Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Ahmet SAK
1984 yılında Konya ilinin Seydişehir ilçesinde doğdu.. İlkokul ve orta ve lise öğrenimini Konya Seydişehir’de tamamladı. Yüksek öğrenimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEKO) bölümünü tamamladı. 2 yıl Kocaeli Üniversitesi Hastanesi İnsan Kaynakları ve Eğitimi biriminde görev yaptıktan sonra 2009 yılında Manisa İl Özel İdaresi’ne atandı. Belediyemizin kurulmasına müteakiben 29.04.2014 tarihinde Destek Hizmetleri Müdürlüğünde göreve başladı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kütüphane Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.Şu an Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak  görevine devam etmektedir.
HABERLER


 • Hanımlar Ahşabı Süsleyerek Dekoratif Hale Getiriyor

  Yunusemre Belediyesi Topçu Asım Mahallesi Hanımlar Lokalindeki kursa katılan hanımlar ahşabı süsleyerek dekoratif hale getiriyor. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Yunusemre Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren hanımlar lokalinde eğitim alan bayanlar için hem sosyalleşme hem de kendini geliştirme imkanı sunuyor. Yunusemre Belediyesi Topçu Asım Mahallesi Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda düzenlenen Dekoratif Ahşap Süsleme Kursuna katılan hanımlar kendilerini geliştirerek üretmenin keyfine varıyor. Düzenlenen kursta eğitim alan bayanların ev ekonomisine de katkı sunmaya başladığını belirten El Sanatları Öğretmeni Dilek Tütüncü, eğitime ilişkin yaptığı açıklamada “Kursumuz toplam 15 kişiden oluşuyor. Haftada 2 gün eğitim alıyorlar. Kursiyerlerimizin istekleri doğrultusunda farklı hobiler üzerinde de çalışıyoruz. Hanımlarımız kurslarımız aracılığı ile üretmeyi öğreniyor. Üreterek aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Sipariş almaya başlayanlar var. Kursumuzun düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” “KURS BİZİM İÇİN TERAPİ GİBİ OLUYOR” Eğitime katılan kursiyerlerden Lütfiye Karaca da kursla sosyalleşme imkanına da kavuştuklarını belirtti. Karaca düşüncelerini, “Bu kurs bana çok şey kattı. Yeni arkadaşlıklar edindik. Bu arkadaşlığımızı dışarda da devam ettiriyoruz. Burada aldığımız eğitim bize terapi gibi geliyor. Kurstan çok memnunuz. Buradan eve mutlu gidiyoruz. İnsan başardıkça kendisine olan güveni de artıyor. Kursumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle aktardı.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi'nde Kursiyerlerle Buluştu

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurs gören kursiyerler ile buluştu. Kursları tek tek gezen Başkan Çerçi, yapılan çalışmaları inceledi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Çerçi’ye ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Şaver Yüksel ve Ahmet Sak, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ve partililer eşlik etti. Belediye Başkanı Çerçi’yle sohbet eden kursiyerler kendisine yaptıkları el emeği eserleri hediye etti. Güzel eserler ortaya çıkaran kursiyerleri kutlayan Başkan Çerçi burada yaptığı açıklamada, “Belediye olarak hanım lokallerimizde vatandaşlarımıza birçok kurs veriyoruz. Burada Soğuk porselen, kaligrafi, yabancı uyruklu vatandaşlara Türkçe, seramik ve çini kursu gören kursiyerlerimizin el emeği ürünlerini görme fırsatı buldum. Çok güzel çalışmalar gördüm. Vatandaşlarımız bu kurslarımızda hem güzel vakit geçiriyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre ile Seramik Sanatını Öğreniyor

  Yunusemre Belediyesi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilen seramik kursu yoğun ilgi görüyor. Kursta birçok hanım seramik sanatını öğreniyor. Yunusemre Belediyesi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde kursiyerler seramik sanatı öğreniyor. Usta Öğretici Aygül Akın tarafından verilen eğitime ilgi yoğun olurken; kursiyerler çamuru sanata nasıl dönüştüğünü aşamalarıyla uyguluyor. Eğitim hakkında bilgi veren Aygül Akın kursa olan ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Akın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Burada kursiyerlerimiz çamurun ilk halinden son haline kadar tüm aşamalarını öğreniyorlar. Önce çamuru tanıyoruz, şekillendiriyoruz. Tornayı kullanarak şekillendirme yapıyoruz. Çok keyifli bir süreç oluyor. Kursiyerlerimiz seramik sanatını tanıyor, fikirlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar. 20 kursiyerimiz sabah başlayıp saat 16.00’ya kadar sürüyor. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. 2 yıldır kursa devam ettiğini dile getiren Canan Küçükpolat da eğitimden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle aktardı: “Seramikte sınır yok. Mutfak gereçlerinden dekoratif ürünlere kadar pek çok şeyi canlandırabilirsiniz. Bu kurslarda aile bütçesine katkıda bulunacak ürünlerin satışını gerçekleştirerek ekonomik katma değer sağlamak mümkündür. Kişisel gelişim açısından duygularımızı ifade etmek anlamında oldukça yararlı bir yöntem.” 

  DEVAMINI OKU
 • Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemine Dikkat Çektiler

  Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme kursunda eğitim alan hanımlar, düzenledikleri etkinlikte meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekti. Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme kursunda eğitim alan kursiyerler Meme Kanserinde Farkındalık Ayında anlamlı bir çalışmaya imza attı. Kursiyerler, ellerinde “Bana Olmaz Deme”, “Erken Tanı İle Uzun Yaşam”, “Kontrol Elinizde” dövizleriyle konunun önemine vurgu yaptı.  Son 25 yılda görülme sıklığı 3 kat artan hastalıkta erken teşhis ile ölüm riskinin en aza indiğini belirten kursiyerler düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:Eda Duman Madran: “Ekim ayı Meme Kanseri bilinçlendirme ayı. Özellikle kadınların bu konuda bilinçlenmesi amacıyla bu etkinliği yaptık. Unutulmamalıdır ki meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır.” Ayşe Karakuzey: “5 yıl önce rahim kanseri teşhisi kondu. Erken teşhisle bu hastalığı yendim. Erken teşhis ve muayeneler bu gibi durumlar için çok önemli. Bu durumlarda sıkıntı yaşamamak amacıyla herkesin bilinçlenmesini sağlamak için buradayız. Bu konuda vücudumuzu tanımalı, her yıl düzenli olarak kontrollerimizi yaptırmalıyız.” 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hanımlar El Sanatı Öğreniyor

  Yunusemre Belediyesi Ayn-ı Ali Mahallesi Hanım Lokali’nde el sanatları kursuna ilgi yoğun. Kursa katılan hanımlar hem el sanatı öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Yunusemre Belediyesi ilçe genelinde hayata geçirdiği hanım lokalleri ile kadınların kendilerini geliştirmesine olanak sağlıyor. Yunusemre Belediyesi Ayn-ı Ali Mahallesi Hanım Lokalinde düzenlenen El Sanatları Kursuna katılan hanımlar, düzenlenen dersler sayesinde el becerilerini geliştiriyor. Yaptıkları eserler ile günlük hayatın stresinden uzaklaşan hanımlar, ürettikleri ürünleri pazarlayarak ev ekonomilerine de katkı sağlayacak. El Sanatları kursunda hijyen kurallarına büyük önem verdiklerini El Sanatları Öğretmeni Şule Demirel, ahşap boyama, makrome, amigurumi ve punch alanında çalışmalar yaptıklarını söyledi. Demirel açıklamasında, “Sınıfımızda kursiyerlerimiz dönüşümlü olarak eğitim alıyor. Hanımlarımız burada farklı el sanatlarının inceliklerini öğreniyor. Hanımlarımız burada bir meslek sahibi oluyor. 14 kursiyerimiz var. Haftanın 5 günü eğitimlerimiz devam ediyor. Hanımlarımız burada hem sosyalleşiyor hem de üreterek mutlu zaman geçiriyorlar” dedi. “BAŞARMANIN HAZZI TARİF EDİLEMEZ” Ürettikleri ürünler ile kendilerini daha mutlu hissettiklerini ifade eden El Sanatları Kursiyeri Özge Kurt, “Kursumuza yeni başladık. Kendimi kursta çok iyi hissediyorum. Terapi gibi oluyor. Arkadaşlarım sayesinde kurstan haberdar oldum. Başarmanın ve üretmenin hazzı tarif edilemez. Sosyalleşme anlamında da kurslarımızın katkısı oluyor. Bütün bayanları kurslarımıza davet ediyorum. Belediyemize ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü’ne bize bu imkânı sağladıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz