Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü
Halil İbrahim ÖZCAN
1984 yılında Siirt de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın da, lise eğitimini Kayseri de tamamladı. 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Anabilim dalında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. 2008 yılında Manisa İl Özel İdaresinde göreve başladı. 6360 sayılı kanunla kurulan Yunusemre Belediyesinde Temizlik İşleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
HABERLER


 • Yunusemre Patili Dostlarını Unutmuyor

  Yunusemre Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde de patili dostlarını unutmadı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçenin belirli noktalarına mama ve su bıraktı. Yunusemre Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, düzenli olarak şehrin belirli noktalarında sokak hayvanlarına barınmaları için kulübe, yem ve mama bırakıyor. Ekipler ayrıca yaralı hayvanlara müdahale ederek onların tedavi ediyor. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanı bulunduğu bölgeden alan ekipler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ulaştırıyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününün önemine dikkat çeken Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hayatı paylaştığımız hayvanlara karşı duyarlı olunması gerektiğini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Malum sokak hayvanları hayatı paylaştığımız patili dostlarımız. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizdeki can dostlarımız için düzenli olarak ilçemizin muhtelif noktalarına barınmaları için kulübe, mama ve su bırakıyor. Sokak hayvanlarımıza Fabrikalardan alınan mama desteğinin yanı sıra 20 ton kuru mama dağıttık. 60 adet besleme noktası oluşturduk. Bin adet kedi köpek evi yaptık. Vatandaşlarımızdan gelen saldırgan veya yaralı sokak hayvanı taleplerine hızlı karşılık verebilmek adına 2 olan ekip sayımızı 3’e çıkardık. Aynı zamanda hayata geçireceğimiz proje ile sokak hayvanlarının doğal ortamlarında yaşayabileceği, tedavisinin yapılabileceği, vatandaşlar tarafından da ziyaret edilebilecek bir Doğal Yaşam Parkı ve Rehabilitasyon Merkezi kurmaya hazırlanıyoruz” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaşlı Adamın Evini Temizledi

  Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıktı. Yunusemre Belediyesine teşekkür eden oğul Halit Tozluklu babasının evinin artık temiz olduğunu belirtti. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Alzheimer hastası olan ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme (çöp toplama) hastalığı bulunan 85 yaşındaki Yılmaz Tozluklu’nun evinde biriken çöpleri Yunusemre Belediyesi temizledi. Tozluklu’nun evinden üç kamyon çöp çıkarılırken; ev temizlenerek kullanılabilir hale getirildi. Babasının Alzheimer hastası olduğunu ve aynı zamanda Kompulsif Biriktirme hastalığının bulunduğunu belirten Halit Tozluklu, çalışmalarından dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Tozluklu yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Babam 85 yaşında. Kendisi Alzheimer hastası. Alzheimer hastalığının yanında babamda Kompulsif biriktirme hastalığı var. Bulduğu çöpleri eve toplamış. Temizleyerek başa çıkamadık. Biz de Yunusemre Belediyesi’nden yardım talebinde bulunduk. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Babamın evinden üç kamyon çöp çıktı. Belediyemiz sayesinde babamın evi tertemiz oldu.” 

  DEVAMINI OKU
 • Kaybettiği cüzdanına Yunusemre Sayesinde Kavuştu

  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli Mehmet Uyanık yol kenarında bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti. Cüzdanını alan Tuba Biricik isimli vatandaş duyarlılığından dolayı personele teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Personeli Mehmet Uyanık’ın dikkati sayesinde Güzelyurt Mahallesi sakinlerinden Tuba Biricik isimli vatandaş cüzdanına kavuştu. Bölgede çalışırken cüzdan bulan Yunusemre Belediyesi personeli durumu şefine bildirdi. Cüzdanın sahibi ile iletişime geçen Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Tuba Biricik isimli vatandaşa cüzdanını ulaştırdı.  İçerisinde bir miktar para, nüfus cüzdanı ve kredi kartları bulunan cüzdanı sahibine ulaştırmaktan mutluluk duyduğunu belirten Uyanık yaptığı açıklamada, “Sanayiden dönüşte minibüsle gelirken ışıklara varmadan yolun üzerinde cüzdan olduğunu fark ettim. İçerisinde kimliğiniz de vardı. Cüzdanı Serdar amirime teslim ettim. Amirimiz de size ulaşmamıza yardımcı oldu. Bize verilen eğitimlerin bu gibi durumlarda nasıl davranacağımız konusunda büyük katkısı oldu” dedi. Cüzdanın sahibi Tuba Biricik ise Mehmet Uyanık’a ve Yunusemre Belediyesine teşekkür etti.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'de Temizlik Günü Etkinliği

  Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Bağyolu Göleti’nde temizlik çalışması gerçekleştirildi. 7’den 70’e katılımın olduğu etkinlik ile Bağyolu gölet alanında artık çöp bulunmuyor.   Yunusemre’de Dünya Temizlik Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşlar Bağyolu Göleti etrafında çöp topladı. Let's Do It Türkiye Manisa Temsilciliği öncülüğünde  Yunusemre Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Temsilciliği ve Sivil Toplum Kuruluşları katkılarıyla Bağyolu Göleti’nin etrafındaki çöpler toplandı. 7’den 70’e çok sayıda çevre gönüllüsünün katıldığı etkinliğe ilişkin bilgi veren Let's Do İt İl Temsilcisi Barış Tunç, amaçlarının temiz bir çevre bırakmak olduğunu belirterek etkinlik paydaşlarına teşekkür etti. Tunç açıklamasında, “Let’s Do İt olarak dünya genelinde büyük bir temizlik kampanyası başlattık. Manisa’da da bu gün paydaşlarımız ile birlikte Bağyolu Göleti’nde temizlik çalışması düzenliyoruz. Bize bu etkinlikte destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.  ÖNCELİĞİMİZ ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan da yapılan çalışma ile artık Bağyolu Gölet alanının tertemiz olduğunu belirtti. Özcan, “Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında burada bizimle birlikte bu çalışmaya katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan çalışma ile alanımızda büyük bir temizlik çalışması yaptık. Temizlik çalışmalarımız önemli ancak vatandaşlarımızdan çevreye daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” diye konuştu. Etkinliğe katılan gönüllülerden 5 yaşındaki Yade Şara, çöp toplamaya geldiğini söyleyerek “Lütfen Çevremizi Kirletmeyin” dedi. Çöplerin toplanmasının ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Bağyolu Göletinin Çevresi Tertemiz Oldu

  Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Bağyolu Göleti’nde temizlik çalışması gerçekleştirildi. 7’den 70’e katılımın olduğu etkinlik ile Bağyolu gölet alanında artık çöp bulunmuyor.  Yunusemre’de Dünya Temizlik Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşlar Bağyolu Göleti etrafında çöp topladı. Let's Do It Türkiye Manisa Temsilciliği öncülüğünde  Yunusemre Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Temsilciliği ve Sivil Toplum Kuruluşları katkılarıyla Bağyolu Göleti’nin etrafındaki çöpler toplandı. 7’den 70’e çok sayıda çevre gönüllüsünün katıldığı etkinliğe ilişkin bilgi veren Let's Do İt İl Temsilcisi Barış Tunç, amaçlarının temiz bir çevre bırakmak olduğunu belirterek etkinlik paydaşlarına teşekkür etti. Tunç açıklamasında, “Let’s Do İt olarak dünya genelinde büyük bir temizlik kampanyası başlattık. Manisa’da da bu gün paydaşlarımız ile birlikte Bağyolu Göleti’nde temizlik çalışması düzenliyoruz. Bize bu etkinlikte destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.  ÖNCELİĞİMİZ ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK  Yunusemre Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Halil İbrahim Özcan da yapılan çalışma ile artık Bağyolu Gölet alanının tertemiz olduğunu belirtti. Özcan, “Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında burada bizimle birlikte bu çalışmaya katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan çalışma ile alanımızda büyük bir temizlik çalışması yaptık. Temizlik çalışmalarımız önemli ancak vatandaşlarımızdan çevreye daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” diye konuştu. Etkinliğe katılan gönüllülerden 5 yaşındaki Yade Şara, çöp toplamaya geldiğini söyleyerek “Lütfen Çevremizi Kirletmeyin” dedi. Çöplerin toplanmasının ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz