Yunusemre’den Şanlıurfa’ya Yardım Eli

Yunusemre Belediyesi, Fen Lisesi öğrencisi Başak Doğan’ın Güneydoğu’daki ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı yardım kampanyasına destek verdi. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar Şanlıurfa Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu’na gönderilecek.

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Başak Doğan ve okul yönetiminin başlattığı yardım projesine Yunusemre Belediyesi de destek verdi. Yunusemre Belediyesi, Okul yönetimi ve hayırseverlerin katkılarıyla toplanan yardımlar Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün önünde toplandı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi Müdürü Cihat Yurtseven ve öğrenciler toplanan yardımları Şanlıurfa’ya gönderdi.  Projenin öncüsü Başak Doğan toplanan yardımların birçok öğrenciyi sevindireceğini söyledi. Doğan burada yaptığı açıklamada, “Manisa tarım alanlarında verimli bir yer olduğu için yaz aylarında çok fazla tarım işçisi Manisa’ya geliyor. Ve bu gelenlerin arasında çocuklarda var. Biz onlara yardım etmek amacıyla ülkemizin bir ucundan bir ucuna yardım eli uzattık. Umarım ellerine ulaşır” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi Müdürü Cihat Gülseven de projeye katkıda bulunan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Okulumuzun 10. sınıf öğrencisi Başak Doğan sosyal sorumluluk projesi başlatmak istedi. Okul yönetimi olarak biz de destekledik. Hazırlanılan projemize Yunusemre Belediyesi de katkıda bulundu. Hediyeler, Şanlıurfa Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu’na gönderilmek üzere toplandı. Kutuların içerisinde kırtasiye malzemeleri, eğitim araç ve gereçleri, ayakkabı var. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

PROJEDE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLADI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise belediye olarak eğitime, öğrencilere imkanları ölçüsünde her zaman destek verdiklerini ifade etti. Duyarlı öğrencinin bu davranışını takdir ettiğini dile getiren Başkan Çerçi şöyle konuştu: “Lise öğrencimiz ve okulumuzun güzel projelerine bizler de belediye olarak katkı yaptık. Toplanan yardımlar Şanlıurfa’da bulunan öğrenci kardeşlerimize gönderilecek. Emeği geçenlere ve katkısı olanlara çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun” 

Soru ve Görüşleriniz