Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Şaver Yüksel
Biyografi
HABERLER


 • Muradiyeli Çocuklar Bu Merkezi Çok Seviyor

  Muradiye Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören yaklaşık 200 minik vakitlerini güzel aktivitelerle değerlendiriyor. Yunusemre Belediyesi, Muradiye Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklar okul öncesi eğitim görüyor. Haftada 3 gün 3-5 yaş arasında çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklerle minikler el becerilerini geliştirirken; uzman eğitmenler eşliğinde eğlenerek öğrenme fırsatı buluyor. Ülkenin geleceği olan çocukların donanımlı, özgüvenli bireyler olarak yetişmesini önemsediklerini aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çocuk ve kültür sanat merkezlerinin sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çocuk kültür ve sanat merkezimize bir yenisini ekliyoruz. Muradiye’de 3-5 yaş arasındaki çocuklarımıza okul öncesi eğitim veriyoruz. Burada çocuklarımızın uzman eğitmenler eşliğinde okul öncesi eğitim veriliyor, çocuklarımızın el becerilerinin gelişmesine katkı sağlanıyor. Merkezde 200 öğrencimiz ücretsiz olarak eğitim alıyor.” 

  DEVAMINI OKU
 • Hoş Geldin Melek İle 2018’de Bin 400 Ailenin Sevinci Paylaşıldı

  Yunusemre Belediyesi, Hoş Geldin Melek Projesi kapsamında 2018 yılında doğan bin 400 bebeğe ‘hoş geldin’ diyerek ailelerinin mutluluğuna ortak oldu. Yunusemre Belediyesi, 5 yıldır devam eden Hoş Geldin Melek Projesi’yle ailelerin bebek sevincine ortak oluyor. 2018 yılı içerisinde dünyaya gelen bin 400 bebeğe ‘hoş geldin’ diyen Yunusemre Belediyesi, bu güne kadar yaklaşık 8 bin 500 ailenin mutluluğunu paylaştı. Bilinçli anneler, sağlıklı bireyler yetişmesi amacıyla başlattıkları proje hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Belediye olarak kurulduğumuz günden bu yana bebek sahibi olan ailelerimizin mutluluğunu Hoş Geldin Melek Projemizle paylaşıyoruz. Bugüne kadar 8 bin 500 ailemize ulaşarak; içerisinde bebek bakım gereçleri olan çantamızı armağan ettik. Projemizden faydalanmak isteyen ailelerimiz bebeklerinin nüfus cüzdanlarıyla birlikte belediyemize başvurabilirler.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre TSM Korosundan Yeni Yıl Konseri

  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Yeni Yıl Konseri düzenledi. Koro şefliğini Usta Sanatçı Selim Öztaş’ın yaptığı gecede birbirinden güzel eserler seslendirildi. Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, verdiği konserle yeni yıla ‘merhaba’ dedi. Kültür Sitesi Lale Salonu’nda düzenlenen konseri, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş dinledi. Ünlü Bestekar Selim Öztaş’ın koro şefliğini yaptığı konserde Hüseyni, Uşşak ve Muhayyer Kürdi makamında birbirinden güzel eserlere yer verilirken; konsere Türk Sanat Müziği severler yoğun ilgi gösterdi. Koronun seslendiği eserler ayakta alkışlanırken konserin ikinci kısmında solo performanslar sergilendi. Sanatseverlerin de eşlik ettiği şarkılarda salon doyasıya eğlendi. Konser sonunda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Ünlü bestekar Selim Öztaş’a çiçek takdim ederek, Öztaş ve koro üyelerini kutladı. 

  DEVAMINI OKU
 • Barbaroslu Öğrenciler Bu Kurslardan Çok Memnun

  Barbaros Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen matematik ve ingilizce kursu yoğun ilgi görüyor. Barbaros Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde ilkokul öğrencilerinin derslerine destek vermek amacıyla ücretsiz kurslar düzenleniyor. Lokalde 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen matematik ve İngilizce kursuna yaklaşık 180 öğrenci katılıyor. Haftanın 5 günü gerçekleştirilen kurslara ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hanım lokallerimizde özellikle yaz aylarında öğrencilerimizi ağırlıyor, tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için çeşitli branşlarda kurslar düzenliyorduk. Okulların açılmasıyla da öğrencilerimizin derslerini pekiştirmek, zorlandıkları konularda destek olmak amacıyla çalışma başlattık. Bu konuda yoğun talep olan Barbaros Mahallemizde ilkokul öğrencilerimize haftada bir saat matematik, bir saatte İngilizce kursu veriyoruz. Katılım oldukça yoğun. Bu kursları diğer hanım lokallerimizde de düzenlemeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre TSM Korosundan Yeni Yıl'a Merhaba Konseri

  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 05 Ocak Cumartesi akşamı Yeni Yıl Konseri düzenleyecek. Koro şefliğini Usta Sanatçı Selim Öztaş’ın yaptığı gecede birbirinden güzel eserler seslendirecek.  Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, konserle yeni yıla ‘merhaba’ diyecek. 05 Ocak Cumartesi günü Kültür Sitesi Lale Salonu’nda saat 20.00’de düzenlenecek konserde Ünlü Bestekar Selim Öztaş koro şefliğini yapacak. Hüseyni, Uşşak ve Muhayyer Kürdi makamında birbirinden güzel eserlere yer verilecek. Tüm müzikseverleri konsere davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, sanata ve sanatçının her zaman yanlarında olduklarını söyledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz