28.07.2020
Yunus Emre Millet Çarşısı’nda Tuhafiye Tezgâhları Da Kuruldu

Türkiye’nin en modern kapalı pazaryeri olan Yunus Emre Millet Çarşısı’nda tuhafiye tezgâhları da kuruldu. Koronavirüs nedeniyle pazaryerinde tüm önlemler alınırken; tuhafiye esnafı tezgâhlarını açmaktan dolayı memnun.

Türkiye’nin en modern 2 katlı kapalı pazaryerinde tuhafiye tezgâhları da hizmet vermeye başladı. Tüm dünyada pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sıkı önlemler alındı. Pazaryerine giren vatandaşların ateşleri ölçülerek el dezenfektanı kullandırılıyor. Tuhafiye alanında hizmet veren pazarcı esnafına da hayırlı kazançlar dileyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, tüm dünyada salgın haline gelen koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle vatandaşları uyararak bu konuda açıklanan tedbirlere uymalarını istedi.

BAŞKAN ÇERÇİ HAYIRLI KAZANÇLAR DİLEDİ

Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tuhafiye alanında hizmet veren esnafımız pandemiden en çok etkilenen pazarcı esnaflarımızdı. Koronavirüs önlemlerini de alarak esnafımızın daha fazla mağduriyet yaşamasını istemedik. Esnafımız ile vatandaşımızın açıklanan önlemlere sıkı sıkıya uyarak alışverişlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesini diliyorum. Esnafımıza da rabbim helal kazançlar nasip etsin” dedi. Türkiye’ye örnek pazaryerinde tezgâhlarını açtıkları için sevinçli olduklarını belirten pazarcı esnafı da Başkan Çerçi’ye teşekkür etti. 

Soru ve Görüşleriniz