• Başkan Çerçi Balıkesir BŞB Başkanı Yılmaz'ı Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı konuk etti. Yunusemre’nin prestij projeleri arasında yer alan Yunus Emre Kültür Parkı gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, projeye hayran kalırken; Başkan Çerçi ve ekibini kutladı.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Yunus Emre Kültür Parkı’nda ağırladı. Manisa’nın kültür turizmine katkı sağlayacak projeyi Yücel Yılmaz’a tanıtan Başkan Çerçi, İrfan Meclisi, Klasik Türk İslam El Sanatları Atölyesi, Müze, Misafirhane, Kafeterya, seyir terasları, oyun ve spor alanlarından oluşan projenin kente vizyon kattığını ifade etti. Projeye hayran kalan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’deydik. Program dönüşü Sevgili Dostum Mehmet Çerçi’yi de ziyaret ettik. Bulunduğumuz alan gerçekten hayranlık uyandırıyor. Başkanımızı ve ekibini kutluyorum” diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çerçi ise günün anısına Yücel Yılmaz’a tablo hediye etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Bayanlar Spor Yapıyor

  Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle çalışmalarına yaklaşık 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokalinde bayanlar spor yapmaya başladı.  Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar lokalinde tüm hijyenik kurallara dikkat ederek spor kursları başladı. Antrenörlerin eşliğinde bayanlar lokalinde fitness, plates, zumba, ağırlık ve aerobik çalışmaları yapılıyor. Lokalde Pazartesi fitness, Çarşamba zumba Cuma günü de ağırlık ve aerobik çalışması yapılıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediye Meclisi 3 Aylık Aranın Ardından Toplandı

  Yunusemre Belediye Meclisi, 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi.  Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (KOVİD-19) salgını dolayısıyla 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, meclis salonunda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Maske ve sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak başlanan toplantı öncesi meclis üyeleri ve müdürler ateşleri ölçülüp, el hijyeni sağlanarak salona alındı.  İYİ Parti Grubunun önerisiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda 36 madde görüşüldü. Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği dönemde virüsle mücadelede etkin bir çalışma yürütmeye gayret gösterdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, bu konuda örnek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve sağlık çalışanları ile gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcayan belediye personeline teşekkür etti.  FAALİYET RAPORU OYLANDI  Toplantıda 2019 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Çerçi, raporun oylanması sırasında koltuğunu Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş’a bıraktı. Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, rapor hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.  faaliyet raporu AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin kabul, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerinin ret oyu vermesiyle oy çokluğu ile kabul edildi.  KARAKÖY PAZARYERİ DE MECLİS GÜNDEMİNDEYDİ   Mecliste pazaryerlerinde alınacak tezgah tahsis kullanım ücreti de belirlenirken; Pazartesi günleri Karaköy’de kurulan ancak salgın yayılma riski nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı ile faaliyette olmayan pazaryerinin durumu görüşüldü. Başkan Çerçi, Karaköy’de pazarın sokak içlerine yayıldığını,  bu duruma ilişkin benzer mahkeme kararları olduğunu dile getirdi. Bölge halkının da bu konuda şikayetleri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, meclis olarak hem pazarcı esnafını hem de burada yaşayan vatandaşları mutlu edecek bir çalışmanın yapılması gerektiğini ifade etti.  Madde, görüşülmek üzere ilgili komisyonlara sevk edildi.  KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ  Plan ve Bütçe, İmar, Gençlik Spor ve Eğitim, Çevre ve Sağlık, Sosyal Yardım Yaşlı Engelli Kadın Çocuk, Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Kültür ve Sosyal İşler, İdari ve Hukuk İşleri, Kentsel Dönüşüm, Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonları’nda bir yıl süreyle görev yapacak meclis üyelerinin belirlendiği toplantıda kapalı oylama ile yapılan encümen üyeliklerine Gürkan Koyuncu, Cemal Kutlar ve Dilşat Ulaş seçildi. Toplantı sonunda Ağustos Ayı Meclis Toplantısının 5 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı.

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi'den Vali Karadeniz'e Hayırlı Olsun Ziyareti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Valiliği görevine atanan Yaşar Karadeniz’i ziyaret ederek yeni görev yerinde başarılar diledi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa Valiliği görevine atanan Yaşar Karadeniz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Çerçi’ye ziyarette Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ersoy eşlik etti. Manisa’nın en büyük ilçesi olan Yunusemre’de belediyenin çalışmaları hakkında Vali Karadeniz’e bilgi veren Belediye Başkanı Çerçi, Vali Karadeniz’e yeni görev yerinde başarılar diledi. Vali Yaşar Karadeniz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Mehmet Çerçi’ye çalışmalarında başarılar diledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Başsavcı Çiçekli Başkan Çerçi İle Vedalaştı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ahmet Çiçekli’yi makamında ağırladı. Ahmet Çiçekli’ye yeni görev yerinde başarılar dileyen Başkan Çerçi, kendisiyle Manisa’da görev yaptığı sürede uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.  Gaziantep Başsavcılığı görevine atanan Ahmet Çiçekli, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret ederek vedalaştı. Manisa'da görev yaptığı süre içerisinde uyumlu çalıştıklarını kaydeden Ahmet Çiçekli ziyarette yaptığı açıklamada, Manisa'dan güzel anılarla ayrıldığını söyledi. Çiçekli’yi makamında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Çerçi ise Ahmet Çiçekli’ye yeni görev yerinde başarılar diledi. Ziyaret sonunda Belediye Başkan Çerçi, Başsavcı Çiçekli’ye günün anısına tablo hediye etti.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz