Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü
Ahmet Sak
1984 yılında Konya ilinin Seydişehir ilçesinde doğdu.. İlkokul ve orta ve lise öğrenimini Konya Seydişehir’de tamamladı. Yüksek öğrenimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları bölümünü ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEKO) bölümünü tamamladı. 2 yıl Kocaeli Üniversitesi Hastanesi İnsan Kaynakları ve Eğitimi biriminde görev yaptıktan sonra 2009 yılında Manisa İl Özel İdaresi’ne atandı. Belediyemizin kurulmasına müteakiben 29.04.2014 tarihinde Destek Hizmetleri Müdürlüğünde göreve başladı ve 2015 yılında Destek Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.Şu an Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
HABERLER


 • Başkan Çerçi Ankara’da Festivale Davet Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ankara’da temaslarda bulunarak kabine üyelerini bu yıl 3.sü 23 Eylül Pazar günü düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet etti. Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, siyasileri, bürokratları 23 Eylül Pazar günü düzenlenecek 3. Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne, yağlı güreşlerin sembolü kırmızı dipli mum ile davet etti. Başkan Çerçi’ye ziyaretlerde AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlkcan Durmaz, Başkan Yardımcısı Şule Uygur eşlik etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Vedat Demiröz, Hamza Dağ ve Cevdet Yılmaz, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile biraraya gelen Belediye Başkanı Çerçi, ata sporumuz olan yağlı güreşe olan ilgiyi arttırmayı amaçlayan organizasyonun Türk sporu için önemli olduğunu söyledi.  

  DEVAMINI OKU
 • Muhtarları Güreşe Davet Ettiler

  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Güreş Komitesi Başkanı Necip Denktaş ve Muhtarlıklar Müdürü Mehmet Ata, muhtarları ziyaret ederek bu yıl 3.sü 23 Eylül Pazar günü düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet etti. Yunusemre Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü Ortaköy Mesire Alanında düzenleyeceği, Ege’nin en büyük güreş organizasyonlarından olan Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davetler devam ediyor.  Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Güreş Komitesi Başkanı Necip Denktaş ve Muhtarlıklar Müdürü Mehmet Ata, ilçede bulunan muhtarları ziyaret ederek 23 Eylül Pazar Günü Ortaköy Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek yağlı güreş festivaline davet etti. Muhtarlar ise Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre Belediyesi’nin ata sporunu yaşattığı için güzel bir hizmeti hayata geçirdiğini kaydetti. 

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Manisa Protokolünü Güreşe Davet Etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Manisa protokolünü ziyaret ederek bu yıl 3.sü 23 Eylül Pazar günü düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, protokol üyelerini 23 Eylül Pazar Günü Ortaköy Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi ziyaretlerini sürdürüyor. İlk olarak Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile bir araya gelen Başkan Çerçi, ilimizin tanıtımında büyük katkı sağlayacak programa Vali Güvençer’i de görmekten mutluluk duyacaklarını söyledi. Daha sonra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can,  Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürü Funda Karaboran’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Çerçi, protokol üyelerini yağlı güreşin simgesi olan kırmızı dipli mum eşliğinde festivale davet etti. Ziyaretlerde Başkan Çerçi’ye Güreş Komitesi Başkanı Necip Denktaş ile AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz eşlik etti. 

  DEVAMINI OKU
 • Alhan’dan Başkan Çerçi’ye Plaket

  Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Yunusemre Belediyesi’nin Ahmetli ilçesine kazandırdığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye plaket verdi. Başkan Çerçi’ye teşekkür eden Ahmetli Belediye Başkanı Alhan, “Başkanımız her zaman yanımızda oldu” diye konuştu.    Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın konuğu oldu. Ziyarette Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yuntdağı Yağlı Güreş Komitesi Başkanı Necip Denktaş, Başkan Danışmanı Kefeaddin Öz eşlik etti. Ahmetli Belediye Başkanı Alhan’ı bu yıl 3.sü 23 Eylül Pazar Günü düzenlenecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’ne davet eden Başkan Çerçi, Ahmet Alhan’a yağlı güreşlerin sembolü olan kırmızı dipli mum verdi. BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ Yunusemre Belediyesi’nin her zaman kendilerinin yanında olduğunu belirten Ahmetli Belediye Başkanı Alhan ise Başkan Çerçi’ye teşekkür ederek plaket verdi. Başkan Çerçi’nin en başarılı belediye başkanlarından biri olduğunu dile getiren Alhan, “Başkanımız sağ olsun her zaman yanımızda oldu. Taleplerimizi imkanları ölçüsünde yerine getirdi. Yönetim anlayışı ve projeleriyle de farkını ortaya koyan bir belediye başkanı. Kendisini ve ekibine bir kez daha kutluyorum” diye konuştu. YUNTDAĞI YAĞLI GÜREŞ FESTİVALİNE DAVET ETTİ Ahmet Alhan’a nazik davranışından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Çerçi ise, “Başkanımızı ve ekibini 23 Eylül Pazar Günü düzenleyeceğimiz yağlı güreş festivaline davet için ziyaret ettik. Başkanımızın zaman zaman bizden talepleri olmuştu. Biz de imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen desteği verdik. Kendisine nazik davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Benim için güzel bir sürpriz oldu” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi’den Güreşe Davet

  Yunusemre Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü düzenleyeceği Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali’nin hazırlıkları sürerken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ziyaretlere başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü’yü ziyaret eden Başkan Çerçi, Saruhanlı’da da protokol üyelerini festivale davet etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 23 Eylül Pazar Günü Ortaköy Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek Yuntdağı Yağlı Güreş Festivali öncesi davet ziyaretlerine başladı. Başkan Çerçi’nin ilk durağı Saruhanlı oldu. Ziyaretlerinde Belediye Başkanı Çerçi’ye Güreş Komitesi Başkanı Necip Denktaş ve AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz eşlik etti. İlk olarak Saruhanlı Kaymakamı İsmail Alsancak’la bir araya gelen Dr. Mehmet Çerçi, güreş geleneği olan kırmızı dipli mumu takdim ederek, Kaymakam Alsancak’ı bu yıl 3.sünü düzenleyecekleri festivale davet etti. Daha sonra Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve yönetiminin de konuğu oldu. Başkan Çerçi, ata sporlarımızdan biri olan yağlı güreşe olan ilginin artmasını hedeflediklerini aktardı, partilileri de festivalde görmekten mutluluk duyacaklarını dile getirdi. BAŞKANVEKİLİ GÜZGÜLÜ’YE ZİYARET Manisa Büyükşehir Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile de bir araya gelen Belediye Başkanı Çerçi, Güzgülü’ye kırmızı dipli mum vererek yağlı güreş festivaline davet etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz