Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Volkan AYDOĞDU
23.08.1982 istanbul kadiköy doğumludur. İlk,orta ve lise öğrenimini antalyada tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini 2002 yılında ısparta süleyman demirel üniversitesi myo ithalat-ihracat bölümünden , 2008 yılında anadolu üniversitesi işletme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Memurluk hayatına 2003 yılında jandarma maliye astsubayı olarak başlamış ve 11 yıl ülkemizin çeşitli illerinde görev yaptıktan sonra 14.08.2014 tarihinde belediyemiz mali hizmetler müdürlüğünde göreve başlamıştır. 2016 yılı haziran ayından beri belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğünde görev yapan Volkan Aydoğdu evli ve 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre’de 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede ağaç dikim seferberliği başlattı. Yunusemre Belediyesi’nin hayata geçireceği “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında 2023 yılına kadar ilçede tüm mahallelerde 1 milyon ağaç fidanı dikimi gerçekleştirilecek. Yunusemre Belediyesi, yeşil bir şehir için ilçede ağaç seferberliği başlattı. İlçenin tüm mahallelerinde “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında ağaç fidanı dikimi gerçekleştirilecek. Proje kapsamında ilk olarak Güzelyurt Mahallesinde 50 bin ağaç ve çalı grubu toprakla buluşturuluyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Güzelyurt Mahallesine 50 bin ağaç fidanını kazandırmak için çalışmalara başladı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” projesinin başladığını kaydetti. Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin yeşile ve ağaca büyük önem verdiğini belirterek; “Söz verdiğimiz 1 milyon ağaç projemiz başladı. Bir milyon fidan birkaç sene içerisinde Yunusemre’de toprak ile buluşacak. 1 milyon ağacın 300 binini proje kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan ücretsiz olarak temin edeceğiz. Bununla ilgili de görüşmelerimiz tamamlandı. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, Bakan Yardımcımız Harun Tüfekçi, Genel Müdür İsmail Bey, hepsi büyük özveri ile destek oldular. Projemizi benimsediler. Onlara da teşekkür ediyorum. Yunusemre’yi yemyeşil, örnek bir kente dönüştürmeye gayret gösteriyoruz. Her sene Kırsal Kalkınma projesi kapsamında kırsal mahallelerimizde dağıttığımız zeytin, ceviz, badem gibi fidanlar da bu projenin kapsamı içerisindedir. ‘1 Milyon Ağaç’ Projemiz başladı ve hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu. GÜZELYURT MAHALLESİ YEMYEŞİL OLUYOR Güzelyurt Mahallesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 50 bin ağacı Güzelyurt Mahallesine kazandıracaklarını kaydetti. Başkan Çerçi, “Şu anda Güzelyurt Mahallemizdeyiz. Bu bölgemizde yaklaşık 50 bin ağaç ve çalı grubumuzu toprak ile buluşturacağız. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki bahar aylarında eğitim camiamız ve gençlerimiz ile de ağaç dikme kampanyamızı başlatacağız” şeklinde konuştu. Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı da 2017 için ağaçlandırma çalışmalarını başlattıklarını vurgulayarak, “Güzelyurt çevresinde yaklaşık 10 bin civarında büyük ağaç, 40 bin civarında da çalı grubunu dikeceğiz. Kullandığımız ağaç türleri himalaya sediri, ıhlamur, iğde, defne, zakkum, çınar gibi süs bitkileridir. İlçenin tüm noktalarında ağaçlandırma çalışmaları yapacağız” dedi. Güzelyurt Mahalle sakinleri adına açıklamada bulunan AK Parti Yunusemre İlçe Yöneticisi Altan Savaşır ise “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye ve ekibine Güzelyurt Mahallesinde yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Budanan Ağaçlar İhtiyaç Sahiplerine Veriliyor

  Yunusemre Belediyesi’nde budanan ağaçlar, yakmaya uygun hale getirilerek kış aylarında ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Yunusemre Belediyesi, kış aylarında maddi imkansızlıklar dolayısıyla yakacak odun alamayan vatandaşlara yardımda bulunuyor. Belediye ekipleri budama mevsiminde ağaçları budayıp yakacak olarak kullanılmaya uygun hale getirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Budama süresince yaklaşık 200 aileye yakacak odun dağıtıldı. Sezonun sona ermek üzere olduğunu kaydeden Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Budama sezonu sonbaharda başlıyor. Ekiplerimiz sezon boyunca budanan ağaçları yakmaya uygun hale getiriyor. Bu odunlar belediyemize başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerine belirli bir program kapsamında ulaştırılıyor. Yunusemre Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerimizin her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi bu konuda oldukça duyarlı. Bu tür çalışmalarımız önümüzdeki sezon da devam edecek“ diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Makine Ağını Genişletti

  Yunusemre Belediyesi makine ağını genişletti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, alınan yeni makinelerle artık daha hızlı çalışırken; dal öğütme makinesi ile de meydana gelen artıkları  öğüterek onları peyzaj ve gübre yapımında kullanıyor. Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede daha verimli bir çalışma gerçekleştirmek amacıyla yeni makineler aldı. Özellikle son bahar ve kış aylarında yaprak temizliğinin daha hızlı yapılabileceğini aktaran Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı, makinelere ilişkin bilgi verdi. Balcı, “Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatlarıyla parklarımızda daha hızlı ve daha güzel bir çalışma yapmak amacıyla yeni makineler aldık.  Bünyemize Dal Öğütme, Yaprak Toplama, Yaprak Üfleme, Vertikat, Fidan Dikme Burgusu, Gübre Atma, Çim Silindiri ve Tohum Atma makinelerini kazandırdık. Örneğin Dal öğütme makinesinde budamada meydana gelen artıkları  öğüterek onları peyzaj ve gübre yapımında kullanıyoruz. Yeşil alanlardaki yaprakları da makine ile toplayarak daha kısa sürede daha verimli hale getiriyoruz. Dal öğütme makinesi sağa sola atılan çırpıları talaş haline getiriyor peyzaj yapımında ve gübrelemede oldukça faydalı oluyor. Vatandaşlarımızın daha iyi bir hizmet almasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürecek.” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Mesir Tabiat Parkı Manisa’ya Çok Yakışacak

  Yunusemre Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine açacağı Mesir Tabiat Parkında incelemede bulunan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sportif, kültürel ve günlük aktivitelerin rahatlıkla yapılabileceği Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını yılsonuna kadar bitireceğiz” dedi. Yunusemre Belediyesi, kültürel ve sosyal tesis olarak vatandaşların faydalanabileceği bir alanı daha Manisa’ya kazandırıyor. Uncubozköy Mahallesi’nin üst tarafında bulunan 150 dönümlük Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabı yılsonuna kadar vatandaşların hizmetine sunulacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mesir Tabiat Parkı’nda incelemede bulundu. Başkan Çerçi’ye Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata ile Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı da eşlik etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabının yılsonuna kadar tamamlanacağını belirterek “Uncubozköy’ün üst tarafında Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını bitirmek üzereyiz. Mesir Tabiat Parkının üst kısmında kalan 150 dönümlük alanın büyük bölümünde ciddi bir proje uygulamasına başlayacağız. O kısım ikinci etap olacak. Mesir Tabiat Parkı’nın birinci etabını ise yılbaşına kadar bitireceğiz. Burası halkımızın çoluk çocuğu ile gelerek güzel vakit geçirebileceği, gezip görebileceği, çocukların oyun oynayabileceği bir alan olarak halkımızın hizmetine sunuluyor. İkinci etabın da tamamlanmasının ardından 150 dönümlük Mesir Tabiat Parkı, tüm Manisalılar’a hitap edecek çok güzel bir alan olacak” şeklinde konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Lodos Mesaisi

  Yunusemre Belediyesi ekipleri ilçede etkili olan şiddetli lodos ve sağanak yağış nedeniyle gece boyunca teyakkuzdaydı. Ekipler, lodos nedeniyle zarar gören ve devrilen ağaçlara müdahale ederek herhangi bir mağduriyet yaşanmasının önüne geçti.   Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde etkisi altına alan şiddetli lodos ve sağanak yağış Yunusemre İlçesi’nde de hayatı felç etti. Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri gece boyunca teyakkuza geçerek şiddetli lodos ve sağanak yağışın zarar verdiği, devirdiği ağaçlara vatandaşın herhangi bir sıkıntısı yaşamaması için müdahale etti. Çalışmalar gündüz saatlerinde de sürerek fırtınanın yarattığı tahribat giderildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Ege Bölgesi’nde şiddetli rüzgar ve sağanak yağışın hafta boyunca devam edeceğini duyurduğunu hatırlatan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz

Aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.