YUNUSEMRE KORAL AİLESİNİN YANINDA

Yunusemre Belediyesi, yakalandığı hastalık nedeniyle ayağını kaybeden Eşref Koral’a sahip çıktı. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koral’a ailesinin ihtiyaçlarını karşılayıp, elektrikli motosikletinin aküsünü yeniledi.

 

Yunusemre Belediyesi, Barbaros Mahallesi’nde eşi ve 3 çocuğu ile beraber yaşayan, yakalandığı periferik damar hastalığı sonucu bir ayağını kaybeden Eşref Koral’ın elektrikli aracın aküsünün yenilenmesi talebini yerine getirdi. Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Barbaros Muhtarı Siyami Alak ile beraber Eşref Koral ve ailesini ziyaret ederek elektrikli motosikletinin aküsünü yeniledi. Ekipler ayrıca Koral ailesinin ihtiyaçlarını karşıladı. Koral’la yakından ilgilenen Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Süzer burada yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları ile akü ihtiyacını karşıladık. Yunusemre Belediyesi olarak bu kardeşimizin olduğu gibi ilçemizde bulunan bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

Kendisinin talebini geri çevirmeyen Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden Eşref Koral ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “31 yaşındayım. 3 çocuğum var. Periferik damar hastasıyım. Hastalık nedeniyle bir ayağımı kaybettim. Diğer ayağımı da kaybetme riski var. Muhtarımız aracılığı ile Yunusemre Belediyemize ulaştım. En önemli ihtiyacım olan elektrikli akülü aracımın bakımı ve akülerinin yenilenmesini talep ettim. İsteğime duyarsız kalınmadı. Allah Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’den razı olsun” dedi. 

Soru ve Görüşleriniz