Fen İşleri Müdürlüğü
Fuat Balcı
01.07.1965 tarihinde Manisa İli Soma İlçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Soma’da Lise öğrenimini Akhisar Endüstri Meslek Lisesi’nde devam ettikten sonra Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Ziraat Mühendisi unvanı ile tamamladı.1992 Yılında Soma Belediyesi’nde çalışmaya başlamış ve 2015 yılına denk Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmıştır.2015-2016 yılları arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapmıştır.Evli 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Yunusemre’den 13 Kırsal Mahalleye Düğün Salonu Ve Sosyal Tesis

  Yunusemre Belediyesi, 13 kırsal mahalleye düğün salonu ve sosyal tesis kazandırdı. Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı’nda hayata geçirdiği projelerle bölgenin gelişmesini, kalkınmasını sağlıyor. Kırsal kalkınma projelerinin yanı sıra bölgede sosyal projelere önem veren Yunusemre Belediyesi, 13 mahalleye düğün salonu ve sosyal tesis kazandırdı. 63 mahallenin yer aldığı Yuntdağı’nda mahallelerin ihtiyaçlarına göre projeler ürettiklerini aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu projelere yenilerini ekleyeceklerini dile getirdi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Mahallelerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak projeler üretiyor, bu anlamda vatandaşımızın görüşünü de önemsiyoruz. 63 Mahallemizin yer aldığı Yuntdağı’nda vatandaşımızın en büyük taleplerinden biri düğün salonu ve sosyal tesisti. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Davutlar, Dazyurt, Düzlen, Otmanlar, Uzunlar, Recepli, Sarma, Sarıahmetli, Seyitli, Şamar, Karakılınçlı, Çamlıca ve Osmancalı mahallelerimize düğün salonu ve sosyal tesis kazandırdık. Maldan Mahallemizde de sosyal tesisimizin temelini attık. Kısa bir süre içerisinde de tamamlamayı hedefliyoruz”

  DEVAMINI OKU
 • Müslih Hizmete Yunusemre İle Kavuştu

  Yunusemre Belediyesi, merkeze en uzak olan Yuntdağı mahallelerinden Müslih’e yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazandı. Mahalleye yeni muhtarlık binası, cami, futbol sahası kazandıran ekipler ayrıca arazi yolu ve kilitli parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yunusemre Belediyesi, Müslih Mahallesi’nde birçok yatırım yaparak sorunları giderdi. Mahalleye yeni muhtarlık binası, cami, futbol sahası yapan belediye ekipleri, üreticilerin tarla ve bahçelerine rahatlıkla ulaşması için arazi yolu açtı, ihtiyaç olan sokaklara kilitli parke taşı döşedi. Mahallede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yunusemre Belediyesi, mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerini sürdürüyor. Merkeze en uzak mahallelerimizden Müslih’de vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak çalışmalar yaptık. Mahalleye bugüne kadar cami, futbol sahası,  muhtarlık binası kazandırdık. İhtiyaç olan cadde ve sokaklara 3 bin 675 m² kilitli parke taşı döşeme çalışması yaptık. Üreticimizin tarla ve mahallesine ulaşımını rahat bir şekilde sağlaması için 6 km arazi yolu açtık, mevcut yolları stabilize ettik. Mahalledeki parkı düzenleyerek oyun grubunu yeniledik.”

  DEVAMINI OKU
 • Başkan Çerçi Cumhuriyet’te Çalışmaları İnceledi

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Cumhuriyet Mahallesi’nde belediye tarafından yürütülen projeleri inceledi. Bugüne kadar mahallede 28 bin 545 metrekare kilitli parke taşı çalışması yaptıklarını belirten Başkan Çerçi, hizmet odaklı belediyecilik anlayışını benimsediklerini söyledi. Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu kez Cumhuriyet Mahallesi’ndeydi. Belediyenin yürüttüğü çalışmaları inceleyen Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz eşlik etti. Vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Çerçi, taleplerini dinledi. İlçenin en hızlı yapılaşan mahallelerinden biri olan Cumhuriyet’te hummalı bir çalışma yürüttüklerini bunları yaparken vatandaşların görüşünü de dikkate aldıklarını kaydeden Başkan Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mahallemiz ilçemizin nüfusu hızla artan mahallelerinden biri. Vatandaşlarımızın bizden en büyük taleplerinden biri kültür ve taziye evini uzun zaman önce hizmete açtık. Aile Sağlığı Merkezi ve üst geçidimizi de tamamlıyoruz. Mahallemizde bozulan cadde ve sokaklarımıza 28 bin 545 metrekare parke taşı döşedik. İhtiyaç olan cadde ve sokaklarımızda aydınlatma çalışması yaptık” diye konuştu. 

  DEVAMINI OKU
 • Büyüksümbüller Yunusemre İle Gelişiyor

  Yunusemre Belediyesi, Büyüksümbüller Mahallesi’ne yaptığı hizmetlerle mahalledeki sorunları giderdi. Merkez mahallelerde birçok yatırımı hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, kırsal mahallelerde de yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor. 63 mahallenin yer aldığı Yuntdağı’nda kırsal kalkınma projeleri üreten Yunusemre Belediyesi, Büyüksümbüller Mahallesi’nde yaptığı çalışmalarla da mahallelinin takdirini kazanıyor. Mahallede meydanı başta olmak olan ihtiyaç olan yollarda kilitli parke taşı çalışması yapan Yunusemre Belediyesi, üreticilerin tarla ve bağlarına rahatlıkla ulaşması için ova yollarını düzenledi. Belediye ekipleri, mahallenin muhtarlık ve imam evini de onardı. 

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre Çamlıca’ya Düğün Salonu Yapıyor

  Yunusemre Belediyesi Çamlıca Mahallesi’ne düğün salonu ve park kazandırıyor. Yunusemre Belediyesi, kırsal mahallelerde vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmıyor. Çamlıca Mahallesi’ne yeni bir düğün salonu kazandıran Yunusemre Belediyesi, düğün salonunun yanına da çocuklar için oyun parkı yapıyor.   Çalışmalarda sona yaklaşıldığını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Gerek merkez mahallelerimiz gerekse kırsal mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre projeler üretiyoruz. Çamlıca Mahallesi sakinlerimizin düğün salonu talebine kayıtsız kalmadık. Düğün salonumuzun yanına da çocuklarımız için oyun parkı kurdu. Çalışmada sona yaklaşıyoruz. Kısa bir süre içerisinde de vatandaşımızın hizmetine kazandıracağız.” 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz