Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Volkan AYDOĞDU
23.08.1982 istanbul kadiköy doğumludur. İlk,orta ve lise öğrenimini antalyada tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini 2002 yılında ısparta süleyman demirel üniversitesi myo ithalat-ihracat bölümünden , 2008 yılında anadolu üniversitesi işletme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Memurluk hayatına 2003 yılında jandarma maliye astsubayı olarak başlamış ve 11 yıl ülkemizin çeşitli illerinde görev yaptıktan sonra 14.08.2014 tarihinde belediyemiz mali hizmetler müdürlüğünde göreve başlamıştır. 2016 yılı haziran ayından beri belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğünde görev yapan Volkan Aydoğdu evli ve 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre’den Merkez Efendi’ye Yeni Park

  Yunusemre Belediyesi, Merkez Efendi Mahallesi’nde yaşayan çocukları sevindirecek bir çalışmaya imza atarak yeni bir oyun parkı yapıyor. Yunusemre Belediyesi Merkez Efendi Mahallesi’ne yeni bir çocuk oyun parkı kazandırıyor. Kirazlık Parkı ismi verilen parkı mahalle sakinlerinin hizmetine sunmaya hazırlanan Yunusemre Belediyesi ekipleri, çalışmalarında sona yaklaşıyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu ve Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ile beraber çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çerçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada parkı kısa sürede tamamlamayı planladıklarını söyledi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Merkez Efendi Mahallemizde Kirazlık Parkı ismini verdiğimiz parkımızın yapımında sona yaklaşılıyor. Parkımız tamamlandığında ailelerimiz çocuklarıyla birlikte burada güzel vakit geçirebilecek” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Muradiye’ye Yeni Park

  Yunusemre Belediyesi Muradiye Mahallesi’ne yeni park kazandırdı. Muradiye ek hizmet binası önüne yapılan park mahalleli çocukları sevindirdi. Yunusemre Belediyesi, ilçede oyun parklarını yenilerken; birçok mahalleye yeni oyun alanı da kazandırıyor. Belediyenin Muradiye ek hizmet binası önünde çocuk oyun parkı yapan belediye, bu çalışmasıyla mahalleli çocukları sevindirdi. Oyun parkında incelemelerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışma hakkında bilgi aldı. İncelemede Başkan Çerçi’ye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak,  Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ve Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan eşlik etti. Muradiye’nin ilçenin en hızlı yapılaşan mahallelerden biri olduğunu aktaran Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Muradiye Meydan Projemizin bulunduğu yerin yan tarafına yeni park kazandırdık. Oyun gruplarını konuşlandırdığımız yere kauçuk zemin uygulaması yaptık. Çocuklarımızın çocukluklarını yaşaması, gönüllerince eğlenebilmesi için ilçemizdeki oyun parkı sayısını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Muradiye sakinlerinden Sercan Aslan da Yunusemre Belediyesi’nin çalışmalarıyla mahallelerinin geliştiğini anlatarak şunları söyledi “Belediyenin yaptığı park bizler için çok güzel oldu. Daha önceden mahallemizde fazla park yoktu. Ama belediyemizin yaptığı yeni park ile çocuklarımız oyun oynayabiliyor. Alan halı serilmiş gibi. Yapılan bu güzel çalışmalardan dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye  çok teşekkür ederiz.” 

  DEVAMINI OKU
 • Ege’nin İlk Millet Bahçesi Yunusemre’den

  Yunusemre Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Bahçeleri projesini Manisa’da hayata geçiriyor. Süreyya Tabiat Parkı’nın bulunduğu alanda uygulanacak proje Ege Bölgesinde ilk olurken; alanda sosyal tesisler, düğün salonu, spor alanları, çocuk oyun parkları ve büyük bir otopark yer alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Millet Bahçesi projesini Yunusemre Belediyesi hayata geçiriyor. Ege Bölgesinde ilk olacak proje ile Süreyya Tabiat Parkı, Millet Bahçesine dönüşecek. Parkta Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu ve teknik personel ile incelemede bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, uygulanacak proje hakkında bilgi verdi. SÜREYYA TABİAT PARKI MİLLET BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK 50 bin metrekareye yakın alan üzerinde hayata geçirilecek proje hakkında bilgi veren Başkan Çerçi, “Halkın yıllarca Süreyya Parkı olarak bildiği ve potansiyeli ölçüsünde halkın faydalanamadığı bu alanı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzden devraldık. Yaklaşık 50 bin metrekareyi bulan bu alanda Orman ve Şu İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün de desteğiyle rekreasyon çalışması yapacağız. Burasının doğal güzelliklerini koruyarak Millet Bahçesi haline getireceğiz. Ege Bölgesi’nin ilk Millet Bahçesi burası olacak. Belki de Türkiye’de ilk 3 arasında yer alacak. Sosyal tesis alanları, düğün salonları, yürüyüş yolları, spor, çocuk oyun, etkinlik alanları, otoparkları, halkımızın kullanacağı piknik alanları ile beraber çok güzel bir etkinlik ve yaşam merkezi olacak. Engellilere ait alanlar, özel çiçek ve bitkiler ile süslenmiş botanik bahçesi, çamlar, çınarlar ile insanlarımızın nefes alacağı, hafta içi ve hafta sonu pikniklerin yapılacağı ailece güzel vakit geçireceği bir yer haline getireceğiz. Projenin startını verdik. İnşallah birkaç ay içerisinde projelerimiz bitecek. Burasını en geç 2019 Mart ayına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.    

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’de Fincan’dan Doğaya Etkinliği

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öğrencileri, Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirdiği Fincandan Doğa’ya Projesi kapsamında Mesir Tabiat Parkı’nda etkinlik gerçekleştirdi. Parktaki bazı çiçeklerin diplerine kahve atığı döken öğrenciler, sonuçlarını gözlemleyecek. Yunusemre Belediyesi ve MCBÜ öğrencileri ortak bir etkinliğe imza attı.  Mesir Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilen Fincan’dan Doğaya etkinliği kapsamında  MCBÜ öğrencileri kahve atıklarının doğada kullanılır olup olmadığını denedi. Etkinliğe Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu ve MCBÜ öğrencileri katıldı. Park ve Bahçeler Müdürü Volkan Aydoğdu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversite öğrencilerimiz ile beraber Mesir Tabiat Parkı’nda deney gerçekleştirdik. Deney kapsamında bazı çiçeklere kahve atıklarını döktük. 15 gün sonra bu çiçekleri kontrol edeceğiz. Bu kontrollerde kahve atıkları dökülen ile dökülmeyen çiçekler arasında farka bakacağız” dedi.  MCBÜ İşletme Bölümü öğrencisi Gökhan Yüzak ise hazırladıkları projeye ilişkin şunları söyledi:  “Filtre kahve ve ekspresso atıklarının doğada kullanılır olup olmadığını sorgulamak için bu etkinliği yaptık. 15 gün sonra aradaki farka bakacağız. Bizlere bu imkanı veren Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • MCBÜ Muradiye Yerleşkesi Yunusemre İle Ağaçlandırıldı

  Yunusemre Belediyesi, Manisa Celal Bayar Ünversitesi (MCBÜ) ve ÇEVKOR Çevre  Koruma Dergisi’nin katkılarıyla MCBÜ Muradiye Yerleşkesinde bin adet  Sedir ve Çam fidanı dikildi. ‘Yemyeşil Bir Yunusemre‘ sloganıyla ilçede ağaçlandırma seferberliği başlatan Yunusemre Belediyesi, ağaç dikim çalışmalarına devam ediyor. Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla CBÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi’nde bin fidan toprakla buluşturuldu. Yerleşkede gerçekleştirilen fidan dikim törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları ve akademisyenler katıldı.  4 YILDA 10 BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU Törende konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bugüne kadar 10 binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını kaydederek, “Belediye olarak ağaç dikim çalışmalarımız, ilçemizin tüm noktalarında sürüyor. Şimdi de binlerce öğrencimizin eğitim gördüğü üniversitemizin Muradiye yerleşkesini ağaçlandırıyor; bin adet sedir ve çam fidanını toprakla buluşturuyoruz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. REKTÖRDEN YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi ise konuşmasında Yunusemre Belediyesi’nin üniversiteye her anlamda destek olduğunu belirterek, “Bugüne kadar Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin katkılarıyla üniversitemizde binlerce ağaç dikildi. Bugün de bin adet fidanın dikimi yapılıyor.” dedi. ÇEVRECİ BAŞKANA PLAKET Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ağaç dikimi gerçekleştirildi. ÇEVKOR Çevre Koruma Dergisi tarafından Çevrenin Korunması ve Güzelleştirilmesi adına yaptığı katkılardan dolayı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye plaket verildi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz