Zabıta Müdürlüğü
Özgür Esin
1976 Aydın Nazilli doğumludur. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunudur. Evli iki çocuk babasıdır. 1995 yılından itibaren Jandarma Genel komutanlığında görev almıştır daha sonra 2006 yılında Turgutlu belediyesinde zabıta komiseri olarak 8 yıl çalışmış olup 2014 yılında YUNUSEMRE BELEDİYESİ kurulduğunda nakil olmuştur belediyemizde de 3 yıl zabıta komiserliği yapıp 2017 yılı itibariyle zabıta müdürü olmuştur.  
HABERLER


 • Cumhurbaşkanının Çağrısıyla Yunusemre Denetimleri Sıklaştırdı

  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine harekete geçti. Ekipler, döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak "haksız kazanç" elde edilmesini engellemek amacıyla ilçedeki iş yerlerinde denetim yapıyor. Denetimlerde kurallara uymayan işletmelere 'Tüketici Kanunu' gereği tespit tutanağı tutulup, cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine harekete geçti. Denetimlerde, işletmelerde rastgele seçilen bazı ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatı ve geçmiş ayların fiyatları karşılaştırıldı. Fırınlarda ise gramajlar ve fiyat kontrol edildi. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Özgür Esin, tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, zararlarını tazmin edici, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak amacıyla ilçede bulunan iş yerlerinde denetleme gerçekleştirdiklerini kaydetti. Esin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın stokçular ve fahiş fiyatlar konusunda duyarlı olunması uyarısı üzerine rutin olan denetlerimizi yoğunlaştırdık. Tüm işyerlerinin denetimine başladık. İmalat ve üretimi koşullarını, ürünlerin fiyat etiketinin olup olmadığını, etiket ve kasada çıkan fiyat farkı olup olmadığını, elinde ürün olup satmayan yani stokçuluk yapanlara yönelik denetleyici ve cezai işlemler yapıyoruz. Amacımız halkımızın ekonomik çıkarlarını korumak. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda çok duyarlı ve denetim sonuçlarımızı yakından takip ediyor. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Tüm imalatçıları ve satış yapan işyeri yetkililerini kurallara uymaya, halkın sağlığı ve bütçesiyle oynamamaya davet ediyoruz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını tamamladı. Yunusemre Zabıta Müdürü Özgür Esin, ilçede kurban kesim yerlerinin belirlendiğini vurgulayarak, vatandaşların kurban kesim noktalarında askı, poşet ve su gibi ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını kaydetti. Yunusemre Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla çalışmalarını tamamladı. Vatandaşların kurban keseceği yerlerin belirlendiğini vurgulayan Yunusemre Zabıta Müdürü Özgür Esin, tüm belediye ekiplerinin Kurban Bayramına hazır olduğunu kaydetti. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan vatandaşlara Kaymakamlığımız tarafından oluşturulan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından cezai işlem uygulanacağı vurgulayan Esin, “Laleli Cumartesi Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının bahçesi, Karaköy Pazaryeri, Yeni Horozköy Pazaryeri ve  Muradiye Pazar Yeri’nde  kurban kesimi yapılacak. Arefe günü ise Karaköy ve Horozköy Pazaryerinde pazar kurulacaktır. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları doğrultusunda ilçemizde çalışmalarımız sürüyor” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Minikler Zabıtanın Görevlerini Öğrendi

  Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret ederek zabıtanın görevlerini yerinde öğrendi. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerini ağırladı. Çocukların meslekleri daha iyi tanımaları için düzenlenen ziyarette Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Özgür Esin ve müdürlük personeli miniklere zabıtanın görevlerini anlattı. Öğrencilere günlük hayatta dikkat etmeleri gereken konular hakkında da bilgi veren Esin, “Yunusemre Belediyesi ‘Gelecek Nesiller İçin’ sloganı ile yola çıkan bir belediye. Zabıta Müdürlüğü olarak bizlerin de görevi geleceğimiz olan sizlerin sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürebilmesi. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi sizleri çok önemsiyor, sizler için ekibiyle birlikte güzel projeler üretiyor” diye konuştu. Esin günün anısına miniklere satranç takımı hediye etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Okul Kantinlerine Denetleme

  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilgili kurumlarla birlikte okul kantinlerinde hijyen, gıda, yetki belge kontrolüne yönelik denetimlerde bulunuluyor.Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerinde denetimlerde bulunuyor.  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sağlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunusemre Belediyesi tarafından gerçekleştirilen denetimlerde okul kantinlerinin hijyen, yetki belge kontrolü, gıda maddelerinin son kullanma tarihi incelendi. Yılsonuna kadar denetimlerin devam edeceği vurgulanırken, şuana kadar yapılan denetimlerde kurallara uymayan bir okul kantinine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 16 bin TL cezai işlem uygulandı. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, çocukların sağlığını tehdit eden kantinlere aman vermeyeceklerini belirterek, “Okul kantinlerimizde paydaş kurumlarımız ile beraber denetimlerde bulunuyoruz. Denetlemeler sonucunda bir okul kantinimize İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından 16 bin TL cezai işlem uygulandı. Öğrencilerimizin sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Denetimler önümüzdeki günlerde de devam edecek. İncelemelerde oldukça temiz kantinlerimiz de mevcuttu. Başta Cumhuriyet Anadolu Lisesi kantini olmak üzere bu konuda hassas davranan tüm kantincilerimize teşekkür ediyorum. Bu konunun üzerinde duracağız. Bizim için önemli olan çocuklarımızın sağlıklı ve düzgün beslenmelerinin sağlanmasıdır. Kantincilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Denetimler Sürüyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede tüp satışı yapan işletmeleri denetledi. 89 işyerinde kontrollerde bulunan zabıta ekipleri, 18 işletmeye cezai işlem uyguladı. Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede denetimlerini tüp satışı yapan işletmelerle sürdürdü. 89 işletmede denetlemelerde bulunduklarını kaydeden Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, kuralları ihlal eden 18 işyerine cezai işlem uyguladıklarını dile getirdi. Şişmanlar konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kaymakamlığımız nezdinde yapılan çalışma kapsamında özellikle el yapımı patlayıcılar ile ilgili Emniyet, İlçe Gıda Tarım Hayvancılık ve Zabıta Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili kurumlarımız denetimler yapıyor. Tüp satışı yapan yerlere denetimler ilçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılıyor. Zabıta Müdürlüğü olarak üzerimize düşen görev kapsamında bu işyerlerinde ruhsatla ilgili denetleme yapıyoruz. 89 işyerini denetledik. Bunların 14 tanesinin ruhsat harici işyeri açtıklarını tespit ettik. Yani market, manav, lokanta gibi yerlerde de satış yaptıklarını gördük. 14 işyerine cezai işlem uyguladık. Bunun yanında hiç ruhsatı olmayan 4 işyerini de ruhsatsız faaliyetten cezai işleme tabi tuttuk” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz