Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Şaver Yüksel
Biyografi
HABERLER


 • Düzenli Spor Yaparak 31 Kilo Verdi

  Nurten Apaydın (45) doktorunun “kilo vermeniz şart” sözüyle başvurduğu Yeni Mahalle Hanımlar Lokalinde spor kursuna katılarak 6 ayda 31 kilo verdi. Sağlığına kavuştuğunu belirten Apaydın, sağlıklı beslenme ve sporla hedefine ulaştığını söyledi. Nefes darlığı, diyabet başlangıcı gibi hastalıkları nedeniyle zor günler geçiren, doktorunun “kilo vermeniz şart” uyarısı üzerine kilo vermeye karar veren 45 yaşındaki Nurten Apaydın, Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yeni Mahalle Hanımlar Lokalinde açılan spor kursuna kaydoldu. 106 kilo ile başladığı kursta spor ve diyetle 6 ayda 75 kiloya düşen Apaydın, spor ve sağlıklı beslenmeyle sağlık sorunlarından kurtuldu. Kiloluyken yapamadığı birçok aktiviteyi yapabildiğini anlatan Apaydın, artık yürürken nefes nefese kalmadığını ifade etti. DOKTOR KİLO VER DEYİNCE… Hedefinin 70 kiloya düşmek olduğunu kaydeden Nurten Apaydın zayıflama serüvenini şu sözlerle anlattı: “Sağlık sorunlarım nedeniyle doktora gitmiştim. Doktor kilo vermemin şart olduğunu söyledi. Bunun üzerine önce yürüyüşe başladım. Sonra buradaki spor kursuna kaydoldum. Tabi yememe de dikkat ederek sağlıklı beslendim. 106 kilodan 75 kiloya düştüm. 31 kilo hayatımdan çıktı, çok mutluyum. Gençleştiğimi hissediyorum. Daha hareketli oldum. Yapamadığım birçok şeyi artık yapıyorum”  YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİ Bu zorlu süreçte en büyük destekçisinin spor hocası Zarife Tok olduğunu dile getiren Nurten Apaydın, bayanlara bu imkanı sağlayan Yunusemre Belediyesine teşekkür etti. Apaydın, “Spor hocamızın yönlendirmesi ve telkiniyle sağlıklı bir şekilde kilo verdim. Kendisinin üzerimde emeği büyük. Tabi öncelikle bize bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür diyorum” diye konuştu. SAĞLIKLI YAŞAMANIN ANAHTARI SPOR  Spor hocası Zarife Tok ise sağlıklı beslenme ve sporla herkesin kilo verebileceğine dikkat çekerek, “Spor sadece kilo vermek için yapılmaz elbette. Sağlıklı yaşamın en önemli şartlarından biri. Nurten Hanım da kilosunun neden olduğu sağlık sorunlarından kurtulmak için bize başvurdu. Hedefimiz zayıflamaktı, izleyeceğimiz yolu birlikte belirledik ve sonuca çok güzel ulaştık. Birbirimizi anladık, dinledik. Elimizdeki imkanları kullanarak süreci başarıyla tamamladık diyebiliriz” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Fevzi Çakmaklı Hanımlar Bu Lokali Çok Sevdi

  Yunusemre Belediyesi’nin Fevzi Çakmak Mahallesi’nde kısa bir süre önce hizmete açtığı Fevzi Çakmak Hanımlar Lokali’nde kurslar başladı. Yaklaşık 100 kursiyerin eğitim gördüğü hanım lokalinde kurslara yenileri eklenecek.   Yunusemre Belediyesi’nin en çok talep gören projelerden biri olan hanım lokallerinin 12.’si Fevzi Çakmak Mahallesinde hizmete girdi. Mimari yapısıyla beğeni toplayan, yaklaşık bin metrekare alan üzerine iki katlı olarak inşa edilen projede taziye salonu, mescit, bayanlara yönelik kursların verileceği derslikler, çocuk oyun alanı ve oturma salonları bulunuyor. Şu anda Kur’an-ı Kerim ve dikiş kursunda yaklaşık 100 kursiyer eğitim görürken; anneleri eğitim alan çocuklar da uzman eğitmenler eşliğinde güzel vakit geçiriyor. Hanım lokalinde önümüzdeki günlerde okuma yazma, nakış, aplike, iğne oyası, ahşap boyama, spor ve daha birçok kurs da açılacak.  Fevzi Çakmak Hanımlar Lokalinde kurs gören bayanlar kurslardan oldukça memnun. Mahallede yaşayan bayanların en büyük taleplerinden biri olan hizmeti mahallelerine kazandıran Yunusemre Belediyesine teşekkür eden kursiyerler, kurslardan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:  NE DEDİLER?  Safiye Eren: “Lokalimizden çok memnununuz. Allah belediye başkanımızdan bin kere razı olsun. Okuma yazmamız yoktu. Kur’an-ı Kerim okumayı bilmiyorduk. Önce Kur’an-ı Kerim okumayı öğreneceğim. Sonra da diğer kurslara gideceğim.”  Melek Zorbay: “Lokalimizin açılmasına çok memnun olduk. Böyle bir hizmet yaptıkları için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel oldu. Spor ve nakış gibi kurslarımız da açılınca inşallah burası çok daha güzel olacak.”  Pınar Akboğa: “Kurslarımızdan çok memnunuz. Neye ilgimiz varsa ona yöneliyoruz. İnşallah yeni kurslarımızın da açılmasıyla her şey çok daha güzel olacak.”  Seher Yıldırım: “Bu imkanlar için çok teşekkür ediyoruz. Çok memnunuz. Güzel bir lokal oldu. Bu hizmetlerden faydalandığımız için ayrıca mutluyuz.” 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi’den Vatandaşa Kandil Simidi İkramı

  Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Dr. Mehmet Çerçi,Regaip Kandilinde Mesir Camii’nde vatandaşların kandilini kutlayarakkandil simidi ve sıcak süt ikram etti.Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Dr. Mehmet Çerçi,Regaip Kandili dolayısıyla düzenlenen programda Mesir Camii bahçesindeyatsı namazı sonrasında vatandaşlara kandil simidi ve sıcak süt ikram etti.Programda Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıözve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları eşlik etti. Vatandaşlarınkandilini kutlayan Başkan Çerçi, bu günlerin birliği, beraberliğipekiştirdiğini belirtti.

  DEVAMINI OKU
 • Onlar Geleceğin Sanatçıları

  Yunusemre Belediyesi TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezinde kurs gören çocuklar, ahşabı sanata dönüştürüyor. Minik sanatçıların yaptığı eserler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sanatseverlerle buluşacak. Yunusemre Belediyesi, bünyesinde hizmet veren hanım lokali ve meslek edindirme kurslarında unutulmaya yüz tutan sanatları canlandırıyor, çocukların küçük yaşta yeni hobiler edinmesine imkan tanıyor. TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezinde ahşap oymacılığı kursu gören çocuklar, ahşabı sanata dönüştürüyor. Ahşap Oyma Ustası Mehmet Yıldız’ın verdiği kursta minik sanatçılar yaptıkları çalışmaları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sergileyecek. OYUNCAKLARINI KENDİLERİ YAPIYORLAR  Kursa olan ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Ahşap Oyma Ustası Mehmet Yıldız, “Öğrencilerimize kendi oyuncaklarını, hediyeliklerini yapabileceklerini göstermek amacıyla bu çalışmayı başlattık. Ahşaptan oyuncaklar yapıyoruz Çocuklarımız bu oyuncakları yaparak, teknolojik oyuncaklardan uzaklaşıyor, yeteneklerini ortaya çıkarıyorlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bu oyuncaklardan oluşan bir sergi hazırlayacağız” dedi. Kursa katılan öğrenciler ise el becerilerini geliştirdiklerini, yeni hobiler edindiklerini söyledi.

  DEVAMINI OKU
 • Bakan Selçuk’tan Yunusemre’ye Tam Not

  BAŞKAN ÇERÇİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’U AĞIRLADI Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırladı. Yunusemre Belediyesi’nin hizmete açtığı Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM)’ni de gezen Başkan Çerçi ve ekibini kutladı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çeşitli ziyaretle bulunmak üzere Manisa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırladı. Yunuspark Meydan Kafe’de gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Manisa Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri eşlik etti. Bakan Selçuk’a Yunusemre Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çerçi, bünyelerinde kurdukları Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM) ile yaklaşık bin öğrencinin sınavlara hazırlanmasına imkan tanıdıklarını belirtti. Belediye Başkanı Çerçi, toplantı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a günün anısına tablo hediye etti. YEGEM’İ GEZDİ Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet daha sonra Yunusemre Gençlik Eğitim Merkezi (YEGEM)’ni gezdi. Sınıfları gezen Bakan Selçuk, öğrencilerle sohbet etti. Belediyenin verdiği hizmetten dolayı Başkan Çerçi ve ekibini kutlayan Bakan Ziya Selçuk, bu tür merkezlerin sayısının arttırılmasını diledi.    

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz