Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Yunusemre Belediyesi
bilgi@yunusemre.bel.tr
HABERLER


 • Kullanılmayan Eşyalar Yunusemre’de Değerlendiriliyor

  Yunusemre Belediyesi, yardımsever, duyarlı vatandaşların bağışlarıyla toplanan eşyaları temizlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Sosyal projeleriyle adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, yaptığı hizmetler ile yediden yetmişe her kesimden vatandaşın takdirini kazanıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün evde bakım, tamir ve tadilat, gıda bankası, engelli koordinasyon aracı gibi birçok hizmetiyle ihtiyaç sahiplerinin sıkıntılarını aşmasına imkan tanınıyor. Çeşitli nedenlerle ev eşyası olmayan ailelere de ulaşan Yunusemre Belediyesi, eşya bürosu ile bu sıkıntılarını da ortadan kaldırıyor. Yardımsever, duyarlı vatandaşların bağışlarıyla toplanan eşyalar temizlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yunusemre Belediyesi olarak Gönül Belediyeciliğini benimsediklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirdiklerini söyledi. İlçede binlerce vatandaşa ulaştıklarını dile getiren Başkan Çerçi, bu hizmetlerinin devam edeceğini ifade etti. Yunusemre Belediyesi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen duyarlı vatandaşların 444 62 09 nolu Çağrı Merkezi’ni aramaları yeterli. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Sel Mağduru Ailelere Sahip Çıkıyor

  Yunusemre Belediyesi, Manisa’da aşırı yağış nedeniyle evleri zarar gören ailelerin yaralarını sarıyor. Spil Mahallesi’ndeki dereye yeniden bir taşkın yaşanmaması için set yapan Yunusemre Belediyesi, diğer taraftan evleri tahliye edilen vatandaşları belediyenin misafirhanesinde ağırlıyor. Evini terk etmek istemeyen vatandaşları da yalnız bırakmayan belediye ekipleri, ailelere yakacak, yiyecek, giyecek ve battaniye sağlıyor. Ege Bölgesi’ni etkisi altına alan aşırı yağışlar neticesinde oluşan su taşkınları nedeniyle Yunusemre Belediyesi, Manisa Valiliği ve Yunusemre Kaymakamlığı ile koordinasyonlu bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Spil Mahallesi’nin üst kısmında bulunan derede set çalışması gerçekleştiren belediye ekipleri, evleri kullanılamaz hale gelen aileleri belediyenin misafirhanesinde ağırlıyor. Evlerini terk etmeyen vatandaşlara ise yakacak, yiyecek, giyecek ve battaniye sağlıyor. Mağdur olan vatandaşların yaralarını kısa sürede sarmak için yoğun mesai harcadıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bölgede hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Manisamızı etkisi altına alan aşırı yağışlar ilçemizde de su taşkınlarına yol açtı. Belediye olarak ilk andan itibaren iş makinelerimiz ve personellerimizle vatandaşımızın yanında olduk. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalıştı, çalışmaya da devam ediyor. Su taşkınlarından etkilenen vatandaşlarımız misafirhanemizde konuk ediliyor. Evini terk etmek istemeyen vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz. İlk günden itibaren Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımız da bizimle birlikte sahadaydı. El birliği ile yaşanan bu sıkıntıları aşacağız” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Her Zaman Yanında

  Yalnızca dev projelerle değil, sosyal belediyecilik alanında da adından söz ettiren Yunusemre Belediyesi, 2018 yılında yüzlerce engelli ve yaşlı vatandaşa ulaşarak ev ve kişisel temizliğini yaptı. Yunusemre Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal projelerle diğer belediyelere örnek olmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan evde bakım hizmetleri ekibi, 2018 yılında da yaşlı ve engelli vatandaşların ev ve kişisel temizliğini yaparken; sağlık kuruluşlarına rahatlıkla gidebilmeleri için ulaşımını sağladı.  Sosyal belediyeciliği önemsediklerini bu anlamda geride bıraktıkları 5 yılda binlerce vatandaşa ulaştıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklama, “Yunusemre Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle engelli, kimsesiz ve yaşlı vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizde yaşayan bin 610 vatandaşımızı düzenli olarak ziyaret ederek ev ve kişisel temizliğini yapıyor. Engelli koordinasyon aracımız, engelli vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına rahatlıkla ulaşmaları için hizmet veriyor” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Engellilerle Bir Araya Geldi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli derneği temsilcileriyle bir araya geldi. Her alanda engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Çerçi, “Unutmayalım ki bugün sağlıklı olmamız yarın engelli olmayacağımız anlamına gelmiyor” diye konuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Yunuspark Meydan Kafede engelliler ile bir araya geldi. Programa Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Ali Saygın ve engelliler katıldı. Programda engelliler ile yakından ilgilenen Başkan Çerçi, bu günün farkındalık yaratmak adına oldukça önemli olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında, “Yapmamız gereken, engelli vatandaşlarımız için dünyayı kolay yaşanır bir hale getirmek, karşılaştıkları zorlukları en aza indirmek. Yunusemre Belediyesi olarak bunun için çalışıyoruz. Son yıllarda atılan olumlu adımlarla ülkemizde ciddi bir farkındalık oluştu. Bizler de Yunusemre Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın rahat yaşayabileceği bir şehir tasarlamaya devam ediyoruz. Öyle ki; belediye olarak hayata geçirdiğimiz bütün projelerde, bundan sonra atacağımız adımlarda engelli vatandaşlarımızın rahatını ve menfaatlerini göz önünde bulunduruyoruz. Özellikle Sosyal Yardım Müdürlüğümüz kanalıyla engellilerimize ulaşıyor, hayatlarını kolaylaştırıyor, onları sosyal hayata dahil ediyoruz. Unutmayalım ki bugün sağlıklı olmamız yarın engelli olmayacağımız anlamına gelmiyor. Tüm vatandaşlarımızı bu bilinçle hareket etmeye davet ediyorum” diye konuştu. HASTANE BAHÇESİNE ENGELLİ ARACI ŞARJ İSTASYONU KURULDU Kahvaltının ardından Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi bahçesinde kurulan Engelli Aracı Şarj İstasyonu tanıtıldı. Bu hizmetle özellikle akülü tekerlekli sandalye kullanan engellilerin hayatının kolaylaşacağını kaydeden Manisa Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Yasemin Yıldız, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Başkan Çerçi, her zaman yanımızda. Ne zaman arasak, ne zaman bir talebimiz olsa yardımımıza koşuyor. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun kendisine ve ekibine çok teşekkür ederiz” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Gönüllere Dokunuyor

  Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü evde bakım hizmetleri ekibi, ilçedeki yüzlerce hasta, engelli ve yaşlı vatandaşa yardım eli uzatıyor. Bugüne kadar bin 610 vatandaşa ulaşan Yunusemre Belediyesi, bu hizmete ihtiyaç duyan vatandaşların kişisel bakım ve ev temizliğini yapıyor. Sosyal projeleri ile fark yaratan Yunusemre Belediyesi evde bakım hizmetiyle de evde bakıma ihtiyaç duyan hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlara ulaşarak kişisel bakım ve ev temizliğini yapıyor. Hastaların yaşadıkları ortamı sağlık koşullarına uygun hale getiren ekipler, bu güne kadar bin 610 vatandaşa ulaşırken; ihtiyaç sahipleri Gıda Bankası, tamirat ve tadilat hizmeti, eşya bürosundan da faydalanıyor.   BİN 610 VATANDAŞ FAYDALANIYOR Amaçlarının hasta, yaşlı engelli ya da kimsesiz vatandaşların yaşamlarını biraz da olsa kolaylaştırmak olduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Evde bakım hizmeti ile bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın kişisel bakımını, ev temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar bin 610 vatandaşımız bu hizmeti aldı, almaya da devam ediyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 444 62 09 nolu çağrı merkezini arayarak ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz