CEMAL ERGÜN PRESTİJ CADDESİ OLACAK

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cemal Ergün Caddesi ile ilgili basına servis edilen iddialara yanıt veren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, “Kimse merak etmesin. Uncubozköy Mahallemizdeki Cemal Ergün Caddesi, Manisa’nın en güzel caddelerinden biri olacak” dedi.

 

Yunusemre Belediyesi’nde Fen İşleri, Temizlik, Park ve Bahçeler Müdürlüklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Irmak, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından basına servis edilen Cemal Ergün Caddesi ile ilgili iddialara yanıt verdi. Irmak, Büyükşehir Belediyesinin son günlerde sıkça yaptığı gibi yine kamuoyunu yanıltılmak istediğini dile getirdi. Caddede yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, “Söz konusu cadde Yunusemre Belediyesi kurulduğu günden bu yana sorumluluk alanındadır. Büyükşehir meclisinin kararıyla genişliği 18 metre ve üzerinde olan caddeler büyükşehir sorumluluğundadır. Cemal Ergün Caddesi’nin genişliği 16 metredir. Dolayısıyla ifade edildiği gibi 1 Ocak itibariyle Yunusemre Belediyesi’ne geçmemiştir. Bu caddede belediyemizce diğer tüm rutin hizmetlerin yanı sıra aydınlatma ve çevre düzenlemesi gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar 8 sokak ve caddemizde tasarruflu estetik aydınlatma çalışması gerçekleştirdik. Cemal Ergün Caddesi 9. caddemiz. Belirli bir program dâhilinde de bu çalışmamızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

CADDE GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

 

Caddede en son aydınlatma çalışmasının Manisa Belediyesi döneminde yapıldığının altını çizen Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, “Amacımız vatandaşımızın güzel bir şehirde yaşamasını sağlamak. Bu kapsamda en güzel caddelerimizden biri olan Cemal Ergün Caddesi’nde belediyemizce hummalı bir çalışma yürütülüyor. İddia edildiği gibi kamu malını zarara uğratma gibi bir şey söz konusu değildir. Çalışmalar tamamlandığında ilçemizin prestijli caddelerinden biri olacak bu caddeyi Yunusemre Belediyesi, rahmetli Cemal Ergün’ün adına yaraşır bir güzelliğe kavuşturacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

HAZIMSIZLIK SÖZ KONUSU OLAMAZ

 

Direklerde Büyükşehir Belediyesi yazdığı için hazımsızlık yapıldığı yönündeki iddiayı da yanıtlayan Irmak, fotoğraflarda da görüleceği üzere direklerde hiçbir yazı olmadığını, Yunusemre Belediyesi’nin hazımsızlık, kibir, husumet ve benzeri duygularla değil kanun, yönetmelik, meclis kararı ve plan-program dâhilinde, Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi önderliğinde, AK Parti’nin belediyecilik vizyonuyla yönetildiğini, amaçlarının yaşam standardı yüksek bir ilçede vatandaşlarının mutlu, huzurlu, sağlıklı bir şekilde yaşaması olduğunu belirtti.

 

 

Soru ve Görüşleriniz