• Yunusemre’den Algu İçin Pilav Hayrı

  Geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden Yunusemre Belediyespor futbolcusu Samet Algu adına pilav hayrı düzenlendi. Yunusemre Belediyesi, geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden Yunusemre Belediyespor futbolcusu Samet Algu adına  pilav hayrı gerçekleştirdi. Belediye Bahçesi’nde gerçekleştirilen pilav hayrına Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Daire Müdürleri, Manisalı spor severler, Yunusemre Belediyespor Antrenörü Mehmet Serol Emlek, futbolcular ve Samet Algu’nun yakınları katıldı. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Algu’yu vefatının 1. yılında unutmadıklarını vurgulayarak, “Kardeşimizin aramızdan ayrılışının 1. yılında pilav hayrı yaptık. Kardeşimizi unutmadık ve unutmayacağız. Rabbim mekanını cennet eylesin. Nurlar içinde yatsın. Allah ailesine sabırlar versin” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını tamamladı. Yunusemre Zabıta Müdürü Özgür Esin, ilçede kurban kesim yerlerinin belirlendiğini vurgulayarak, vatandaşların kurban kesim noktalarında askı, poşet ve su gibi ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını kaydetti. Yunusemre Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla çalışmalarını tamamladı. Vatandaşların kurban keseceği yerlerin belirlendiğini vurgulayan Yunusemre Zabıta Müdürü Özgür Esin, tüm belediye ekiplerinin Kurban Bayramına hazır olduğunu kaydetti. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan vatandaşlara Kaymakamlığımız tarafından oluşturulan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından cezai işlem uygulanacağı vurgulayan Esin, “Laleli Cumartesi Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının bahçesi, Karaköy Pazaryeri, Yeni Horozköy Pazaryeri ve  Muradiye Pazar Yeri’nde  kurban kesimi yapılacak. Arefe günü ise Karaköy ve Horozköy Pazaryerinde pazar kurulacaktır. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları doğrultusunda ilçemizde çalışmalarımız sürüyor” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Milli Başarı

  Yunusemre Belediyespor Badminton takımı Ankara’da gerçekleştirilen 17 Yaş Altı Milli Takım seçmelerinde başarılı olup milli takıma katılmaya hak kazandı. Yunusemre Belediyespor, sporun birçok branşında çok önemli dereceler elde etmeye devam ediyor. Yunusemre Belediyesporlu sporcular  elde ettiği başarılar ile ay yıldızlı forma altında mücadele veriyor. Belediyespor Badminton sporcuları Ankara’da gerçekleştirilen 17 Yaş Altı Milli Takım seçmelerinde başarılı olup milli takıma seçildi.  Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, sporcularının milli forma ile Yunusemre Belediyespor’u temsil etmelerinin kendilerini gururlandırdığını kaydetti. Alkan, “Diğer branşlarımızda olduğu gibi badminton da başarılı sonuçlar alıp bizleri milli forma altında Manisamız’da ve Türkiyemiz’de başarılı bir şekilde temsil edecekler.  17 Yaş Altı Milli Takım seçmelerinde başarı kazanan sporcularımızı ve antrenörleri tebrik ederim. Ayrıca bizlere her daim destekte bulunan Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederim” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den 200 Bin Göz Aşılama

  Yunusemre Belediyesi ilçede bulunan kırsal mahalleleri desteklemeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında şu ana kadar yaklaşık  200 bin göz  antep fıstığı, armut ve zeytin aşılaması yapıldı. Yunusemre Belediyesi her daim üreticinin yanında olup, üretimin desteklenmesi noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal anlamda yapılan çalışmalar ile çiftçileri rahatlatan Yunusemre Belediyesi, aşılama çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlıklar Müdürlüğü ekipleri şu ana kadar Yuntdağı Bölgesi’nde yaklaşık 200 bin göz antep fıstığı, armut ve zeytin aşılaması gerçekleştirdi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, üreticileri bir yandan aşılama kursları ile eğitirken diğer yandan da aşılama çalışması gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Belediye olarak üreticileri her daim destekliyoruz. Teknik ekiplerimiz ile aşılama çalışması yapıyoruz.  Geçtiğimiz haftalarda mahallelerimizde tarım ve besiciliği geliştirmek, üreticimizin rahat yaşamasını sağlamak amacıyla İlçe Halk Eğitim Merkezi’mizin  katkılarıyla İlyasçılar, Kozaklar, Akçaköy ve Süngüllü mahallelerinde yaşayan üreticilerimize  meyve ağaçlarına, antep fıstığı aşılama konusunda eğitim verip sertifikalarını dağıtmıştık. Belediye olarak üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Uzunlar Halkı Düğün Salonuna Kavuşuyor

  Yunusemre Belediyesi, Uzunlar Mahallesi’nde bulunan Düğün Salonu ve Sosyal Tesislerini hizmete açıyor. İlçenin en uzak mahallelerinden olan Uzunlar Mahallesi de yapılan çalışmalar ile düğün salonuna kavuşuyor. Kırsal mahallelerde vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, ilçenin en uzak mahallelerinden Uzunlar’a Düğün Salonu ve Sosyal Tesis yapıyor. İlçede her kesimden insanın hizmetine koşan Yunusemre Belediyesi, Uzunlar Mahallesi’ni de Düğün Salonu’na kavuşturdu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Uzunlar’ı 255 m² düğün salonuna kavuşturduklarını belirterek, “Belediye olarak merkez mahallelerimizde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de gerekli tüm çalışmalarda bulunuyoruz. Uzunlar Mahallemizi de 255 m²’lik Düğün Salonu’na kavuşturduk. İhtiyaç dâhilinde diğer tüm mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Uzunlar Muhtarı Sezai Aybet ise yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz