Yunusemre Belediyesi Vatandaşı Dinliyor

YUNUSEMRE BELEDİYESİ SOSYAL DOKU EKİBİ 30 BİN VATANDAŞA ULAŞTI

Yunusemre Belediyesi’nin çalışma ve hizmetlerini anlatmak, vatandaşların talep ve şikâyetlerini yerinde dinleyerek bunların en kısa sürede çözülmesini sağlamak için kurulan sosyal doku ekibi vatandaşları yerinde dinliyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gönül Belediyeciliği Seferberliği çağrısını 4 yıldır yerine getiren Yunusemre Belediyesi, Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurduğu Sosyal Doku ekibiyle vatandaşa ulaşıyor. Vatandaşların ayağına giderek talep ve sıkıntılarını dinlemek, bu talepleri ilgili birimlere ileterek en kısa sürede çözülmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, vatandaşlarını can kulağıyla dinliyor. Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten sosyal doku ekibi her gün ilçeyi karış karış geziyor. Sosyal doku ekibinin yaklaşık 30 bin vatandaşa ulaştığını aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hedeflerinin toplumsal fayda odaklı bir anlayışla vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren proje üretmek olduğunu aktardı. Sosyal doku ekibinin dönemsel değil; sürekli işleyen bir birim olduğuna vurgu yapan Başkan Çerçi, alınan talep ve şikâyetlerin anında ilgili birimlere iletildiğini ve birimlerde oluşturulan müdahale ekipleriyle çoğunlukla 1 gün bile geçmeden sorunların çözüldüğünü söyledi.

 

30 BİN VATANDAŞA ULAŞILDI

 

Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sosyal doku ekibimiz belediyemize gelemeyen ya da ulaşamayan vatandaşlarımızı ziyaret ederek alınan talep ve şikâyetleri veri tabanı üzerinden ilgili müdürlüklerimize aktarıyor. Aynı zamanda vatandaşlara belediyemizin gelecek yatırımları ve hizmetleri hakkında bilgi veriyor. Saha ekibimiz tarafından vatandaşlarla yapılan anketler sonucunda alınan bilgiler ile tüm mahallelerimizin kültürel, sosyoekonomik ve demografik özelliklerine de ulaşıyoruz. Saha ekibimiz mahalledeki anket işlemlerini tamamladıktan sonra raporlama ekibi tarafından anketlerin girişi belediyemiz altyapı otomasyon sistemine yükleniyor. Ekibimiz şu ana kadar 40 mahallede yaklaşık 30 bin vatandaşımıza ulaşarak onları dinledi. Talep ve sıkıntıları raporlanarak bir program oluştu. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımızın taleplerini dikkate alan yönetim anlayışıyla proje üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Soru ve Görüşleriniz