Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Şaver Yüksel
Biyografi
HABERLER


 • Bu Oyuncaklar El Emeği

  Yunusemre Belediyesi Topçuasım Hanımlar Lokali’nde açılan örgü kursu yoğun ilgi görüyor. Yetenekli hanımlar, bebek kıyafetlerinden yaratıcı oyuncaklara, patikten yeleğe kadar emeklerini ilmek ilmek işliyor. Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kurslarında düzenlenen birbirinden güzel kurslarda bayanlar bir yandan yeni hobiler edinirken; bir yandan da ev ekonomilerine katkı sağlıyor. En fazla ilgi gören kursların başında ise örgü kursu geliyor. Yunusemre Belediyesi Topçuasım Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursları başta olmak üzere birçok hanım lokalinde verilen kursta yetenekli hanımlar bebek kıyafetlerinden yaratıcı oyuncaklara, patikten yeleğe kadar emeklerini ilmek ilmek işliyor. Hanımlar bu eğlenceli hobiyle stres atma imkanı da buluyor. Kursa olan ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Halk Eğitim Merkezi Örgü ve Ev Tekstili öğretmeni Ayşe Balkay, haftanın üç günü düzenlenen kursta kursiyerlere basit ve motifli örgü teknikleri, patik, battaniye, bebek kıyafeti ve örgü oyuncak yapma gibi pek çok konuda eğitim verdiklerini söyledi. Balkay konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediye bünyesinde hizmet veren lokallerimizin birçoğunda açılan örgü ve ev tekstili kursumuza ilgi yoğun.  Örgü örmeyi öğrenmek ya da örgü tekniklerini geliştirmek isteyen hanımlarımız bu kursu tercih ediyor. Kursumuzda motifli örgü teknikleri, yaka ve kol kesimi, beden kesimi, bebek örgüleri, çanta yapımı, örgüden oyuncak yapımı gibi birçok alanda eğitim alıyor” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemreli Hanımlar Anıtkabir’i Ziyaret Etti

  Yunusemre Belediyesi bünyesinde kurulan hanım lokallerinde kurs gören bayanlar, Gazi Mustafa Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti. Yunusemre Belediyesi bünyesinde bulunan TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi, Tevfikiye, Topçuasım ve Uncubozköy Hanımlar Lokallerinde açılan kurslarda eğitim gören yaklaşık 500 kursiyer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti. Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ziyaret öncesi hanımlarla bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kursiyerlere iyi yolculuklar diledi. Yunusemreli bayanlarla sohbet eden Başkan Çerçi, tüm mazlum milletlere umut olan Türk bağımsızlık zaferinin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andıklarını söyledi.  AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Irmak ve Şaver Yüksel ile Meclis Üyesi Necip Denktaş ile beraber Anıtkabir’e gidecek olan vatandaşlara tek tek hayırlı yolculuklar dileyerek belediye bahçesinden uğurladı. Günü birlik düzenlenen ziyarette hanımlar, Aslanlı yoldan geçerek Anıtkabir Müzesi’ni gezdi. 

  DEVAMINI OKU
 • Sertifikalarını Başkan Çerçi’den Aldılar

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören kursiyerleri Ortaköy’de ağırladı. Başkan Çerçi, okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere de sertifikalarını verdi.  İçerisinde ahşap iskele, oturma alanları, yürüyüş yolu, şelale, biyolojik gölet, ahşap köprü ve restoranın yer aldığı Ortaköy Biyolojik Gölet, doğaseverlerin en uğrak mekanlarından biri haline geldi. Beğenilen mekanın konukları bu kez TOKİ 2 Kültür Sanat Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler oldu. Düzenlenen programda yaklaşık 150 kursiyerle bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yaptıkları çalışmalar hakkında bayanlara bilgi verdi.  Programda Başkan Çerçi’ye, Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Gürler, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aynur Özdemir ve birim müdürleri eşlik etti. KURSİYERLERE PROJELERİ ANLATTI Manisa’nın konut ve Pazar yeri başta olmak üzere kangren haline gelen birçok sorunu çözdüklerini dile getiren Başkan Çerçi, sosyal projelere de önem verdiklerini söyledi. Başkan Mehmet Çerçi, hanım lokalleri, taziye evleri, çocuk kültür sanat merkezleriyle toplumun tüm kesimine yönelik projeler ürettiklerini anlatarak, “Biz istiyoruz ki vatandaşımız şehrinde mutlu yaşasın. Çocuklarımız güzel bir şehirde büyüsün. Eğitimli, sporcu nesiller yetişsin. Engellimiz, yaşlımız, hastamız mağdur olmasın. Bunun için mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. 4.5 yıllık bir belediye olmamıza rağmen örnek alınacak projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. OKUMA YAZMA KURSUNU TAMAMLAYANLAR SERTİFİKALARINI ALDI Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında TOKİ 2 Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. KURSİYERLERDEN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR Programa katılan kursiyerler, Yunusemre Belediyesi ile ev ekonomilerine katkıda bulunduklarını, düzenlenen kurs ve çeşitli etkinliklerle sosyalleşme imkanı bulduklarını belirterek Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Program sonunda Ortaköy Biyolojik Gölet ve Mesire Alanı gezildi.

  DEVAMINI OKU
 • Millet Kıraathanesi’ne Bir Destek de Cansuyu’ndan

  Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandırdığı Millet Kıraathanesi’ne bir destek de Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden geldi. Dernek yönetimi, Millet Kıraathanesi’ne kitap bağışında bulundu.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı projelerden olan ve Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla Ege Bölgesi’nde ilk kez açılan Millet Kıraathanesi’nde ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle gençlerin  vakitlerini okuyarak değerlendirmelerine imkan tanıyan Millet Kıraathanesi, kitapseverlerden de destek görüyor. Kaynak Mahallesi 4000 Sokak No: 1 / D adresinde hizmet veren kıraathaneye bu kez Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kitap desteğinde bulundu. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İl Başkanı Fatih Akova, topladıkları kitapları Yunusemre Belediyesi Kütüphane Müdürü Ahmet Sak’a teslim etti. Akova, böylesine güzel ve anlamlı bir hizmeti Manisa’ya kazandıran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederek, “Cansuyu Derneği olarak Millet Kıraathanesi’ne katkıda bulunmak istedik. Oldukça güzel bir çalışma. Bundan sonra da destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi. Kütüphane Müdürü Ahmet Sak da dernek yönetimine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiklerini belirterek; kitapseverlerin bağışlarını beklediklerini söyledi. 

  DEVAMINI OKU
 • En Leziz Yemekleri Bu Kursta Öğreniyorlar

  El lezzetini arttırmak, farklı geleneksel yemekler öğrenmek isteyen hanımlar, Yunusemre Belediyesi Tevfikiye Hanımlar Lokali’nde açılan yemek kursuna yoğun ilgi gösteriyor. Yunusemre Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Tevfikiye Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursları farklı bir kursa ev sahipliği yapıyor. El lezzetini geliştirmek, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerini daha iyi yapmak isteyen hanımlar ev yemekleri kursuna rağbet ediyor. Yunusemre İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen kursa 32 kursiyer katılıyor. Yiyeceklerin besin değerleri, saklanma koşullar, pişirme şekilleri ve Türk mutfağına dair pek çok konunun yer aldığı kursu tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecek. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Öğretmeni Nazan Ercan, kursa ilişkin yaptığı açıklamada, kursa olan ilgiden oldukça memnun olduğunu belirtti. Ercan yaptığı açıklamada, “Burada yalnızca nasıl yemek yapılacağı değil, yemek yapılacak olan malzemelerin satın alınması, saklanması ve pişirme koşulları gibi pek çok önemli konuda kursiyerlerimizi bilgilendiriyoruz. Kursumuza olan ilgiden memnunuz. Sabah ve öğlen grubu olmak üzere 32 kursiyerlerimize haftanın 5 günü kurs veriyoruz” dedi. Kurs ile yeni lezzetler öğrendiklerini belirten kursiyerler ise düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: Fatma Şencel: “Yıllardır çalıştığım için yemek yapma fırsatı bulamıyordum. Bu kursa katılıp yemek yapmanın püf noktalarını öğrendim. Başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere bu fırsatı bize sunan herkese teşekkür ederim” Belkıs Üstel: “Bir ev hanımı olarak yemek yapmayı seviyorum. Kendimi daha da geliştirmek amacıyla bu kursa katıldım. Türk mutfağına ve yiyeceklere dair çok faydalı bilgiler öğreniyoruz.” 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz