Yazı İşleri Müdürlüğü
Erol DEMİREL
1960 Manisa doğumludur. Manisa Ticaret Lisesi mezunudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1983-2014 yılları arası Muradiye Belediyesinde çalışmış olup, 2014 yılında Yunusemre Belediyesi kurulduğunda nakil olmuştur. 2019 Temmuz ayı itibari ile Yazı İşleri Müdür Vekili olarak görevini yürütmektedir.
HABERLER


 • Yunusemre Ekim Ayı Meclis İkinci Oturumu Yapıldı

  Yunusemre Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. 2 maddenin görüşüldüğü toplantıda 2022 Mali Yılı Hazırlık Bütçesi ve Performans Programı oy birliği ile kabul edildi. Yunusemre Belediye Meclis Toplantısının ikinci birleşimi Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda iki madde görüşüldü. Toplantıda 2022 Mali Yılı Hazırlık Bütçesi ve 2022 Performans Programı oy birliği ile meclisten geçti. Oylama sonrası konuşan Belediye Başkanı Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’nin en başarılı belediyeler arasında yer aldığını ifade ederek bu başarıda emeği olanları kutladı. Başkan Çerçi açıklamasında,  “Yunusemre Belediyesi olarak az şey yapmadık. Ufak tefek eksikliklerimiz de olabilir. Ama herkes elini vicdanına koyarsa bizim yaptığımız çalışmaları görür. Yunusemre Belediyesi yaptığı yatırım ve hizmetler ile birçok belediyeden performans olarak çok daha başarılı bir belediye” dedi.  7. ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ’NE DAVET ETTİ  Meclis üyelerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kutlayan Belediye Başkanı Çerçi, bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Yunus Emre Günlerine davet etti. Güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını kaydeden Başkan Çerçi konuşmasını, “Önümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi şükran ve minnet ile anıyorum. Yine belediye olarak Kasım ayında 7. Uluslararası Yunus Emre Günleri’ni yapacağız. 11 – 17 Kasım tarihleri arasında yapacağımız etkinlikler kapsamında birbirinden değerli konuşmacılarımız ve sanatçılarımız vatandaşlarımız ile buluşacak. Programlar kapsamında Türkiye’de bir ilk olacak çok güzel bir sergiyi açacağız” sözleriyle tamamladı. Kasım ayı meclis toplantısının 8 Kasım saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı.  

  DEVAMINI OKU
 • Hem Gelin-Damat Hem de Birbirlerinin Şahidi Oldular

  Yunusemre Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvuruda bulunan iki arkadaş aynı gün nikah kıydı. Dünya evine giren çiftler, birbirlerinin de nikah şahidi oldu. Esra Çelik ve Onur Ulu çifti ile Ayşe Ergenç ve Hüseyin Arıkan çifti, uzun süredir devam eden arkadaşlıklarını nikah masasına taşıdı. Evlenmek için Yunusemre Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvuruda bulunarak aynı gün artarda nikah kıymak istediklerini belirten iki çift için yapılan incelemelerin ardından evlenmelerine engel bir durum olmadığı tespit edilirken; çiftlerin nikâhı Yunusemre Belediyesi Nikah Salonunda kıyıldı. Beş dakika arayla dünya evine giren arkadaşlar birbirlerinin de nikâh şahidi oldu. Nikâh sonrası açıklamada bulunan Esra-Onur Ulu çifti duygularını, “Güzel bir duygu. Biz de birbirimizin nikah şahitliğini yaparak bir ilki gerçekleştirdik. Mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyoruz” sözleriyle aktardı. Arkadaşlarıyla aynı gün dünya evine giren Ayşe-Hüseyin Arıkan çifti ise mutluluklarını şu şekilde dile getirdi: “Zaten arkadaşım ve eşi ile 5 yıldır tanışıyoruz. Çok heyecanlıyız. Birbirimizin şahidi olalım dedik. Hep birlikte aynı gün nikah kıyalım istedik. Rabbim de nasip etti.” 

  DEVAMINI OKU
 • Ekim Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı

  Yunusemre Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Yunusemre Belediyesi Ekim Ayı Toplantısı’nın ilk birleşimi Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 22 madde görüşüldü. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, bu yıl 6.sını düzenledikleri Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni başarıyla tamamladıklarını söyledi. Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Hafta sonu güreş organizasyonumuzu tamamladık. Çok güzel bir organizasyon oldu. Türkiye’nin her yerinden on binlerce vatandaşımızı ağırladık. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, 22. Dönem TBMM Başkanımız Bülent Arınç başta olmak üzere pek çok protokol üyemiz bizleri yalnız bırakmadı. Türkiye’nin en büyük yağlı güreş organizasyonlarından biri olan Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni takip eden tüm güreşseverlerimize, organizasyonun güzel geçmesi için görev alan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. Meclis, ilgili komisyonlara sevk edilen 2022 Mali Yılı Hazırlık Bütçesini ve 2022 Yılı Performans Programını görüşmek üzere toplantıya ara verdi. Meclis toplantısının 2. oturumu 26 Ekim Salı günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Yapıldı

  Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Yunus Emre Millet Çarşısı’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapılan toplantıda 28 madde görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, Manisa’nın kurtuluşunun 99. yılını kutladı. Türk Milletinin tarih boyunca esarete boyun eğmediğini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletiz. Kurtuluş Savaşı da bunlardan bir tanesi. Kurtuluş mücadelesinde 8 Eylül 1922 ilimizin düşman işgalinden kurtulduğu gün. Ebediyete intikal eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kurtuluş kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.  Toplantıda 2018 yılında Yunusemre’ye kazandırılan Horozköy Çamlık Projesi’nin içerisinde yer alan açık spor sahası, alınan kararla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi. MECLİS ÜYELERİNİ GELENEKSEL YUNTDAĞI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNE DAVET ETTİ Meclis üyelerini 3 Ekim Pazar günü 6.sı düzenlenecek Yunusemre Belediyesi Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ ne davet eden Başkan Mehmet Çerçi, organizasyona bu yıl katılımın yoğun olmasını beklediklerini belirtti. Başkan Çerçi, “3 Ekim Pazar günü büyük bir yağlı güreş organizasyonumuz var. 2 Ekim Cumartesi günü de kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Tüm meclis üyelerimizi bekliyoruz. Hep birlikte bu yıl da güzel bir organizasyona imza atacağız” diye konuştu. Ekim ayı meclis toplantısının 4 Ekim Pazartesi günü yapılması kararlaştırıldı.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Meclisinin Gündeminde Yangınlar Vardı

  Yunusemre Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınlar vardı. Başkan Çerçi, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek bu günlerin birlik ve beraberlik günleri olduğunu söyledi.  Yunusemre Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 25 madde görüşüldü. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Çerçi, tüm Türkiye’de yaklaşık 1 haftadır devam eden yangınlarda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet; yaralananlara da baş sağlığı diledi. Türkiye olarak zor bir dönemden geçildiğini dile getiren Başkan Çerçi, “Malesef ormanlarımız 1 haftadır yanıyor. Ama sabotaj ama iklim şartları yangınların söndürülmesini güçleştiriyor. Devletimiz, ilgili kurumlar, sivil toplum örgütlerimiz, bölge halkımız yangının söndürülmesi için var gücüyle çalışıyor. Bizler de belediyeler olarak yardımlarımızı bölgeye ulaştırıyoruz.  Gün birlik günü. El birliği ile bu zor günleri atlatacağız“ diye konuştu. Belediye Başkanı Çerçi’nin konuşmasının ardından söz alan AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP Grup Başkanvekilleri de yangınlardan etkilenen ailelere geçmiş olsun temennisinde bulunarak, yaraları hep birlikte saracaklarını söyledi. Toplantı sonunda Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın 7 Eylül Salı günü yapılması kararlaştırıldı.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz