• Yunusemre'den Maske ve Eldiven Uyarısı

  Yunusemre Belediyesi, koronavirüs pandemisi nedeniyle kullanılan maske ve eldivenlerin doğaya verdiği zararı hatırlatarak bu materyallerin yere değil çöpe atılması gerektiğine vurgu yaptı. Koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında pek çok çalışma gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi pandemiye karşı kişisel koruyucu ekipman olarak kullanılan maske ve eldivenlerin çevreye rastgele atılmaması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı. Toplum sağlığını öncelediklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zor günleri hep birlikte atlatacaklarını belirtirken konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yunusemre Belediyesi olarak pandemi ile ilgili çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Toplum olarak zor günler geçiriyoruz. Devletimiz tarafından ilan edilen kurallara sıkı sıkıya riayet eden vatandaşlarımızdan bir ricamız var. Kişisel koruyucu ekipman olarak kullandıkları maske ve eldivenleri yere değil çöpe atmalarını önemle rica ediyoruz. Yere atılan her koruyucu ekipman çevre kirliliğinin yanı sıra sağlığımızı da ciddi ölçüde tehdit ediyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranmaları bizim için önemli.”

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Antrenör Serap Aydeniz Paralimpik Milli Takımı'nda

  Yunusemre Belediyespor Taekwondo Antrenörü Serap Aydeniz bedensel engelli milli sporcuların bulunduğu Paralimpik Milli Takımı’nda antrenörlük görevi yapıyor. Konya’da Tokyo 2020+1 Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına katılacak sporcular ile çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyespor Taekwondo Antrenörü Serap Aydeniz, Milli takımda Manisa’yı ve Yunusemre Belediyespor Kulübü’nü temsil ediyor. 3 erkek 3 kadın sporcudan oluşan takımda 2 yıldır antrenörlüğü sürdürdüğünü dile getiren Serap Aydeniz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tokyo 2020+1 Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına katılmayı garantileyen 3 erkek, 3 bayan 6 taekwondo sporcusuyla Konya’da yapmış olduğumuz kampı ocak ayından sonra yurtdışı hazırlık kampları ve müsabakalar ile devam ettireceğiz. İnşallah sporcularımız ile ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, ülkemize şampiyonluklar ve madalyalar kazandıracağız” dedi. Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanı Arif Alkan da Serap Aydeniz’in milli takımda görev almasının Yunusemre Belediyespor Kulübü ve Manisa için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek Aydeniz’e başarılar diledi.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre 24 Kasım'da Öğretmenleri Unutmadı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye bünyesinde hizmet veren eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri unutmadı. Belediye bünyesinde hizmet veren gençlik eğitim merkezleri ve gündüz bakım evlerinde görev yapan eğitimcileri ziyaret eden Başkan Çerçi, onların bu özel gününü kutladı. Etkinlikte Belediye Başkanı Çerçi’ye Başkan Yardımcısı N. Elif Binici, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Sak ve müdürlük personeli eşlik etti. Gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin önemli bir görev ifa ettiğini dile getiren Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız anne-babasından sonra öğretmenlerini rol model alır. Dolayısıyla çocuklarımızın hayata hazırlanmasında öğretmenlerimiz önemli bir görev ifa ediyorlar. Onların hayatımızdaki yeri apayrı. İstedik ki bu güzel ve anlamlı günde onlarla bir araya gelelim, günlerini kutlayalım” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Voleybolda Yunusemre'nin Rakipleri Belli Oldu

  Yunusemre Belediyespor’un voleybolda yıldız kızlar ve küçük kızlarda lig heyecanı başlıyor. Küçük kızlar kategorisinde lig maçları Aralık ayında başlarken; yıldız kızların ilk maçı ise Ocak ayında yapılacak.Voleybolda 2020-2021 sezonunda mücadele edecek olan Yunusemre Belediyespor’un rakipleri belli oldu. Yeni sezonda ter dökecek olan yıldız kızlar ve küçük kızların maç takvimi açıklandı. Küçük kızların ilk maçı Aralık ayında yapılacak.  Yıldız Kızlar için ise ilk düdük Ocak ayında çalacak. Küçük Kızlar kategorisinde ligde B grubunda mücadele edecek olan Yunusemre Belediyespor’un rakipleri Saruhanlı Belediyespor, Manisa BBSK ve Celal Bayar Üniversitesi oldu. Küçük kızlar ilk maçını 5 Aralık 2020 Cumartesi günü Manisa BBSK ile yapacak. Yıldız Kızlar 2020- 2021 sezonunda A grubunda Turgutlu Belediyespor, Somaspor ve Seramiksan Spor Kulübü ile mücadele edecek. 7 Ocak 2021 başlayacak olan ligde Yunusemre Belediyespor ilk maçında deplasmanda Somaspor ile karşılaşacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Öğretmenler Günü'nü Kutladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onların gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir” diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanının verilmesinin yıldönümü olarak her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Geleceğin nesillerini yetiştiren öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Çerçi mesajında şu ifadelere yer verdi: “Evlatlarımızı geleceğe hazırlayan, onların gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir. Bir çocuk anne-babasından sonra öğretmenini örnek alır. Bu nedenle çocuğumuzun hayata hazırlanmasında önemli bir role sahiptir. Oldukça kutsal bir meslek icra eden öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Gelecek nesillerimizin zeki, ahlaklı ve vatansever olarak yetişmesi için çalışan eğitimcilerimiz tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiği bu günlerde öğrencileriyle yüz yüze buluşamıyor. Bu günlerin de kısa sürede sona ermesini diliyor; tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz