Mali Hizmetler Müdürlüğü
Sevinç KİBAR
1975 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Manisa İlinin Muradiye beldesinde, Liseyi Manisa Ticaret Meslek Lisesinde bitirdi. 2013 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında Muradiye Belediyesinde memur olarak başladığı görevini sırasıyla Hesap İşleri Müdürü ve Mali Hizmetler Müdürü olarak sürdürdü. 6360 Sayılı 14 ilde Büyükşehir ve 27 İlçe kurulmasına Dair Kanun ile 30 Mart 2014 tarihinde Muradiye Belediyesinin kapatılması üzerine aynı kanun ile kurulan Manisa ili Yunusemre Belediyesinde Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine getirildi. 1 çocuk annesidir.
HABERLER


 • Yunusemre’de Emlak Vergisi Mesaisi

  Yunusemre Belediyesi’nde Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2018 yılı 1. taksit ödemelerinde vatandaşların herhangi bir zorluk yaşamaması için vezneler, hafta sonu da açık olacak. Yunusemre ilçesine ait mesken ve işyerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 1. taksit ödemeleri 31 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, vatandaşların mağdur olmaması için veznelerin hafta sonu da açık olacağını kaydetti. Başkan Çerçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2018 yılı 1. taksit ödemeleri başladı. Vatandaşlarımız ödemelerini Halkbank şubeleri, belediye tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. Mükelleflerin mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergilerini 31 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Emlâk ve Çevre Temizlik Vergisini ödemek isteyen vatandaşlarımız için Yunusemre Belediyesi vezneleri ay sonuna kadar hafta içi öğle araları da dahil 08.00 - 23.00, hafta sonu 10.00 - 20.00 arası açık olacaktır.”

  DEVAMINI OKU
 • Geleceğin Muhasebecileri Yunusemre Belediyesi’ni Gezdi

  Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Birimleri ziyaret eden öğrenciler, belediyenin yaptığı çalışmaları yerinde gördü. Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf muhasebe bölümü öğrencileri, Yunusemre Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Öğrenciler ilk olarak Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Mali Hizmetler Müdürü Sevinç Kibar, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Osman Tunca, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel’den Yunusemre ilçesi ve belediyenin hizmetleri ile ilgili bilgi aldı. Bilgilendirmenin ardından Emlak İstimlak, Mali Hizmetler ve Halkla İlişkiler Müdürlüklerini gezen öğrenciler yürütülen hizmetleri yerinde gördü. İlgili müdürlere sorular soran öğrenciler, akıllarına takılan sorulara cevap aradı. Öğrenciler, Yunusemre Belediyesi gezisinin oldukça faydalı bir gezi olduğunu vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Personeline Hizmet İçi Eğitim

  Yunusemre Belediyesi personeline yönelik eğitimlerine ön muhasebe eğitimiyle devam etti. 2 gün süren eğitimde yazılım ve mevzuata ilişkin bilgi verildi. Yunusemre Belediyesi personeline yönelik eğitimlerde bulunmaya devam ediyor. Mali Hizmetler Müdürlüğü ve otomasyon uygulaması personeli tarafından ilgili birim personellerine ön muhasebe eğitimi verildi. Yazılım ve mevzuata ait işleyiş bilgilerinin verildiği seminere Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak ve Mali Hizmetler Müdürü Sevinç Kibar da katılarak konuyla ilgili personel ile fikir alışverişinde bulundu. Eğitimde ön muhasebe ekranları kullanıcılarının mevcut otomasyon programı hariç hiçbir uygulamaya gereksinimleri kalmayacağı vurgulanırken; ihale ve ön muhasebe işlemlerinde birimlerdeki kullanıcılara büyük fayda sağlayacağı belirtildi. İlgili işlemlerin otomasyon üzerinden yapıldığında otomatik olarak dokümanların e-arşiv üzerinde kaydedileceğinin ifade edildiği eğitimde uygulamayla her müdürlüğün kendi bütçesini kontrol ederek kaynaklarının doğru ve etkin kullanılması için planlarını daha doğru şekilde yapabileceği aktarıldı.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre İle Vakıfbank Arasında Maaş Protokolü

  Yunusemre Belediyesi’nde promosyon ihalesini kazanan Vakıfbank Manisa Şubesi yönetimi, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette protokol imzalanırken; belediye çalışanları 3 yıl süreyle maaşlarını Vakıfbank’tan alacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyede çalışan memur, sözleşmeli personel ve daimi işçilerin önümüzdeki 3 yıl boyunca maaşlarının ödeneceği bankayı belirlemek üzere gerçekleştirilen promosyon ihalesini kazanan Vakıfbank Manisa Şubesi yetkililerini ağırladı. Ziyarete Vakıfbank Şube Müdürü Hüseyin Tercan ve banka yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Mali Hizmetler Müdürü Sevinç Kibar, Belediye Meclis Üyesi Ozan Otçuoğlu katıldı. Banka yönetimiyle protokol imzalayan Başkan Çerçi, “Geçtiğimiz günlerde açık arttırma usulü ile ihalemizi gerçekleştirdik. Promosyon ihalemizi Vakıfbank kazandı. Daha önce de bu bankayla çalışıyorduk. Yöneticilerimizi kutluyorum. Belediyemizde çalışan memur ve daimi işçilerimize promosyon ücretleri bu ay içerisinde hesaplarına yatırılacak” diye konuştu. Protokole göre, belediye çalışanları 3 yıl süreyle aynı bankadan maaş alacak. Banka memur, sözleşmeli personel ve daimi işçilere Aralık ayında bir defaya mahsus olmak üzere 2 bin 347 TL promosyon ücretini hesaplarına yatıracak. 

  DEVAMINI OKU
 • Önemli Duyuru

  İlçemize ait emlak ve işyerlerine yönelik çevre temizlik vergisinin 2. taksit ödemeleri 30 Kasım Perşembe Günü sona eriyor. Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Perşembe günü mesai bitimine kadar ödemelerini yapması önemle rica olunur. (Yıl boyunca belediyemize yapılacak her türlü ödeme Halk Bankası Paraf kartına vade farksız 6 takside kadar bölünmektedir.)

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz