• Yunusemre Kış Wushu Kung-Fu Kursu Başladı

  Yunusemre Belediyespor katkılarıyla minik, yıldız, gençler ve büyükler kategorilerinde kış wushu kung-fu kursu başladı. Yaz aylarında çocukların vakitlerini spor yaparak geçirmelerini sağlayan Yunusemre Belediyesi, kış okulları kurslarının da startını verdi. Uzak Doğu sporlarından wushu kung-fu kursu da başladı. Kursa ilişkin bilgi veren Wushu Kung-fu Antrenörü Yusuf Çetinkaya amaçlarının çocuklarda spor yapma alışkanlığının kazandırılması olduğunu söyledi. Çetinkaya açıklamasında, ”Kış okulu için kayıtlarımız sürüyor. Sporcularımızın okul durumuna göre antrenman programlarını ayarlıyoruz. Bunun yanında genç ve büyükler de akşam çalışmalarına katılabiliyorlar. Hafta içi 5 gün, 4 grup halinde minik, yıldız, gençler ve büyükler kategorilerinde kış kurslarımız devam edecek. Bunun yanında yaz okullarından gelen sporculardan seçtiklerimiz ile yarışma sezonuna da girdik. Bu kursların düzenlenmesinde en büyük destekçimiz olan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyespor Kulübü Başkanımız Arif Alkan’a, çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Uncubozköy’de 1 Km’lik Yol

  Yunusemre Belediyesi, Uncubozköy Mahallesi’nde 1 km’lik yol yaptı. Yunusemre Kültür Parkı’nın arkasındaki yolu düzenleyen ekipler, alanda ulaşımı kolaylaştırdı. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Uncubozköy Mahallesi’nde yaklaşık 1 km’lik yolda bakım ve onarım çalışması yaptı. Yunusemre Kültür Parkı’nın arka kısmında bulunan yolu düzenleyen ekipler, alanda yolu tamamladı. İlçede ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yol yapım çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Uncubozköy Mahallemizde Yunusemre Kültür Parkı’nın arkasındaki yaklaşık 1 kilometrelik yolda bakım ve onarım yaptık. Bu yolumuzu tamamlayıp sürücülerimizin ulaşımını kolaylaştırdık. Sezon süresince ihtiyaç olan noktalarda yol çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Genç Yetenekleri Belirliyor

  Yunusemre Belediyespor Kulübü 2013-2014 doğumlu sporcuları futbol altyapısına kazandırmak amacıyla seçmelere başladı. Yunusemre Belediyespor Kulübü 2013-2014 doğumlu futbol altyapısı için Manisa merkezindeki ilkokullarda tespit çalışmalarına başladı. Milli Eğitim Müdürlüğünden izin alınarak başlatılan futbol altyapı çalışmalarında ilk durak Hafsa Sultan İlkokulu oldu. Yunusemre Belediyespor Altyapısı Sorumlusu Ferdi Öztürk ve altyapı antrenörleri tarafından Hafsa Sultan İlkokulunda 35 öğrencinin katılımı ile yapılan seçmeler merkezdeki ilkokullarda devam edecek. Seçilen çocuklar ile Yunusemre Belediyespor U6 ve U7 takımlarında top koşturacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Maldan Sosyal Tesislerinde Sona Geliniyor

  Temeli geçtiğimiz aylarda atılan Yunusemre Belediyesi Maldan Sosyal Tesisleri’nde sona yaklaşılıyor.  Projeleriyle şehrin çehresini değiştiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşların taleplerine göre projeler üretmeye devam ediyor. Maldan Mahallesi’nde temeli geçtiğimiz aylarda atılan sosyal tesislerin yapımında sona gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, sosyal tesisleri kısa bir süre içerisinde tamamlayarak hizmete açmayı planladıklarını söyledi. Projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Maldan Muhtarı Ramazan Şeker, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin mahalleliye verdiği sözü tuttuğunu belirtti. Şeker belediyenin hizmetleriyle mahallelerinde pek çok sıkıntının ortadan kalktığını ifade ederek, “Mahallemiz sosyal faaliyet alanıyla, düğün salonuyla gelin odasıyla ve birçok faaliyet alanıyla çok güzel bir yeri hizmete kazandırıyor. Yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.  PROJE İÇERİSİNDE; İki katlı, bin metrekare inşaat alanı olan projede el sanatları atölyeleri, genç odası, kahvehane, ticarethane, muhtarlık odası, düğün salonu ve telekom binası yer alıyor.   

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Judocular Madalyalari Topladı

  Yunusemre Belediyespor Judo takımı, Manisa’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Minikler Judo Turnuvası’nda madalyaları topladı. Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri start aldı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Minikler Judo Turnuvası’na Yunusemre Belediyespor Judo takımı sporcuları damga vurdu. Takım, Atatürk Spor Salonu'nda yapılan turnuvada 5 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Yunusemre Belediyespor Kulübü sporcuları bayanlarda Zeynep Kılıcı 20 kg, İkra Üzümcü 44 kg, Halime Deveci 48 kg’de 1., Gamze Yağmur Kavşut 48 kg’de 2., Hiranur Özbek 28 kg, Nisanur Tekin 32 kg, Ece Su Demir 40 kg, Zeynep Nur Aralı 44 kg’de 3., oldu. Erkeklerde ise, Emirhan Kula 30 kg, Emirhan Baba 50 kg’de 1., İbrahim Ege Filiz 46 kg, Muhammet Furkan Yıldırım 50 kg, Onur Demirkıran +50 kg’de 2., Poyraz Özkapsal 22 kg, Talha Demir 30 kg, Kayra Polat 34 kg’de 3.lük elde etti. Turnuvada derece yapan sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan başarılarının devamını diledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz