Güreşseverler Bu Organizasyonu Çok Beğendi

Yunusemre Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl 4.sü düzenlenen Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşlerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Binlerce vatandaş Ortaköy Er Meydanı’na akın etti. 

Bu yıl 4.sü düzenlenen Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ortaköy Er Meydanı’nda gerçekleştirilen ve Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Deste Küçük Boy, Deste Orta Boy, Deste Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Küçük Orta Orta Boy, Küçük Orta Büyük Boy, Büyük Orta Boy, Başaltı ve Baş olmak üzere 13 boy gerçekleşen müsabakalar yoğun ilgi gördü. Müsabakaları yaklaşık 40 bin güreşsever izledi. Finalde  Recep Kara ve Nedim Gürel güreşti. Kıyasıya geçen müsabakanın galibi Nedim Gürel oldu. Güreşseverler er meydanının yiğitlerinin mücadelesine hayran kaldı. Organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar memnuniyetini şu şekilde dile getirdi: 

Yalçın Öztaş “Manisa Merkezden geliyoruz. Yağlı güreşlerimiz Türkiyemizin gururu. Bu etkinliklerin Manisa’da yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu etkinlikten dolayı Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederim.”

Yusuf Özçelik “Güreş ata sporumuz. Bu sporu seviyoruz. Her yıl tekrarlandığı için çok memnunuz. Bu tür organizasyonların güreşe olan ilgiyi arttıracağına inanıyorum.”

Mehmet Ali Karabacak: “Saruhanlı’da yaşıyorum. Her sene buraya  geliyorum. Pehlivanlarımızı, başpehlivanlarımızı bulduk. Belediyemize bu etkinlikten dolayı çok teşekkür ederim.”

Fahri Kayan: “Saruhanlı’dan geliyoruz. Ata sporumuza değer veriyoruz. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’yi ata sporumuza önem vermesinden dolayı takdir ediyoruz.”

Hüseyin Yörük: “Çok güzel bir organizasyon. Çok memnunuz. Ata sporumuzu seviyoruz. Kızım da güreşleri seviyor. Onunla beraber izlemeye geldik. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” 

Ayten Çınar: “Yağlı güreş ata sporumuz. Gelecek kuşaklara bunu sevdirmeliyiz. Bu anlamda bu güreşler gençlerimiz ve bizler için çok güzel oluyor. Pehlivanlarımızı izleme fırsatı bulduk.” 

Halil İbrahim Koyuncu: “Çok güzel bir organizasyon. Belediye Başkanımızdan da çok memnunuz. Hizmetlerini beğeniyoruz. Yine çok güzel bir programa imza atılmış. ” 

Cemil Kavkas:  “Belediye başkanımız bu organizasyonu her yıl yapıyor. Allah razı olsun kendisinden.” 

Mehmet Kaya: “Bence çok güzel. Geleceğin başarılı pehlivanı olacak minikler de katılıyor. O yüzden ben de izliyorum.”

Mustafa Kıcır: “Balıkesir’den güreşler için geldim. 3 yıldır takip ediyorum Yunusemre Belediye Başkanımıza bu etkinlikten dolayı çok teşekkür ederim.”

Ali Işık: “70 yaşındayım. Güreşleri seviyoruz. Etkinlikten çok memnunuz. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” 

Soru ve Görüşleriniz