• Yunusemre Belediyesi O Gence Sahip Çıktı

  Yunusemre Belediyesi, çeşitli nedenlerle sokakta yaşamak zorunda kalan Gökhan Bürelli’ye sahip çıktı. Gencin iş sahibi olmasına ön ayak olan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’nin barınma ve eşya ihtiyacını da karşılayacak. Ailevi ve ekonomik nedenlerle hayatını sokaklarda idame ettiren Gökhan Bürelli’nin (28) yaşadığı dram basına yansıdı. Konuşma güçlüğü yaşayan gencin durumuna kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’ye sahip çıktı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatıyla genci bulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıkıntılarını çözmek için harekete geçti. Gencin hayatını idame ettirmesi için iş bulmasına önayak olan Yunusemre Belediyesi, Bürelli’nin barınma, kıyafet ve eşya ihtiyacını da karşılayacak. ARTIK SOKAKTA YAŞAMAYACAK Kendisine yardım eli uzatan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret eden Gökhan Bürelli, Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. Gençle yakından ilgilenen Başkan Çerçi, gence kendi ayakları üzerinde durana kadar desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Belediye Başkanı Çerçi, “Gencimizin haberini okudum. İlçemizde yaşadığını öğrendim. İlgili birimlerimize kardeşimizle ilgilenme talimatı verdim. Gökhan kardeşimizin İŞ-KUR aracılığıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir firmada istihdam edilmesini sağlayacağız. Bu konuda duyarlı davranan İŞ-KUR İl Müdürü Sinan Aktaş’a teşekkür ediyorum. Yine kardeşimizin barınma, eşya ve kıyafet ihtiyacını da belediye olarak sağlayacağız. En büyük temennimiz kardeşimizin zor günleri geride bırakması” diye konuştu. “ALLAH RAZI OLSUN” Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin “Bizden istediğin başka bir şey var mı?” sorusuna “Allah razı olsun” diyerek cevap veren Gökhan Bürelli, en büyük isteğinin bir işe girmek olduğunu belirtip, kendisine bu imkânı sağlayan Başkan Çerçi ve Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye olarak pek çok ihtiyaç sahibine ulaştıklarını kaydeden Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mustafa Süzer ise, Gökhan Bürelli’nin yanında olacaklarını aktardı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Girişimcileri Destekliyor

  KOSGEB ve İŞ-KUR ortaklığıyla kendi işinin sahibi olmak isteyen vatandaşlara desteğini sürdüren Yunusemre Belediyesi, Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan 25 kursiyere sertifikalarını verdi. Yunusemre Belediyesi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürlüğü tarafından 9.su gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sona erdi. Eğitime katılan 25 kursiyer düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, İŞ-KUR Manisa İl Müdürü Sinan Aktaş, Yunusemre Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Osman Tunca, Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ile kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler katıldı. Girişimcilere olan desteklerini sürdüreceklerini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, törende yaptığı konuşmada, “Ülkemizin ekonomisinin kalkınması ve 2023 hedefleri için girişimcilere her zaman ihtiyacımız var.  Bu anlamda Yunusemre Belediyesi olarak girişimcilerimizin her zaman yanınızdayız. Girişimcilik eğitimlerini başarı ile tamamlayan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardından girişimcilere sertifikaları verildi. 

  DEVAMINI OKU
 • İşletme İştirakler Faaliyetleri

  Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi tarafından verilen talimatlar doğrultusunda belediyemiz bünyesinde hizmet veren ve aşağıda belirtilen 22 noktaya İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından çay, şeker, su ve soda alımı ve dağıtımı yapılmaktadır.Muradiye Sosyal TesislerUncubozköy Hanımlar LokaliYeni Mahalle Hanımlar LokaliTopçu Asım Hanımlar LokaliAyn-i Ali Hanımlar LokaliBarbaros Hanımlar LokaliÜçpınar Hanımlar LokaliToki 2 Çocuk Kültür MerkeziGüzelyurt Çocuk Kültür MerkeziYunusemre Kent KonseyiŞantiye Bölgesi (Fen İşleri Müdürlüğü)Şantiye Bölgesi (Park ve Bahçeler Müdürlüğü)2. El Eşya DeposuGıda Bankası Muradiye Ek Hizmet BinasıZabıta MüdürlüğüDestek Hizmetleri MüdürlüğüEmlak İstimlak MüdürlüğüSosyal Yardımlaşma MüdürlüğüYunusemre Belediyespor KulübüKentsel Dönüşüm OfisiOSB Kent Ofisi Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi tarafından verilen talimat doğrultusunda Meclis Üyemiz Mustafa Gürler aracılığı ile aşağıda belirtilen yerlere Müdürlüğümüzce çay ve şeker ikramında bulunulmaktadır. Maldan Mahallesi                                      Dağ Yenice Mahallesi Genç Odası                                                   Genç Odası Cami Odası                                                    Cami Odası Köseler Mahallesi                                        Akçaköy Mahallesi Genç Odası                                                    Genç Odası Cami Odası 

  DEVAMINI OKU
 • Çocuklarda Diyabete Dikkat

  Özel Yunusemre Anaokulu, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında velilere çocuklarda diyabet ve hastalığın belirtilerini anlattı. Diyetisyen Selim Taranoğlu tarafından verilen eğitimde, sağlıksız beslenme ve hareketsizliğin hastalığa davetiye çıkardığına dikkat çekildi.    Özel Yunusemre Anaokulu, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla velilere çağın hastalığı olarak kabul edilen diyabete ilişkin bilgi verdi. Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi diyetisyenlerinden Selim Taranoğlu tarafından verilen eğitimde; kimler risk grubunda, belirtileri, çocuklarda ve gençlerde tip 2 diyabet görülür mü, hastalığın tedavisi nasıl yapılır? sorularına yanıt verildi. Diyetisyen Selim Taranoğlu, özellikle sağlıksız beslenme ve hareketsizliğin diyabete davetiye çıkardığını hatırlatarak, “Günümüzde diyabet rahatsızlığının adını daha sık duymaya başladık. Bunun en önemli nedeni genetik faktörlerinin ötesinde maalesef sağlıksız beslenme ve hareketsizlik. Doğru beslenme alışkanlıkları kazanarak ve gün içerisindeki hareketlerimizi arttırarak diyabetten kendimizi ve yakınlarımızı koruyabiliriz.” şeklinde konuştu. Özellikle çocuk yaşta doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmanın önemini vurgulayan Diyetisyen Taranoğlu, çocukların beslenme planlarını hazırlayanların ebeveynleri olduğunu ve ebeveynlerin sağlıklı beslenme konusunda titiz davranması gerektiğini hatırlattı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Çiftlere Aile Danışmanlığı Hizmeti

  Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla anlamlı bir projeyi hayata geçiren Yunusemre Kent Konseyi, çeşitli nedenlerle problemler yaşayan çiftlere sorunlarını aşmaları amacıyla aile danışmanlığı hizmeti veriyor. Yunusemre Kent Konseyi, Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede yaşayan ve evliliğe giden yolda veya evlilik hayatlarında, çocuk aile ilişkileri, ergen problemi ve evlilik problemi gibi sorunlar yaşayan çiftlere ücretsiz olarak aile danışmanlığı hizmeti veriyor. Aile Danışmanı Sema Yıldırım tarafından hizmet binasında verilen eğitimlerde aileler yaşadıkları sorunları iletişimle aşmaya çalışıyor. 50’YE YAKIN ÇİFT HİZMETTEN FAYDALANDI Bugüne kadar yaklaşık 50 çifte yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydeden Aile Danışmanı Sema Yıldırım konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Aile Danışmanlığı projesini Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin desteği Yunusemre Kent Konseyi’nin katkılarıyla ilçede başlatmış bulunmaktayız. Bizlere başvuruda bulunan ailelerimiz ve vatandaşlarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Projeye başladıktan sonra iyi dönüşler aldık. Bire bir eğitimlerde bulunuyoruz. Aile danışmanlığı desteği ile vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamalarının önüne geçiyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 50’ye yakın vatandaşımıza eğitim verdik” diye konuştu.    BAŞVURU İÇİN  Aile Danışmanlığı hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı 444 62 09 No’lu Çağrı Merkezini arayarak ya da Yeni Mahalle Malta Yolu Caddesi No. 18 A’da bulunan Yunusemre Kent Konseyi’ne gelerek başvuruda bulunabilecek. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz