Strateji Geliştirme Müdürlüğü
Orhan GÜZEL
1983 yılında Manisa’ da doğdu. Necatibey İlkokulu, Şehitler Ortaokulu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde temel eğitimini tamamladı. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Yüksekokulunu ve Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programında tez aşamasında olup, İşletme doktora programında özel öğrenci statüsünde ders aldı. İkinci üniversite olarak Açıköğretim Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Bir çok sivil toplum örgütünde çeşitli görevler üstlenen Orhan GÜZEL, Genç Memur-Sen İl Başkanı olarak sosyal hayata katkı sağlamaya çalışmaktadır. Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Halen Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre’den Personele Stratejik Planlama Eğitimi

  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik olarak Stratejik Planlama Eğitimi gerçekleştirildi. 4 gün süren eğitimi tamamlayan personele sertifikaları Başkan Yardımcısı Hakan Yılmazbaş tarafından verildi. Yunusemre Belediyesi’nin Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında başvuru sahibi olarak destek almaya hak kazandığı Stratejik Planlama Eğitimi, Belediye Meclis Salonunda yapıldı. 2020-2024 Stratejik Planın hazırlık ve yapım çalışmaları için müdürlüklerdeki ilgili personele eğitim verilirken; eğitimde stratejik planlamaya giriş, hazırlık süreci, planlama ve yönetim, temel kavramlar, durum analizi, geleceğe bakış,  strateji geliştirme, mali mesuliyet ve sürdürülebilirlik, izleme ve değerlendirme, belediyeler için örnek çalışmalar ve değerlendirmeler hakkında bilgiler verildi. 4 gün süren eğitimi tamamlayan personellere sertifikaları Başkan Yardımcısı Hakan Yılmazbaş tarafından verildi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Girişimcilik Kursuna Katıldı; Kendi İşini Kurdu

  Yunusemre Belediyesi, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenen girişimcilik kurslarına katılarak sertifikasını alan kursiyerler işlerini kurarak ekonomiye can suyu oluyor. Bu kurslardan yararlanarak işletmesini açan Tuğba Yaşar, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. Yunusemre Belediyesi, ilçede KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığıyla açtığı kurslarda girişimcileri destekliyor. 2016 yılından bu yana düzenlenen eğitimlerde 300’ü aşkın girişimci sertifikasını alırken; birçoğu kendi işinin patronu oluyor. Tekstilciler Sitesi’nde aksesuar imalathanesi açan Tuğba Yaşar seçim çalışmaları sırasında karşılaştığı Yunusemre Belediye Başkanı,  Cumhur İttifakı Adayı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. Yaşar, “Yunusemre Belediyesi sayesinde 2016 yılında uygulamalı girişimcilik eğitimleri aldım. Onlar sayesinde Aksesuar imalat iş yerimi açtım. Bu sayede istihdama destek oldum. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu. Genç girişimci ile sohbet eden Başkan Çerçi ise, Tuğba Yaşar’ı kutlayarak, başarısının tüm girişimcilere örnek olmasını diledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yeni Girişimcilere Sertifikaları Verildi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenen girişimcilik kurslarına katılan kursiyerlere sertifikalarını verdi.                                        Yunusemre Belediyesi’nin KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlediği 12 ve 13. Girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcısı Hakan Yılmazbaş, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Alattin Aslan, Kurs Eğitmeni Zeynep Başçam katıldı. Bugüne kadar düzenlenen 13 kursta 313 girişimci adayına sertifika verdiklerini belirten Belediye Başkanı Çerçi, eğitimi tamamlayan kursiyerleri kutladı.   313 GİRİŞİMCİ ADAYI BU KURSLARDAN FAYDALANDI   Törende konuşan Başkan Mehmet Çerçi, “Amacımız insanlarımızın becerilerini geliştirmesine, aile bütçelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak. Bu konuda devletimizin programları var. Bugüne kadar 300’ü aşkın vatandaşımız bu kurslardan faydalandı. Belediye olarak insana dokunan projeleri önemsiyoruz. Başta dezavantajlı gruplar olmak üzere herkese ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda hedeflerinize ulaşmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.   ENGELLİ GİRİŞİMCİLERE İŞKUR’DAN HİBE DESTEĞİ   İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Alattin Aslan ise bu tür eğitimlerin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “İŞKUR olarak belediyemizle el ele vererek düzenlediğimiz kurs sayesinde istihdama ve ekonomiye katkıda bulunmak bizleri sevindiriyor. 25 kişiye bu kursu açtık. Kurslarımız sayesinde vatandaşımızın istihdamına katkı sunuyoruz. Aynı zamanda en az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlarımız da proje oluşturarak bizden destek isterse bir defaya mahsus 50 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlıyoruz.” Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Bu Proje Yuntdağı’nı Kalkındıracak

  Yuntdağı’nda kırsal kalkınma projelerini ardı ardına hayata geçiren Yunusemre Belediyesi’nin bölgedeki çalışmaları daha da arttıracak nitelikteki fizibilite projesi Zafer Kalkınma Ajansı tarafından destek alacak. Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı’nda farklı mevsimsel hasat dönemlerinde üretimi yapılan ürünlerin işlenip pazara hazır hale gelmesine yönelik makine ve ekipmanlar bulunan ortak kullanım alanı olacak bir merkezin fizibilitesi için hazırladığı proje Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı. Proje sözleşmesi Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Yılmazbaş tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi’nde imzalandı. Fizibilitesi yapılacak merkez bünyesinde: soğuk hava depoları, Antep fıstığı çıtlama, kavlama, işleme merkezi, zeytinyağı çıkarma ve işleme tesisi, şıra ve pekmez üretim tesisi, meyve kurutma merkezi ve satış reyonu olması planlanıyor. Proje sonunda Yuntdağı Kırsal Kalkınma Merkezi’nin kurulum, işletme maliyetleri, tesis kapasitesi, gerekli makine ve ekipmanları, gelir-gider analizi, finansman kaynakları, kurulum için gerekli izin ve raporlar, markalaşma, coğrafi işaret alınabilecek ürünler ve benzeri konularda detaylı bir fizibilite raporu hazırlanacak. 

  DEVAMINI OKU
 • Vatandaşları Yerinde Dinliyorlar

  Yunusemre Belediyesi Komisyon Üyeleri Üçpınar, Gülbahçe ve Bağyolu mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Yunusemre Belediyesi Belediye Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Şule Uygur, Can Mercül, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Arif Alkan, Ozan Otçuoğlu, İbrahim Ethem Mutaf ve Hüseyin Alp ve Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata ile mahalle ziyaretlerine Üçpınar, Gülbahçe ve Bağyolu ile devam etti. Komisyon üyeleri ziyaretlerde vatandaşlar ile bir araya gelerek taleplerini dinledi. Bağyolu’nda bulunan gölette su taşkınları ile ilgili incelemede bulunan komisyon üyeleri vatandaşları dinledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz