Fen İşleri Müdürlüğü
Fuat Balcı
01.07.1965 tarihinde Manisa İli Soma İlçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Soma’da Lise öğrenimini Akhisar Endüstri Meslek Lisesi’nde devam ettikten sonra Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Ziraat Mühendisi unvanı ile tamamladı.1992 Yılında Soma Belediyesi’nde çalışmaya başlamış ve 2015 yılına denk Park ve Bahçeler Müdürü olarak görev yapmıştır.2015-2016 yılları arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapmıştır.Evli 2 çocuk babasıdır.
HABERLER


 • Spil’de Sıkıntılar Yunusemre İle Aşılıyor

  Mahallelerin ihtiyaçlarına göre projeler üreten Yunusemre Belediyesi, Spil Mahallesi’ne yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazandı. Yunusemre Belediyesi, Spil Mahallesi’nde yaptığı çalışmalarla sıkıntıları ortadan kaldırdı. Mahalleye kültür ve taziye evi yapan Yunusemre Belediyesi, camisinin çevresini düzenledi, cadde ve sokaklarını aydınlattı. Ova yollarını açan belediye ekipleri, üreticilere fidan desteğinde bulundu. Mahallede yapılan çalışmalarla birçok sorunun çözümlendiğini anlatan Mahalle Muhtarı Şakir Kaya, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti.  Kaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Daha önce taziyelerimizi kurduğumuz çadırlarda yapıyorduk. Ama çadırımız yeterli olmuyordu. Başkanımız ile bu konuyu görüştüğümüzde taziye evi yapalım diye öneride bulundu. Biz de yerimizi bildirdik. Buraya çok güzel bir kültür ve taziye evi kazandırdık. Ayrıca camimizin çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. Mahallemize çok güzel bir park kazandırıldı. Muhtarlık binamız yenilendi. Işıklandırma ve aydınlatma çalışması yapıldı. Mehmet Çerçi denilince akla hizmet geliyor. Yapılan hizmetlerden memnunuz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • Mareşal Fevzi Çakmak Kültür Ve Taziye Evi Tamamlanıyor

  Anadolu’nun taziye geleneğini Manisa’da yaşatan Yunusemre Belediyesi, ilçede 7.sini Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’ne yaptığı kültür ve taziye evini tamamlıyor. Yunusemre Belediyesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde tamamlama aşamasına geldiği ve içerisinde pek çok donatının yer alacağı Kültür ve Taziye Evi’ni önümüzdeki günlerde hizmete açmaya hazırlanıyor. Projede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kültür ve taziye evlerinin en güzel örneklerinden birini Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’ne yaptıklarını kaydeden Başkan Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mareşal Fevzi Çakmak Mahallemizde vatandaşlarımızın en büyük taleplerinden biri olan kültür ve taziye evi projemizi tamamlama aşamasına geldik. Kapsamlı bir proje. Çok kısa bir süre içerisinde de açılışını yapacağız.”   PROJE HAKKINDA Yaklaşık bin metrekare alan üzerine iki katlı olarak inşa edilen proje içerisinde; taziye salonu, mescit, bayanlara yönelik kursların verileceği derslikler, çocuk oyun alanı ve oturma salonları bulunuyor.

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Muradiye’de Yol Çalışması

  Yunusemre Belediyesi, Muradiye Mahallesi’nde yağmur dolayısıyla bozulan yolları düzenledi. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Muradiye’de yağmurdan dolayı bozulan yollarda düzenleme çalışması gerçekleştirdi. Olumsuz hava koşulları dolayısıyla oluşan sıkıntıları ortadan kaldırmak için yoğun mesai harcadıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,  konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Aşırı yağışlar dolayısıyla yol ve kaldırımlarda meydana gelen hasarı ekiplerimiz hızlı bir şekilde onarıyor. Bu anlamda Muradiye Mahallemizde hummalı bir çalışma yürütülüyor” dedi. 

  DEVAMINI OKU
 • Atatürk Mahallesi Yunusemre’den Memnun

  Yunusemre Belediyesi Atatürk Mahallesi’nde yaptığı çalışmalarla vatandaşın takdirini kazandı. Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu, Yunusemre Belediyesi ile mahallelerindeki sıkıntıların ortadan kaldırıldığını söyledi. Atatürk Mahallesi’nde yaptığı çalışmalarla birçok sorunu ortadan kaldıran, mahallenin ihtiyaçlarına göre projeler üreten Yunusemre Belediyesi, bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor. Vatandaşlar hizmetlerden memnun kalırken; Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti. Mahalleye birçok hizmetin kazandırıldığını belirten Muhtar Aydoğan, bu hizmetlerin yeni dönemde de artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Aydoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Mehmet Çerçi dediğimiz zaman hizmet aklımıza geliyor. Bugüne kadar Başkanımızdan ne talep ettiysek gücünün yettiği ölçüde hepsini yerine getirdi. Kültür ve Taziye Evi, Muhtarlık Binası, kilitli parke taşı döşemeden, arazi yollarımızın yapımına kadar birçok hizmeti mahallemize kazandırdı. Çamlık Projesiyle bölgemiz güzel bir sosyal donatı alanına sahip oldu. Yine mahallemizde ihtiyaç sahiplerine de ulaşarak gönülleri kazandı. Hizmetlerden memnunuz, yeni dönemde bunların artarak devam edeceğine inanıyorum. Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi ve ekibine çok teşekkür ederim” diye konuştu.  

  DEVAMINI OKU
 • Yunusemre’den Karaveliler’e Büyük Hizmet

  Yunusemre Belediyesi, Karaveliler Mahallesi’ne yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazandı. Mahallede yaklaşık 4 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi yapan Yunusemre Belediyesi 15 kilometre arazi yolu açtı, üreticilere fidan desteğinde bulundu. Yunusemre Belediyesi Karaveliler’de yaptığı hizmetlerle mahalleye birçok güzel hizmet kazandırdı.  Belediye Karaveliler’e 3 bin 973 m² kilitli parke taşı döşeme çalışmasının yanı sıra 15 km’lik arazi yolu açtı, gençlerin vaktini değerlendirdiği odanın bakım ve onarımını yaptı. Mahalleye futbol sahası kazandıran belediye ekipleri üreticilere fidan desteğinde bulundu. Mahalle sakinleri mahalleye güzel hizmetler kazandıran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve ekibine teşekkür etti. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz