Fen İşleri Müdürlüğü
Fuat Balcı
01.07.1965 tarihinde Manisa İli Soma İlçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Soma’da Lise öğrenimini Akhisar Endüstri Meslek Lisesi’nde devam ettikten sonra Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Ziraat Mühendisi unvanı ile tamamladı.1992 Yılında Soma Belediyesi’nde çalışmaya başlamış ve 2015 yılına denk Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmıştır.2015-2016 yılları arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapmıştır.Evli 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Güzelyurt Pazar Yerinde Çalışmalar Sürüyor

  Türkiye’nin en güzel ve modern kapalı pazar yerlerinden birisini Manisa’da hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, Güzelyurt Pazar Yeri’nde çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin örnek projelerinden birini daha hayata geçiren Manisa’ya modern ve kapalı Pazar yeri kazandırıyor. Yapımına devam edilen projede hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yeni yılda tamamlanması öngörülen projenin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mayıs ayında Güzelyurt’ta temelini attığımız projemizde hummalı bir çalışma yürütülüyor. 2019 yılının ilk aylarında pazar yerimizi hizmete açmayı planlıyoruz. Kapalı ve açık otoparkın yer aldığı pazar yerinde; yaklaşık 500 esnafın satış yapabileceği, mescid, tuvaletler, bebek bakım ve dinlenme odaları, kafeteryaları, işyerleri, gençlik merkezi ve konferans salonları buluyor”  dedi.

  DEVAMINI OKU
 • Durasıllı'da 10 Km’lik Yol Çalışması

  Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Durasıllı Mahallesi’ne yaklaşık 10 km’lik yol düzenleme çalışması gerçekleştiriyor.  Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Durasıllı Mahallesi’nde üreticilerin bağ ve bahçelerine ulaşımının rahat ve kolay bir şekilde sağlanması amacıyla mahallede ova yollarını düzenliyor. Yapılan çalışmayla büyük bir sıkıntının daha ortadan kalktığını belirten Durasıllı Mahallesi Muhtarı Süleyman Yıldız, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yollarımız çok bozuktu, araçla girmek mümkün değildi. Şimdi yapılarak üreticimize büyük bir kolaylık sağlandı. Belediyemizin çalışmalarından çok memnunuz. Başta Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi olmak üzere bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Biyolojik Gölet Projesinde Sona Yaklaşılıyor

  Yunusemre Belediyesi Ortaköy Biyolojik Gölet Projesi’yle Yuntdağı’na güzel bir alan kazandırıyor. Sona yaklaşılan projede çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılıyor. Yuntdağı’nda vatandaşların aileleriyle güzel vakit geçirebileceği Ortaköy Biyolojik Gölet Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Doğayla iç içe yemyeşil bir mekan olacak projede sona yaklaşılırken; bölgede çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılıyor. Projeyi çok kısa bir süre içerisinde tamamlayacaklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yuntdağı’nın çehresini değiştirecek projelerden biri olan Ortaköy Biyolojik Gölet Projesi’nde çalışmalarımızı tamamlama aşamasına geldik. Şu anda bölgede ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmalarımız ile alan güzel bir görünüme kavuşacak” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Gülbahçe Ve Üçpınar Ova Yolları Düzenleniyor

  Yunusemre Belediyesi, ilçede yol yapım ve ova yollarının düzenleme çalışmalarına Üçpınar ve Gülbahçe Mahallesi ile devam etti.   Yunusemre Belediyesi, Üçpınar ve Gülbahçe mahallelerinde ova yollarını düzenledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki mahallede üreticilerin bağ ve bahçelerine daha rahat ulaşmalarını sağlamak için bölgede hummalı bir çalışma yürütüyor. Yunusemre Belediyesi'nin çalışmalarıyla mahallelerinin güzel bir görünüme kavuştuğunu kaydeden Gülbahçe Muhtarı  Mustafa Atalan, konuyla ilgili açıklamada “Yıllardan beri atıl durumda olan alanda belediye ekiplerimiz yol çalışması gerçekleştirdi. Ova yollarımız da kötü durumdaydı. Belediyemizin ova yollarımızı da düzenledi. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi başta olmak üzere bu güzel çalışmalarda emeği olan herkese  teşekkür ederiz.” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Uzunlar Halkı Düğün Salonuna Kavuşuyor

  Yunusemre Belediyesi, Uzunlar Mahallesi’nde bulunan Düğün Salonu ve Sosyal Tesislerini hizmete açıyor. İlçenin en uzak mahallelerinden olan Uzunlar Mahallesi de yapılan çalışmalar ile düğün salonuna kavuşuyor. Kırsal mahallelerde vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, ilçenin en uzak mahallelerinden Uzunlar’a Düğün Salonu ve Sosyal Tesis yapıyor. İlçede her kesimden insanın hizmetine koşan Yunusemre Belediyesi, Uzunlar Mahallesi’ni de Düğün Salonu’na kavuşturdu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Uzunlar’ı 255 m² düğün salonuna kavuşturduklarını belirterek, “Belediye olarak merkez mahallelerimizde olduğu gibi kırsal mahallelerimizde de gerekli tüm çalışmalarda bulunuyoruz. Uzunlar Mahallemizi de 255 m²’lik Düğün Salonu’na kavuşturduk. İhtiyaç dâhilinde diğer tüm mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Uzunlar Muhtarı Sezai Aybet ise yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz