• Öğrenciler Bu Hediyeyi Çok Sevdi

  Yunusemre Belediyesi’nin zorlu bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakanlar için hazırladığı karne hediyesi öğrencilerden büyük ilgi gördü. Forum Magnesia AVM’de planetaryum kurulurken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi etkinliğin ilk gününde öğrencileri yalnız bırakmadı. Yunusemre Belediyesi’nden 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim Yılı ilk dönemini tamamlayan öğrencilere karne hediyesi. Belediye, 20 – 31 Ocak tarihleri arasında Forum Magnesia AVM’de kurulan planetaryumda bilimin kapılarını aralamalarına imkan tanıyor. 14.00-20.00 arasında 7 seans halinde gerçekleştirilecek etkinlikte öğrencilere dinozorlar alemi, denizaltı dünyası ve uzay yolculuğu yaptırılıyor. Etkinliğin ilk gününde öğrencileri yalnız bırakmayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi onlarla yakından ilgilendi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Çerçi iyi bir gelecek için eğitimin önemine dikkat çekti. Öğrencilerden büyük ilgi gören Belediye Başkanı Çerçi, onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Çerçi, ailelere de seslenerek; çocuklarının yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla kurulan planetaryuma çocuklarını getirmelerini istedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Uncubozköy’de Hummalı Çalışma

  Yunusemre Belediyesi, Uncubozköy Mahallesi, orman evlerinde oturan vatandaşların evlerine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla çalışma yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, eğimli araziye merdiven yaptı. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Uncubozköy Mahallesi’nde orman evlerinde oturan vatandaşların özellikle kış aylarında çileye dönüşen yollarını düzenledi. Eğimli araziye merdiven yapan ekipler, vatandaşların rahat bir nefes almasını sağladı. Belediye ekipleri ayrıca engelli öğrencilerin okullarına rahatlıkla girip çıkmasını sağlamak amacıyla ilçedeki okullara engelli rampa yapımını da sürdürüyor. Belediyenin yaptığı çalışmalar vatandaşların takdirini kazanırken; vatandaşlar, yapılan çalışmalardan dolayı Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Öğrencilerden Örnek Davranış

  Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri, sosyal farkındalık projesi kapsamında topladığı gıda maddelerini, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmasını sağlamak için Yunusemre Belediyesi Gıda Bankası’na bağışladı. Duyarlı öğrencilerin bu davranışları takdir toplarken; toplanan erzaklar Gıda Bankası’na teslim edildi. Sosyal projeleriyle örnek projelere imza atan Yunusemre Belediyesi’nin, projeleri toplumun her kesiminden destek görüyor. Bünyesinde oluşturduğu gıda bankasına bir katkı da Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerinden geldi. Öğrenciler, hayata geçirdikleri sosyal farkındalık projesi kapsamında topladıkları gıda maddelerini Yunusemre Belediyesi Gıda Bankası’na bağışladı. Duyarlı öğrenciler erzakları gerçekleştirilen etkinlikle kurum yetkililerine teslim etti. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Selman Alkış, Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ziya Çiçek ve öğrenciler katıldı. “AMACIMIZ BİR FARKINDALIK YARATMAK” Bir farkındalık yaratmak adına bu projeyi hazırladıklarını belirten Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ziya Çiçek konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Değerlerimizi öğrencilerimize benimsetmeye farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Farkındalık yaratma çerçevesinde böyle bir organizasyon yapıldı. Yaptığımız bağışların ihtiyaç sahiplerimizin yaralarını sarmasını temenni ediyoruz” diye konuştu. ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR ETTİ Öğrencilere ve okul yönetimine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar ise şunları söyledi: “Yunusemre Belediyemizin Gıda Bankası’nda pirincinden, şekerine kadar birçok gıda maddesi bulunuyor. Bizler sosyal bir belediyeyiz. Ecdadımız da yardım konusunda fakire fukaraya her daim sahip çıkıyordu. Ecdadımıza layık olan bir toplum olarak bu tür çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin gösterdiği duyarlılık bu anlamda çok önemli. Kendilerine ve okul yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” Etkinlik sonrası Gıda Bankası’nı gezen öğrenciler çalışmalar hakkında bilgi aldı.      

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Öğrencilere Karne Hediyesi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, zorlu bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu. Öğrencilere okul çanta ve kırtasiye malzemeleri armağan eden Başkan Çerçi, öğrencileri, 20 - 31 Ocak tarihleri arasında Forum Magnesia AVM’de düzenleyecekleri etkinliklere davet etti.  2017 – 2018 Eğitim – Öğretim Yılı ilk dönemini tamamlayan öğrencilere bir hediye de Yunusemre Belediyesi’nden. Yunusemre Kent Konseyi ortaklığıyla gerçekleştirilen proje kapsamında öğrencilere okul çantası ve kırtasiye malzemesi dağıtan Yunusemre Belediyesi, çocukların karne heyecanına ortak oldu. Yunusemre Belediyesi ayrıca ilkokul öğrencilerini 20 – 31 Ocak tarihleri arasında Forum Magnesia AVM’de kurulacak planetaryumda bilimin kapılarını aralamalarına imkan tanıyacak. 14.00-20.00 arasında 7 seans halinde gerçekleştirilecek etkinlikte öğrencilere dinozorlar alemi, denizaltı dünyası ve uzay yolculuğu yaptırılacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de Yağcılar Nebahat Ölmezoğlu İlkokulu ile Çağatay Uluçay İlkokulu’nda öğrencilere karne dağıttı. Nebahat Ölmezoğlu İlkokulu öğrencileri ile buluşan Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, AK Parti Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Irmak eşlik etti. Öğrenciler ile yakından ilgilenen Başkan Çerçi, öğrencilerin sevincine ortak oldu. FORUM MAGNESİA AVM’DE PLANETARYUM KURULACAK Karnedeki notların yalnızca öğrencinin başarısını ifade etmediğinin altını çizen Başkan Çerçi, bu konuda aileleri uyardı. Belediye Başkanı Çerçi, “Eğitim bir insanın geleceğinde önem arz ediyor. Geleceğimizin büyükleri çocuklarımızın iyi bir şekilde eğitim alması için başta aileler ve öğretmenler olarak hepimize büyük görevler düşüyor. Öğrencilerimizin aldığı karnenin, velilerin de çocuklarına nasıl yaklaştığının bir sonucu olduğunu unutmamak gerekiyor. Biz de Yunusemre Belediyesi olarak öğrencilerimizin güzel bir karne tatili geçirmesi için çalışma yaptık. 20 - 31 Ocak tarihleri arasında Forum Magnesia AVM’de kurulacak planetaryumda öğrencilerimizi ağırlayacağız” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den İhtiyaç Sahiplerine Yakacak Yardimi

  Yunusemre Belediyesi, budama sezonunda elde edilen odunları ilçedeki  ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Toplanan odunlar ihtiyaç sahiplerini kış aylarında ısınmasına olanak sağlıyor.Dev projelerinin yanı sıra sosyal projelerine de ağırlık veren Yunusemre Belediyesi, kış aylarında da ilçedeki ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. Belediye, budama sezonunda elde edilen odunları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Yapılan yardımlarla ihtiyaç sahipleri de kış aylarında rahat nefes alıyor. Yaklaşık 3 yıldır bu çalışmayı sürdürdüklerini kaydeden Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ağaçlarımızın gençleştirmek, hastalıktan kurtarmak amacıyla yaptığımız budama çalışmalarında elde edilen odunları ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. 3 yıldır bu çalışmayı yapıyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi bu konuda oldukça duyarlı. İhtiyaç durumuna göre kömür dağıtımız da oluyor. Muhtarlarımızın tespit ettiği ihtiyaç sahiplerimize yapılan incelemeler sonrasında yakacaklarını teslim ediyoruz” diye konuştu. Atatürk Mahallesi’nde yapılan yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin rahat bir nefes aldığını kaydeden Atatürk Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu, bu örnek çalışmadan dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz