• Yunusemre Karaköy Esnafının Talebine Duyarsız Kalmadı

  Yunusemre Belediyesi, Karaköy esnafının ve bölgede yaşayan vatandaşların isteğine duyarsız kalmadı. Belediye Pazartesi günleri kurulan semt pazarı sonrası yaşanan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla çalışma başlattı.   Yunusemre Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine Karaköy’de Pazartesi Pazarının kurulduğu alanda çalışma başlatarak pazar sonrası yaşanan sıkıntıları gideriyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sorunun ortadan kaldırılması için düğmeye basarken; çalışma tamamlandığında kötü koku giderilecek, bozulan yollar düzenlenecek. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada bölgedeki çalışmayı çok kısa bir süre içerisinde tamamlayacaklarını söyledi. Başkan Çerçi, “Karaköy pazar yerinde Salı günleri mevcut yolun durumundan dolayı bozuk yollar nedeniyle kötü kokular oluşuyor, ulaşım zorlaşıyordu. Esnafımız ve bölge halkımız bu durumdan muzdaripti. Esnaf ve vatandaşımızın talebi üzerinde söz konusu alanda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Alanın yolunu düzenleyip sıcak asfalt yapacağız. Böylece daha önceki bozuk yollar düzelmiş, kilitli parke taşlarının arasına giren çürümüş yiyeceklerin neden olduğu koku giderilmiş olacak. Alanın zeminini kısa sürede bitireceğiz” dedi.   ESNAFTAN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR   Yunusemre Belediyesi’nin Karaköy Pazarı’nda yaptığı zemin çalışması esnafın takdirini kazandı. Vatandaşlar duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:   Lütfü İnce: “İlk geldiği günden bu yana belediye başkanımızdan ve yaptığı hizmetlerden memnunuz. Başkanımızın çalışmasıyla bu sıkıntı da ortadan kalkacaktır.” İsmail Taraslan: “Pazar esnafı Salı günleri mağduriyet yaşıyordu. Taşlar temizliğe uygun olmadığı için etrafa pis kokular yayılıyordu. Yapılan bu çalışma ile bu sorun giderilmiş olacak. Mehmet Çerçi başkanımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz.” Mustafa Akkoç: “Burada sinekten duramıyorduk. Yapılan asfalt çalışması ile sorun ortadan kaldırılmış olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Denizli’den Derecelerle Döndü

  Yunusemre Belediyespor Judo sporcuları Denizli’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası Ümitler Judo Müsabakalarına damgasını vurdu.   Yunusemre Belediyespor branşında başarıdan başarıya koşuyor. Judo takımı sporcuları Denizli’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası Ümitler Judo müsabakalarında bayanlar ve erkekler kategorisinde elde ettiği derecelerle takımını gururlandırdı. Müsabakalarda bayanlarda 44 kg’de Kardelen Öztürk üçüncü, 63 kg’de Sümeyye Kaya üçüncü, + 70 kg’de Dilara Akdemir beşinci, Irmak Yalınç beşinci olurken; erkekler kategorisinde ise 50 kg’de İbrahim Aslan üçüncü, + 90 Mehmet Alp Seçilmiş üçüncü, Halil Öger beşincilik elde etti. Müsabakalarda elde ettikleri derecelerle kendilerini gururlandıran sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, başarılarının devamını diledi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Park Ve Bahçeler Düzenleniyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede park ve bahçelerdeki çöp kovası, bank ve piknik masalarını yeniliyor.     Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklarda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Müdürlük ekipleri, fiziki yapısı uygun olan yeni park ve bahçelere çöp kovası, bank ve piknik masası konuşlandırırken; kullanım ömrünü tamamlayanları da yeniliyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İlçemizde mevcut park ve bahçelerimizi düzenliyor, bunlara yenilerini ekliyoruz. Çocuklarımızın, aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebileceği alanlar oluşturuyoruz. Parklarımıza mevsimine uygun çiçek ekimi yapıyoruz. Bir yandan da ekipmanlarını yeniliyoruz. Şu ana kadar ilçemizde parklarımıza ve belirli noktalara 1.835 bank, 1.637 çöp kovası, 263 piknik masası konuşlandırdık. Bu çalışma belirli bir program daha devam edecek” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • 4. Uluslararası Yunus Emre Günleri Başlıyor

  Yunusemre Belediyesi’nin, ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak için bu yıl 4.sünü düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günleri başlıyor. 17 - 19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerin bu yılki teması “Bu Dünya Kimseye Kalmaz” olacak.   Bu yıl 17 - 19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası Yunus Emre Günleri başlıyor. Ünlü Türk Düşünürü Yunus Emre’nin öğretilerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla yola çıkan Yunusemre Belediyesi bu yıl da dopdolu bir program hazırladı. Bu yılki programın teması “Bu Dünya Kimseye Kalmaz” olurken; etkinlikler 3 gün sürecek. Türk İslam Sanatları Sergisi açılışı ile başlayacak etkinliklerin ilk gününde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Uluslararası Misafir Öğrencilerin Tanıtım standı açılacak. 18 Ekim Perşembe günü ise Divan Edebiyatı Üstadı Hayati İnanç, Kültür Sitesi Lale Salonu’nda “Yunusemre ve Tasavvuf” konulu panel düzenleyecek. Aynı günün akşamında Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, ünlü düşünürün gazellerinden oluşan eserleri seslendirecek. Etkinliklerin finali ise 19 Ekim Cuma günü saat 20.00’da Kültür Sitesi Lale Salonu’nda Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın programıyla olacak.   BAŞKAN ÇERÇİ ETKİNLİKLERE DAVET ETTİ   Bu yıl da güzel bir program hazırladıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi etkinliklere Manisalılar’ı davet etti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunus Emre’yi anmak, anlamak, felsefesini, öğretilerini dünyaya duyurmak, sevdirmek ve tanıtmak amacıyla Yunus Emre’nin ismini taşıyan bir belediye olarak bu yıl organizasyonumuzun 4.sünü gerçekleştiriyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak, onun mesajlarının günümüze taşınması ve anlaşılması noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Vatandaşlarımızı gerçekleştireceğimiz bu güzel etkinliklere davet ediyoruz” dedi.   İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI   17 EKİM ÇARSAMBA   10.00 – Türk İslam Sanatları Hat ve Tezhip Sergisi Açılışı Yer: Kültür Sitesi Lale Salonu   12.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Açılışı, Aşure İkramı Yer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı   18 EKİM PERŞEMBE 14.00 – Yunus Emre ve Tasavvuf Konulu Panel Konuşmacı: Hayati İnanç Yer: Kültür Sitesi Lale Salonu   16.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Etkinlikleri ve Aşure İkramı Yer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı   20.00 - Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ile Yunus Emre Anma Programı Yer: Kültür Sitesi Lale Salonu   19 EKİM CUMA   16.00 - Uluslararası Misafir Öğrenciler (MUDER) Ülke Tanıtım Stantları Etkinlikleri ve Aşure İkramı Yer: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı   20.00 – Manisa Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Programı Yer: Kültür Sitesi Lale Salonu

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Nefes Kesen Maraton

  Yunusemre Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 46 kilometreden oluşan Yunusemre Dağ Bisikleti Maratonu nefes kesti. 166 sporcunun katıldığı maratonun ödül töreninde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sporun ve sporcunun daima yanında olduklarını söyledi. Yunusemre Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Yunusemre Dağ Bisikleti Maratonu yoğun ilgi gördü. 46 kilometrelik yolu birinci tamamlamak isteyen bisikletçiler kıyasıya yarıştı. Maratona Yunanistan, Antalya, Kıbrıs, İzmir, İstanbul, Aydın, Diyarbakır, Samsun, Gaziantep, Edirne, Bursa, Niğde, Kocaeli ve Manisa’dan 166 sporcu katıldı. Mesir Tabiat Parkı’nda düzenlenen ödül törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Gürkan Koyuncu, Yunusemre Belediyesi Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, Türkiye Bisiklet Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Erhan Azat, Manisa Bisiklet Derneği Başkanı Yüksel Gemici, sporcular ve aileleri katıldı. Ödül töreninde sporculara seslenen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sporun ve sporcunun daima yanında olduklarını söyledi. Başkan Çerçi konuşmasında, “Bu yıl ilk kez Dağ Bisikleti Maratonu düzenledik. Sporun ve sporcunun daima yanındayız. Burada pedal çeviren ve katılan tüm sporcularımız bizim için değerli. 16 branşta 1800 lisanslı sporcusu bulunan bir belediye olarak bütün spor dallarına destek veriyoruz. Bu gün burada katılım gösteren sporcularımıza teşekkür ediyorum. Sizleri burada ağırlamak bizim için mutluluk kaynağı. Organizasyonumuzu gelecek yıllarda daha da büyütmeyi planlıyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak amacımız çocuklarımızı, gençlerimizi spora yönlendirmek. Organizasyonumuzda bize destek olan güvenliğimizi sağlayan AKUT, Emniyet Müdürlüğü personeli ve sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Bütün sporcularımızı da tebrik ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini ve hediyelerini Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Gürkan Koyuncu, Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar ve Manisa Bisiklet Derneği Başkanı Yüksel Gemici verdi. 5 kategoride düzenlenen maratonda dereceye şu isimler girdi;Bayanlar Kategorisi; Rafiye Başat, Özlem ŞahinGençler; Samet Bulut, Esat Ceylan, Kaan Soylu ÖzkalbimElitler; Abdülkadir Kelleci, Osman Koç, Coşkun BozgünMaster 30-44 yaş arası; Gökhan Uzuntaş, Muammer Yıldız, Mehmet Can BalcıMaster 45 yaş ve üzeri; Sedat Avcılar – Ataman Şekerci, Oktay Diken, Ersan Karayeğen.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz