Yunusemreli Sporculardan Muhteşem Gösteri

Manisa’da düzenlenen Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri programında muhteşem bir gösteri sunarak izleyenleri kendilerine hayran bırakan Yunusemre Belediyespor  wushu kungfu sporcuları, performansıyla da hayranlık uyandırdı. 

Avrupa Spor Haftası kapsamında Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri etkinliği düzenlendi. Etkinlik öncesi ateşleri ölçülerek alana giren sporcular, maske takıp sosyal mesafe kuralına dikkat ederek spor yaptı. Yunusemre Belediyesporlu wushu-kungfu sporcuları da programda muhteşem bir gösteri sunarak izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Gösteriyi protokol üyeleri ile birlikte izleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi program sonunda sporcularla buluştu, onları tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdi. 

SPOR VE SPORCUYU DESTEKLEYEN BELEDİYE 

Sporun sağlık için hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak 7’den 70’e herkesi spora teşvik etmek için çalıştıklarını söyledi. Bu çalışmalar kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle 10 okul bahçesinde spor alanı oluşturduklarını, Muradiye, Karaali ve Evrenos Mahallerinde spor tesisleri kurduklarını, kırsal mahallelerde spor sahası kurduklarını, ilçenin çeşitli noktalarına spor ekipmanı konuşlandırdıklarını, amatör spor kulüplerine destek verirken; Yunusemre Belediyespor bünyesinde 16 branşta yaklaşık 2 bin lisanslı sporcu yetiştirdiklerini söyledi.

 

Soru ve Görüşleriniz