Muhtarlık İşleri Müdürlüğü
Mehmet Ata
15.02.1965 tarihinde Manisa İli Şamar Köyü’nde doğdu. İlkokulu Şamar Köyü’nde Ortaöğretim ve Liseyi Muradiye’de tamamladı. Yüksek Öğrenimini 1987 Yılında Anadolu Üniversitesi Bolvadin İnşaat Meslek Yüksek Okulunda İnşaat Teknikeri unvanı ile Mezun oldu.1990-2014 Yılları arasında Akhisar İlçesi Beyoba Beldesinde Fen Memuru Olarak görev yapmıştır.6360 Sayılı Büyükşehir Yasası Kapsamında Belde Belediyelerinin kapanması ile 2014 Yılında Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.Evli 2 Çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Başkan Çerçi Muhtarları Yunus Emre Kültür Parkı'nda Ağırladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 19 Ekim Muhtarlar Gününde, muhtarları Yunus Emre Kültür Park’ta ağırladı. Yunusemre Belediye Başkanı mahalle muhtarlarını 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde unutmadı. Yunus Emre Kültür Park’ta muhtarları ağırlayan Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Akyel, Muhtarlık İşleri Müdürü Mehmet Ata, Manisa Büyükşehir Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir ve ilçedeki mahalle muhtarları eşlik etti.  Muhtarların devlet ve vatandaşlar arasında önemli bir görevi ifa ettiklerini kaydeden Başkan Çerçi, onların gününü kutladı. Belediye Başkanı Çerçi burada yaptığı açıklamada, “Sizler, yerel demokrasimizin mihenk taşlarından biri, hizmetin vatandaşa sunulmasında vazgeçilmez bir unsurusunuz. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çaldıkları ilk kapı da sizlerin kapısıdır. Bu anlamda sizleri önemsiyoruz. Yaşadığınız sorunları en aza indirmek için mesai harcıyoruz. Bildiğiniz gibi ilçemizde 63’ü kırsal olmak üzere 87 mahalle bulunuyor. Mahallelerimize yapacağımız çalışmalarda sizlerin de taleplerini dikkate alarak projeler üretiyoruz. Sözün kısası bizler için değerlisiniz. İstedik ki bu güzel günde bir arada olalım. Bir kez daha gününüzü kutluyor; hizmetlerinizde başarılar diliyorum” dedi. Muhtarlara Yunus Emre Kültür Parkı tanıtan Belediye Başkanı Çerçi, yönetim anlayışı olarak yalnızca rutin hizmetleri değil, kültürel çalışmaları da önemsediklerini belirtti. Proje hakkında muhtarları bilgilendirdi. Etkinliğe katılan muhtarlar da Yunusemre Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduklarını dile getirerek Belediye Başkanı Çerçi’ye teşekkür etti. Başkan Çerçi günün sonunda Manisa Büyükşehir Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanına çiçek verdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre'den Üreticilere Aşılama Eğitimi

  Yunusemre Belediyesi, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği eğitimde üreticilere aşılama, makine ve ekipman kullanımı, kooperatifçilik, budama, ilaçlama ve bakımı anlattı. Yunusemre Belediyesi, üreticilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Yunusemre Belediyesi, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte Pelitalan Kırsal Kalkınma Merkezi’nde üreticilere eğitim verdi. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Öner Demir tarafından verilen eğitimlerde üreticilere meyve ağaçlarında aşılama, makine ve ekipman kullanımı, kooperatifçilik, budama, ilaçlama ve bakım alanında bilgilendirmede bulunuldu. Oldukça verimli geçen eğitimler için konuşan Öner Demir,  “Yunusemre Kırsal Kalkınma Merkezi’nde çiftçilerimize eğitim verdik. Farklı köylerden gelen çiftçilerimize meyve ağaçlarında aşılama, meyve ağaçlarında budama, ilaçlama ve özellikle de domates biber gibi sebzelerde temel bakım bilgilerini vermek için bir araya geldik” dedi. Eğitime katılan üreticileri ise şunları söyledi: Akçaköy Mahalle Muhtarı Adil Kızıl: “Mahallelerimizden gelen vatandaşlarımızla Antep fıstığı, badem, zeytin ve ceviz aşılamasının nasıl yapılması gerektiğini öğrendik. Zeytini ilaçlamadan, Antep fıstığı ilaçlamaya aşı üzerinde göz aşısı gibi tarımsal bilgiler verildi. Faydalı bir eğitim oldu.”Turan Temiz: “Zeytin ağaçlarına ilaçlama, aşılama gibi konularda eğitimler veriliyor. Çevre köylerden de katılım oldu.” Yasemin Çetin: “Aşılamayı gösterdiler. Öğrenmeye çalıştık. Kalem aşıyı yapabiliyoruz artık. Çok faydalı bir eğitim oldu. İlerde kendi bahçelerimizde aşılama da yapacağız.” Atike Turgut: “Çok iyi bir eğitim oldu. Her türlü aşılamayı öğrendik. Düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” 

  DEVAMINI OKU
 • 'Sarı Altın'da Hasat Başladı

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Muradiye’de üzüm hasadı yapan üreticileri ziyaret ederek bereketli bir sezon diledi.  Çekirdeksiz üzümün başkenti Manisa’da üzüm hasadı başladı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de Muradiye Mahallesi’nde üzüm bağlarını gezerek üreticiler ve tarım işçileriyle sohbet etti, üzüm kesti. Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, sergi yapan işçilerle de konuşan Belediye Başkanı Çerçi, üreticilere bol kazançlar diledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi burada yaptığı açıklamada, “Üreticilerimizle fırsat buldukça bir araya geliyoruz. Şimdi de bağları gezerek üzüm üreticimizi ve tarım işçilerimizi dinledik. Manisa çekirdeksiz üzümün başkenti. Yüzde 95’i ilimizde üretiliyor. Sarı altın dediğimiz üzümde bu yıl da hasat başladı. Tüm üreticilerimize hayırlı bereketli bol kazançlar dilerim” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Öğren ve Yaşat Projesi Tamamlandı

  Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla merkeze uzak olan kırsal mahallelerde yaşayan  muhtarlara yönelik düzenlenen Öğren ve Yaşat Projesi tamamlandı. Projeye katılan muhtarlara sertifikaları verildi.     Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Muhtarlar Derneği’nin katkılarıyla hayata geçirilen Avrupa Birliği Projesi olan Öğren ve Yaşat Projesi tamamlandı. Yuntdağı’nın dağlık yerleşkesinde yaşayan 52 mahalleye, sağlık okuryazarlığına katkı sağlamak amacıyla, öncelikli hayati önem taşıyan Temel İlk Yardım Eğitimi verilmesini amaçlayan projeye katılan muhtarlara sertifikaları Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Souksu, projenin mimarı Merkezefendi Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri biriminde çalışan Sağlık Memuru Nurullah Şengül ve eğitim alan muhtarlar katıldı. Sertifikalarını alan muhtarlara sertifikaları verilirken; ecza dolabı teslim edildi.    

  DEVAMINI OKU
 • Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Üçpınar Mahallesi’nde muhtarlara yönelik düzenlenen temel ilk yardım eğitimine katıldı. Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Muhtarlar Derneği anlamlı bir projeye imza attı. Merkezefendi Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri biriminde çalışan Sağlık Memuru Nurullah Şengül’ün hazırlayıp başvurduğu, Avrupa Birliği Projesi Öğren ve Yaşat Projesi ile Yunusemre’de Yuntdağı’nın dağlık yerleşkesinde yaşayan 52 mahallede muhtarlara ve mahallede ikamet eden aza, bakkal, kahveci gibi vatandaşların da katıldığı 2 günlük teorik ve pratik eğitim veriliyor. Merkezefendi Devlet Hastanesi Acil Serviste görevli Uzman Doktor Çağdaş Can tarafından verilen temel ilk yardım eğitimi Üçpınar Mahallesi ile devam etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi eğitime katılan muhtarlarla bir araya geldi. Eğitimde emeği geçenleri tebrik eden Başkan Çerçi, belediye olarak bu tür programları destekleyeceklerini kaydetti. Eğitimini tamamlayan muhtarlara ve eğitime katılanlara katılım belgeleri 28 Temmuz’da Merkezefendi Devlet Hastanesi konferans salonunda verilecek. Projeye katkı olarak eğitim alan tüm muhtarlara içerisinde ilk yardımın yapılabileceği tıbbi gereçlerin yer aldığı ecza dolabı verilecek. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz