Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Volkan AYDOĞDU
23.08.1982 istanbul kadiköy doğumludur. İlk,orta ve lise öğrenimini antalyada tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini 2002 yılında ısparta süleyman demirel üniversitesi myo ithalat-ihracat bölümünden , 2008 yılında anadolu üniversitesi işletme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Memurluk hayatına 2003 yılında jandarma maliye astsubayı olarak başlamış ve 11 yıl ülkemizin çeşitli illerinde görev yaptıktan sonra 14.08.2014 tarihinde belediyemiz mali hizmetler müdürlüğünde göreve başlamıştır. 2016 yılı haziran ayından beri belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğünde görev yapan Volkan Aydoğdu evli ve 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemreli Üreticilere 10 Bin Zeytin Fidanı Dağıtıldı

  İlçede zeytin üretimini arttırmak amacıyla düğmeye basan Yunusemre Belediyesi, üreticilere 10 bin zeytin fidanı dağıttı. İlçede tarımsal ürün çeşitliliğini arttırmak için yola çıkan Yunusemre Belediyesi, ilçedeki üreticilere fidan dağıtıyor. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü personeli, bir yandan fidan dağıtımı yaparken bir yandan da ürünün nasıl yetiştirileceği ve organik tarım konusunda eğitimler veriyor. Üreticilerin bilinçlendirilmesi için adeta seferberlik ilan ettiklerini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, özellikle Yuntdağı bölgesinde ürün çeşitliliğini arttırmak istediklerini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz üreticilerimize yerinde fidan dağıtımı yaptı. Personelimiz tarafından 10 bin zeytin fidanını üreticilere yerinde ulaştırdık. Üreticimizi ekonomik olarak da kalkındırmak amacıyla desteklerimiz hız kesmeden sürecek” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Belediyesi Kimyagerlerle Koruluk Oluşturdu

  Yunusemre Belediyesi ilçenin dört bir tarafında fidan dikim etkinlikleri gerçekleştiriyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ve Kimya Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen törenle Muradiye’de kimya koruluğu oluşturuldu. Yunusemre Belediyesi, Kimyagerler Haftası nedeniyle MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğrencileri ve Kimya Kulübü üyeleriyle birlikte fidan dikim töreni yaptı. Üniversitenin Muradiye Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Şirin, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan Dost, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tülin Aydemir, DEFAM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Eskici, Kimya Bölümü öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Olnlarca fidanın toprakla buluşturulduğu etkinlik sonunda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Saniye Altay’a, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi adına teşekkür plaketi takdim edildi. 

  DEVAMINI OKU
 • Mesir Tabiat Parkı’nı Bakan Eroğlu Törenle Açıyor

  Yunusemre Belediyesi, iki tesisini Manisalılar’ın hizmetine açmanın, birinin de temelini atmanın gururunu yaşıyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla Yunusemre Belediyesi bahçesinde yarın (28 Mart 2017 Salı) gerçekleştirilecek temel atma ve toplu açılış töreninde Mesir Tabiat Parkı ile Yunus Park hizmete açılırken; Mesir Tabiat Parkı üzerinde yapımına başlanacak olan içerisinde Kültür ve Sanat Evi’nin de bulunduğu projenin temeli atılacak. Vatandaşların hafta sonlarını doğayla iç içe bir mekânda değerlendirebileceği Mesir Tabiat Parkı yeni görünümüyle hizmete açılıyor. İçerisinde gölet ve şelaleler, piknik alanları, yürüyüş yolları, yağmur barınağı, hayvanat bahçesi ve 477 yıldır hastalara şifa olan mesir macununda kullanılan bitkilerin üretim serası ve tanıtım panosunun bulunduğu park, yarın (28 Mart 2017 Salı) Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılacağı temel atma ve toplu açılış töreniyle hizmete girerken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi açılış öncesi parkta incelemelerde bulundu. Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve ilgili birim müdürleri eşlik etti. MANİSALILARI AÇILIŞA DAVET ETTİ Alanda yapılan son hazırlıkları inceleyen Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin ev sahipliğini yapacağı törene Manisalılar’ı davet etti. Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında, “Ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucu Mesir Tabiat Parkı’nı vatandaşlarımızın hizmetine kazandırıyoruz. Alanı yarın (28.03.2017) saat 10.00’da Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun katılımlarıyla hizmete açıyoruz. Ayrıca belediye bahçemizde hizmet verecek Yunus Park’ı da ilçeye kazandırırken; Mesir Tabiat Parkı üstündeki alanda yapımına başlanacak Kültür Evi, Sanat Evi, Müze ve Misafirhane'nin bulunduğu projenin temelini atıyoruz. Belediyemizin bahçesinde ilimizdeki yatırımların toplu açılışının yapılacağı törene tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Minik Bahçıvanlarla Fidan Dikti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Güzelyurt Mahallesi'nde öğrencilerle birlikte fidan dikti. Minik Bahçıvanlar Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başkan Çerçi, "Çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamak geleceğimiz için büyük bir önem taşıyor" dedi. Yunusemre Belediyesi tarafından Yemyeşil Bir Yunusemre sloganıyla başlatılan 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor Projesi devam ediyor. Projenin alt başlıklarından olan Minik Bahçıvanlar Projesi kapsamında Güzelyurt Mahallesi’nde minik öğrencilerle ağaç dikim töreni gerçekleştirildi. 8 okuldan yaklaşık 70 öğrencinin katıldığı etkinlikte Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi öğrencileri yalnız bırakmadı. Öğrencilerle birlikte fidan diken Başkan Çerçi, çevre bilincinin çocuk yaşta edinilebileceğine dikkat çekti. AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Belediyemiz tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı nezdinde başlatılan 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor isimli projemizin meyvelerini toplamaya başladık. Bu kapsamda Güzelyurt Mahallesi’nde hedeflediğimiz 10 bin büyük fidanın yarısını toprakla buluşturduk. Şimdi de miniklerimizle birlikte fidan dikiyoruz. Bu etkinliği kardeşlerimizle ve evlatlarımızla yapmamızın anlamı ve önemi büyük. Burada geleceğimizin emanetçilerine ağaç sevgisini ve ağacın önemini anlatabilmek Türkiye’nin geleceği için büyük bir önem taşıyor. Projemiz kapsamında her geçen gün daha fazla kardeşimizi dahil edecek ve gelecek nesillerin yeşil sevdalısı olması için katkı sunacağız. Ben projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Ülkemin Fidanları Ülkeme Can Katıyor

  Yunusemre Belediyesi, 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası’nda duyarlı öğrencilerle birlikte Güzelyurt Mahallesi’nde fidan dikti. Yunusemre Belediyesi, harçlıklarıyla fidan alan ODTÜ Ülkem Koleji öğrencileriyle Orman Haftası’nda fidan dikimi gerçekleştirdi. Güzelyurt Mahallesi’nde yapılan etkinlikte Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, Park ve Bahçeler Müdürü Fuat Balcı öğrencileri yalnız bırakmadı. 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin önemine vurgu yapan Saniye Altay, “İlçemizde 1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor isimli projemizle birlikte ağaçlandırma seferberliği başlattık. Güzelyurt Mahallemize de proje kapsamında yaklaşık 8 bin fidan diktik. Öğrencilerimizin aldıkları fidanları değerlendirmekten de çok mutluyuz. Harçlıklarını böylesine güzel bir amaç için kullanmaları bizleri çok mutlu etti. Ekiplerimiz arkadaşlarımıza fidan dikimi konusunda yardımcı olurken; fidanların bakımını da sağlayacak” diye konuştu. KERMES DÜZENLEYİP GELİRİYLE FİDAN ALDILAR ODTÜ Ülkem Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Tülin Araz ise böylesine anlamlı bir haftada farkındalık yaratmak amacıyla bu etkinliğe imza attıklarını kaydetti. Düzenledikleri kermesten elde edilen gelir ve öğrencilerin harçlıklarıyla fidanların temin edildiğini belirten Araz, “Orman Haftası dolayısıyla kermes düzenledik. Bir hafta boyunca hediyelik eşya hazırlayıp sattık. Buradan elde edilen gelirle Muradiye Orman Fidanlığı’ndan fidan aldık. Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla belirlenen yerlere fidan dikimini gerçekleştirdik. Güzel bir etkinlik oldu. Tabi bu haftaya özgü olmamalı. İnşallah önümüzdeki yıllarda Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla daha çok fidan dikmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz