Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
Mustafa SÜZER
15.08.1965 Manisa Merkez Karakılıçlı Köyü Doğumludur. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunudur.
HABERLER


 • Yunusemre Yaşlı Teyzeyi Sevindirdi

  Yunusemre Belediyesi, Yenimahalle’de yaşayan Fazile G.’nin tekerlekli sandalye isteğine duyarsız kalmadı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri 100 yaşındaki yürüme zorluğu çeken teyzeye tekerlekli sandalyesini teslim etti. Yunusemre Belediyesi, Yenimahalle’de yaşayan ilerleyen yaşı dolayısıyla yürüme zorluğu çeken Fazile G. (100)’ye tekerlekli sandalye talebini yerine getirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fazile Nine’ye tekerlekli sandalyesini teslim etti. Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Fazile G., “Belediyemizden tekerlekli sandalye talebimiz olmuştu. Sağ olsunlar kısa sürede temin ettiler. Tekerlekli sandalye ile yaşamım daha da kolaylaşacak. Allah razı olsun” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de İbadethaneler Bayrama Hazırlanıyor

  Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerde vatandaşların daha rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirmesi amacıyla temizlik çalışması yapıyor.  Rutin olarak ilçede bulunan ibadethanelerde temizlik çalışması gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçede vatandaşların güzel bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın ibadetlerini daha temiz bir ortamda yerine getirmesi için düzenli aralıklarla temizleme çalışması yapıyor. Bu kapsamda camilerde bayram öncesi halı temizleme, pencere silme, toz alma gibi işlemlerini yerine getiriyor. Camilerimiz bayrama hazırlanıyor.” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 • Bayram Temizliği Yunusemre'den

  Yunusemre Belediyesi, Evde Bakım Hizmeti kapsamında ilçede bulunan yaşlı ve engelli vatandaşlara elini uzatıyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hizmetini yoğunlaştıran ekipler, Güzey ve Şengül ailesine ziyarette bulundu. Sosyal Belediyeciliğe büyük önem veren Yunusemre Belediyesi, hayata geçirdiği hizmetler ile ilçede vatandaşların daha rahat yaşaması amacıyla çalışmalarda bulunuyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde ilçede çalışmalarını yoğunlaştırıp vatandaşların kişisel bakımı ve evlerinin temizliğine devam ediyor. VATANDAŞLAR MEMNUN Evde Bakım Hizmeti ekipleri, Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Emin Güzey ile Nuri Akça’nın evini temizledi ve kişisel bakımını yaptı. Evi temizlenen ve bayram öncesi kişisel bakımı yapılan Mehmet Emin Güzey; “67 yaşındayım.  2 yıl önce geçirdiğim beyin kanaması sonucu yürüme zorluğu çekiyorum.  Yunusemre Belediyemizden Allah razı olsun. Bize çok güzel hizmetleri var.  Her ay düzenli olarak bizlere ziyarette bulunup evimizi temizleyip bizlere kişisel bakımda bulunuyorlar. Başta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a,  Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederiz.  Allah onlardan razı olsun” dedi. Mehmet Emin Güzey’in eşi olan Döndü Güzey ise “53 yaşındaki akrabamız Nuri Akça’ya ve eşime belediye ekiplerimiz yardımda bulunup kişisel bakımını yapıp hastaneye ulaşımlarını sağlıyorlar.  Allah belediyemizden ve belediye başkanımızdan razı olsun. Bizlere çok yardımcı oluyorlar” diye konuştu.  Yaşlı olan ve Yunusemre Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmetinden yararlanan Akmescit Mahallesi’nde yaşayan 92 yaşındaki Hüdayim ve Rahime Şengül çifti ise “Evde Bakım Hizmeti ekibimizden çok memnunuz. Her ay düzenli olarak gelerek evimizi temizliyorlar. Allah onlardan razı olsun. Çok teşekkür ederiz” dedi.  Akmescit Mahallesi’nde yaşayan ve anne ve babasının evde bakım hizmetlerinden yararlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Aliye Fındık da “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Ekipler sürekli evimize gelerek temizliyor. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Evi Zarar Gören Aileye Yardım

  Yunusemre Belediyesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşayan ve aşırı yağışlarda evleri zarar gören aileye sahip çıktı. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mareşal Fevzi Çakmak’ta yaşayan geçtiğimiz günlerde yağan aşığı yağışlarda evleri zarar gören ailenin yaralarını sardı. Evin çatısını onaran ekipler, aileye eşya yardımında bulunup, ailenin mağduriyet yaşamasının önüne geçti. Zor günlerinde yanında olan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden aile, yapılan yardımlar ile mağduriyetlerinin giderildiğini kaydetti. 

  DEVAMINI OKU
 • Yüzleri Yunusemre İle Gülüyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede yürüme zorluğu yaşayan vatandaşlara tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine duyarsız kalmıyor. Ekipler, Yenimahallede yaşayan Mehmet A. ile 75. Yıl Mahallesinde yaşayan Necip D.’ye tekerlekli sandalyelerini teslim etti. Tekerlekli sandalyelerine kavuşan vatandaşlar Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Aziz Çetintaş da Yunusemre Belediyesi’nin kendilerine her daim yardımda bulunduğunu vurgulayarak, yapılan yardımlardan dolayı teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz