Strateji Geliştirme Müdürlüğü
Orhan GÜZEL
1983 yılında Manisa’ da doğdu. Necatibey İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Yüksekokulunu ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programında tez aşamasında olup, İşletme doktora programında özel öğrenci statüsünde ders aldı. İkinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Bir çok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenen Orhan GÜZEL, Genç Memur-Sen İl Başkanı olarak sosyal hayata katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre Girişimcilik Eğitimlerine Bir Yenisini Ekliyor

  Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığıyla düzenlediği girişimcilik kurslarının 13.sünü düzenlemeye hazırlanıyor. Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar, 29 Kasım Perşembe gününe kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Ekonomiye can vermek isteyen girişimcileri destekleyen Yunusemre Belediyesi, girişimcilik eğitimlerine bir yenisini ekliyor. KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenecek kursa katılmak isteyen vatandaşlar, 29 Kasım Perşembe gününe kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Başvurular sonucunda 30 Kasım’da Belediye Meclis Salonunda mülakat yapılacak, belirlenen 25 kursiyer, 04-07 Aralık tarihlerinde Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenecek eğitime katılacak. Kursa ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugüne kadar 295 girişimci, belediyemizin düzenlediği kurslarda sertifikalarını aldı. Bu kurslarımıza bir yenisini ekliyoruz. 04-07 Aralık tarihleri arasında 32 saatlik girişimcilik kursu düzenleyeceğiz. Eğitim alan girişimci adaylarımız kendi işletmelerini kurarlarsa KOSGEB yeni girişimci desteğine başvuru hakkını elde edebilecek. Vatandaşlarımıza yönelik girişimcilik kurslarımız devam edecek” 

  DEVAMINI OKU
 • Doğaseverler Burayı Çok Sevecek

  Yunusemre Belediyesi, içerisinde kültür evi, misafirhane, sosyal tesis ve müze binasının yer aldığı Mesir Tabiat Parkı 2. etap projesini tamamlıyor.  Yunusemre Belediyesi, doğaseverlerin en gözde mekânlarından Mesir Tabiat Parkı’nın 2. etap projesini tamamlama aşamasına geldi. İçerisinde kültür evi, misafirhane, sosyal tesis ve müze binasının bulunduğu projeyi yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 2019 yılı ilk aylarında Manisa’ya güzel bir yatırımı daha kazandıracaklarını belirterek Mesir Tabiat Parkı’nın vatandaşların uğrak mekânlarından biri haline geleceğini dile getirdi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mesir Tabiat Parkımızın ilk etabını geçtiğimiz yıl yenileyerek hizmete açmıştık. Şimdi de parkın üst bölümünde yaklaşık 150 dönüm arazi üzerinde yaptığımız 2. Etabımızı da tamamlama aşamasına geldik. 2019 yılı ilk aylarında açmayı planlıyoruz. Sanat atölyesi, müze, misafirhane, sosyal tesis, otopark, mesire alanları ve yapay şelaleden oluşan projemiz tamamlandığında Manisalılar’a hitap edecek çok güzel bir alan olacak” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Girişimcilik Kursu Başlıyor

  Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığıyla düzenlediği girişimcilik kurslarına devam ediyor. Ekonomiye can vermek isteyen girişimcileri kursa katılmaya davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 12. girişimcilik kursunu açacaklarını kaydetti.  Yunusemre Belediyesi girişimcilik kurslarının 12.sini düzenlemeye hazırlanıyor. KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenecek kurslara katılmak isteyen vatandaşlar,  08 Kasıma Perşembe gününe kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Başvurular sonucunda 09 Kasım Cuma Günü Belediye Meclis Salonunda yapılacak mülakat sonrasında 25 kursiyer belirlenecek. Kurslar ise 13-16 Kasım tarihlerinde Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak. Girişimci vatandaşları kurslara katılmaya davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 275 girişimci, belediyemizin düzenlediği kurslarda sertifikalarını aldı. Bu kurslarımıza bir yenisini ekliyoruz. 13-16 Kasım tarihleri arasında 32 saatlik girişimcilik kursu düzenleyeceğiz. Eğitim alan girişimci adaylarımız kendi işletmelerini kurarlarsa KOSGEB yeni girişimci desteğine başvuru hakkını elde edebilecek” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Sofralık Üzüm Üretimi Artacak

  Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı’nda sofralık üzüm üretimini yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Can Mercül, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Mehmet Arık, Hüseyin Köroğlu ve Hüseyin Alp ile  Muhtarlıklar Müdürü Mehmet Ata, Ortaköy, Türkmen ve Osmancalı mahallelerini ziyaret etti. Komisyon üyeleri, mahalle ziyaretlerinde üzüm yetiştirilen alanlarda incelemelerde bulundu, üreticilerden bilgi aldı. Önümüzdeki yıllarda Yuntdağı’nda sofralık üzüm üretiminin arttırılması adına hummalı bir çalışma yürüten komisyon üyeleri, amaçlarının bölgede tarımsal ürün çeşitliliğini arttırarak üreticilerin ekonomik olarak kalkınmasını desteklemek olduğunu söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Komisyon Üyeleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Yunusemre Belediyesi Komisyon Üyeleri Gürle, Emlakdere ve Kayapınar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi.  Yunusemre Belediyesi Belediye Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Ramis Şiyak, Şule Uygur, Can Mercül, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Arif Alkan, Mehmet Arık, Ozan Otçuoğlu mahalle ziyaretlerine Kayapınar, Emlakdere ve Gürle ile devam etti. Sorunları yerinde tespit eden komisyon üyeleri, vatandaşlarla da bir araya gelerek taleplerini dinledi. Komisyon üyeleriyle sık sık bir araya geldiklerini, mahallelerine yapılan ziyaretlerin kendilerini memnun ettiğini anlatan Emlakdere Muhtarı Kadir Kocabıyık, “Yunusemre Belediyesi mahallemize gelerek taleplerimizi dinledi, çok mutlu olduk. Kendilerine ve Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederiz” dedi. Gürle Muhtarı İsmail Garip ve Kayapınar Muhtarı Ferzende Eren de ziyaretten dolayı komisyon üyelerine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz