Yunusemre Belediyesi 9 Bin Hanımı Bu Kurslarda Ağırladı

Yunusemre Belediyesi’nin, bünyesinde açtığı hanım lokalleri ve meslek edindirme kurslarından 2017 yılında yaklaşık 9 bin hanım yararlandı.

Yunusemre Belediyesi, hanımlara, açtığı kurslar ile hem yeni hobiler edinmesini sağlıyor hem de ev ekonomilerine katkı sunmasına imkan tanıyor. İlçede açılan 8 hanım lokali ve meslek edindirme kursunda İğne oyası, kurdela nakışı, el örgüsü, ahşap boyama, mis sabun, ebru sanatı, keçe sanatı, dikiş, tezhip, yapma çiçek yapım, takı tasarımı, bilgisayar, ingilizce, diksiyon, işaret dili, kuaförlük, güzellik uzmanı, arapça, fotoğrafçılık, grafik tasarım, Kur’an-ı Kerim, aile eğitimi, satranç, resim, yaratıcı drama, okuma - yazma, iletişim becerileri, Osmanlıca, f klavye, fitness, plates, yüzme ve zumba kursu veriliyor. Talebe göre kurs açılırken; 2017 yılında 8 bin 890 hanım kurslardan faydalandı.

Kurslara olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, hanım lokali sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Çerçi açıklamasında, “Yunusemre Belediyesi olarak ilçemizde hanımlarımızın hem hobilerini geliştirmesi hem de ev ekonomilerine katkı sağlaması amacıyla Yunusemre Halk Eğitim Merkezi’nden hocalarımızın da katkılarıyla çeşitli kurslar düzenliyoruz. Kurslarımızı belirlerken hanımlarımızın taleplerini dikkate alıyoruz. 2017 yılı içerisinde 8 bin 890 kursiyerimiz kurs gördü. Hanımlarımızın kurslara olan ilgisi bizleri oldukça memnun ediyor. Yine kursiyerlerimize yönelik 32 eğitim semineri ve 42 gezi düzenledik. Hedefimiz hanım lokallerimize yenilerini eklemek.” dedi. Hanım lokallerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar hanım lokallerine giderek veya 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi sahibi olabilirler. 

Soru ve Görüşleriniz