Ortaköy Yunuspark ve Biyolojik Gölet Hizmete Girdi

Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’ya kazandırdığı Ortaköy Yunuspark ve Biyolojik Gölet hizmete açıldı. Doğayla iç içe olan mekanın ilk konukları Manisa’nın iş ve siyaset dünyasının tanınmış simaları oldu. 

Bir projesini daha tamamlayarak hizmete açan Yunusemre Belediyesi, içerisinde ahşap iskele, oturma alanları, yürüyüş yolu, şelale, biyolojik gölet, ahşap köprü, restoran yer alan Ortaköy Yunuspark ve Biyolojik Gölet Projesi’ni tamamladı. Doğayla iç içe olan mekanın ilk konukları da Manisa’nın tanınmış simaları oldu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Eşi Melek Çerçi’nin ev sahipliğini yaptığı kahvaltılı tanıtım toplantısına, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve birlik üyeleri, oda ve dernek başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

DOĞASEVERLERİ ORTAKÖY’E DAVET ETTİ

Açılışta konuşan Başkan Çerçi, Manisa’ya güzel bir projeyi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Çerçi konuşmasında, “Yunusemre Belediyesi olarak ilçemize güzel bir projeyi daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. İçerisinde ahşap iskele, oturma yerleri, doğal taşlar ile yapılan yürüyüş yolu, iki şelale, biyolojik gölet, ahşap köprü, manzarası olan restoranın yer aldığı projemiz ile Yuntdağı’na cazibe katmayı hedefliyoruz. Burası doğaseverlerin, aileleriyle  güzel vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızın uğrak yeri haline gelecek. Tüm vatandaşlarımızı burada vakit geçirmeye davet ediyorum” diye konuştu. Kahvaltı sonrası konuklarına alanı gezdiren Başkan Çerçi, proje hakkında bilgi verdi. 

Soru ve Görüşleriniz