 konuttan oluşan 2. etabı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. TOKİ, aralarında Yunuskent 2. etap 1. kısım ve 2. kısımda bulunan 1 tane 3+1, 4 tane 2+1, 4 tane 1+0 konutun da yer aldığı 23 ilde toplam 176 konutu açık artırma yöntemi ile satışa sunacak. 13 Ekim Salı günü saat 11.00’de  TOKİ’nin İstanbul Hizmet binasında yapılacak satış, internet üzerinden de takip edilebilecek. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren Manisa’daki Türkiye Halkbank ve TC Ziraat Bankası şubelerine başvurabilecek. Başvuru için son tarih ise 13 Ekim Salı günü ihale saatine kadar. Konutlar yüzde 25 peşin, 120 ay vade ile satılacak. Vatandaşlar konut listesine ilişkin listeye https://www.toki.gov.tr/haber/tokiden-acik-artirma-ile-is-yeri-ve-konut-satisi2 'yi tıklayarak ulaşabilirsiniz.   

  DEVAMINI OKU
 • Yuntdağlı Muhtarlardan Başkan Çerçi'ye Hizmet Teşekkürü

  Kırsal kalkınma hamleleri ile Yuntdağı’nda üreticisini destekleyen Yunusemre Belediyesi’ne bölge halkından teşekkür geldi. Belediyenin hizmetleriyle bölgenin geliştiğini kaydeden Yuntdağlı muhtarlar, Belediye Başkanı Çerçi’ye plaket verdi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağlı muhtarları Yunus Emre Kültür Parkı içerisinde yer alan İrfan Meclisinde konuk etti. Muhtarlara belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Çerçi, kırsal ya da merkez gözetmeksizin kentin her noktasına hizmet götürmek için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.  Belediye başkanı konuşmasında, “87 tane mahallemiz var. Bunun 63 tanesi kırsal mahalle. Nüfus yoğunluğumuz merkez mahallelerimizde. Elbette hizmetlerimizi yaparken yoğunluğa bakmıyor; hepsine eşit görüyoruz. Dolayısıyla kırsal ya da merkez bizim için fark etmiyor. Yunusemre Belediyesi olarak sorunları çözmek amacıyla mesai mevhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Projeci bir belediye olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Gençlik merkezi, hanım lokalleri, düğün salonları, kültür merkezleri. Bunlar insana, geleceğe yapılan yatırımlar. Sadece kaldırım yap, yeşil alan yap, belediyecilik bu değil. İnsanın bizatihi kendisine dokunmanız lazım. Kadına, çocuğa, yaşlıya, engelliye kim varsa. Eksiklerimiz elbette vardır. Sonuç itibari ile 250 binlik bir şehirde yaşıyoruz. Ama gayretimiz vatandaşlarımızın güzel bir şehirde mutlu bir şekilde yaşaması” dedi.  ‘ÜRETİCİ KALKINIRSA ÜLKE KALKINIR’  Yunusemre’de kırsal kalkınmaya öncülük etmekten mutluluk duyduklarını aktaran Başkan Çerçi, projelerin devamının geleceğini müjdeledi. Belediye Başkanı Çerçi konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Biz biliyoruz ki üretici kalkınırsa, ülke kalkınır. Bu anlamda Yuntdağı’nda üreticilerimizi destekledik, bazı çalışmalarda da onlara öncülük ettik. Aşılama çalışmaları, organik tarım desteklemeleri, fidan desteği, arıcılığı geliştirme, alternatif ürün çalışmaları bunlardan bazıları. Bunun yanı sıra üreticimizin tarla ve bağlarına rahatlıkla ulaşabilmeleri tarla ve arazi yolu açtık. Kırsal mahallelerimizin birçoğuna düğün salonu ve sosyal tesis yaptık, ihtiyaç duyulan mahallelerimize parke taşı döşedik. Kısacası sizler için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”  BAŞKAN ÇERÇİ’YE PLAKET  Yuntdağı mahalle muhtarları adına söz alan Pelitalan Mahalle Muhtarı Arif Şenocak, Yunusemre Belediyesi’nin pek çok hizmetiyle bölgenin geliştiğini belirtti. Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür eden Şenocak, Belediye Başkanı Çerçi’ye plaket verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Annelerinin İzinden gidiyorlar

  Yunusemre Belediyespor voleybol takımı sporcuları Esennur Çarıkçı ve Deniz Naz Erol başarılı voleybolcu olmak için annelerinin izinden gidiyor.   Yunusemre Belediyespor voleybol takımı sporcularından Esennur Çarıkçı ve Deniz Naz Erol’un antrenörlüklerini anneleri aynı zamanda kulüp antrenörleri olan Seda Çarıkçı ve Nagehan Erol yapıyor. 2007 doğumlu Esennur Çarıkçı (13) 7 yıldır voleybol oynuyor. Deniz Naz Erol (10) ise 4 yıldır voleybol ile ilgileniyor. Geçmişte birçok spor kulübünde oynayan kulüp antrenörleri Seda Çarıkçı ve Nagehan Erol çocuklarının bu sporu seçmesinden oldukça mutlu. Annelerinin izinden giden Esennur ve Deniz Naz, hedeflerinin başarılı bir voleybolcu olarak spor hayatlarını devam ettirmek olduğunu belirtirken; Yunusemre Belediyespor Kulübünde olmaktan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

  DEVAMINI OKU
 • Millet Çarşısında Üretici ve İkinci El Pazarı Kurulacak

  Yunusemre Belediyesi, Yunus Emre Millet Çarşısı’nın içerisinde yer alan modern pazaryerinde ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarı kuruyor. Türkiye’de birçok yerde örneği olan pazar, 27 Eylül Pazar günü Manisalıların hizmetinde olacak.  Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerlerinden birini içerisinde barındıran Yunus Emre Millet Çarşısı’nda ikinci el eşya pazarı ile üretici (köylü) pazarı kuruyor. Vatandaşların hizmetine sunulacak olan pazarın; birinci katında üretici pazarı, ikinci katında ise ikinci el eşya pazarı olacak. Amaçlarının hem üreticinin hem de tüketicinin kazanmasını sağlamak olduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızı önümüzdeki pazar günü  (27 Eylül) Yunus Emre Millet Çarşısı içerisinde kurulacak ikinci el eşya pazarı ile üretici pazarına bekliyoruz. Ürünlerin üreticiden tüketiciye ulaşmasıyla hem üretici hem de tüketici kazanacak. Ayrıca ikinci el eşya pazarımızda da bit pazarı ve antika pazarı geleneğini de yaşatmış olacağız. Burada güzel mezatlar oluşacağına da inanıyorum. Pazarda tezgah kuracak pazarcılarımız ile buradan alışveriş yapacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı alışverişler dilerim” dedi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz