Yunusemre Hayvan Dostlarımızı Unutmuyor

Yunusemre Belediyesi, kışın zorlu hava koşullarından sokak hayvanlarının etkilenmemesi için ilçenin belirli noktalarına yuvalar konuşlandırırken; talep eden vatandaşlara kedi ve köpek evi dağıtıyor.

 

 ‘Onlar Bize Emanet’ sloganı ile çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi ekipleri, ilçenin belirli noktalarına kedi ve köpek evi konuşlandırıyor. Belediye, bu konuda talepte bulunan vatandaşlara da kendi şantiyesinde ürettiği kedi köpek evlerinden veriyor. Çalışmaya ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, bu konuda duyarlı davranan hayvanseverlere teşekkür ederek; “Ekiplerimiz ilçede bulunan sokak hayvanlarının soğuk havalardan olumsuz etkilenmemesi amacıyla çalışmalarda bulunuyor. Belediyemize kedi ve köpek evleri için başvuruda bulunan vatandaşlarımıza şantiyemizde ürettiğimiz kedi ve köpek evlerini dağıtıyoruz. Bu konuda talebi olan vatandaşlarımız 444 62 09 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da belediyemize gelerek bilgi sahibi olabilirler, taleplerini iletebilirler” diye konuştu.

 

ÇALIŞMALAR TAKDİR TOPLADI

 

Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür eden hayvanseverler ise şunları söyledi:

Hülya Pekmez: “Belediyenin sokak hayvanları ile ilgilendiğine yönelik haber almıştım. Belediyeyi aradım. Kendileri benim talebimi yerine getirdi. Çok memnun olduk. Allah Mehmet Çerçi Başkanımızdan razı olsun.”

Mehmet Emin Demirbaş: “Torunum belediyemizi arayıp sokak hayvanları ile ilgili talepte bulundu. Belediyemiz mahallemizdeki sokak hayvanlarının barınması için köpek evi yaptı. Duyarlılıklarından dolayı başta Başkanımız Mehmet Çerçi’ye olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Selda Yalçınkaya: “İki hafta öncesi kedi evi ile ilgili talepte bulunmuştum. Talebimizi yerine getirdikleri için Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederiz.” 

Soru ve Görüşleriniz