• Yunusemre Ekim Ayı Meclis İkinci Oturumu Yapıldı

  Yunusemre Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. 2 maddenin görüşüldüğü toplantıda 2022 Mali Yılı Hazırlık Bütçesi ve Performans Programı oy birliği ile kabul edildi. Yunusemre Belediye Meclis Toplantısının ikinci birleşimi Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda iki madde görüşüldü. Toplantıda 2022 Mali Yılı Hazırlık Bütçesi ve 2022 Performans Programı oy birliği ile meclisten geçti. Oylama sonrası konuşan Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’nin en başarılı belediyeler arasında yer aldığını ifade ederek bu başarıda emeği olanları kutladı. Başkan Çerçi açıklamasında,  “Yunusemre Belediyesi olarak az şey yapmadık. Ufak tefek eksikliklerimiz de olabilir. Ama herkes elini vicdanına koyarsa bizim yaptığımız çalışmaları görür. Yunusemre Belediyesi yaptığı yatırım ve hizmetler ile birçok belediyeden performans olarak çok daha başarılı bir belediye” dedi.  7. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ’NE DAVET ETTİ  Meclis üyelerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kutlayan Belediye Başkanı Çerçi, bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Yunus Emre Günlerine davet etti. Güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını kaydeden Başkan Çerçi konuşmasını, “Önümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi şükran ve minnet ile anıyorum. Yine belediye olarak Kasım ayında 7. Uluslararası Yunus Emre Günleri’ni yapacağız. 11 – 17 Kasım tarihleri arasında yapacağımız etkinlikler kapsamında birbirinden değerli konuşmacılarımız ve sanatçılarımız vatandaşlarımız ile buluşacak. Programlar kapsamında Türkiye’de bir ilk olacak çok güzel bir sergiyi açacağız” sözleriyle tamamladı. Kasım ayı meclis toplantısının 8 Kasım saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi İlkokul Öğrencisinin İsteğine Duyarsız Kalmadı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kendisine sosyal medya aracılığı ile ulaşan Yunusemre Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Alihan Özermiş’in talebine duyarsız kalmadı, Alihan ve sınıf arkadaşlarını Yunus Emre Kültür Parkı’nda ağırlayan Başkan Çerçi, öğrencileri bizzat kendisi gezdirdi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Alihan Özermiş’in talebine kayıtsız kalmadı. Kendisine sosyal medya hesabından ulaşan ve sınıf başkanlığı adayı olarak sınıf arkadaşları için talepte bulunan Alihan’ın isteğini yerine getiren Başkan Çerçi, Alihan Özermiş ve arkadaşlarını Yunus Emre Kültür Parkı’nda ağırladı. Gezide Kütüphaneler Müdürü Gökhan Özak da öğrencilere eşlik etti. Yunus Emre Kültür Parkı’nı gezen ve talebinin yerine getirilmesinden oldukça memnun olan Alihan Özermiş, kendisini kırmayan Belediye Başkanı Çerçi’ye teşekkür etti. Özermiş, “Sınıf Başkanlığına aday olmak istiyordum. Sloganlar hazırlamıştım. Başkanımızdan talepte bulunursam yerine getirir diye düşündüm. Kendisi bizleri kırmadı. Bugün bu tarihi yeri gezme fırsatı bulduk. Burayı çok beğendik. Kendisine çok teşekkür ederiz.” dedi. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Çalık da öğrencisini medeni cesaretinden ötürü kutlayarak, “4-F sınıfı öğrencimiz Alihan, başkanımıza sosyal medyadan ulaştığı için buradayız. Öğrencimize medeni cesareti için, Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye de bizleri burada ağırladığı için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. SINIF BAŞKANLIĞI YARIŞINDA BAŞARILAR DİLEDİ Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de sınıf başkanlığı yarışında adaylara başarılar dileyerek şunları söyledi: “Cumhuriyet İlkokulu 4-F sınıfında okuyan evlatlarımız buradaki ortamı çok beğendiler ve görmek istediler. Tabi ki buna Alihan arkadaşımız vesile oldu. Bize sosyal medyadan attığı mesajla gezen sinemayı getirmemizi talep etti. Kültür Bakanlığı’mızın Gezen Sinema aracı günlerce ilçemizde kaldı ve binlerce vatandaşımız ve öğrencimize çok güzel filmler izletti. Fakat araç şehrimizden ayrılıp farklı bir il programına başlayınca Alihan bize mesaj attı. Ben de kendisine Kültür Parkı’nda buluşmayı teklif ettim. Servis göndererek sınıf arkadaşlarını ve Alihan’ı Yunus Emre Kültür Parkı’na getirdik. Gördüğüm kadarıyla sınıf başkanlığı için sıkı bir rekabet var. Zorlu bir yarış olacağa benziyor. Ben hepsine başarılar diliyorum. Gözlerinden öpüyorum hepsinin. Bahtları da açık olsun. Mutluluklar, başarılar onların olsun. Hepsi vatana millete hayırla hizmet etsin.” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Sertifikalarını Başkan Çerçi'nin Elinden Aldılar

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ‘Çağrı Merkezi Yönetimi ve Etkili İletişim Teknikleri’ eğitimini tamamlayan personellere sertifikalarını verdi. Yunusemre Belediyesi hizmet içi eğitimlerine bir yenisini ekledi. Eğitim kapsamında Halkla İlişkiler Müdürlüğü personellerine Yönetim Danışmanı Dr. Naci Çuhacı tarafından ‘Çağrı Merkezi Yönetimi ve Etkili İletişim Teknikleri’ anlatıldı. Zafer Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Destek Programı desteğiyle Yunus Emre Millet Çarşısı’nda verilen ve bir hafta süren eğitimde personellere konsantrasyon ve ikna teknikleri, telefonda etkili iletişim, çağrı merkezi telefonda iletişim, halkla ilişkiler ve iletişim, çağrı merkezi takım koçluğu, çağrı merkezi uzmanlığı, çağrı merkezi takım liderliği ve çağrı merkezi kalite uzmanlığı konusunda bilgi verildi. Eğitim sonunda sertifika töreni düzenlendi. Eğitime katılan personeller sertifikalarını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin elinden aldı. 

  DEVAMINI OKU
 • 'Dilimizdeki Yabancı Sözcüklerden Kurtulmalıyız'

  Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda düzenlenen “Gelin Tanış Olalım, Yunus Emre’den Esintilerle” paneli gerçekleştirildi. Panelde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Dilimize giren yabancı sözcüklerden kurtulmamız lazım” dedi. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda “Gelin Tanış Olalım, Yunus Emre’den Esintilerle” paneli yapıldı. Panele Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Anadolu Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Sami Güçlü, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Anadolu Mektebim’in Manisa’da program yapmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Anadolu Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Sami Güçlü de bu dönemde okumaya yönelmenin önemli olduğunun altını çizdi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi yaptığı konuşmada Türkçe’deki yozlaşmaya dikkat çekti. Başkan Çerçi burada yaptığı konuşmada, “Yunus Emre’nin dile, şiire, mantığa nasıl hükmettiğini görebiliyoruz. Yunus Emre Millet Çarşısı’nı açtık. Yunus Emre Kültür Parkı içerisinde İrfan Meclisi’ni açtık. Ayrıca Osmanlı Müzesi içerisinde Yunus Emre köşesi var. Bizim eğitim ve her alanda dilimize giren yabancı sözcüklerden kurtulmamız lazım. Yavrularımızı sosyal bilimlerde edebiyatlarımızda kültür ve sanat alanında felsefede ve birçok alanda yetiştirmemiz gerekiyor. Pandemiden sonra öğrencilerimiz ile Yunus Emre okumalarına başlayacağız. Gelecek nesillerimiz için her daim çalışacağız” dedi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ise Manisa olarak programa ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Başkan Çerçi, programın ardından Anadolu Mektebim Yönetim Kurulu Başkanı Sami Güçlü ve beraberindeki heyete Yunus Emre Millet Çarşısı’nı gezdirdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Hanımlar Ahşabı Süsleyerek Dekoratif Hale Getiriyor

  Yunusemre Belediyesi Topçu Asım Mahallesi Hanımlar Lokalindeki kursa katılan hanımlar ahşabı süsleyerek dekoratif hale getiriyor. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren hanımlar lokalinde eğitim alan bayanlar için hem sosyalleşme hem de kendini geliştirme imkanı sunuyor. Yunusemre Belediyesi Topçu Asım Mahallesi Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda düzenlenen Dekoratif Ahşap Süsleme Kursuna katılan hanımlar kendilerini geliştirerek üretmenin keyfine varıyor. Düzenlenen kursta eğitim alan bayanların ev ekonomisine de katkı sunmaya başladığını belirten El Sanatları Öğretmeni Dilek Tütüncü, eğitime ilişkin yaptığı açıklamada “Kursumuz toplam 15 kişiden oluşuyor. Haftada 2 gün eğitim alıyorlar. Kursiyerlerimizin istekleri doğrultusunda farklı hobiler üzerinde de çalışıyoruz. Hanımlarımız kurslarımız aracılığı ile üretmeyi öğreniyor. Üreterek aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Sipariş almaya başlayanlar var. Kursumuzun düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” “KURS BİZİM İÇİN TERAPİ GİBİ OLUYOR” Eğitime katılan kursiyerlerden Lütfiye Karaca da kursla sosyalleşme imkanına da kavuştuklarını belirtti. Karaca düşüncelerini, “Bu kurs bana çok şey kattı. Yeni arkadaşlıklar edindik. Bu arkadaşlığımızı dışarda da devam ettiriyoruz. Burada aldığımız eğitim bize terapi gibi geliyor. Kurstan çok memnunuz. Buradan eve mutlu gidiyoruz. İnsan başardıkça kendisine olan güveni de artıyor. Kursumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle aktardı.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz