• Yunusemre Çocuk Bayramı Dolu Dolu Geçti

  “Gelecek Nesiller İçin” sloganını tüm hizmetlerine yansıtan Yunusemre Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda da gelecek neslin temsilcileri olan çocukları unutmadı. 16 Haziran Cumartesi günü başlayan ve 19 Haziran Salı gününe kadar devam eden etkinlikler boyunca çocuklar doyasıya eğlendi. Ramazan Ayı boyunca on binlerce vatandaşını iftar sofralarında ağırlayan ve iftar sonrası programlarıyla çocuklara Ramazan eğlencesi sunan Yunusemre Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda da çocukları unutmadı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin benimsediği ‘Gelecek Nesiller İçin’ sloganıyla hareket eden Yunusemre Belediyesi, 16 Haziran Cumartesi günü başlayan şenlikler ile çocukları bir araya getirdi. Forum Magnesia AVM içerisinde düzenlenen şenlikte minikler Keloğlan, Balkız, Huysuz, Bilge Can Dede, Uzun ve Kara Vezir ile güzel vakit geçirdiler. Ramazan Bayramı etkinliklerinin ikinci gününde sahne alan Niloya ve arkadaşlarını izleyen çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. 18 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen çocuk şenliğinde de Harika Kanatlar çocuklarla buluştu. 19 Haziran Salı günü ise Elif’in Düşleri minik hayranlarını doyasıya eğlendirdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Minikler Harika Kanatları Çok Sevdi

  Yunusemre Belediyesi’nin çocuklara bayram armağanı bitmedi. TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımı Harika Kanatlar’ın kahramanları, Forum Magnesia AVM’de minikleri maceralarına ortak etti. Yunusemre’de minikler bayram coşkusunu yaşamaya devam ediyor. Yunusemre Belediyesi Harika Kanatlar’ın kahramanlarını miniklerle buluşturdu. Forum Magnesia AVM’de gerçekleştirilen etkinlikte Jett, Dizzy, Jimbo çocukları keyifli bir yolculuğa çıkardı. TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımına miniklerin ilgisi oldukça yoğundu. Yaklaşık bir saat süren etkinliği aileleriyle birlikte izleyen minikler eğlenceli dakikalar geçirdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Yuntdağı’nda Vatandaşlar İle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyenin Yuntdağı’nda yaptığı çalışmaları yerinde inceledi vatandaşlarla bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nda Karaali, Seyitli, Yuntdağyenice, Yuntdağıköseler, Örselli, Karaahmetli, Korukoy ve Osmancalı Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Samed Zenginoğlu, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Meclis Üyeleri Arif Alkan,  Necip Denktaş, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı eşlik etti. Yunusemre Belediyesi’nin Yuntdağı’nda yürüttüğü çalışmaları inceleyen Başkan Çerçi, özellikle tarımsal ürün çeşitliliğin arttırılması, aşılama çalışmalarında büyük mesafe kaydettiklerini söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunuskent 2. Etapta Başvurular Başladı

  Yunusemre Belediyesi’nin, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla hayata geçirdiği 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin 2. etabı için başvurular başladı. Yunusemre Belediyesi’nin evi olmayan dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amacıyla uygulamaya koyduğu 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında başvurular başladı. 6 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek başvurular için Yunusemre Belediyesi’nde stantlar kuruldu. Başvurunun ilk gününde stantları ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, vatandaşlarla sohbet edip özellikle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amacıyla yola çıktıklarını belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en büyük toplu konut projelerinden birine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bin 500 konuttan oluşan 2. Etabımızın başvurularını almaya başladık. Başvurularımız 6 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Başvurular ilk günden çok yoğun. Vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyet yaşamamak için başvurularını son güne bırakmasın. Konu hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımız belediyemiz bahçesinde kurulan stantları ziyaret edebileceği gibi 444 62 09 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bilgi sahibi olabilir. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından kuralarımızı çekeceğiz” diye konuştu. İLK GÜN YOĞUNLUĞU Başvuruların ilk gününde büyük bir yoğunluk yaşanırken; ev sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş belediyeye başvurdu. Vatandaşlar, Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Sosyal Konutlar Müdürü Hakan Yılmazbaş ve müdürlük personeli tarafından izlenecek prosedür hakkında bilgilendirildi. 2. ETAP PROJESİNDE; 2 kısım halinde ihale edilen 2. etap projesinde Bin 500 konut, 25 işyeri, 1 cami, 12 derslikli ilkokul, 12 derslikli ortaokul, altyapı ve çevre düzenlemeleri yer alıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Engelli Vatandaşın Yaşamı Yunusemre Belediyesi’yle Kolaylaşacak

  Yunusemre Belediyesi, Hafta Sultan Mahallesi’nde yaşayan, geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı hale gelen Özkan Kahraman’a elektronik hasta yatağı temin etti. Yapılan yardım ile yaşamı kolaylaşan Kahraman, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ve hayırsever vatandaşın katkılarıyla Hafsa Sultan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşın yüzü güldü. Elektrik çarpması sonucu yaşamını bedensel engelli olarak sürdüren Özkan Kahraman’a belediyenin katkılarıyla elektronik yatak ve vantilatör verildi. Yapılan yardımlar ile yaşamının daha da kolaylaştığını belirten Kahraman, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek duygularını “Elektronik yatak hem yatana hem de bakana kolaylıklar sağlıyor. Allah yardımda bulunanlardan razı olsun” sözleriyle ifade etti. Aileyi ziyaret eden Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız da her zaman Yunusemre Belediyesi’ni yanlarında hissettiklerini kaydetti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz