Spor İşleri Müdürlüğü
Cengiz ŞİŞMANLAR
09.10.1970 Doğumludur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Celal Bayar Üniversitesi Makine mezunu olup, Bem-Bir-Sen Sendikası Başkan Yardımcısıdır. 1976-1996 yılları arası aktif Judo Sporu yapmıştır. Türkiye Şampiyonu Milli Sporcusudur. Judo İl Temsilciği görevini Fahri olarak devam ettirmektedir.
HABERLER


 • Küçük Raketler Belgelerini Aldı

  Yunusemre Belediyespor Yaz Spor Okulları kapsamında tenis kursuna katılan öğrenciler başarı belgelerini aldı. Yunusemre Belediyespor, öğrencilerin yaz aylarını güzel değerlendirmesi amacıyla Yaz Spor Okulları kapsamında açılan tenis kursu sona erdi. 5 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik Güzelyurt Mahallesi Barış Alanı Öncü Sitesi içerisindeki kortta gerçekleştirilen kursta başarılı olan öğrencilere belgeleri verildi. Törene Belediye Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, Tenis Hocası Beytullah Solmaz ve velileri katıldı. Küçük raketleri kutlayan Spor İşleri Müdürü Cengiz Şişmanlar, kursa olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Şişmanlar burada yaptığı açıklamada, “Yaz tatilinde açtığımız kurslarımızda yüzlerce öğrenciyi konuk ettik. En yoğun ilgiyi gören kurslarımızdan biri de tenisti. Kursumuzu tamamlayan çocuklarımıza belgelerini verdik. Sporcularımıza, ailelerine, hocamız Beytullah Solmaz, Belediyespor Başkanımız Arif Alkan ve Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederim. Amacımız çocuklarımızı, gençlerimizi spora yönlendirmek” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Yaz Kursları Sona Erdi

  Çocukların yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi amacıyla bu yıl da çeşitli branşlarda Yaz Spor Okulu kursları açan Yunusemre Belediyesi, yaklaşık 600 öğrencinin kurslardan faydalanmasını sağladı. Yunusemre Belediyesi, öğrencilerin yaz aylarında spor faaliyetlerinden faydalanması için açtığı Yaz Spor Okulu kursları sona erdi. Atletizim, judo, hentbol, taekwondo, güreş, badminton, futbol, voleybol, basketbol, wushu kung fu, tenis, satranç ve yüzme branşında kurslar düzenleyen Yunusemre Belediyesi, yaz tatili boyunca yaklaşık 600 öğrencinin bu kurslardan faydalanmasını sağladı. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, yaz aylarında yüzlerce öğrenciye ulaşmanın, yeni nesli spora yönlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Verimli bir yaz sezonu geçirdiklerini aktaran Alkan, “Yaz spor okulu kapsamında kurslar açtık. Gelecek nesiller adına çıktığımız bu yolda geleceğin sporcularının yetişmesi amacıyla gece gündüz çalıştık. Bu süreçte başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, uzman eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Kış Voleybol Kursu Başlıyor

  Yunusemre Belediyespor kış dönemi voleybol kursu başlıyor. 2005 – 2012 arası doğumlu kız öğrencilere yönelik düzenlenecek kursta geleceğin voleybolcuları yetiştirilecek. Yeni sporcular yetiştirmek için çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi kış dönemi voleybol kurslarını bu yıl da açıyor. 2005 - 2012 doğumlu kız çocuklarına yönelik verilecek kursların kayıtları başladı. Atatürk Olimpik Spor Kompleksi’nde haftanın 2 günü verilecek kurslara ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşlar  Yunusemre Belediyesi Spor Kulübü Odası’na başvurabilir; 444 62 09 nolu Yunusemre Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi sahibi olabilir. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Kilis’te Madalyaları Topladı

  Yunusemre Belediyespor Kilis’te gerçekleştirilen Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Kuşak Güreşi Minikler Türkiye Şampiyonası’nda madalyaları topladı. Yunusemre Belediyespor Kuşak Güreşi takımı Kilis’te gerçekleştirilen turnuvada başarılı dereceler elde etti. Turnuvaya damga vuran takım bayanlar kategorisinde Naz Korkmaz 28 kg’de birinci, Esma Karafil 36 kg’de, Fulya Ergen 40 kg’de, Sidar Cihangir 48 kg’de üçüncü olurken; sporcular bu derecelerle yakaladığı başarıyla takım halinde bayanlar kategorisinde üçüncülük elde etti. Erkeklerde ise +50 kg’de Emirhan Bulut Çağlar ikinci, Emin Taha Kırmızı 46 kg’de üçüncülük elde etti. Sporcuları kutlayan Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, yakalanan başarının devamını diledi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Yetişkinlere Yüzme Kursu

  Yunusemre Belediyesi, bayanlara yönelik yüzme kursu açıyor. 19 Eylül’de başlayacak olan kurslar için kayıtlar başladı. Yaz aylarında açtığı kurslar ile birçok vatandaşın spor kurslarından faydalanmasını sağlayan Yunusemre Belediyesi, kış aylarında da vatandaşların spor faaliyetlerinden faydalanmasına imkan tanıyor. Kış dönemi kursları kapsamında bayanlara yönelik yüzme kursu düzenlenecek. Haftada iki gün sürecek olan kurslar, Atatürk Olimpik Yüzme Havuzu’nda verilecek. Servis hizmetinin bulunduğu kurs hem öğlen hem de akşam saatlerinde verilebilecek. Saat 13.15 – 14.45 saatleri ile 20.30 – 22.00 saatleri arasında düzenlenecek kurslar 19 Eylül’de başlayacak. Kurs hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak veya Yunusemre Belediyespor Kulübü’ne başvurarak bilgi sahibi olabilir. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz