06.03.2017
Yunusemreli Kursiyerler Aile İçi İletişimi Öğrendi

Yunusemre Belediyesi hanım lokallerinde hem sosyalleşmek hem de ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen bayanlara yönelik düzenlenen etkinliklere bir yenisi eklendi. Yeni Mahalle Meslek Edindirme ve Hanımlar Lokali’nde kurs gören bayanlara yönelik ‘Aile İçi İletişim’ semineri verildi. Siyaset Bilimci ve İletişim Uzmanı Ozan Erdem tarafından gerçekleştirilen seminerler diğer lokallerle devam edecek.

Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren hanım lokallerinde kursiyerlere ‘Aile İçi İletişim Semineri’ verildi. Üç gün boyunca devam edecek seminerler her gün iki ayrı lokalde yapılacak. Seminerlerin ilki Yeni Mahalle Meslek Edindirme ve Hanımlar Lokali’nde gerçekleştirilirken; Siyaset Bilimci ve İletişim Uzmanı Ozan Erdem, Yunusemreli bayanlara aile içi etkin iletişimi anlattı. Semineri dinleyenler arasında Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur da vardı. Kişisel gelişimin önemine dikkat çeken Uygur, bu tür etkinlikleri önemsediklerini söyledi.

SEMİMERLERİN DEVAMI GELECEK

Uygur konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Lokalimize karşı gösterdiğiniz ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, özellikle hanım lokallerimize çok büyük önem  veriyor. Onun da selamlarını iletmek istiyorum. Konusunda deneyimli bir arkadaşımız olan  Ozan Erdem’den rica da bulunarak, çok değerli bayanlarımıza, en temel kavramımız olan ailelerimizin çocuklarımızın yetiştirilmesinde topluma kazandırılması konusunda bilinçlendirilmesi için seminerler vermesini istedik.  Sizler de yoğun bir katılım göstererek, ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızı ortaya koymuş oldunuz. Sizlerin bu enerjisini gördükçe bizler de hizmet noktasında kabımıza sığamıyoruz. Daha güzel çalışmalar yapmak istiyoruz. İyi ki varsınız. Bu anlamda da sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘TOPLUM OLARAK İYİ TOHUMLAR ATMAK ZORUNDAYIZ’

Şule Uygur’un konuşmasının ardından söz alan Ozan Erdem ise gelecek nesillerin yetişmesinde ailenin ve yetiştirilme tarzının önemine vurgu yaptı. Erdem konuşmasında,  “2017’nin başlangıcında Ailede liderlikten bahsediyoruz. Bereketli, hayırlı ve sonuçları güzel aileler kurmamıza, bir tohum atmamıza vesile olur. Biz bu tohumu atmaya nacizane dilimizle yapmaya çalışıyoruz. Ama bu tohumu yeşertecek olan Allahın izniyle sizlersiniz. Bunu akıl teliyle ve yürek teliyle büyütecek olan sizlersiniz. Bizim görevimiz bu. Sizlerin görevi de o güçlü aileleri kurmak ve toplum olarak bereketli hayırlı nesiller yetiştirmek. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Yunusemre Belediye Başkanımıza ve tüm personeline çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

‘İYİ Kİ BAŞKAN ÇERÇİ VAR’

Gerçekleştirilen Aile İçi İletişim Semineri’ne katılan kursiyerler, bu tür organizasyonların kendileri için de çok faydalı olduğunu dile getirerek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Kursiyerler duygularını şu sözlerle aktardı: “Gerçekten bayanlar olarak bizlerin bilgilendirilmesi noktasında bir çok güzel faaliyetler yapılıyor. Bu durumdan çok memnunuz. Ayrıca lokal bünyesindeki kurslara da katılarak, daha aktif bir gün geçiyoruz. Bu gibi faydalı etkinliklere elimizden geldiği kadar katılmaya çalışıyoruz. Bu seminer de bizler için çok faydalı oldu. İyi ki Mehmet Başkanımız var. Bu kursları açtı, bu tür seminerlere vesile oldu. Onun sayesinde bizler de bilgileniyoruz. Allah razı olsun ondan Belediye Başkanımızdan. Devletimize milletimize zeval vermesin” 

Soru ve Görüşleriniz