Yunusemreli Kitapseverler ‘Simmüz’ü Tartıştı

Kitap okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla çalışmalarına hız veren Yunusemre Kent Konseyi, bu ayki etkinliğinde Murat Gökyıldız’ın Simmüz isimli romanını ele aldı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi de katıldı.

Düzenlediği sosyal projeler ile vatandaşların hayatına dokunan Yunusemre Kent Konseyi, okuma seferberlikleri ile toplumun okuma alışkanlığı kazanmasını hedefliyor. Düzenli olarak her ay bir yazarın kitabını masaya yatıran konseyin bu haftaki kitabı Manisalı Yazar Murat Gökyıldız’ın kaleme aldığı ‘Simmüz’ adlı eseriydi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Şık, Yazar Murat Gökyıldız ve çok sayıda kitap sever katıldı. Kitap okuma etkinliğinde konuşan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, okumanın zihnimizi geliştirdiğine vurgu yaparak, “Kitap okuma etkinliklerinde yazarımızı ağırlayarak onun kitap yazma sürecini, kitabında nelere önem verdiğini, aktarım dilini ve kitabın hikayesini öğreniyoruz. Yazarlarımız ile okuyucularımızı bir araya getirerek interaktif bir süreç oluşturuyoruz. Toplumumuzun ve ülkemizin kalkınmasına katkı sunmak için bilgili ve okuyan bir toplum olmamız gerekiyor. Biz de bunun için bu etkinlikleri düzenleme kararı aldık. Bu etkinliklerin düzenlenmesinde bize verdiği katkılar için Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’ye şükranlarımı sunuyorum. Bizi hiçbir zaman geri çevirmedi” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte katılımcılara seslenen Başkan Çerçi ise belediye olarak vatandaşın hayatına dokunan projelere öncelik verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Bizim için vatandaşımızın hayatına dokunan projeler her daim önemlidir. Yunusemre Kent Konseyimizi de burada tebrik ediyorum. Yapmış oldukları projeler ile de vatandaşımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara önem veriyorlar” diye konuştu. Konuşmaların ardından kitabın yazarı Murat Gökyıldız Simmüz isimli kitabı hakkında bilgi verdi.

Soru ve Görüşleriniz