• Başkan Çerçi Judo Federasyonu Heyetini Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve heyetini makamında ağırladı. Judoya verdiği destek için Başkan Çerçi’ye teşekkür eden Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Yunusemre Belediyesi’nin Judo alanında çok başarılı çalışmalara imza attığını belirtti. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türkiye Judo Federasyonu Yetkilisi Taci Özerler, Türkiye Judo Federasyonu Ege Bölge Temsilcisi Zafer Şişmanlar, İl Temsilcisi Serhat Demir, Milli Takım Antrenörleri Mehmet Yılmaz, Fatih Akcan ve Yunusemre Belediyespor Judo Antrenörü Orhan Akdemir Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çerçi’ye Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan eşlik etti. Judo sporuna verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Çerçi’ye teşekkür eden Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Yunusemre Belediyespor’un başarılı sporcular yetiştirdiğini söyledi. Başkan Huysuz yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak judo sporuna büyük destek veriyorsunuz. Sporcularımıza destekleriniz çok önemli. Çok iyi bir altyapı oluşturmuşsunuz. Biz de federasyon olarak size her türlü destekte bulunacağız. Spora verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum” dedi. Yunusemre Belediyesi olarak sporcu nesiller yetiştirmek istediklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür ederek, “Biz de biliyoruz ki geleceğimiz olan çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri çok önemli. Yunusemre Belediyesi olarak yaklaşık 2 bin lisanslı sporcumuza elimizden gelen her türlü desteği sunuyoruz. Ziyaretiniz bizi çok mutlu etti” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Başkent Protokolünü Güreşlere Davet Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 3 Ekim Pazar günü 6.sı düzenlenecek Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi, Başkent’te protokol üyelerini organizasyona davet etti.Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde temaslarda bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Av. İsmail Bilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Ankara Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zeki Şengil’i ziyaret eden Başkan Çerçi bu yıl 6.sı 3 Ekim 2021 Pazar günü düzenlenecek Yunusemre Belediyesi Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet etti. 64 BAŞPEHLİVAN ORGANİZASYONA KATILACAK Türkiye’nin en önemli yağlı güreş organizasyonlarından biri olacak Geleneksel 6. Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne son Kırkpınar şampiyonu Ali Gürbüz başta olmak üzere İsmail Balaban, Recep Kara ve 64 başpehlivan ile birlikte yaklaşık 600 pehlivan Ortaköy Er Meydanı’nda buluşacak. Organizasyonun kortej yürüyüşü 2 Ekim Cumartesi günü saat 17.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaşlı Adamın Evini Temizledi

  Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıktı. Yunusemre Belediyesine teşekkür eden oğul Halit Tozluklu babasının evinin artık temiz olduğunu belirtti. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinde biriken çöpleri Yunusemre Belediyesi temizledi. Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıkarılırken; ev temizlenerek kullanılabilir hale getirildi. Babasının Alzheimer hastası olduğunu ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme hastalığının bulunduğunu belirten Halit Tozluklu, çalışmalarından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Tozluklu yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Babam 85 yaşında. Kendisi Alzheimer hastası. Alzheimer hastalığının yanında babamda Kompulsif biriktirme hastalığı var. Bulduğu çöpleri eve toplamış. Temizleyerek başa çıkamadık. Biz de Yunusemre Belediyesi’nden yardım talebinde bulunduk. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Babamın evinden üç kamyon çöp çıktı. Belediyemiz sayesinde babamın evi tertemiz oldu.” 

  DEVAMINI OKU
 • Barınma sıkıntısı Yaşayan Üniversiteliler İçin Yunusemre Harekete Geçti

  Yunusemre Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ni (MCBÜ) kazanan fakat KYK veya herhangi bir yurda yerleşememiş öğrencilerin geçici konaklama ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Bu konuda mağduriyet yaşayan öğrenciler 444 62 09 nolu Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım isteyebilir. Yunusemre Belediyesi, iki ana kampüsü ilçe sınırları içerisinde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ni (MCBÜ) kazanan fakat geçici barınma sorunu yaşayan öğrenciler için düğmeye bastı. İlçede Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) veya herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrencileri bünyesindeki misafirhanelerde konuk edeceklerini duyuran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilere de çağrıda bulundu. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hafta başında yeni eğitim öğretim yılına başlayan üniversitelilere başarılı bir yıl dilerken; her zaman onların yanında olduklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Manisa’da üniversiteyi kazanan arkadaşlarımızın arasında yurt çıkmayan, konaklayacak yeri olmayan evlatlarımızın belediyemizin tüm imkânlarıyla yanındayız. Bünyemizdeki misafirhaneler ile çeşitli konaklama merkezlerinde barınma sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizi ağırlayacağız. Onlar bu sıkıntıyı aşana kadar yanlarında ve yardımcı olacağız.” Konaklama konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler Yunusemre Belediyesi 444 62 09 nolu Çağrı Merkezini arayarak yardım talep ediyor. Yunusemre Belediyesi şu ana kadar gelen tüm talepleri olumlu karşıladı. 

  DEVAMINI OKU
 • Vatandaşlar Hanım Lokallerinden Çok Memnun

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarında eğitim gören hanımlar hem eğitim alıyor hem de bütçelerine katkıda bulunuyor. Kurslara katılan hanımlar memnuniyetlerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederek dile getirdi. Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarından yararlanan hanımlar birbirinden farklı kurslar görüyor. Hanımlar, lokallerde dikiş, ahşap boyama, oyun odası, örgü, gitar, çocuk korosu, satranç, jimnastik, taekwondo, halk oyunları, matematik, İngilizce, moda tasarım, pilates, kuran-ı kerim, örgü, çini, resim, Türkçe, kaligrafi, aşçılık, takı tasarım, grafik tasarım, okuma yazma gibi branşlarda Yunusemre İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünden uzman öğretmenler eşliğinde kurs alıyor. Kurslara katılan vatandaşlar memnuniyetini şu şekilde dile getirdi:  Zeliha Elmas: “Bir dönem dikiş kursuna katıldım. Devam etmek istiyorum. Spor kursuna yazıldım. Yün örgü kursuna da yazıldım. 12 yıldır bu mahalledeyim. Şimdiye kadar gelmemiş olmak benim için bir kayıp. Çocuklarıma çok şey diktim. Hocalarımız, görevlilerimiz çok iyi. Lokale iyi ki gelmişim. Bu lokallerden çok memnunuz. Mümkünse daha fazla kurs açarlarsa seviniriz. İnsan kendini geliştirme imkanı bulabiliyor. Teşekkür ediyorum başkanımıza. Çok memnunum.” Emine Üçkuş: “Bana dediler ki neden kursa yazılmıyorsun. Geldim, o gün canım istemedi. Ertesi gün de geldikten sonra bir daha bırakmak istemedim. O Emine gitti, bambaşka bir insan geldi. Her şeyden önce kendim için bir şeyler yaptığımı fark ettim. Yani ev halkı çok memnun. Onların memnuniyeti de bana daha çok şeyler yapma çabası veriyor. Diğer kurslara da geliyoruz. Tatil olmasın diye gözlerinin içine bakıyoruz. Çok memnunuz.” Filiz Coşkun: “Yunusemre Belediyesi kurslarından faydalanırken aynı zamanda çocuğum da burada onlar için düzenlenen odada eğleniyor. O da güzel zaman geçiriyor.” Aylin Dönmez: “Ben çok memnunum. Ev ekonomisine destek olmak için kursa katıldım. Bilmediğim tarifleri öğrendim. Evde de burada öğrendiklerimi tecrübe ediyorum. Bence diğer hanımlar da bu kurslara katılsınlar.” KAYITLAR DEVAM EDİYOR Ekim ayı için kayıtların devam ettiği hanım lokallerinden faydalanmak isteyen vatandaşların 444 62 09 nolu Çağrı Merkezini arayarak kurslar hakkında bilgi sahibi olabilir. 13 HANIM LOKALİNDE 40’A YAKIN KURS DÜZENLENİYOR Hanımların taleplerini dikkate alarak kurs düzenlediklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kurslara olan ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Başkan Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye olarak hanım lokallerinde binlerce kadınımızın meslek sahibi olmasını sağlıyor; ekonomilerine katkıda bulunmalarına imkan tanıyoruz. 13 Hanım lokalimizde yaklaşık 40 branşta kurslar düzenleniyor. Kursları da gelen taleplere göre belirliyoruz. İlçe Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen kurslara olan ilgi memnuniyet verici” dedi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz