Yunusemre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çağrısına Duyarsız Kalmadı

Yunusemre Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine destek veriyor. TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan kursta çeşitli nedenlerle okuma imkanı bulamayan hanımlar okuma yazma öğreniyor. Kursiyerleri ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, okuma yazma kursunu belediyenin bünyesindeki tüm lokallerde açmayı planladıklarını dile getirdi.

Hanım lokalleri ile hanımların birçok kurstan faydalanmasını sağlayan Yunusemre Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında lokallerde çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenemeyen vatandaşlara kurslar düzenliyor. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi,  Topçu Asım Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali, Barbaros Meslek Edindirme Kurslar ve Hanımlar Lokali, Uncubozköy Meslek Edindirme Kursu ve Hanımlar Lokali ve Yeni Mahalle Meslek Edindirme Kursu ve Hanımlar Lokali’nde verilen kurslarda yaklaşık 100 kursiyerin okuma yazma öğrenmesine imkan tanıyor.

BAŞKAN ÇERÇİ KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ

TOKİ 2 Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, okuma yazma kursu eğitimi alan hanımlar ile bir araya geldi. Ziyarette Başkan Çerçi’ye AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel ve daire müdürleri eşlik etti. Amaçlarının ilçede okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Çerçi, geçtiğimiz yıl açılan kursu belediye bünyesindeki tüm lokallerde vermeyi planladıklarını söyledi.

TÜM LOKALLERDE OKUMA YAZMA KURSU AÇILACAK

Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hanımlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaları, kendilerini geliştirmeleri bizler için önemli. Bilindiği gibi  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okuma yazma seferberliği başlattı. Bizler de Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına duyarsız kalmadık. Geçen yıl başlattığımız okuma yazma kurslarımızı devam ettireceğiz ve Yunusemre Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımızın bu konuda ki çağrısına her türlü desteği vereceğiz. Hanım kardeşlerimizin kendilerini geliştirip daha ileriye taşımasını istiyoruz. En baştan beri okuma yazma kurslarında öncü olduk. Birçok lokalimizde okuma yazma kursu açtık. Bünyemizdeki tüm lokallerde  bu kursu düzenlemeyi planlıyoruz. Bu kurslarımız çok faydalı oluyor. Bireysel anlamda hanımlarımızın gelişmesine bu kurslarımız katkıda bulunuyor. Bizler hanım lokallerimizi tüm mahallelerimizde yaygınlaştıracağız” diye konuştu. Kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Çerçi’ye teşekkür eden kursiyerler ise, belediyenin bu hizmetinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. 

Soru ve Görüşleriniz