• Millet Çarşısı Pazar Tezgahları Kiralama İhalesi

  Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan Millet Çarşısı içerisinde salı günü kurulacak olan pazar tezgahlarının 17 Nisan 2020 tarihinde kiralama ihalesi yapılacaktır.İhale detayına ulaşmak için tıklayınız...

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Güreşçiler Antrenmanlarını Aksatmıyor

  Yunusemre Belediyespor güreş sporcuları ülkemizde alınan koronavirüs (KOVİD-19) önlemleri kapsamında antrenmanlarına evde devam ediyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü tüm branşlarda olduğu gibi güreş antrenörleri de sporcuları ile online bağlantı kurup, günlük antrenmanlarını evde yaptırıyor. Tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sporcuların antrenmanlarına evde devam ettiklerini kaydeden Güreş Antrenörü Ümit Rona, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Günlük ve haftalık planlama ile antrenör arkadaşlarımızın gözetimleri altında  güreşçilerimiz antrenmanlarını evde yapıyor. Sporcularımızın antrenmanlarında çektikleri videoları da oluşturduğumuz whatsapp grubundan paylaşıyoruz. Belirli bir süre çalışmalarımızı evde yapacağız. Tüm sporcularımızın salgın konusunda alınan tedbirlere uymalarını önemle rica ediyor, evden çıkmamalarını istiyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Berat Kandilini Kutladı

  Manisalıların ve tüm İslam Âlemi’nin Berat Kandili’ni kutlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Berat Kandili Ramazan ayının müjdecisi  bu mübarek gece bağışlanmak ve arınmak  için bir fırsattır” diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Berat Kandili nedeniyle mesaj yayımladı. Berat Kandili’nin arınma gecesi olduğuna dikkat çeken Başkan Çerçi mesajında, “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayına ulaşmamıza vesile olan son kandil gecesi Berat Kandilidir. Ramazan ayının müjdecisi olan ve Şaban ayının ortasında idrak edilen bu mübarek gecede kullar arınır ve bağışlanır. Bu yıl korona virüsü (Kovid-19) nedeniyle kandilimizi evlerimizde karşılayacağız. Devletimizin yetkili organlarının ilan ettiği tedbirlere uymak hepimizin en temel görevi olmalıdır. “Evde kal” dediğimiz bu dönemde Bu gece, diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer yenilenme gecesidir. Öyleyse bu mübarek gecede günahlarımız için af dileyelim, dua edelim. Yüce Rabbim bize sağ salim Ramazan ayına ulaşmayı nasip etsin. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, milletimizin ve Manisalı hemşehrilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU
 • YUNUSEMRE’DE 6 GÜN PAZAR KURULACAK

  PAZARYERLERİNDE TEDBİRLER ARTTIRILDI Yunusemre Belediyesi tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgının dolayısıyla pazaryerlerinde önlemlerini genişletti. Pazaryerlerinde İnsan sirkülasyonunun azalması için haftanın 6 günü pazar kurulacak. Vatandaşların alışveriş yaparken maske takmaları da zorunlu olacak. Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında önlemlerini arttırdı. Alınan tedbirler kapsamında; İlçede Karaköy Pazaryerinde Pazartesi ve Çarşamba günleri, Yunus Emre Millet Çarşısı’nda Salı ve Cuma günleri, Laleli Pazaryerinde Cumartesi günü, Horozköy ve Muradiye Pazaryerinde pazar günü pazar kurulacak. Pazaryerine alışveriş yapmaya gelen esnaf ve vatandaşların maske takmaları zorunlu olacak. Pazaryerlerinde tezgâhlar 3 metre aralıklarla konumlandırılacak. Pazarın kurulacağı günlerde, pazaryerine kontrollü giriş çıkışların sağlanması için belirlenen giriş çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar kapatılarak kontrolsüz giriş çıkışlar engellenecek. Pazaryerlerine, içerideki esnaf sayısının 2 katı vatandaş alınacak; alışverişini yapanlar çıktıktan sonra sıradaki vatandaş içeriye alınarak pazaryerinde sürekli aynı sayıda vatandaş bulunmasına özen gösterilecek. Belirlenen pazaryeri giriş noktalarında vatandaşların beklemesi için oluşturulacak koridorlarda 2 metre aralıklarla beklenmesi sağlanacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Çalışmalarına Evde Devam Ediyor

  Yunusemre Belediyespor Judo sporcuları ülkemizde alınan koronavirüs (KOVİD-19) önlemleri kapsamında antrenmanlarına evde telekonferans yöntemi ile devam ediyor. Yunusemre Belediyespor Judo sporcuları tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) önlemleri kapsamında çalışmalarını evde telekonferans yöntemi ile sürdürüyor. Yunusemre Belediyespor Kulübü judo antrenörü Orhan Akdemir konuyla ilgili olarak “Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan koronavirüs’e karşı Yunusemre Belediyespor Spor Kulübü judocularımız evden çalışmalarına devam ediyor. Sporcularımız çalışmaları günlük planlama ile antrenör arkadaşlarımızın gözetiminde yapıyor. Evde Kal Yunusemre, Spora devam. " dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz