• Uncubozköy ve Tekstilciler Sitesinde Yol Çalışması Yapılıyor

  Yunusemre Belediyesi, Uncubozköy Mahallesi ve Tekstilciler Sitesi’nde yol ve çevre düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi, ilçede vatandaşların günlük hayatını kolaylaştıracak üstyapı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Ekipler, mahallelerde yol düzenleme çalışması yapıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hazırladıkları program dâhilinde belirlenen noktalarda çalışmaların sürdüğünü söyleyerek; “İlçemizde vatandaşlarımızın rahatı ve mutluluğu için çalışmalarda bulunuyoruz. Muradiye Mahallemizde doğalgaz, elektrik ve telekom altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol yapım çalışmalarına başladık. Uncubozköy Mahallemizde ve Tekstilciler Sitesi’nde de yol ve çevre düzenleme çalışması yapıyoruz. İlçemizde mahallelerimizin ne ihtiyacı varsa o yönde çalışmalar yürütüyoruz” dedi.“BAŞKANIMIZ YOL ÇALIŞMALARINA ÖZEN GÖSTERİYOR”Tekstilciler Sitesi sakinlerinden İmdat Yılmaz ise Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin ilçede 3 senedir güzel çalışmalarda bulunduğunu belirterek, “Başkanımız bu tür yol çalışmalarına 3 senedir çok özen gösteriyor. Laleli ve Güzelyurt tarafı yapılan çalışmalar ile yaşanılabilir bir hale dönüştü. Yapılan çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaz Aylarında Sokak Hayvanlarını Unutmuyor

  Yunusemre Belediyesi sıcak havalarda yiyecek ve su bulamayan sokak hayvanları için Sokak Hayvanlarını Besleme Otomatı kurdu. Yunusemre Belediyesi ‘Su Her Canlı İçin Hayattır’ anlayışıyla ilçede bulunan yeşil alan ve parklarda sokak hayvanları için mama ve otomatik su kabı  bırakıyor. Belediye ekipleri belirlenen 50 noktaya bırakılacak olan Sokak Hayvanlarını Besleme Otomatının bir tarafında su, diğer tarafında ise mama bulunuyor. Özellikle aşırı sıcaklarda hayvanların çok sıkıntı çektiğini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yapılan çalışmaya vatandaşlardan da destek istedi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlçemizde belirlenen yeşil alan ve parklarda sıcaklarda su ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirlenen 50 noktada kedi, köpek ve kuşların kullanımına uygun beslenme odakları kurduk. Belediye ekiplerimiz Sokak Hayvanlarını Besleme Otomatına mama bırakıyor.  Hayvan severlerimizi de mama ve su bırakmaya davet ediyoruz. Bu konuda bizlere hassasiyet gösteren Yunusemre sakinlerine çok teşekkür ediyoruz.” 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Basın Bayramı’nı Kutladı

  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Basın; halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir” dedi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Türk basınında sansürün kaldırılışının 109. Yıldönümü ile Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Basının toplumun bilgilendirilmesinde önemli bir rol üstlendiğini aktaran Başkan Çerçi, basın mensuplarının meşakkatli ve zor bir görev ifa ettiklerini belirtti. Belediye Başkanı yayımladığı mesajda, “Basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri. Meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber veren basın; halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güçtür. Demokrasilerde basın özgürlüğü çok seslilik açısından da büyük bir öneme sahiptir. Buradan hareketle kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oymayan basın kuruluşlarının görevlerini ifa ederken; meslek etiğini gözetmesi son derece önemlidir. Görevini bu anlayışla, fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. Bu zor görevi mesai mevhumu gözetmeksizin yapan, toplumu bilgilendirirken ilkeli, objektif ve tarafsız bir anlayışla hareket eden tüm gazetecilerimizin Basın Bayramı'nı kutluyor; yarınların ülkemiz için güzellikler getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • Osmanoğlu Yunusemre’nin Projelerine Hayran Kaldı

  Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamit’ in 4. kuşak torunu olan Şehzade Orhan Osmanoğlu, çeşitli  temaslarda bulunmak üzere geldiği Manisa’da Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Yunusemre Belediyesi’nin projelerine hayran kalan Orhan Osmanoğlu, Başkan Çerçi ve ekibini kutladı. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın davetlisi olarak Manisa’ ya gelen Sultan Abdülhamit Han’ın 4.kuşak torunu Orhan Osmanoğlu, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Osmanoğlu’na TÜGVA İl Temsilcisi Mehmet Önal ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin hayata geçirdiği ve geçirmeye hazırlandığı projeler hakkında bilgi alan Orhan Osmanoğlu, Başkan Çerçi ve ekibini kutlarken; başarılarının devamını diledi. Osmanoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, “Şehzadeler şehri Manisamız’da olmaktan mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi vatandaşlarımıza yönelik projeler üretmek için çalışıyorsunuz. Projeler gerçekten çok güzel” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Çerçi ise Orhan Osmanoğlu’na yöresel ürünlerden oluşan hediye sepeti, tablo ve Yunus Emre’nin hayatını anlatan kitap hediye etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi’den Tugay Komutanına Ziyaret

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına atanan Alb. Güven Dere`yi ziyaret ederek yeni görev yerinde başarılar diledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr.  Mehmet Çerçi, Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu Komutanlığı’ndan Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’na atanan Albay Güven Dere’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Dere’ye yeni görev yerinde başarılar dileyen Başkan Çerçi, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verirken; Yunusemre’nin Manisa’nın en büyük ve en fazla göç alan ilçesi olduğunu belirtti. Manisa’da kısa bir süre önce göreve başlayan Albay Dere ise, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Çerçi, Tugay Komutanı Dere’ye günün anısına çiçek ve hediye takdim etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz