Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Mustafa SÜZER
15.08.1965 Manisa Merkez Karakılıçlı Köyü Doğumludur. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunudur.
HABERLER


 • Yunusemre Belediyesi Gönüllere Dokunuyor

  Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü evde bakım hizmetleri ekibi, ilçedeki yüzlerce hasta, engelli ve yaşlı vatandaşa yardım eli uzatıyor. Bugüne kadar bin 610 vatandaşa ulaşan Yunusemre Belediyesi, bu hizmete ihtiyaç duyan vatandaşların kişisel bakım ve ev temizliğini yapıyor. Sosyal projeleri ile fark yaratan Yunusemre Belediyesi evde bakım hizmetiyle de evde bakıma ihtiyaç duyan hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlara ulaşarak kişisel bakım ve ev temizliğini yapıyor. Hastaların yaşadıkları ortamı sağlık koşullarına uygun hale getiren ekipler, bu güne kadar bin 610 vatandaşa ulaşırken; ihtiyaç sahipleri Gıda Bankası, tamirat ve tadilat hizmeti, eşya bürosundan da faydalanıyor.   BİN 610 VATANDAŞ FAYDALANIYOR Amaçlarının hasta, yaşlı engelli ya da kimsesiz vatandaşların yaşamlarını biraz da olsa kolaylaştırmak olduğunu belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Evde bakım hizmeti ile bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın kişisel bakımını, ev temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar bin 610 vatandaşımız bu hizmeti aldı, almaya da devam ediyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 444 62 09 nolu çağrı merkezini arayarak ya da Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre İhtiyaç Sahiplerinin Yanında Olmaya Devam Ediyor

  Yunusemre Belediyesi, yaşlılık ve maddi imkansızlık dolayısıyla zor günler geçiren 2 vatandaşa daha yardım elini uzattı.     Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yayla Mahallesi’nde yaşayan 90 yaşındaki Fatma A.’nın evine eşya yardımında bulundu. Ekipler, ayrıca 86 yaşındaki Pelitalan Mahallesi’nde yaşayan Hatice A’nın da hasta yatağını temin etti. Yaşlı vatandaşlar kendilerine yardım eden Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Allah belediye başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’den razı olsun” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Karakoca ve Gökçeler’de Sıkıntıları Dinlediler

  Yunusemre Belediyesi Komisyon üyeleri, Karakoca ve Gökçeler mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Yunusemre Belediyesi Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Çevre ve Sağlık, Gençlik Spor ve Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Can Mercül, Mustafa Gürler, Arif Alkan, Mustafa Uyumaz, Mehmet Arık, Ozan Otçuoğlu, Eşref Çağlayan, İbrahim Ethem Mutaf, Hüseyin Alp ile Muhtarlıklar Müdürü Mehmet Ata Karakoca ve Gökçeler Mahallelerini ziyaret etti. Komisyon üyeleri ziyarette vatandaşlar ile sohbet ederek sıkıntılarını ve taleplerini  dinledi. Mahalle sakinleri kendileri ile yakından ilgilenen komisyon üyelerine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Yaşlı Teyzeyi Sevindirdi

  Yunusemre Belediyesi, Yenimahalle’de yaşayan Fazile G.’nin tekerlekli sandalye isteğine duyarsız kalmadı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri 100 yaşındaki yürüme zorluğu çeken teyzeye tekerlekli sandalyesini teslim etti. Yunusemre Belediyesi, Yenimahalle’de yaşayan ilerleyen yaşı dolayısıyla yürüme zorluğu çeken Fazile G. (100)’ye tekerlekli sandalye talebini yerine getirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fazile Nine’ye tekerlekli sandalyesini teslim etti. Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Fazile G., “Belediyemizden tekerlekli sandalye talebimiz olmuştu. Sağ olsunlar kısa sürede temin ettiler. Tekerlekli sandalye ile yaşamım daha da kolaylaşacak. Allah razı olsun” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de İbadethaneler Bayrama Hazırlanıyor

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerde vatandaşların daha rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirmesi amacıyla temizlik çalışması yapıyor.  Rutin olarak ilçede bulunan ibadethanelerde temizlik çalışması gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçede vatandaşların güzel bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın ibadetlerini daha temiz bir ortamda yerine getirmesi için düzenli aralıklarla temizleme çalışması yapıyor. Bu kapsamda camilerde bayram öncesi halı temizleme, pencere silme, toz alma gibi işlemlerini yerine getiriyor. Camilerimiz bayrama hazırlanıyor.” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz