Horozköy, Meydanına Kavuşuyor

Manisa’ya birbirinden güzel projeleri kazandıran Yunusemre Belediyesi,  Horozköy’de Meydan ve Çevre düzenlemesine başladı. Proje tamamlandığında meydan güzel bir görünüme kavuşacak.

İlçenin en hızlı yapılaşan bölgelerinden biri olan Horozköy’de projelerini bir bir hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, Horozköy Meydanı ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin de startını verdi. Bölgeye güzel bir meydan kazandırmayı hedefleyen projeyi yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Çerçi, onların sıkıntı ve taleplerini dinledi. Horozköy’de hummalı bir çalışma yürütüldüğüne vurgu paran Belediye Başkanı Çerçi, meydan projesini de kısa sürede tamamlamayı planladıklarını belirtti.

Başkan Çerçi açıklamasında, “Atatürk Mahallesi Horozköy Caddesi ile Derici Caddesi arasında kalan Meydanda çevre düzenlemesi yapıyoruz. Alanda 580 metre kare karo taşı döşeyeceğiz.  Ayrıca mevcut çeşme eski ve konum itibariyle kullanışlı olmadığından meydanın uygun bir yerinde yeni bir çeşme yapacağız. Yapılan çalışmalar tamamlandığında halkımız için güzel bir dinlenme alanı olarak hayata geçireceğimiz projemiz kapsamında ayrıca alanda bulunan üçgen kavşağı da yeniden düzenleyeceğiz. Horozköy ilçemizin hızla gelişen semtlerinden çamlık projesi, taziye evi ve daha birçok projeyi bölgeye kazandırmayı planlıyoruz” diye konuştu. 

Soru ve Görüşleriniz