Yunusemre Meclisinden Birlik Mesajı

Yunusemre Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında gündem Zeytin Dalı Operasyonu’ydu. Türk askerinin Suriye’de barışı tesis etmek amacıyla başlattığı operasyona milletçe destek verdiklerinin altını çizen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Millet bu çelik iradenin arkasında dimdik duruyor” dedi.

Yunusemre Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. 16 maddenin görüşüldüğü toplantı öncesi gündemi değerlendiren Başkan Çerçi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Türkiye'nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nda Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diledi. MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve CHP Grup Başkanvekili Erdinç Yavaşlı da operasyona destek verirken; operasyonda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet; gazilerimize de başsağlığı diledi.

“MİLLETİMİZ BU ÇELİK İRADENİN ARKASINDA”

Belediye Başkanı Çerçi, “Terör örgütlerinin sınırlarımıza tehdit ve tacizleri neticesinde devletimizde bu bölgeye bir operasyon yapma kanaati oluştu. Muhalefet partilerinden de bu süreci destekleyeceklerine dair açıklamalar geldi. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti’ni tehdit eden her türlü şer güçlere karşı koyabilecek, mücadele edebilecek güce haizdir. Devlet olarak kimsenin toprağında gözümüz yok. Ancak bize karşı yapılacak komplolara, her türlü terör faaliyetlerine karşı koyacak çelik bir irademiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutanlığında Türk Ordusu Afrin’de bir operasyon başlattı. Operasyonda bine yakın terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken; yüzlerce odak noktası yok edildi. Maalesef ki şehit ve gazilerimiz de var. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta yakınları olmak üzere ülkemize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Millet olarak tarihte çok daha büyük badireler atlattık. Bunu da atlatırız. Yeter ki bizim birliğimiz, dirliğimiz, huzurumuz bozulmasın, devletimizin gücüne olan inancımız azalmasın. Milletimiz bu çelikten iradenin arkasında dimdik duruyor. Allah devletimize, ordumuza muzafferiyet nasip etsin” şeklinde konuştu. 

“İNANÇLA ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR ŞEY YOK”

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini aktaran MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de “Ülkemiz çok daha kötü günler gördü. Yok olmuş bir imparatorluğun yeşeren tohumlarından bu devlet kuruldu. Bugün de iman, inanç ve birlik ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Temennimiz en az zararla, kayıpla operasyonun tamamlanmasıdır. Allah birliğimizi bozmasın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ LANETLEDİ

CHP Grup Başkanvekili Erdinç Yavaşlı ise “Türkiye açısından güney sınırlarımızdaki komşumuz Suriye’nin toprak bütünlüğünün önemi ortaya çıkmıştır. Zor bir süreçten geçiyoruz. Tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Operasyonda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

YUNUSEMRELİ MUHTARLAR KIBRIS YOLCUSU

16 maddenin gündeme geldiği toplantıda ilçede belirlenen bir caddeye kardeş şehrimiz Sürmene’nin isminin verilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda alınan kararla Yunusemreli muhtarlar, soydaşlarımıza yapılan saldırılar sonrası başlatılan Kıbrıs Barış Harekatı’nın gerçekleştirildiği toprakları gezme imkanı bulacak. Mart ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek muhtarlara, harekatın gerçekleştirildiği noktalar gösterilecek. Kısa bir süre önce göreve gelen AK Parti İlçe Başkanı Fatih Katıöz de meclisi selamladı. İlçeye yapılacak projelere destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Katıöz, meclise çalışmalarında başarılar diledi. 

Soru ve Görüşleriniz