• KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANLARI ONAY İÇİN GÜN SAYIYOR

  Türkiye’ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeye hazırlanan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bakanlığa gönderilen planların yılsonuna kadar onaylanmasını beklediklerini söyledi. Yıllardır kentsel dönüşüm bekleyen Fatih Mahallesi sakinlerine de müjde veren Başkan Çerçi, bu mahalle ile ilgili de kentsel dönüşüm projesi çalışmalarına başladıklarını duyurdu.   Geçtiğimiz hafta Ankara’da temaslarda bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde şehir merkezinin de inşa edileceği kentsel dönüşüm projesinde sürecin hız kazandığını dile getirdi. Bakanlık yetkilileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde imar planlarının yılsonuna kadar onaylanmasını beklediklerini ifade eden Başkan Çerçi, Yunusemre’ye Türkiye’nin en güzel şehir merkezlerinden birini kazandıracaklarını müjdeledi.  “KENTSEL DÖNÜŞÜM OLMAZSA OLMAZIMIZ” Belediye Başkanı Çerçi, “Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerimizi kapsayan iki büyük kentsel dönüşüm projemiz var. Şu anda planlar tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduk. Geçtiğimiz haftalarda da Ankara’ya yaptığımız ziyaretlerde bakanlıkta istişarelerde bulunduk. İstişarelerimizde bize söylenen, planların oldukça güzel olduğuydu. Yepyeni bir şehir inşa ediyoruz. Aylardır uğraşıyoruz. Türkiye’nin en güzel kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Proje tamamlandığında bu bölge Manisa’nın prestij bölgesi olacak. Hedeflerimiz büyük. Gelecek nesiller için gece gündüz çalışıyoruz. Bu projeden bütün vatandaşlarımız fayda görecek. Bizler de böyle güzel bir şehir merkezinin imarında görev aldığımız için gururluyuz. Gelecek nesillerin bizi hayırla yad edecek olması bizim için en önemli motivasyon kaynağı” diye konuştu. FATİH MAHALLESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI Fatih Mahallesi’nde yıllardır kangren haline gelen imar sorununa da kayıtsız kalmadıklarını aktaran Belediye Başkanı Çerçi, mahalle sakinlerine bir de müjde verdi. Mahallede kentsel dönüşüm için düğmeye bastıklarını duyuran Başkan Çerçi açıklamasını şöyle tamamladı: “Fatih Mahallemize güzel bir kentsel dönüşüm projesi yapmak için çalışmalara başladık. Yoğun bir hazırlık içerisindeyiz. Bu bir süreç. Uzun zaman alacaktır. Projemizin detayları netleşmeye başlayınca mahallelimizle paylaşıma açacağız.”

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Başarılı Judocuları Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye ve Balkanlar’da gerçekleştirilen şampiyonlarda başarılı derece elde eden Yunusemre Belediyespor Judo Takımı sporcularını ağırladı. Sporcuları kutlayan Başkan Çerçi, belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Yunusemre Belediyespor Judo Takımı’nda Aksaray, Karaman ve Balkanlar’da düzenlenen şampiyonlarda dereceler elde eden judocular, antrenörleri, Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve Judo İl Temsilcisi Cengiz Şişmanlar ile birlikte Yunusemre Belediyespor Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Sporcuların yakaladığı başarının kendilerini gururlandırdığı dile getiren Başkan Çerçi, sporcuları kutladı. Belediye Başkanı Çerçi, “Sizlerin geleceği bizler için çok önemlidir. Sporcularımızın madalya alması da bizleri sevindiriyor. Şuanda devletimiz spora ve sporcuya büyük destek veriyor. Devlet çok önemlidir. Devlet milletimizin geleceği için baş tacımızdır. Onun için dört elle sarılıp hizmet edeceğiz” dedi. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan da Judo branşında büyük dereceler kazandıklarını vurgulayarak, “Judo öğrencilerin lisans sayısı olarak en çok derece aldığımız branşımızdır. Hocalarımız çok değerli. Cengiz Şişmanlar’ın da judodan gelmesi bizim için şans. Madalyalar çok önemli değil. Ama çocuklarımızın farklı yerlere gitmesindense spora yönelmesi bizleri de çok mutlu ediyor. Judoda ve diğer branşlarda Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin desteği ile büyük başarılar kazanıyoruz. Ben değerli Belediye Başkanımıza, hocalarımıza ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Belediye Başkan Çerçi ziyaret sonunda sporculara spor ayakkabı hediye etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Kalite Eğitimi Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik düzenlenen “Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri Eğitimleri” tamamlandı. Eğitime katılan personeller, sertifikalarını Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin elinden aldı. Yunusemre Belediyesi’nde Zafer Kalkınma Ajansı 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri Eğitimleri” sona erdi.  Belediye Meclis Salonu’nda 8 gün süren “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “Kuruluş İçi Kalite Denetçisi” eğitimleri sonunda sertifika töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve eğitime katılan personeller katıldı. Törende personele seslenen Başkan Çerçi, “Yaşamın kalitesi, projelerin kalitesi olması gerekiyor. Biz belediye olarak vatandaşlarımıza kaliteli bir hizmet vermeyi önemsiyoruz. Yaptığımız işlerin kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Bu eğitim inşallah kendimizi geliştirmemize katkıda bulunur. Eğitimin sonu yok” dedi. Konuşmaların ardından personele sertifikalarını teslim eden Belediye Başkanı Çerçi, eğitimlerin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini dile getirdi.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi, Öztürk’ü Konuk Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ü makamında ağırladı. Öztürk’e yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Çerçi, gençlerin spora yönlendirilmesine yönelik yapılacak projelere destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Yunus Öztürk, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Yunusemre Belediye Spor Kulübü Başkanı Arif Alkan da hazır bulundu. Kurumlarla Manisa sporuna katkı sağlayacak projeler üretmek istediklerini kaydeden Öztürk, sporculara verdiği destekten dolayı Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Öztürk, “Sporcu kökenli bir isim olarak ilimizde başarılı sporcular yetişmesi için çalışacağız” diye konuştu. Öztürk’ü makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu anlatan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise, “Yunus Bey, sporun içinden gelen bir isim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Yunusemre Belediyesi olarak çocuklarımızın, gençlerimizin spora yönlendirilmesini önemsiyor; bunun için çalışmalarda bulunuyoruz. Yine amatör spor kulüpleri başta olmak üzere kulüplerimize ayni ve nakdi yardımlarımız var. Yunusemre Belediyesi olarak Manisa sporuna katkı sağlayacak projelere her daim destek vermeye hazırız” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Çerçi, Yunus Öztürk’e günün anısına tablo hediye etti. 

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEV Yönetimini Yeniledi

  Yunusemre İlçesi’nde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yola çıkan Yunusemre Tanıtım Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNUSEV), yönetimini yeniledi. Kongrede İşadamı Necip Denktaş başkan seçilirken; “İhtiyaç sahiplerimizin umudu olmak; onların hayır duasını almak istiyoruz” dedi. Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle ilçede yaşayan vatandaşlarının sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan Yunusemre Tanıtım Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNUSEV), gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulla yönetimini yeniledi. Yunusemre Belediyesi Meclis Lokali’nde gerçekleştirilen genel kurula Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Ramis Şiyak ile Mustafa Dandin ile kurum müdürleri ve dernek üyeleri katıldı. Tek listeyle gidilen seçimde başkanlığa Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Necip Denktaş seçilirken; Denktaş derneğin bundan sonraki dönemde daha aktif hale getirileceğini söyledi. “İYİLİĞİN ADRESİ OLACAĞIZ” Yeni yönetim kurulu ile ilçenin gelişimine katkı sunmak istediklerini belirten Dernek Başkanı Denktaş, Manisalı hayırseverleri derneğe destek olmaya davet etti. Denktaş seçim sonrası yaptığı açıklamada “Derneğimiz ile ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına daha hızlı çözüm bulmayı hedefliyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile yardımseverlerimizi derneğimiz aracılığı ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Amacımız iyiliğin adresi olmak, hayır duası almak. Bu toplantıda derneğimizin faaliyet alanlarını da genişlettik. YUNUSEV Derneği ile artık çok daha aktif bir şekilde vatandaşımızın yanında olacak, onların hayır duasını alacağız. Derneğimizin onursal başkanı Sayın Dr. Mehmet Çerçi’nin misyonu ve hedefleri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerimize hizmet etmek için tüm gayretimizle çalışacağız. Yardımseverlerimizi derneğimize destek olmaya; iyilikte buluşmaya davet ediyoruz” dedi. Olağanüstü Genel Kurulu’nda tüzük değişikliği gerçekleştirilerek derneğin faaliyet alanı daha da genişletildi. Yeni yönetim kurulu, üyeleri ile birlikte şehrin sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif alanda faaliyetlerini sürdürecek.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz