• Ortaköy Mesire Alanı Hafta Sonu Dopdoluydu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hafta sonunda Ortaköy Mesire Alanında ailesiyle birlikte piknik yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çerçi onlarla oyun oynamayı da ihmal etmedi. Manisalı vatandaşlar Yunusemre Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı Ortaköy Biyolojik Gölet ve Mesire Alanını çok sevdi. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören mesire alanında aileleriyle piknik yapan vatandaşlarla biraraya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mesire alanını gezdi. Belediye Başkanı Çerçi’ye meclis üyeleri eşlik etti. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çerçi, çocuklarla da yakından ilgilendi. Çocuklarla birlikte oyunlar oynayan Belediye Başkanı Çerçi, Manisa’ya güzel bir mesire alanı kazandırdıklarını dile getirdi. Başkan Çerçi, “Bu mesire alanında aileleriyle güzel vakit geçiren vatandaşlarımızla buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgeyi piknik alanlarının yanı sıra spor alanları, kapalı mekanlar, satış büfeleri ile çok güzel bir yer haline getirdik. Piknik yapmayı seven, aileleriyle birlikte güzel vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı Ortaköy’e bekliyoruz” diye konuştu. Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Atletizm Yaz Okulu Başladı

  Yunusemre Belediyesi ve Yunusemre Beledyespor’un katkılarıyla 2006 -2011 doğumlu sporculara yönelik yaz atletizm kursu başladı. Yaz aylarında çocukların vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini  sağlayan Yunusemre Belediyesi, yaz okulları kurslarının startını verdi. 2006 – 2011 doğumlu sporculara yönelik yaz atletizm kursu düzenleyecek olan Yunusemre Belediyespor, kayıtları almaya devam ediyor. Veliler, nüfus cüzdanları ile beraber Yunusemre Belediyesi bahçesinde bulunan standına veya Yunusemre Belediyespor Kulübü Odasına başvurarak kayıt yaptırabilir. Bugün (17 Haziran Pazartesi) başlayan kurslar Cemil Çöllü Parkında hafta içi Salı-Perşembe, günleri saat 09.30-11.30 saatleri arasında 2009-2011 doğumlular için, 2006-2008 doğumlular için de Pazartesi – Çarşamba günleri 09.30-11.30 saatleri arasında düzenlenecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Güreşçiler Ankara’dan Madalyalarla Döndü

  Yunusemre Belediyespor Kulübü Güreş Takımı sporcuları, Ankara'da düzenlenen GrekoRomen Güreş U13 Türkiye  Şampiyonasında 1 gümüş, 3 bronz madalya kazandı.   Yunusemre Belediyespor Güreş Takımı sporcuları, Ankara’da gerçekleştirilen GrekoRomen Güreş U13 Türkiye  Şampiyonasında başarılı dereceler elde etti. Şampiyonaya katılan takım sporcularından Hamed Navabi gümüş madalyanın sahibi olurken; Yasin Çakır, Hamza Yüksel ve Eyüp Ali Günyer bronz madalya kazandı. Yakalanan başarıdan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Güreş Takımı Antrenörü Ümit Rona herzaman yanlarında olan  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Kulüp Başkanı Arif Alkan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Hentbol Kursu Açacak

  Yunusemre Belediyesi ve Yunusemre Belediyespor’un katkılarıyla 2006 - 2010 doğumlu çocuklara yönelik yaz dönemi hentbol kursu başlatılıyor. Yaz aylarında öğrencilerin vakitlerini spor yaparak geçirmelerini sağlamayı amaçlayan Yunusemre Belediyesi, yaz okulları kurslarını başlatıyor. Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Belediyespor ile birlikte hentbol alanında kendini geliştirmek isteyen çocuklara yaz dönemi boyunca kurs verecek. 2006 – 2010 doğumlulara yönelik düzenlenecek olan kursun kayıtları alınmaya başlandı. 18 Haziran Salı  günü başlayacak kurslar; hafta içi Salı ve Perşembe günleri saat 16.00 -17.30 saatleri arasında Yunusemre Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda yapılacak. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların nüfus cüzdanları ile beraber Yunusemre Belediyesi bahçesinde bulunan başvuru standına başvurmaları gerekiyor. Başvurular ile ilgi detaylı bilgi almak isteyenler 444 62 09 numaralı çağrı merkezini arayabilecek.

  DEVAMINI OKU
 • Çerçi’den Babalar Günü Mesajı

  Babalar Günü dolayısıyla Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi tarafından bir mesaj yayımlandı. Mesajında ailenin önemine ve ailede babanın rolüne değinen Başkan Çerçi, tüm babaların Babalar Günü'nü kutladı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Toplumun temel direğinin aile olduğunu belirten Başkan Dr. Mehmet Çerçi, babaların ailedeki rolünün önemli olduğuna değindi. Günümüzde aile yapısının belli oranda bozulduğunu, bazı talihsiz çocukların babasız büyüdüğünü ve bu durumun yetişen nesil üzerinde olumsuz etkiler bıraktığını vurgulayan Başkan Çerçi, "Bütün çocuklar babaya muhtaçtır. Babanın gücünü, varlığını ve desteğini hissetmek isterler. Çünkü çocuğun psikolojik gelişiminde güçlü ve sevgi dolu bir baba vazgeçilmezdir. Gerek babanın sahip çıkmadığı gerekse boşanma ile babanın olmadığı ailelerde büyüyen çocukları birçok tehlike beklemektedir. Babalarıyla sevgi dolu ve güçlü ilişkiler yaşamayan çocuklar, eşleriyle sağlıklı bir iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Çocuklara yapılan yatırım, nesillere yapılmış sayılır. Gün gelip büyümesine ve kendi yoluna gitmesine rağmen baba için en değerli hediye çocuğudur. Anne, baba ve çocuklardan oluşan aile, çağımızın tehlikelerine ve problemlerine karşı zırh olmaya devam etmektedir. Bu vesile ile tüm babaların Babalar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum" şeklinde konuştu.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz