06.03.2017
Yunusemre’de Girişimcilik Kursları Başlıyor

Yunusemre Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB ortaklığıyla yaptığı girişimcilik kurslarına 2017 yılında da devam ediyor. Ekonomiye can vermek isteyen girişimcileri kursa katılmaya davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Yunusemre Belediyesi girişimcilik kurslarını 2017 yılında da sürdürüyor. İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenecek kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, 6-9 Şubat tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü’ne başvurularını yapabilecek. Başvurular sonucu 10 Şubat’taki mülakatla belirlenen 25 kursiyer, 14-17 Şubat tarihlerinde Belediye Meclis Salonu’nda verilecek olan kurslara katılacak.

168 GİRİŞİMCİ SERTİFİKASINI ALDI

Girişimci vatandaşları kurslara katılmaya davet eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 168 girişimci belediyemizin düzenlediği kurslarda sertifikalarını aldı. Bu kurslarımıza bir yenisini ekliyoruz. 14-17 Şubat tarihleri arasında 32 saatlik girişimcilik kursu düzenleyeceğiz. Eğitim alan girişimci adaylarımız kendi işletmelerini kurarlarsa KOSGEB yeni girişimci desteğine başvuru hakkını elde edebilecek. Vatandaşlarımıza yönelik girişimcilik kurslarımız devam edecek” diye konuştu. 

Soru ve Görüşleriniz