Kentsel Tasarım Müdürlüğü
Vacide ELMALI
1971 Manisa doğumludur.İlk orta ve lise öğrenimini Manisa'da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mimarlık bölümünden 1992 yılında mezun oldu.Mezun olduktan sonra İstanbul da Oral Vural mimarlık bürosunda 1.5 yıl mimari proje uygulamalarında çalıştı.13-12-1993 yılında Manisa Belediyesinde göreve başladı. Manisa’nin Büyükşehir olmasıyla birlikte 1 Nisan 2014 tarihinde Yunusemre Belediyesin’nde Mimar olarak göreve başladı. Belediye bünyesinde gerçekleştirilen projelerin tasarım ve uygulamasında yer aldı. Evli ve 2 çocuk annesidir.
HABERLER


 • Kentsel Dönüşümle Okullar da Yenilenecek

  Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesiyle birlikte proje alanı içerisinde yer alan okulları da yenileyecek. Projeye ilişkin süreç hızla ilerlerken; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte toplantı yapılarak okulların proje alanındaki yerleri hakkında bilgi verildi. Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde kentsel dönüşüm yapmaya hazırlanan Yunusemre Belediyesi, dönüşümün yapılacağı Laleli ve Mesir mahallelerinde bulunan tüm okulların müdürlerine kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül ve Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı tarafından Belediye Meclis Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıya Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şentürk, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çengel ile Laleli ve Mesir mahallelerinde bulunan tüm okulların müdürleri katıldı. Kentsel dönüşümle birlikte okulların da yenileneceğini kaydeden Başkan Yardımcısı Mercül, projenin şu anda hangi aşamada olduğuna ilişkin bilgi verdi. Yapılacak projeyle bölgenin ihtiyacına cevap verecek okulların inşa edileceğini dile getiren Mercül, şu anda sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirtti. 

  DEVAMINI OKU
 • Cumhuriyet Demir Yolu Üst Geçidi Yenileniyor

  Yunusemre Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşların talebi doğrultusunda demir yolu üst geçidini yeniliyor. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi’nde kullanılırken sallanan, merdivenlerinin dik olması nedeniyle tehlikeli ve kullanışsız olan demir yolu üst geçidini revize ediyor. Çalışmayı yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmayı kısa sürede tamamlamayı planladıklarını söyledi. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet mahallemizde bulunan mevcut üst geçit, vatandaşlar tarafından kullanılırken sallanıyor ve merdivenlerin dik olması sebebiyle tehlikeli oluyordu. Bu konuda vatandaşlarımızdan şikayetler alıyorduk. Yapılan yenileme ile dar merdivenler sökülerek yaya rampasına çevrildi. Yaya rampası yaşlı, hasta, engelli ve bebek arabalı bayanlar çok rahat kullanacağı şekilde dizayn edildi.” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Mutlu Mahallesinin Sıkıntısını Yunusemre Çözecek

  Doğalgaz, altyapı çalışmaları dolayısıyla sıkıntılı günler geçiren Mutlu Mahallesi sakinleri, yaşadıkları zorlukları Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye anlattı. Sokak sakinlerine güvence veren Başkan Çerçi, “Kentsel dönüşüm ile ilgili planlar yeni onaylandı. Yol çalışmasına 3 Eylül Pazartesi günü başlayacağız. Vatandaşımızı mağdur etmeden gerekeni yapacağız” dedi.  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mutlu Mahallesi 3713 Sokak sakinleri ile bir araya geldi. Yol ve doğalgaz altyapı çalışmaları dolayısıyla sıkıntı yaşayan mahalle sakinlerini dinleyen Belediye Başkanı Çerçi, sorunların çözümü için uzun süredir hummalı bir çalışma yürüttüklerini aktardı. Çarpık yapılaşan mahallenin en büyük sıkıntısının imar sorunu olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Çerçi, göreve gelir gelmez bununla ilgili çalışma başlattıklarını, çok kısa bir süre önce imar planlarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını kaydetti. Ziyaret öncesi mahalle sakinlerine Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ve Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, mahalleyi de kapsayan kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi. BAŞKAN ÇERÇİ MAHALLE SAKİNLERİNİ DİNLEDİ Belediye olarak vatandaşın mağduriyetini gidermek için gereken talimatı verdiğini anlatan Başkan Çerçi, “Mahallede 4 yıldır Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili çalışıyoruz. Bu zamana kadar imar planı tamamlanmadığından yol yapımını Eylül programına almıştık ve bunu sizlerle paylaşmıştık. Kentsel Dönüşüm ile ilgili plan yeni bitti.  Kentsel Tasarım projelerini de kesinleştirmemizin akabinde bölgedeki hak sahipleri ile sözleşme yapacağız. Proje tamamlandığında mahallemiz de güzel bir görünüme kavuşacak, vatandaşımızın mağduriyeti ortadan kalkacak. Bir yandan TOKİ, diğer yandan kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mahallemizde hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden gerekli çalışmaları yapmak için ilgili müdürlüklerimize talimatı verdik. Önümüzdeki Pazartesi sabahtan orada gerekli çalışmalarımıza başlayacağız” dedi. MAHALLE SAKİNLERİNDEN YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR Mutlu Mahallesi sakinleri adına konuşan Erkan Erdemir ise toplantının ardından yaptığı açıklamada “Mutlu Mahallesi sakinleri olarak doğalgaz, yol, altyapı anlamında bazı sorunlarımız vardı. Bunu dile getirmek amacıyla belediyemize geldik. Yunusemre Belediyesinde başkanımızdan başkan yardımcılarımıza kadar samimi ve sıcakkanlı karşılandık. Haftaya mahallemizde çalışmalara başlanacağına dair söz aldık. Başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve Yunusemre Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.   

  DEVAMINI OKU
 • Yaylaköy Palyatif Bakım Merkezi İçin Çalışmalar Sürüyor

  Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı Yaylaköy Mahallesi’nde Palyatif Bakım Merkezi için çalışmalarını hızlandırdı. Projenin hayata geçirileceği alanda incelemelerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, içerisinde suit odaları, etkinlik alanlarını, hobi bahçeleri ve pek çok hizmetin yer alacağı proje için yoğun bir mesai harcadıklarını söyledi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kısa süre içerisinde ihaleye çıkarılması planlanan Yaylaköy Palyatif Merkezi’nin hayata geçirileceği alanda incelemelerde bulundu. Başkan Çerçi’ye, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Mustafa Irmak, Meclis Üyesi Mustafa Gürler, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ve teknik personel eşlik etti. Başkan Çerçi, burada yaptığı açıklamada projenin kısa bir süre içerisinde ihaleye çıkarılmasının planlandığını dile getirdi. Belediye Başkanı Çerçi açıklamasında, “Bu bu alanı 4 - 5 bloktan oluşan Huzur Evi Kompleksi yapmayı düşünüyoruz. Belki bir sağlık ile ilgili bir merkezi de yanına ilave ederek, yaklaşık 130 yaşlımızın barınabileceği, bahçesi, ormanlık alanı, hobi alanlarıyla birlikte güzel bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu alan Yuntdağımıza farklı bir hava getirecek. Projemizin ihalesini kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi. Yaylaköy Muhtarı Erdoğan Turak da projeyi mahallelerine kazandıran Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Başkanımızın güzel projelerinden biri mahallemizde yer alacak. Başka belediye başkanımı olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.  PROJE HAKKINDA Yaylaköy Palyetif Bakım Merkezi projesinin içerisinde 108 suit oda, kafeterya, etkinlik salonu, yemek alanları, hobi bahçeleri, mescit, lobi ayrıca ağır durumda olan yaşlılar için ek hizmet binası yer alıyor. 

  DEVAMINI OKU
 • Mesir Tabiat Parkı 2. Etabında Çalışmalar İlerliyor

  Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandıracağı güzel projelerden birisi olan Mesir Tabiat Parkı 2. etap projesinde çalışmalar hızlandırıldı. Yunusemre Belediyesi, doğaseverlerin en gözde mekanlarından Mesir Tabiat Parkı’nın 2. etap projesinde çalışmalara devam ediyor. Bölgede yürütülen çalışmaları AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz ile birlikte inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 150 dönüm üzerinde uygulanan projenin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini kaydeden Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlçemize söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçiriyoruz. Mesir Tabiat Parkı 2. etabında çalışmalarımız sürüyor. Yaklaşık 150 dönüm arazi üzerinde yapılan olan projede sanat atölyesi, müze, misafirhane ve sosyal tesis, otopark, mesire alanları ve yapay şelale bulunuyor. Projemiz sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Tamamlandığında alan Manisalılara hitap edecek çok güzel bir yer olacak” dedi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz