Başkan Çerçi Minik Futbolcularla Buluştu

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yaz Spor Okulları’nda futbol kursu gören sporcularla bir araya geldi. Antrenmana da katılan Başkan Çerçi, “Gelecek nesillerimizin sağlıklı yetişmesi için onları spora yönlendiriyoruz” diye konuştu.

 

Yunusemre Belediyesi ve Yunusemre Belediyespor katkılarıyla açılan Yaz Spor Okulları’nda en fazla rağbet gören kursların başında futbol geliyor. 4-12 yaş arasında yaklaşık 500 çocuğun katıldığı kurs haftanın 2 günü gerçekleştiriliyor. Yunusemre Belediyespor Muradiye Altyapı Tesislerinde düzenlenen kursları ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi genç sporcularla bir araya geldi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Çerçi, onlarla futbol oynadı. 13 branşta açılan yaz kurslarına yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yaz spor okullarına olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

EN BÜYÜK İLGİYİ FUTBOL GÖRÜYOR

 

Amaçlarının çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde değerlendirmelerine imkan sağlamak olduğunu anlatan Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu yıl da belediye spor kulübümüzün açtığı yaz spor okullarına olan ilgi bizleri mutlu etti. Yaklaşık 3 bin çocuğumuz bu kurslara katılıyor. En fazla rağbet gören kursumuz futbol. Yaklaşık 500 öğrencimiz burada spor yapıyor. Çocuklarımız, gruplar halinde haftanın 2 günü düzenlenen kurslarda futbol öğreniyor. Çocuklarımızın sağlıklı yetişmesinde sporun önemi büyük. Onların sevdiği yeteneği olduğu spor dallarına teşvik etmek istiyoruz. Bu anlamda aldığımız geri dönüşler bizleri oldukça mutlu ediyor” diye konuştu.

Soru ve Görüşleriniz